Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 30 от 62 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #436

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз имам от предишната година модела на Marantz 5008 и съм много доволен от него-това ми май 7ми ресивър и е най-добрия до този момент,особено що се отнася за чисто стерео. За домашно кино и ресивър от по-нисък клас ще ти свърши работа.Но щом искаш да ползваш пре аута, значи по всяка вероятност ще взимаш и усилвател скоро

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #437

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте отново,

    искам да попитам ако имате настройки на ресивър за large & small за колоните в домашно кино как ги използвате т.е. на Large или на Small. При положение, че фронта ми е dali zensor 3, центъра vocal zensor, съраунда zensor 1. Реално всички колони са способни да покрият целият честотен диапазон и могат да изкарат бас или в кино режим да са на small /тоест колони които не възпроизвеждат бас / и това да прави субуфера. Защото е досадно, като слушаш стерео да ги обръщаш фронтовете отново на large.....Как вие сте настроили системата ? Или само фронт и център на Large, crossover на колко херца и т.н.

    Благодаря !

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #438

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Кросоувъра ако нямаш субуфер не се пипа. И настройката за другите да е LARGE в случая.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #439

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Имам субуфер. Затова питам настройките какви да бъдат large или small на колоните ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #440

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не виждам да си писал, че имаш "При положение, че фронта ми е dali zensor 3, центъра vocal zensor, съраунда zensor 1. ". В такъв случай слагай кросоувъра на 80. На самия субуфер кросоувъра го вдигни максимално и VOL на 50% например. След това си поиграй с PHASE ако имаш такава опция, за да съвпадне с тази на останалите тела. Това за старт след това може да си поиграеш с кросоувъра.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #441

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    На предишна страница съм описал, мижешбда върнеш да погледнеш. Благодаря за съвета.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #442

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Доста си понаписал, а в последния пост е всичко друго като модел освен субуфера, за това не видях Пробвай да сложиш кросоувъра на 50Hz с оглед Zensor-ите - Frequency Range (+/-3 dB) [Hz] 50 - 26,500

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #443

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Кросоувъра за да.го направя на 80, минавам на small. След като ги направя на 80 пак ли ги правя large или остават на small. За стерео същи нещо не успявам да го наглася. Dali zensor 3 си свирят по-добре без субуфера, който си е dali sub 9-ef. Държа ги на large 120 херца в стерво режим. Явно ще си ги слушам само тях, без субуфер в стерео режим. Те имат достатъчно дълбок бас. Трябва много играчка за да се получи с него.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #444

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Така...
    в кино режим определено колоните като са на small, субуфера на 120 херца резултата е най-добър. В стерео колоните на small и на 120 херца и субуфера на 80 херца, не се напасва много добре. Субуфера е на 1/4 от силата си защото в помещението под 20 квадрата става страшно. Най-добър резултат дава според мен на следните настройки - колони 120 херца /small/ , субуфера отново 120 херца Phase 0, на 1/4 volume и има пълен синхрон. Настройки на колони на treble&bass 0 db. Сложи ли се бас на колоните отново няма синхрон, ако са на 80 херца пък високите те дразнят.

    Та идеята ми е, че букшелфа dali zensor 3 има достатъчно плътен бас в това помещение, но и в режим 2.1 също много ми харесва и си използвам и субуфера, а не само за филми. Проблема е кое е правилния звук или да слушам както ми е кеф на мен

    - - - - - - - - - -

    Разбира се когато си ги слушам стерео колоните са на 120 херца и настройка Large, с леко вдигнат бас, без Treble защото далитата по-принцип си имат среди и високи....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    21
    #445

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Този пост е редактиран от lizard; 16-02-15 в 20:23.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    5
    #446

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Искам да си изградя система за домашно кино и музика като започвам от нулата. Имам нужда от съвет на хора, които не са зависими финансово от избора ми, защото отивайки в магазин (естествено) се опитаха да ми продадат доста по-скъпи неща.
    За момента съм се спрял на Pioneer SC-LX58 с двойка основни колони Dali Mentor 5.
    Помещението в което искам да ги слушам е ~33кв (Г образно ако формата има значение). Другото изискване е усилвателят да поддържа няколко зони, за да може освен в основната зона да захранва и две колони, които вече са вградени в тавана на банята.
    Искам да разбера дали между SC-LX58 и SC-LX88 (разлика около 2000лв) има толкова грандиозна разлика, за да си заслужава парите за това, което искам да постигна аз и как да се доверя, че това е така като не мога да ги чуя двата ресивъра на едни и същи колони?

    Ще се радвам на всякакви насоки и съвети. Това, което съм избрал е на база ревюта и никакъв опит с материята, така че съм отворен за всякакви промени.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #447

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    За такъв бюджет определено ще имаш още няколко предложения. Имай предвид, че тонколоните си искат свободно пространство около тях - например отстояние около 50см. от стената зад тях, че и в страни, при все че като гледам за Ментор 5 е посочено 10-80см. За такава инвестиция, каквото и да ти предложат, каквото и да избереш е задължително да го чуеш преди покупката.
    ---------
    Може би алтернатива са серията Silver на Monitor Audio или KEF Q900, или Klipsch RP280, но не съм слушал нищо от това т.е. само по параметри.
    Освен това ми се струва, че от значение е и как ще разположиш и на къде ще бъдат насочени тонколоните в твоето Г-е образно помещение.
    Този пост е редактиран от myrfi12; 15-03-15 в 16:40.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #448

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз бих си потърсил колони с поне 20см нискочестотен говорител.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #449

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Г-образното е огромен проблем! Лично съм изпитвал тази форма на помещението. Просто трябва така да разположиш предните, че да се чуват среди и високи там където ще слушаш най много, а за ниските/ако не са достатъчни/ един буфер за другата част на помещението. Но все пак ако можеш една картинка да направиш как и къде имаш възможност да ги разположиш ще е добре. А за такъв вид свързване ако няма да правиш 5.1 или по горе не знам дали си струва да взимаш толкова скъп ресийвер.
    А целта е да слушаш един и същ източник в хола и банята или? Ако е така с един стерео усилвател мисля може да стане.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    44
    #450

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    KEF Q900 !!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 62 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5214
    Последно: 12-05-24, 10:11
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе