Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 106

Промоция в техномаркет на YAMAHA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #46

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    кажете момчета да махам ли ресивара или да калибрирам и какво да очаквам от това.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #47

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    кажете момчета да махам ли ресивара или да калибрирам и какво да очаквам от това.
    Вземи най-после да си прочетеш книжката с упътването.
    В комплекта ти има един микрофон, с който може да направиш съвсем прилична калибрация спрямо помещението и колоните ти.
    Моя съвет да не махаш ресийвъра. Съвсем точно отговаря на нивото на колоните ти. Ако искаш да се сдобиеш с осезаемо по-добра система ще ти трябват още поне 1000-1500 лева отгоре.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #48

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    Ако ще го махаш , кажи къде ще го хвърлиш !Това в кръга на шегата ! Не разбрах какво очакваш от техниката и има ли с какво да я сравняваш .Досега не си използвал ресивър , нали ? В началото с всичко ново е трудно , но и затова има упътване за употреба , което се чете първо и всичко останало си идва на място с времето .Трябва да експериментираш с различните настройки и разположението на тонколоните и след това , ако вече ти е трудно , повикай някой приятел с повече опит с тази техника да ти помогне !

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #49

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA


  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #50

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    Типичния проблем на кар-аудио фена. Ако не е да съска здраво и бумти яко не е музика.
    Трябваше с това да започнеш. Сменявай колоните с тези:
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09028076
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09028077

    Всички съвети, които досега сме ти давали са били с цел постигане на качествен звук съобразно бюджета. Това, което ти очакваш е нещо друго.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #51

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA


  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #52

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    Самите колони може да ги поразместиш и да чуеш дали има разлика в звука , но настройките ги правиш от ресивъра !Все пак за 5+1 звук колоните трябва да се подредят по определена схема , е не е нужно да е спазваш на 100% , но е хубаво да се съобразиш с нея . При наличие на много мебели не се получава добър резултат , някои хора си имат специална стая за кино и музика , но те не живеят в апартамент , да не говорим за съседите , който понякога създават проблеми !

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #53

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    venci79 ти май не разбираш, че при теб въпроса не е да свирят добре а да свирят като в голф - от тези дето в регистрационния номер има инициалите Петст`ин Коня.
    Факта, че слушаш с надути до дупка ниски и високи е показателен.

    Твърдението ти, "ами какво да ви кажа момчета явно изискваията за звук са ми прекалено големи.защото както съм споменавал музиката ми в колата е много качествена и силна"
    го прочетох преди около час ... и още не мога да преценя смешно ли е или тъжно!
    Проблема не е, че явно не си имал сблъсъци с качествен звук...
    Проблема в случая е, че маса народ се опитаха да ти дадат съвет или да ти обяснят някои неща, а ти не просто не разбираш ... а не си правиш минимално усилие да влезнеш в гугъл и да разбереш какво например значи FLAC.

    Още с първия или втория ти пост, някой ти намекна, че явно не си разбрал съвсем правилно идеята на форумите.
    Имайки предвид, че и тук и в други български форуми има десетки теми, които донякъде евентуално могат да ти изяснят някои неща чисто на теория... не виждам какво ти пречи да се вземеш в ръце и да попрочетеш малко.
    Вместо това задаваш един и същи въпрос по 48 възможни начина ... очакваш хората да ти налеят всичко с фуния, а предполагам след това някой ще се наложи да дойде да ти сменя Цдтата ... и да превърта траковете.

    На моменти съжалявам, че тук няма модераторски контрол.

    Та вместо да продължаваш да говориш глупости - напъни се и попрочети - гугъл работи и на български. После стани пък обиколи и послушай, и накрая обърни внимание какво ти говорят хората всъшност.

    Има и друг вариант - по лесен и приятен ....... слушай музика в колата и всичко ще бъде наред!


  11. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #54

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    1-не искам да свирят силно имам комшии,просто качествено.
    2-чета и то много и още повече се обърквам от страшно многото информация.затова и ми е по лесно да питам.а питам по няколко пъти за да съм сигурен.
    3-а ти вместо да ми се подиграваш даи съвет по моите болежки.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #55

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    civica аз в момента слушам в режим стерео.другите колони дори не съм ги вадил от кашона.като си взема телевизор и хд плеър тогава ще ги пусна и тях.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #56

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    Колоните, които си купил и почти всички останали за тези пари няма как да ти дадат наистина качествен звук. В колата обема е малък и много по-лесно се постига добър звук. Защо не направиш една груба сметка колко средно струва всеки говорител в колата ти и колко се пада на говорител в сегашните колони. Така ще добиеш представа колко е голяма разликата и никой ресийвър или калибрация биха ти помогнали.
    Просто продължавай да четеш, да слушаш сегашната система и да събираш пари и малко по-малко да ъпгрейдваш системата.

    Аз не разбрах ти имаш ли субуфер изобщо?

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #57

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    Ок , сори , не съм разбрал !Мислех , че вече си взел поне ТВ , но всичко с времето си !За стерео си трябват наистина добри тонколони !

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #58

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA


  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    655
    #59

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    civica да сменя само колоние ли имаш предвид.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #60

    Re:Промоция в техномаркет на YAMAHA

    Цитат Първоначално публикувано от venci79
    lasarus 18 нямам субуфер но мисля да взема не защото ще стане по силно ами както казваш ти щом има изход за субуфер значи излиза съвсем отделен звук а пък и ще компенсира предполагам до 70херца ако го одрежа баса,които го няма от моите колони в наи ниските честоти.само високите тогава ми остават проблем.дано пак не съм написал някоя глупост че Evlampio пак ще ме сектирдоса.
    Така си е както сиго написал, но по-скоро ще го нагласиш на 80Hz. Ако пък пуснеш автокалибрацията тя сама ще реши на колко да го сложи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Комплект рисивър и колони YAMAHA YHT-594 BL на промоция
    От Shloser във форум Аудиотехника
    Отговори: 3
    Последно: 20-01-12, 23:30
  2. Съвет относно промоция в Техномаркет
    От pci във форум Тонколони
    Отговори: 29
    Последно: 19-02-11, 20:14
  3. Отговори: 0
    Последно: 01-02-11, 11:42
  4. Мнения за Yamaha! Заслужава ли си тази промоция
    От martin_dim във форум Аудиотехника
    Отговори: 15
    Последно: 09-03-09, 10:24
  5. TM промоция
    От jodeci във форум Телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 16-12-08, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе