Страница 31 от 63 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 936
Like Tree57Одобрявам

AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #451

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей!
    Като за начало можеш да му боднеш HDMI от ТВ-то ти(ако имаш модерен телевизор с HDMI) и да си гледаш настройките по ТВ.Имаш опции "Setup" и "Option" на дистанционното, разгледай и от там си оправи и еквалайзера.И аз си мислех, че е калпав ресивер, но съвсем не е така.Иска си всички "ОТ" за да изкара хубав звук.Ако нямаш Subwoofer се снабди и ще разбереш, че доста може ресиверът!
    Успех и ако с нещо можем да ти помогнем - пиши.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #452

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    Здравей!
    Като за начало можеш да му боднеш HDMI от ТВ-то ти(ако имаш модерен телевизор с HDMI) и да си гледаш настройките по ТВ.Имаш опции "Setup" и "Option" на дистанционното, разгледай и от там си оправи и еквалайзера.И аз си мислех, че е калпав ресивер, но съвсем не е така.Иска си всички "ОТ" за да изкара хубав звук.Ако нямаш Subwoofer се снабди и ще разбереш, че доста може ресиверът!
    Успех и ако с нещо можем да ти помогнем - пиши.
    Здрасти значи имам Subwoofer имам и модерен телевизор,точно той е причината да закупя този ресивър. Ползвам ARC, но не съм убеден, че този модел може да изкара сетъпа на монитора. Тогава щеше да е лесно и нямаше да рева тука като карпатска мечка.

    - - - - - - - - - -

    Все пак като се прибера довечера ще пробвам пак. но в книжката не е описан сетъпа на монитора излиза само на дисплея. Ако има някакъв вариант може да споделиш.

  4. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #453

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Има нова версия фирмуер от 31.01.2014 за моделите RX-V475, RX-V575 и HTR-4066(сигурно и за другите има, но мен този ме вълнува )
    Ето го и линка:
    Yamaha Downloads United States

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    36
    #454

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте Колеги,
    Имам едно питане. В процес на подмяна на домашното аудио съм, в момента имам един доста стар стерео усилвател Сони, с 2 Kenwood стоящи тонколони. Стаята ми е 20кв.м. но реално часта където са ми телевизора и дивана срещу него(стена срещу стена) е около 12кв.м.
    Избрал съм си Dali Zensor 5 за предни тонколони - Dali Zensor 5 | Тонколони Dali | Avitel
    За ресивър чета добри отзиви за Ямаха и засега съм на такава вълна. Въпроса ми е дали RX-V675 или RX-V775?
    Чудя се дали си струва доплащането от около 200лв за V775?
    Като сравнявам двата модела, плюса на 775 е че има 2 HDMI изхода, YPAO калибрацията е multi-point, има вграден wi-fi адаптер, който не ми трябва, тъй като рутера ми е на 50см от ресивъра и ще го вклюа с кабел, и е малко по-мощна от 665.
    Като оставим настрана тези неща, дали качеството на звука на 775 е по-добро от това на 675, и мислите ли че тези тонколони са подходящи като характеристика на въпросните ресивъри?
    А от любопитство,какво ще кажете за Yamaha A820/A830?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #455

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Скромното ми мнение е ,че не си заслужават по-високите класове (775,А820/830) ако ще ги ползваш със споменатото Дали . Вече ако мислиш в бъдеще да минеш на по-висок клас колони , то вече си е препоръчително да е 775 или още по-добре AVENTAGE (820/820) серия -най-малкото ще имаш изходи от предусилвателя и вход за грамофон .
    Този пост е редактиран от svetlio1; 12-03-14 в 17:29.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,834
    #456

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Покрепям колегата. За тези колони 675 като ниво е предостатъчно. Да не кажа, че и с 475 може да се получат нещата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    36
    #457

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Благодаря за отговорите, ще ги взема предвид

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    36
    #458

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А ако мина на модел Zensor 7 (Dali Zensor 7 | Тонколони Dali | Avitel), вместо Zensor 5, и остана на модел ресивър RX-V675/RX-V775, мислите ли че ще има да кажем осезаема разлика? Вие какви тонколони в диапазона до 1000лв бихте препоръчали като друг вариант?

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #459

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    competition одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #460

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    36
    #461

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имате ли предположение кога '77 серия ще започне да се предлага в България?

  14.  
     
  15. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #462

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравей!
    Можеш да зададеш въпроса си към Техномаркет.Те внасят Yamaha.

    - - - - - - - - - -

    Колеги може ли да се приспособи Wi-Fi на ресивър RX-475?
    Той си има LAN порт, но дали не може да му се сложи една платка Wireless или външен Wi-fi, който да приема сигнал и да го предава през LAN порта.
    Питам, че не ми се слага суич или рутер.Няколко устройства имам, но към стаята съм само с един UTP кабел.
    (Ако темата не е за раздела ще я пусна като отделна)

  16. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #463

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здрасти,

    Мен също живо ме интересува темата, но след като никой не ти дава съвет, се включвам и аз. Виждам, че Yamaha предлагат някаква джаджа, но цената е абсурдна: Amazon.com: Yamaha YWA-10BL Wireless Network Adapter: Electronics
    Не си уточнил защо не искаш рутер - идеята не ти допада или си мислиш за варианта за пускане на кабел от него към receiver-a и това не ти се нрави? Обмисли следния вариант, с който си играх преди няколко месеца: кабел от доставчика влиза в рутер -> посредством Wi-Fi мята сигнала към друг wireless рутер, който пък включих към receiver-a. На теория стана, на практика - само наполовина. Защо? Ами, отдавам го на смотания рутер, който приемаше сигнала. Резултатът като цяло беше, че връзката стана, зареждаше радио станции както си му е реда, но след минута-две-пет прекъсваше за около 30 секунди, после пак се оправяше и така до безкрай - незадоволителен резултат. Играх си доста, накрая вдигнах ръце и зарязах този вариант. Ако ми попадне читав рутер, ще пробвам пак, но засега просто съм shere-нал връзката от компютъра към receiver-a и пердаши без ядове, но не ме устройва, т.к. PC-то трябва да работи винаги. Щом имаш рутерчета, опитай.

    Дано съм помогнал.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    23
    #464

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    не това няма как да се случи, поради доста причини... Не само с Yamaha, а и с всички останали ресивъри, независимо ценовия клас и възможностите.
    Относното възможностите и вариянтите, това са:
    1ви: по стандартната процедура чрез обикновен кабел.
    2ри вариант: Да си закупите свясно и подходящо модемче(има добри за тази цел и за 30,40лв) и съответно да го настроите така че да приема 'интернет' от 'главния' ви модем. Процедурата е елементарна, а ако не може да се справите не вярвам техниците от доставчика който ползвате да ви откажат.... След това с едно 40-50см кабелче свързваш втория модем със ресивъра и готово.
    И двата вариянта са добри и работещи, но избора м/у един от тях зависи исцяло от разстоянието м/у ресиивъра и самия стар модем(които сега ползвате). И дали си заслужава да правите втората гимнастика....
    Ами това е общо взето, надявам се да съм помогнал.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    36
    #465

    Отговор: AV ресивъри Yamaha / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Новата серия '77 е вече в Техномаркет, 377, 477 и 577 са внесли, продават се на цените на х75 моделите.
    competition одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 63 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 282
    Последно: 03-05-24, 15:36
  2. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  3. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе