Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 41 от 62 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно
Резултати от 601 до 615 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #601

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз бих ти препоръчал това, поне съм ги чувал. Проблема ще ти е по-скоро суба , че един средна хубост нов струва повече от колоните.
    https://www.technomarket.bg/tonkolon...55-bl-09051149
    https://www.technomarket.bg/tonkolon...444bl-09048402

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #602

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Обърни внимание на тези , слушал съм цялата гама на марката и свирят доста прилично в бюджета си
    https://topaudiovideo.bg/457-taga-ta...pecial-edition
    или
    К-КТ КОЛОНИ TAGA TAV-606 V3 | HI-FI компоненти | TV, Видео и Gaming | Техн&#

    и суб от серията
    https://topaudiovideo.bg/217-taga-tsw-120-v-2

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #603

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колоните хубави, ама що го прати в най-скъпото място в Европа.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #604

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колоните може да чуят на тези места , откъде ще си ги купи е друг въпрос
    Ulfhedinn и Slusatel харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    125
    #605

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Качеството на възпроизвеждания звук е вследствие на качествените ОТ или Ресийвър? И защо по-високия клас ресийвър възпроизвежда звука по-добре?

  7. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #606

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от just_a_fil Виж публикацията
    Качеството на възпроизвеждания звук е вследствие на качествените ОТ или Ресийвър? И защо по-високия клас ресийвър възпроизвежда звука по-добре?
    Качеството на възпроизвеждане е съвкупност от няколко:

    1. Колоните.
    2. Усилвателят/ресийвърът.
    3. Източникът (плейър/стриймър/грамофон).
    4. Носителят (касета, винил, CD, SACD, MP3 и т.н.).
    5. Кабелите.
    6. Разположението на системата в помещението.
    7. Типът помещение.
    8. Персоналните усещания на слушателя.
    9. Внушения от страна на медии/приятели/потребители във форуми/продавачи в специализирани магазини.

    По-високият клас ресийвър е оборудван с по-добро захранване, което означава по-добър контрол на озвучителните тела, повече възможности за свързване, по-висок клас DAC, системи за корекция (YPAO, Audyssey, MCAC, и т.н.). По-напред в темата е писано подробно.
    svetlio1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    69
    #607

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здpaвeйтe ĸoлeги миcля дa cмeня cтapия Pecивъp YАМАНА.RХV473 c нeщo пo дoбpo дo 1200 лeвa мнeниe зa Оnkуо ТХ-NR676Е 7.2сh в мoмeнтa cъм c ĸoлoни ЈАМО 606 и cyбyфep ЅUВ 300 пpeдимнo филми глeдaм и зaтoвa миcля дa e 7,2 ĸaнaлa!

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,431
    #608

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения


  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    20
    #609

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Дойде и моя ред да поискам съвет за нов ресийвър.Досега ползвах Onkyo TX-NR 616.
    Това са ОТ Product information:Swans D3.2 HT
    Питането ми е да взема просто новия TX-NR676E или може да е по голям, а защо не и друга марка може би ???
    Не съм недоволен от стария като марка, но когато взимах всичко преди време бе по скоро компромис с мощността най вече.
    Така че това ми е питанката за съответните ОТ по горе какво е най подходящо.
    Не съм фен на марките а на това просто да си пасват нещата и да работят...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    55
    #610

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не мисля, че ще усетите особено голяма разлика между двата усилвателя.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #611

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Имам система от колонки за компютър Luxeon W5.1H. Същата система е на около или над 10г., но е в добра кондиция. Идеята ми е да си закупя ресивър 5.1, но на първо време да използвам ОТ и буфера от системата, докато си набавя други компоненти. Целта е да се гледат филми, които ще се плейват от плеъра на телевизора и звуковия поток ще е по оптичен или хдми кабел. Също ще се слуша и музика, но се случва рядко да пускаме колоните за тази цел. До сега сме гледали филми, но колонките са били вързани стерео с 3.5 жак към лаптопа или 5.1, но към настолен компютър със съответните чинчове.
    Възможен ли е този сценарии като временно решение? Към какъв ресивър да се насоча? Не съм меломан и дори при сегашните колонки ефекта като сила е задоволителен, търси се решение, което да е в ниския ценови клас, но да има съответните актуални входове и да си върви 5.1. Не се притеснявам да закупя и нещо втора употреба стига да си струва.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 01-01-18 в 21:12.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #612

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Тези колони мисля ,че са 4омови ,провери дали ниските 3 и 4 серия на ямаха имат настройка за 4 ома и си готов.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #613

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Някоя препоръка за ресивър който да покрива изискванията от 4 до 8 ома, за да мога да сменя ОТ по-натам, който да има хдми и оптичен вход, 5.1 и да не е много скъп?

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #614

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Събуфера от системата активен ли е?
    Иначе на всеки ресийвър можеш да включиш 4 ома колони, дори и да няма изрична опция за 4 ома.
    Проблем би имал ако го увеличаваш почти до край, което едва ли би се случвало.
    Всички ресийвъри последните 10-15 години имат HDMI и оптичен вход.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #615

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Събуфера от системата активен ли е?
    Иначе на всеки ресийвър можеш да включиш 4 ома колони, дори и да няма изрична опция за 4 ома.
    Проблем би имал ако го увеличаваш почти до край, което едва ли би се случвало.
    Всички ресийвъри последните 10-15 години имат HDMI и оптичен вход.
    Буфера е с вграден усилвател. По принцип е система за компютър и си има от него изходи и захранване и за колоните. Свързва се със стандартен 3.5" кабел към двоен чинч. Постепенно ще ги сменя колоните с някаква серия букшелф и хубава централна, но на този етап не мога да отделя 2000-3000лв и да взема всичко ентри левел на куп.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 41 от 62 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе