Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 97
Like Tree5Одобрявам

Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #46

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Имах неблагоразумието да се снабдя с EQ Pioneer SG 550 . Недостига на парите ми изигра лоша шега . Вьобще не е това което очаквах и е по-зле от Rotel RE-840. Rotel-а е направо фантастичен като корекциѝ спрямо цитирания Pioneer. Пенило се не пенило ще го слушам на някоя от другите ми системи Живот и здраве ще си сьбирам за 9800 или 9500

  2.  
     
  3. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #47

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Не мога да се стьрпя ,да не покажа поредното злато от доброто старо време. Става вьпрос за уредба SONY от 1978 година , която включва рак , ресивьр STR-313S, дек TC-U2 ,тонколони SS 333 . Грамофона кьм нея го дадох на брат ми , че и тоѝ е голям грамофономан като мен ( даже по-голям). След яко льскане ( снимките са преди льскането) , бижутата заприличаха все едно са извадени от магазина. Естествено звукьт е от старата школа - приятен , мек и дьлбок . Еее.... разбира се високите не са силната страна , но е прилично. На рака отгоре сьм прибавил любимата ми марка грамофони - Dual 510 ( него го взех за части , ама ми дожаля да го бастисам и сега свири та дрьнка).Ето и малко снимки :

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    martosblack одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #48

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    @vdsvicky - ти нямаш спирачки майка Да си се замислял относно отварянето на магазин? Аз бавно бавно се насочвам към HEAD-FI, че всичките тези "чудовища" започват да ме уморяват, а и създават проблеми със жената, комшиите, витрините .... Жената иска всичко да продаде, не мога да слушам както искам. Сега искам един портабъл DAT на Сони и много, много качествени слушалки затворен тип - само така всички ще са щастливи

  5. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #49

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Tommorow , вярно е че нямам спирачка , ама като са красиви и "свирят" не мога да се удьржа . Липсват ми само тонколони като твоите . Сега се боря за един Pioneer SA-8500 , ама явно няма да ме огрее. Аз имам страхотни слушалки на Toshiba ,но е твьрде егоистично само аз да слушам . Друго си е и комшиѝте . Ако трьгнеш един ден да продаваш тонколоните си , то непременно ми се обади . Знам прекрасно ,че няма да ги продадеш и ти пожелавам още дьлги години да им се радваш и не само ти , ами и комшиѝте ти . Някоѝ пьт си казвам - "Ще продам всичко" , ама не мога. Всяко от тези неща си има собствен чар и звук . Радвам им се като на малко детенце. То маѝ вече само това ни е удоволствието.

  6. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #50

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Ако трьгнеш един ден да продаваш тонколоните си , то непременно ми се обади . Знам прекрасно ,че няма да ги продадеш и ...
    Не залагай пари на това, че може и да загубиш Нещата се променят около мен и напълно е възможно да "ти се обадя" скоро. Нещо ми минаха мераците, сега съм наклонен към по-духовни неща. Ще се радвам да отидат при ентусиаст като теб и да знам, че ще се грижи за тях. Апропо - направих им едни стойки от няколко месеца и нямам време и желание да ги закарам на прахово и да им ги поставя ( снимките по-долу ). Имат и пулове за отдолу и отгоре разбира се. Сега водя здравословен живот ( не пия, не пуша, не ям каквото другите ядат, няма ги 20-те кафета дневно, следим нива на холестерол, кръвно,...) абе жив труп..., няма барове, няма пиано барове, няма кръчми и т.н. Абе друго си е когато си бил "на два часа от смъртта". Не знаех, че е толкова лесно да спреш цигарите....Добре, че само едното таковата остана, ама и там трябва да внимавам пулса много да не ми се вдига много много.... направо се питам...."какво му направихме на Господ със Боби, че на изток от рая нас ни зароби... "

    п.п. апропо...това ли е Pioneer Sa-8500 дето му се точиш Линк

    Тоя предлага и разкошен SG-9500 Линк

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #51

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    За сьжаление не е този 8500II. Чиста 8500 е , но се отказах. Няма смисьл . Колкото до тонколоните - бих се радвал (безкраѝно щастлив) да закупя от теб , но някакси ми е мьчно (гадно) за причината поради която бих им станал "собственик". Не сьм светец , но никога не бих пожелал дори на наѝ-големия си враг нещо лошо ( наивен сьм) . Бих дори помогнал с каквото мога. Живота е странно нещо и се чудя на злобата човешка , която е безкраѝна. Но да не се отплесвам. Ако това се случи или не ( да ги закупя от теб) , ти винаги Tommorow си добре дошьл в моя дом .
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1301819757[/time]_________________________________________________

    Tommorow, прав си - спирачка нямам . Порьчах си едно EQ на Technics 12 честоти и едно приятелче ми бе на гости и то пьк си порьча чрез мен един дек на Pioneer CT-449 . Пристигнаха при мен нещата и приятелчето се отказа . Така станах собственик на още един дек, коѝто се оказа много запазен и свири и пише чудесно. Даже по-добре от CT-737II. Декчето разполага сьс системата Auto BLE и сам си прави калибровката на лентата - Bias,level и EQ. Чудесна машинка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #52

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Бих казал , че са неведоми пьтищата господне. Днес станах собственик на Pioneer SA-8500. Почти се бях отказал от него , но не можах да спя два дена и реших да се обадя на собственика му . Оказа се ,че още не го е продал и взех пари назаем , и го купих. Още не сьм пускал , че сьм уморен (прибирам се сега -21.00 ч.). Снимки скоро.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #53

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Ти направо къртиш мивки Както се казва: "Луд съм, майко, ям сурови пици"
    Да махаш тия кичозни пластмаси, че загрозяват Хеви Метал излъчването на шкафа
    Свирил той, имал Ауто-бла бла система. Като искаш автоматичен азимут и ред други гъдели търсиш Nakamichi 1000II ZXL


  11. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #54

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Леле , коѝ знае колко струва хубавеца . Жесток е , но не е льжица за моята уста . Единствено Philips-а CD е от пластмаса Tommorow , влюбен сьм в тонколоните ти Akai

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #55

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Така........ Усилвателя бе в лош вьншен вид . Слава богу има отличен преден панел. Боядисах горния капак , почистих го отвьтре,поставих нови бяли крачета отдолу и фиксирах с две винтчета конекторите на тунера и Aux-а и ги залепих допьлнително с лепило, че се мандахерцаха. Вьрзах го кьм компонентите и да си призная , звукьт му е повече от чудесен.Невероятно , но за прьв пьт чувам Sony тонколони да свирят порядьчно. Приятна изненада. Освен да кажа че сьм щастлив,друго не остава. Очаквах усилвателя да има други проблеми , но се оказа че не е пипан и работи безупречно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #56

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Браво за хубавата тема!
    Снимките на тази vintage аудио техника ми припомнят началото и средата на 80-те години, когато като гладно циганче гледах в корекомите тези приказни и недостижими чудесии
    Чак през 1990-та успях да се сдобия с дек от дотогава непознатата за мен марка Sansui, модел DX301i (made in Japan). Оборудван с HX Pro, с Dolby C, ръчна фина настройка на bias и програмирано търсене на песните - беше добър модел за времето си, с много приятен звук. Купих го в Кипър за цели 350$ и ме направи щастлив за дълго време. Сега е в пенсия, опакован и прибран. И макар че не го ползвам - ми е нещо скъпо и изобщо не мисля да се разделям с него.

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #57

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Чудесен дек roumen68. Радвам се за теб , но не е хубаво да ти стои в кашон , а да му се наслаждаваш и в момента. За мен специално няма нищо по-хубаво от аналоговия звук . Някак си е жив , вьпреки шумовете и честата поддрьжка (почистване глави или пьк смяна игли на дози). Особенно удоволствие изпитвам да направя качествен запис на касета от грамофон. Голяма страст и краста е . Може би сьм малко или много луд , но обичам с цялото си сьрце ретро техниката.

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #58

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Цитат Първоначално публикувано от vdsvicky
    Леле , коѝ знае колко струва хубавеца . Жесток е , но не е льжица за моята уста . Единствено Philips-а CD е от пластмаса Tommorow , влюбен сьм в тонколоните ти Akai
    За съжаление, не е и по моята - цените му стигат 1500-2000 долорес. Все пак нали е Limited.

    Колоните ли?! Не те дразня, да не си помислиш, че те дразня:


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #59

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Пу са за мен . Готов сьм на всичко за тях

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #60

    Re:Vintage Audio / покупка, поддръжка, схеми, елементи, реставрация

    Това 15" ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Haier HSU-09H03/R2(DB) Изгорели елементи от SPDU модула...
    От _Technics във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 03-03-14, 15:24
  2. Излични електронни елементи
    От zumitaka във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-13, 22:49
  3. Отговори: 3
    Последно: 19-11-09, 21:57
  4. Елементи за дъно
    От Pat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 06-04-05, 00:03
  5. Ралика между Audio CD и Super Audio CD?
    От trastikata във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 04-12-03, 01:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе