Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 40 от 62 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно
Резултати от 586 до 600 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #586

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Пишеш и той си излиза , а каква е или била цената се проверява на място .Цените се менят .
    А и това питане не е темата !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #587

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения



    Цитат Първоначално публикувано от Todor Виж публикацията
    На каква цена плати чифта Q500,и ако може дай линк към сайта.
    KEF Q500 Floorstanding Speakers - супер цена ... особено в сравнение с нашите

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    63
    #588

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Да, точно от сайта на Peter Tyson UK от линка пуснат от svetlio1. В сряда-четвъртък идната седмица трябва да пристигнат. Peter Tyson по принцип не работи с клиенти извън UK, затова платих чрез Amazon Pay (влиза се с потребителско име и парола от Амазон, разбирай плаща се с регистрирана в Амазон дебитна/кредитна карта) и поръчах на адрес в Англия на българска фирма превозваща пратки от UK до България (мога на ЛС да дам инфо за фирмата, която от години ползвам и никога не съм имал проблем), като цената на превоза от нашенската фирма е 2 лв. на килограм. При цялата тази схема, с актуалните намаления при Peter Tyson на старата Q серия на KEF цената в България пак ми се струва космическа на фона на тази в UK. Аз затова сега и освен Q500 мисля да поръчам и център Q200 (190 паунда в Англия), който тук се продава за 750 лв. (ще ми излезе около 450-460 лв. с транспорта от UK).

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #589

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Имам поръчан Onkyo TX-NR555 за 270 евро от Германия и смятам да го ползвам за филми, за музика от PC и за слушане на музика (в 5.1). И тъй като почти няма ревюта, отделно имало е предните години проблеми с качеството на Onkyo и... алтернативите като Denon AVR-X2300W са с изключителни ревюта. Струва ли си да взема Denona за около 310-330 паунда вместо по-евтиния Onkyo? Или дори да изчакам да падне цената на AVR-X3300 макар да не виждам смисъла от 200 паунда отгоре за едното "нищо".

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #590

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    От моя скромен опит звука зависи основно от ОТ-тонколоните, не си писал с какви си, но за филми и музика от ПС според мен Онкиото е чудесно бюджетно решение.

    Изпратено от моят ALE-L21 с помощта на Tapatalk

  7. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #591

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    И аз мисля, че Onkyo е чудесно решение, особено за тази цена.
    Ето и едно ревю: Onkyo TX-NR555 REVIEW - Dolby Atmos / DTS:X / 4K & More

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #592

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колоните в момента са смешни, 5.1 от един стар Yamaha Home Theater in a Box с ресивър HTR-6030. Приемаме, че нормални колони ще взема след време, но тъй като нямам нормален слух не мога да се вглеждам в детайлите. И въпреки това ако се предположи, че има разлика между AVRX2300 и Onkyo NR555 и бих могъл да я чуя то бих почакал. Ако съдя по ревютата си струва да инвестирам повече пари, но едно е 540лв, друго е 700лв. Имам още ден-два а мисля докато амазон ми канселират поръчката. Една опция е да поръчам коментираните KEF Q500 ако наистина си струват за 350 паунда спрямо алтернативите, има ги и в superfi на 348.

    В детайли това, което ползвам е:

    * bulsatcom - tv
    * от pc към ресивър с оптичен кабел => музика, mp3 (неудобство onkyo няма usb отпред, лесно решим проблем)
    * от Samsung 48H6400 FHD с HDMI - FHD филми от плейъра на TV

    Това, което би наклонило везните за мен е по-добра настройна от android app както и по-добър общ звук като цяло. 2300 е 330 паунда в момента, но ще падне в един момент пак на 300-310 паунда.

    Това ревю + още едно във lifewire за NR555 е ОК, но не блестящо (за класа си). По-странното за мен е, че има всякакви други модели, които имат ревюта, но не и този... т.е. не искат да го пращат по сайтовете за ревюта по някаква причина? Докато AVRX 2300/2400/3300 имат чудесни отзиви в whathifi. Ще разгледам кой от двата идва с микрофони в комплекта.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #593

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    @Dreamer
    Нали вече си поръчал Онкио-то, а се чудиш дали да не вземеш Денон-а?!? Нещо ми се губи мисълта.

    За Онкио има доста писано и с риск да се повторя .... по добре X2300 да вземеш според мен. Х3300 не е точно "нищо", но щом няма да му използваш екстрите няма смисъл. Иначе и трите имат микрофон за калибрация в комплекта. Но е по разумно да се купят първо нови колони и после ресийвер....постоянно излизат нови формати и докато вземеш нови колони може да се окаже, че пак трябва да сменяш ресийвер.

    А тези колонки дали ще се разбират добре с новия ресийвер? Трябва да внимаваш дали ще отговарят на съпротивлението най важно!
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 31-07-17 в 11:22.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #594

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    @Dreamer
    Нали вече си поръчал Онкио-то, а се чудиш дали да не вземеш Денон-а?!? Нещо ми се губи мисълта.

    За Онкио има доста писано и с риск да се повторя .... по добре X2300 да вземеш според мен. Х3300 не е точно "нищо", но щом няма да му използваш екстрите няма смисъл.
    Аз съм го поръчал, но не съм го платил. Докато не го платя в Амазон ме тормозят 5 дни докато не ми откажат поръчката Аз също клоня към X2300 и затова се мотам, за 160 лв повече си струва като цяло по-високото общо качество (спрямо писаното в ревютата) и това, което на мен ми е странно - onkyo щом не го пращат на сайтовете значи не вярват в продукта си, съответно и цената е подобаваща.

    Да, X3300 не е нищо, разбира се, но спрямо моето ползване не е 'нещо' съществено, особено при цена 330 => 500 паунда. Друг вариант е Yamaha V781 за около 420-450 паунда, но засега вероятно ще откажа Onkyo-то и ще чакам X2300 да падне малко. Мерси за мненията!

    EDIT: Друго, което ме озадачава е, че Onkyo-то има Bluetooth версия... 2.0??? 2017-та година сме, което е абсурдно. Няма да го ползвам, но е доста странно. Както и да е, като цяло искам нещо, което да работи и да нямам проблеми, независимо, че ще е по-скъпо.

    С HTR-6030 имам един проблем като не съм сигурен къде се корени той. Свързвам KORG PA600 аранжор и за да се чуе нещо трябва да усиля много, много докрай... ако предположа, че проблемът не е в Korga то целя с тази покупка да реша и този проблем (KORG-a e само за домашно ползване).
    Този пост е редактиран от Dreamer; 31-07-17 в 11:56.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #595

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Зависи изхода му на какво ниво излиза (може да е ниско, пробвай друг изход на KORG-a), а и зависи в кой вход го включваш при ресийвера. Отделно би трябвало да има допълнителна корекция на силата на сигнала в ресийвера. Разгледай из менюто.... Не съм се интересувал от такъв тип техника и не мога да помогна с много за съжаление.

  13. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #596

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Писали сме го един милион пъти - ресийвър се избира според озвучителните тела (съответно необходимата мощност, конфигурация и т.н.), устройствата, които ще се свързват към него, декодерите, с които разполага и екстрите, които ще се ползват (например втора и трета зона, специфичен софтуер за корекции и пр.). Да избираш ресийвър по ревюта/ чуждо мнение е като да избираш парфюм без да го помиришеш. Моят съвет е, ако ще продължаваш да слушаш MP3, телевизия и да ползваш вградения в ТВ-то плейър не се набутвай и взимай най-евтиния ресийвър с бюджетни колони. При тази ситуация няма защо да се чудиш за този или онзи модел ресийвър, защото изброения от теб материал навсякъде звучи еднакво зле. Ако ползваш/имаш намерение да ползваш читави източници си струва да се замислиш и за адекватно на тях аудио-видео оборудване.
    svetlio1 одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #597

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Корга е с двоен голям жак изхода и идва към чинчове, свързани на предния панел на HTR-6030. Не съм задължавал къде е проблема, от менюто на корга всичко е ок, там си е усилено. Можа наистина просто да не е толкова просто както искам - пъхам и да тръгне нормално. Пък и все пак това е почти професионална техника и сигурно си иска подходящ усилвател/колони.

    Колоните нито мога да ги чуя някъде, нито ще ги разбера (споменах - не чувам високи примерно). В момента и да взема или избера колони няма как да ги ползвам тъй като ще трябва да ги мъкна международно с кола и на границата ще ме гледат странно ако напълня колата с AV неща. Затова в момента ресивър, по-нататък и колони с уговорката, че това, което вие чувате аз няма да го чуя... сложно е. За момента не виждам как мога да си избера колони по ревюта и спецификации. За момента по-скоро си търсех причина да откажа онкиото и да чакам цена на денона, което и се случи.

    Плейъра на тв мога да го ползвам само за филми и до там. За музика е абсурдно, това е някаква дивотия. А както в момента ми изнася mp3 с тоя HTR утре може loseless, няма защо да се хвърлям на най-евтиното. Ако беше така ония ден имаше за 150 паунда Pioneer VSX-531-B (чието дистанционно е почти 1:1 с моята Yamaha???).
    Този пост е редактиран от Dreamer; 31-07-17 в 14:41.

  16. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #598

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Dreamer Виж публикацията
    Колоните нито мога да ги чуя някъде, нито ще ги разбера (споменах - не чувам високи примерно). ... с уговорката, че това, което вие чувате аз няма да го чуя... сложно е. За момента не виждам как мога да си избера колони по ревюта и спецификации.

    Плейъра на тв мога да го ползвам само за филми и до там. За музика е абсурдно, това е някаква дивотия. А както в момента ми изнася mp3 с тоя HTR утре може loseless, няма защо да се хвърлям на най-евтиното. Ако беше така ония ден имаше за 150 паунда Pioneer VSX-531-B (чието дистанционно е почти 1:1 с моята Yamaha???).
    Именно за това ти говоря, ако не чуваш разлики има ли смисъл да се набутваш с кинти? Освен, ако не гониш престиж пред приятели или познати, нещо от сорта на "вижте каква яка аудио-видео техника съм си купил".

    Да ти го обясня по друг начин: да свържеш системата с неподходящ ресийвър/усилвател е като да сложиш прекалено мощен двигател на автомобил, който конструктивно не може да развие повече от 50 км./ч или обратно - на спортно купе, проектирано за високи скорости да монтираш двигател от "Трабант".

    Една система трябва да се планира внимателно, за да може да се изпълни по начин, по който да ти носи удоволствие. Системи, изградени с неясна цел и концепция страдат впоследствие, а оттам страдат и собствениците им. Всичко това ти го казвам не, за да ти демонстрирам нещо, а за да те предпазя от грешки, заради които по-нататък да съжаляваш. Разбира се всичко е пожелателно и крайното решение е твое.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #599

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз те разбирам, но ресивъри от тоя клас са далеч от най-мощните (95W). Какъв престиж да гоня, ако искам престиж видът на колоните ще впечатляват хората, не ресивъра дето изглежда сравнително еднакво. Камо ли ресивър от такъв клас да впечатли някой (а и нямам познати такива). В случая дали 550лв дали 700лв не мисля, че е осезаема разлика при цена 1350лв в Авител. Добре, нека тогава да предложа правилно мислене:

    Хол - 25кв/м - система пак bulsatcom (hdmi) и/или cooolbox + pc (оптичен) + bluetooth евентуално + lan + Android APP + евентуално втори оптичен или ако може да се stream-ва през network-a със същото качество втория оптичен не е нужен. CD/DVD/Blu-Ray няма да ползвам и дори да ползвам то би било xbox/ps4-5-6.

    Цел 1: слушане на музика в 5.1 / 2.0 - най-лесно би било само в 5.1. Стил - най-вече progressive rock.
    Цел 2: video концерти, филми и тв

    Бюджет за колони - 500-1000лв (не ме интересуват wireless/heos), ако може 5.1 ориентирани към музика... ако има такива.
    AV Ресивър - до 600-800лв

    Цени в UK/DE, българския пазар не го броим заради разликата в цените.

    Такова запитване по-правилно ли е? Опитах да съм максимално конкретен и пак се получава нещо, което да е универсално.

    Благодаря за мнението.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #600

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Тонколони SONY SS-CS310CR Тонколони - Техномаркет , фронталните са повече от добри за тези пари , за многоканална музика бих сложил тези съраундиТонколони SONY SS-CS5 Тонколони - Техномаркет , така би трябвало да се продава комплекта според мен , другите може да ги използваш за 7.1 система.
    Не съм слушал Онкиото ,но опита ми показва че в бюджетен клас всичко звучи еднакво, разликата е в екстрите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 40 от 62 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5212
    Последно: 05-04-24, 07:10
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе