Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 43 от 62 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #631

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Какъвто и да си вземеш ресийвър, проблемът е, че не всички Андроид боксове ги пропускат "Всички видове DTS формати-DTS HD;DTS:X, Dolby TrueHD "

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #632

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Какъвто и да си вземеш ресийвър, проблемът е, че не всички Андроид боксове ги пропускат "Всички видове DTS формати-DTS HD;DTS:X, Dolby TrueHD "
    Тук малко ме изненада.Ако филма има например ДТС ХД би трябвало бокса просто да го предаде по hdmi,а ресивъра ще го разкодира.Не е ли така?Използвам MX Player,като за него е посочено:HDMI pass through is automatically used when the connected device can decode Audio HD codecs like ac3, TrueHD, DTS, etc
    Този пост е редактиран от bibobore; 27-02-18 в 17:07.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #633

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    При мен на бокс с 905х чип DTS MA и DOLBY TRUE преминаха само като му сложих Либре елек с андроид до DTS.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #634

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не знам точно от какво зависи, но от малко опити с КОДИ и няколко андроид бокса - само няколко с Amlogic S905W пропуснаха DTS MA и DOLBY TRUE, с Amlogic S905X пропуснаха само както писа Наско с Либре елек, имах и един модел с Amlogic S912, който фабрично също Не ги пропуска по HDMI тези формати. Иначе всички пропускат по HDMI многоканален DTS, но само ядрото дтс.
    Този пост е редактиран от morandis; 27-02-18 в 20:35.
    bibobore одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #635

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Ползвам Zidoo X8,ама във Видин хората с ресивъри са....клони към нулаЩе разчитам на късмет.

  7. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #636

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Не знам точно от какво зависи, но от малко опити с КОДИ и няколко андроид бокса - само няколко с Amlogic S905W пропуснаха DTS MA и DOLBY TRUE, с Amlogic S905X пропуснаха само както писа Наско с Либре елек, имах и един модел с Amlogic S912, който фабрично също Не ги пропуска по HDMI тези формати. Иначе всички пропускат по HDMI многоканален DTS, но само ядрото дтс.
    И аз се боря с този проблем на либрелек. При това съм го инсталирал на нов модел дъно asrock j4205 и не декодира всички формати. Атмос не пуска под никаква опция. Каквото и да пробвам като настройки стигам до пропускане на дтс или долби 5.1.
    При положение, че ресивера е онкио от RZ серия. С плеар mede8er няма проблем. Чете си всичко. Нещо с либрелека е калпава работата, но в официялния форум не са от най-помагащите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #637

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lacezar Виж публикацията
    Насочих се и аз към Денон AVR-X 4400 или Marantz SR 6012/7012 телевизора е Samsung UE65KS7002
    Yamaha отпада като вариант просто не подържа 4 ом на всички колкони а само на фронталните ....
    Оnkyo се отива на RZ 820 или RZ 1100...
    Не знам май ще е Marantz или Denon ..
    Тук вече приемам съвет кое е по добре ...
    От Ибей AVR-X 4400 ми излезна чисто нов запечатен 2088 лева до София и пристигна за 5 дни! Опция връщане до месец и гаранция 2 години!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    Какъвто и да си вземеш ресийвър, проблемът е, че не всички Андроид боксове ги пропускат "Всички видове DTS формати-DTS HD;DTS:X, Dolby TrueHD "
    За DTS:X и Dolby Atmos трябва 4К блурей плеър или XBOX ONE X и след това 4K блурей диск в някое от тия устройства! Всъщност Atmos и DTS:X има и в HD BD но по рядко!
    Този пост е редактиран от batNIKI; 30-03-18 в 03:43.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #638

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте, моля дайте ми съвет кой от двата ресийвъра да избера.YAMAHA RX-V383 или DENON AVR-X540BT. Ще ви бъда много благодарен. Най-вероятно , един от двата ще бъде използван с Тонколони JAMO S-506 HCS 3 BLACK ASH 5.1
    Благодаря ви много!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #639

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Денона има повече входове. Иначе няма да имат кой знае каква разлика.
    predatorvbg одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #640

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    А дори и да имат, с Jamo едва ли ще се усетят.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #641

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Да знам,че не е кой знае какво за колони,но за момента това мога да си позволя. Моля само за съвет,кой от двата ресейвъра да избера?

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #642

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не е точен отговор, но по мое мнение е по-добре да изчакаш и да събереш още малко пари и да вземеш ресивер поне с последните декодери (Атмос и ДТС-Х), защото ще е първото нещо, което ще започне да ти липсва и да ти вади очите. Няма да мине много време и ще се чудиш и мислиш как да вземеш по-добър. Неизбежно е. Не знам дали ще има техническа разлика между двата, но това е много субективно. Калибровката на денон би трябвало да е по-добра заради по-качествения микрофон и до колкото ми е известно калибрира до по ниски честоти от ямаха. Мисля, че следващия модел е AVR-X1400. Помисли и разгледай как стоят нещата с бюджета. Съвета ми е да не се мяташ веднага, колкото и да е трудно. Заслужава си. Казвам го от горчивия опит на потребител.
    predatorvbg одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #643

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Много благодаря! Най-вероятно ще изчакам малко с ресийвъра.
    Този пост е редактиран от predatorvbg; 31-07-18 в 07:43.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    410
    #644

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колега, ако не си купил колоните, те съветвам да разгледаш обявите за тон-колони втора употреба, които се внасят от Западна Европа. С малко търсене и търпение, за горе долу същите пари, можеш да си намериш истински, качествени тон-колони от "старата школа", на които дори и смотана МП-3-ка ще звучи много по-добре отколкото на това Жамо. Говоря за основните тела отпред, ляво и дясно. Странични и задни също можеш да намериш качествени за малко пари. Послушай ме, от опит казвам. Има известни търговци, които внасят само проверени и качествени неща, не си губят времето с глупости.

    Другото, което моят опит показва, е че ресийвърите, които са предвидени да изкарват ниските честоти като отделен канал, са пълна скръб ако нямат субуфер в конфигурацията. Така че имай предвид и това - без субуфер ще бъдеш неприятно изненадан от общо взето гадния звук. То при цифров звук все ще е гадно, ама какво да се прави... За филми става, допустимо зле е.

    Моля да бъда извинен, ако следният линк е в противоречие с правилата на форума, защото е към сайт за търговия!

    Ето ти първите срещнати колони, без да влагам каквито и да е усилия за търсене, от които със сигурност ще си доволен, ако им пуснеш нещо през аналогов усилвател:

    ЛИНК

    Не знам откъде си, но ако си от София, се сещам поне за 3-ма търговци, които имат много сериозна техника и стига да имаш един свободен ден - няма как да не си намериш нещо хубаво.

    Успех ти желая!

    ---
    Ред.: С едни такива колони (не същите, но подобни), с 6-инчови говорители през аналогов DUAL с лекота "вадя" 25-27 херца, докато с цифорвия ми усилвател и самостоятелен 8-инчов субуфер на 38 херца звучи що-годе добре, на 37-36 вече се усеща, че изнемогва и на 35 и надолу направо умира. Ако слушаш музика, разликата е огромна. Не само заради честотите де, но съвсем друго е усещането като чуваш и под 30 херца.
    Този пост е редактиран от ogi28b; 31-07-18 в 11:25.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #645

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от z_harris Виж публикацията
    Не е точен отговор, но по мое мнение е по-добре да изчакаш и да събереш още малко пари и да вземеш ресивер поне с последните декодери (Атмос и ДТС-Х), защото ще е първото нещо, което ще започне да ти липсва и да ти вади очите. Няма да мине много време и ще се чудиш и мислиш как да вземеш по-добър. Неизбежно е. Не знам дали ще има техническа разлика между двата, но това е много субективно. Калибровката на денон би трябвало да е по-добра заради по-качествения микрофон и до колкото ми е известно калибрира до по ниски честоти от ямаха. Мисля, че следващия модел е AVR-X1400. Помисли и разгледай как стоят нещата с бюджета. Съвета ми е да не се мяташ веднага, колкото и да е трудно. Заслужава си. Казвам го от горчивия опит на потребител.
    За "Атмос" ще му трябват още колони и филми с такъв звук. Погледнете колко от тях в торентите са с такъв звук(ако те ще са източника на файлове). Друго е че за "Атмос", за да се получи пространствения ефект добре, си трябва доста голямо помещение. Не че за 5.1 в малка стаичка ще е супер, но все пак.

    Аз лично нямам как да предоставя достатъчно условия за горе споменатия режим и изобщо не бих се вълнувал дали ресийвера ми ги има. След някой друга година ще измислят някой друг формат и пак ще трябва да се сменя. В случая вместо да купувам ресийвер по горен модел бих си икономисал парите с цел бъдеща подмяна на колоните. Имал съм ги тези Jamo и ги смених възможно най бързо.

    Цитат Първоначално публикувано от ogi28b Виж публикацията
    Колега, ако не си купил колоните, те съветвам да разгледаш обявите за тон-колони втора употреба, които се внасят от Западна Европа. С малко търсене и търпение, за горе долу същите пари, можеш да си намериш истински, качествени тон-колони от "старата школа", на които дори и смотана МП-3-ка ще звучи много по-добре отколкото на това Жамо. Говоря за основните тела отпред, ляво и дясно. Странични и задни също можеш да намериш качествени за малко пари. Послушай ме, от опит казвам. Има известни търговци, които внасят само проверени и качествени неща, не си губят времето с глупости.

    Другото, което моят опит показва, е че ресийвърите, които са предвидени да изкарват ниските честоти като отделен канал, са пълна скръб ако нямат субуфер в конфигурацията. Така че имай предвид и това - без субуфер ще бъдеш неприятно изненадан от общо взето гадния звук. То при цифров звук все ще е гадно, ама какво да се прави... За филми става, допустимо зле е.

    Моля да бъда извинен, ако следният линк е в противоречие с правилата на форума, защото е към сайт за търговия!

    Ето ти първите срещнати колони, без да влагам каквито и да е усилия за търсене, от които със сигурност ще си доволен, ако им пуснеш нещо през аналогов усилвател:

    ЛИНК

    Не знам откъде си, но ако си от София, се сещам поне за 3-ма търговци, които имат много сериозна техника и стига да имаш един свободен ден - няма как да не си намериш нещо хубаво.

    Успех ти желая!

    ---
    Ред.: С едни такива колони (не същите, но подобни), с 6-инчови говорители през аналогов DUAL с лекота "вадя" 25-27 херца, докато с цифорвия ми усилвател и самостоятелен 8-инчов субуфер на 38 херца звучи що-годе добре, на 37-36 вече се усеща, че изнемогва и на 35 и надолу направо умира. Ако слушаш музика, разликата е огромна. Не само заради честотите де, но съвсем друго е усещането като чуваш и под 30 херца.
    Ако ще се прави кино система коректно е добре колоните да са от една серия дори. Ако не то поне с близки параметри. Рисковано е за не запознат да си търси по 2ра ръка...не че е невъзможно.
    При филми без субуфер естествено, че се губи голяма част от емоцията, но също има значение и какъв е модела му!
    За музика не мога да се съглася. Ако предните ти са достатъчно читави също няма да съжалява от към бас. Всичко зависи от възможностите на даден модел! Или иначе казано - не може да се каже генерализирано "Сони са върха" все пак. Доста са плаващи нещата.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 01-08-18 в 11:17.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 62 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе