Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 32 от 62 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #466

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Верно-аз разбрах,че колегата ще ги слуша с Фокал 726.А той си има колони. Въпреки това си мисля,че няма да има проблем с 5009.Та аз и до половината рядко усилвам в 20 квадратната стая в режим стерео,без да използвам субуфъра и в помещението не се стои.Особено на по -динамична музика.

  2.  
     
  3. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #467

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Привет на всички,търся ресивър 5.1/5.2/7.1/7.2 не държа на марка ще се ползва единствено за кино, към него ще бъде закачен проектор,мултимедиен плеар,и цифрова телевизия,ще се гледат единствено филми,музика на друга система.Гледат се и 3д филми,стаята е около 25кв.Бюджет около 700 лв, не държа на Интернет опции wi-fi и тем подобни.ОТ за момента дали център, фронт дали зенсор 3, съраунд зенсор 1,суб по късно(може и за него да предложите нещо в рамките 500-1000лв макс,ако е нужно за тази система)..Държа да е нов не търся втора ръка...В Плевен живея и тук няма шанс да се чуят различни марки, максимално 1/2 марки в техно-тата и те мострени,та ще се поръчва по Интернет.
    Този пост е редактиран от antovasilev; 06-11-15 в 15:56.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #468

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Няколко пъти съм споменавал - Pioneer VSX-923-K не е никак лош вариант. Има го за 739лв. Субуфер има пак на ДАЛИ и то в този ценови диапазон, но зависи колко е голямо помещението и колко бас търсиш. Също обърни внимание на интерконектите и кабелите към колконите.

  5. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #469

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Дa,не лош избор,а като модел не е ли старичък вече?.,за кабели ще се постарая за колкото мога по висок клас.А за суб опцията с два броя по добра ли е,или да заложа на един но, висок клас.Помещението се постарах да го омекотя колкото мога с килим,тежки завеси и дебели тапети.Премахнах всички мебели и оставих само фотьойли.
    Този пост е редактиран от antovasilev; 06-11-15 в 17:01.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #470

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Зависи какво очакваш от ресийвера. Т.е. какви филми ще гледаш и с какъв ТВ си. Ако поддъжа всичко нужно няма какво да му мислиш според мен. Някъде бях чел, че запазва доста добре изходящата мощност дори и с 5-те колони. Кабелите ....чак максимално висок клас на дали ще има смисъл, но нещо базово е задължително/има кабели струващи и хиляди/. Зависи колкое голямо помещението ... ако са 2 по принцип ще имаш по равномерно разпределен звук по цялата площ, но ще ти излезе по скъпо.

  7. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #471

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    По принцип гледам всякакви филми,ползвам full hd 3d проектор + екран120" ,е наблягам на екшънчетата и фантастика на 3д заради ефектите,това и търся от ресивъра да се представя добре в такива жанрове.Кабелите колкото позволява бюджета ще го изстискам докрай .Помещението е макс 24/25 кв. ползва се само за гледане на филми.Мисля си че 7.2 ще е по добър вариант за 3D.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #472

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Проектора каква резолюция има? Ако е 4к се насочи към ресийвер с такива способности. Има доста варианти, но не съм се заглеждал. За 25м2 ми се струва, че и с един субуфер ще останеш доволен. Писано е вече за SVS PB1000/SB1000 например. Първия е по добър при филми, а втория при музика.

  10. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #473

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Не е 4к проектора(Optoma 25 или нещо от сорта),четох из доста форуми коментари за svs pb1000 все доволни ще реша в последствие, първо ресивър да включа всичко и тогава.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #474

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Бяха коментирани някои модели на Marantz, затова да използвам случая и попитам за един от последните им продукти,
    Marantz SR 5010, който се продава и у нас. И тъй като съм решил да сменя настоящата си Yamaha RX - V465 , ще помоля,
    ако някой има повече яснота за този модел (или подобен), да сподели.

    Да допълня въпроса - прочетох, че този ресивър има Bi-amp drive (5.1 ch setting), което не разбирам, защото на задния панел не видях отделни изходи за НЧ и ВЧ към отделните колони!?
    Този пост е редактиран от Dien; 15-11-15 в 18:32.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    39
    #475

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Аз имам по стария модел - Marantz SR 5007. Когато използваш Bi-amp функцията, изходите за фронт захранват ниско-честотната част от ОТ, а изходите за заден съраунд - средно и високочестотната част.Има го подробно описано в ръководството на ресивъра. Определено си се спрял на много добър модел.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #476

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Даже от менюто като избереш би амп ти илюстрира къде да и как да се свърже всичко. Аз съм пробвал такова свързване и разлика не усетих. А и кабелите се удвояват заедно с парите за тях. Не виждам смисъл.

    Иначе каква е целта на подмяната? И с какви колони/тв ще се използва?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #477

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря за отговорите.
    На схемата за свързването на колоните (Tannoy Mercury V4) е отбелязан начина, от който е видно, че двете секции (НЧ и ВЧ) са самостоятелни за съответния канал на ресивъра. Ако обаче не са, то тези секции са в паралел, което ми се вижда безсмислено. Другият начин, за който споменавате е малко по-различен и може да има някакъв ефект. От някои ревюта разбрах, че не е голям!
    Аз съм доволен от моята Yamaha RX - V465, за известно време ползвах и RX - V675, но я сменям главно защото не поддържа 3D BluRay Iso, няма втори HDMI изход, който ще ми е необходим за проектор (Телевизорът е LG 55LB870V). Има и други неща - YPAO калибровката е меко казано несвършена и заблуждаваща, графичният екулайзер доста беден. От неформална гледна точка обаче, всичко от Ямаха, които съм слушал - колони, плеъри, секуенсъри, всички звучат "прекалено" прецизно, чисто та дестилирано. Забелязах го, още когато смених с нея предишния си семпъл но приятен Pioneer VSX-C550. Когато си търсих колони преди две години ми направи впечатление, че навсякъде провеждаха демонстрациите с Маранц или Денън. Четох за SR 5010 доста положителни отзиви и се надявам да са верни. Но този път ще се снабдя с по-хубави кабели, ще направя по-прецизна калибровка, ще си потърся по-качествени съраунди и въобще ще си поиграя повече.
    Този пост е редактиран от Dien; 16-11-15 в 10:54.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    5
    #478

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,
    Реших да сложа домашно кино в къщи.
    След доста четене, както обикновено става с такива като мен в форумите, се обърках повече.
    Спрях се на 2 условни варианта:
    1. ONKYO NR- 545 с ONKYO SKS-HT588 5.1.2. ( за себе си не успях да се убедя за разликата в цената за 646, ако е голяма ще трябва да се замисля )
    2. PIONEER VSX-529-K с HARMAN KARDON HKTS-16BQ ( просто влязох в веригата и погледнах за тази цена какво мога да взема за референция..Почетох и за тях, като относително добри отзиви видях )

    Напълно съм отворен за предложения.
    Има няколко неща с които трябва да се съобразя:
    1. 20 кв м. помещение с доста мебели.
    2. Задължително трябва да са за стенно поставяне.. просто няма подходящо място на земята.
    3. Ще се гледа 70 % филми, 20 % музика като не съм аудио маниак , 10 % тв.
    4. ДЛНА задължително, съответно ethernet. Ще се ползва с Panasonic 55 AS 640 и хоум медиа сървър за съдържанието.
    5. Цената която ми се дава е около 1500 - 1600, но мога да направя малък компромис ако има истински смисъл. Иска ми се да взема всичко наведнъж по празниците а не да градя с времето.. но винаги съм отворен за идеи стига да имат осезателен смисъл.
    6. Кабелите са 2х1 квадрат и съм ги поставил още като слагах тавана. излизат на горните ъгли на стаята. Дано не е проблем. знам че разположението и квадратурата е много важна. Субуфера има място стига да не е огромен..Реално само за него имам място на земята, в единия ъгъл.

    Не знам дали има нужда от още информация, но ви чета постоянно в последната една година и почти веднага ще отговоря ако е необходимо.
    Благодаря ви предварително,
    Венци

  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #479

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Адаш щом е основно за филми грабвай Пайнера и Хармана и не го мисли повече, напълно ти е достатъчно. След време ако започнеш да слушаш повече музика ще си вземеш едни по-добри фронтални и си готов.

  18. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #480

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Голяма мъка с избора на ресивър,ограничих ги до два модела онкио 646 и ямаха 679.Плюса на онкио е атмос-а но пък той не ми е приоритет.Ще е предимно за кино хубаво е да има изход за към усилвател че съм си харесал един модел на маратнз за отделна стерео системка за слушане на музика.На кой от двата бихте заложили вие?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 62 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5217
    Последно: 03-05-24, 20:39
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе