Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 97
Like Tree5Одобрявам

Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #16

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Тамън се чудех как точно да оформя предложението си и Tommorow ме изпревари , за което му благодаря. Tommorow - относно ретро-техниката не мога да ти стъпя и на малкото пръстче , но се старая . Надявам се и за в бъдеще да ми помагаш със съвети , тъй-като твоето мнение е много важно за мен.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #17

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Христославе бих те помолил да отвориш тема " моята домашна система" или нещо подобно , за да можем да споделим с всички във форума и съответно всеки да се изфука. Така по-лесно според мен човек може да добие представа коя система би му била от полза. В този сегашния вариянт , системата не позволява качване на повече снимки и отговори.
    С уважение : Виктор Симов
    Желанието ти е хубаво, само ми обясни защо трябва Христослав да отвори темата? Малко ли други неща са му на главата???
    Имаш идея за тема - ами отвори я и я оформи...

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #18

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    PIONEER VINTAGE KLASSIKER http://www.pioneer-vintage.de/index.html
    MARANTZ VINTAGE http://www.marantz-vintage.de/
    SANSUI VINTAGE KLASSIKER http://www.sansui-vintage.de/
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    106
    #19

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Освен разните му там онлайн и не само онлайн магазини добре е да се знае, че в най-големия магазин EBAY.CO.UK, EBAY.DE често се появяват оферти от хора които не са много наясно какво продават и не рядко могат да се закупят расови екземпляри в невероятно състояние и цени които не са за вярване.
    Точно в ebay.com се ровя и аз, но ми прави впечатление, че има доста голяма част от обяви от щатите, които предлагат доставка само в рамките на САЩ (а изглежда там има доста повече vintage audio). Имате ли представа при такива продавачи, как може да се организира транспорта до България ?
    т.е. ако пазаруване не от EBAY.CO.UK или EBAY.DE а от американският, какви варианти съществуват за да си доставим до тук ?

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #20

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    renault_fen - препоръчвам ти да не гледаш натам (към щатите) , освен ако нямаш близък там. На първо място - много от тях са мошеници и на второ транспорта. Дори и да разбереш цените на килограм и обем , то нямаш гаранция че ще пристигне стококата цяла (здрава). Аз самият бях харесал един PIoneer SA 8800 и използувах посредник за да го закупи и ми го прати , но се оказа въобще че не съществува такава фирма на този адрес . Само с близък твой приятел стават нещата от там.
    Успех

    КрИс - забележката ти е правилна и ще използувам новогодишните празници да я направя. Благодаря и се извинявам.

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #21

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    относно пазаруването от ebay.com и други американски източници, да добавя, че тамошната апаратура работи на 110V/60Hz, и особено при vintage това е почти гарантирано. US Plug (NEMA 1-15)/Schuko преходници се намират, докато NEMA 5-15/Schuko по-трудно. Освен това е нужен и приличен понижаващ трансформатор.

    Но дори да вземе да пристигне, да бъде цяло и непокътнато при пристигането, тук Ви очаква Сцила и Харибда - другаргите от митницата. Въпросните другарги са много нервни откакто сме в ЕС, защото им секна коджа тунджата, и обичат да се забавляват с индивиди, познати като физически лица, които са дръзнали да се възползват от облагите на комуникациите и глобализацията, поръчвайки си хамерикански стоки. Няма да е невероятно, ако са в настроение да Ви върнат в ерата на корекома. Просто споделям...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #22

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от renault_fen
    Имате ли представа при такива продавачи, как може да се организира транспорта до България ?
    т.е. ако пазаруване не от EBAY.CO.UK или EBAY.DE а от американският, какви варианти съществуват за да си доставим до тук ?
    http://ircalc.usps.gov/

    Всичко друго идва нанагорно. Не се препоръчва купуване на Vintage Audio електроника от там. Едно митница, друго сравнително скъп транспорт за тежки каквито са повечето класик аудио неща ( мито и ддс се налага върху сумата платена+ сумата на транспорта), трето 110в/60хц...Оправдано е ако нещото обект на покупка е изключително рядко и не може да се намери в европейските сайтове и пазари като Mcintosh например. Но например за ценни и запазени слушалки Koss PRO4a, Bang & Olufsen U70 и т.н и усилватели за тях, малки тонколони, както и по дребна аудио техника става.

  10. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #23

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Пропуснал съм да се похваля и с един ретро дек , отново на любимата ми марка Pioneer CT-F700.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #24

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Пропуснал съм да се похваля и с един ретро дек , отново на любимата ми марка Pioneer CT-F700.
    8 dude, какво слушаш на него?

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #25

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Когато съм в настроение го пускам и слушам Джаз . Имам ни по-малко , ни-повече от 250 касети с разнообразна музика.

  13. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #26

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Да се похваля и с едно бижу от 70-те години , направено много солидно и звукьт е доста приятен , да не кажа вьрховен. Става на вьпрос за Pioneer SA-9100 . E........ , времето разбира се , се отразява на някои елементи като кондензаторите (не са вечни) , но пьрво да му се нарадвам , пьк после ще тьрся подобаващи качествени такива да ги заменя. Но да спра дотук и да ви покажа малко снимки :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #27

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Да се похваля и с едно бижу от 70-те години , направено много солидно и звукьт е доста приятен , да не кажа вьрховен. Става на вьпрос за Pioneer SA-9100 . E........ , времето разбира се , се отразява на някои елементи като кондензаторите (не са вечни) , но пьрво да му се нарадвам , пьк после ще тьрся подобаващи качествени такива да ги заменя. Но да спра дотук и да ви покажа малко снимки :
    Ами вечни са (и то в нормалния свят) само данъците и смъртта, както справедливо бе отбелязъл изобретателя на гръмоотвода, чийто лик се мъдри връз стотарката зеленушки.
    С малко мерак всички кондензатори ще си дойдат по местата, например:
    http://www.soniccraft.com/black_gate_capacitors.htm
    всичко е обект на пари и търпение, дори добрите идеи...
    Успех в добрите начинания, и се радвам че касетите с jazz държат добре подмагнитването след повече от двадесет години

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #28

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация


  17. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    984
    #29

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    dvdo , дори и в момента правя записи от грамофона на касетка и то отново Jazz . Между другото си свалям и от този саѝт качествена музика http://rutracker.org
    А ето и красавеца отвьтре :
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #30

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Модераторите трябва да прекръстят темата на "vintage техниката на vdsvicky"

    Това, че е на vdsvicky не означава, че не е vintage техника нали?
    Безмислена спам и оффтопик забележка.
    Въздържай се в бъдеще от подобни.
    Крис

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 7 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03/R2(DB) Изгорели елементи от SPDU модула...
    От _Technics във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-14, 15:24
  2. Излични електронни елементи
    От zumitaka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-13, 22:49
  3. Отговори: 3
    Последно: 19-11-09, 21:57
  4. Елементи за дъно
    От Pat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-05, 00:03
  5. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 01:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе