Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 51 от 62 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 924

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #751

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Всичко съм прочел. Не пуска телевизора и това е. Трябва да го пусна ма ръка. HDMI 2.0 кабели съм поръчал. Не ми е 4К телевизора.

    Ямахата пък сложих на друго място. Там телевизорът е по-нов LG, но не го пуска, както правеше с моя Panaaonic. Трябва да се пусне на ръка. Сбъркан стандарт...

    Ако пусна Плейстейшъна първо, се пускат и телевизора и ресивера.

    Спирайки телевизора, изгасва и ресивера, което означава, че има комуникация.

    И звука от телевизора се прехвърля към ресивера. Само не го пуска.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #752

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Нещо бърка комуникацията, пробвай с изключен плейстейшън.

    Изпратено от моят Mi A2 Lite с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #753

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Честито!
    Поиграй си с местата на HDMI за съответния уред.
    Кабела също може да излезе слабо място.
    Отделно виж и настройките на ТВ дали няма някоя опция относно проблема.

  5. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #754

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Търся спешно съвет и препоръка:

    Предистория:

    Пълен лаик, три години набиращ информация от Вас и къде ли не - тези дни се сдобих с първите си ОТ с цел изграждане на поне 5.1 за филми и музика. Горд собственик на фронт Dali Zensor 3, център Zensor Vokal и съраунд Zenzor 1 - благодарение на колегата pulsedriverbg .
    Стаята - 15 кв/м. ПРеди 2 години след ремонт и гипсокартон на тавана пуснах в 4-те ъгъла озвучителни кабели, които в последствия разбрах, че от кабел до кабел имало значение, НО дали аз въобще ще разбера.........?

    Та,
    1. Имам спешна оферта за Denon AVR-X2600H за 1120 лв, чисто нов с 2 години гаранция.
    2. Субуфер SVS PB-1000 - 900 лв, с 5 години гаранция.

    Струват ли си предложенията и подходящи ли са за моята система?

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #755

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Според мен са си идеални за помещението и колоните, които имаш.

  7. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #756

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Благодаря, но другата важна част от въпроса ми е във финансова посока дали цените са им ОК?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #757

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Като гледам цените им по нашите магазини ... даже са ти на много много добри цени .
    От Европа може и да се намерят на по-ниски, но и там си има недостатъци - гаранция, транспорт ...

  10. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #758

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от JKanchev Виж публикацията
    Здравейте,

    Търся спешно съвет и препоръка:

    Предистория:

    Пълен лаик, три години набиращ информация от Вас и къде ли не - тези дни се сдобих с първите си ОТ с цел изграждане на поне 5.1 за филми и музика. Горд собственик на фронт Dali Zensor 3, център Zensor Vokal и съраунд Zenzor 1 - благодарение на колегата pulsedriverbg .
    Стаята - 15 кв/м. ПРеди 2 години след ремонт и гипсокартон на тавана пуснах в 4-те ъгъла озвучителни кабели, които в последствия разбрах, че от кабел до кабел имало значение, НО дали аз въобще ще разбера.........?

    Та,
    1. Имам спешна оферта за Denon AVR-X2600H за 1120 лв, чисто нов с 2 години гаранция.
    2. Субуфер SVS PB-1000 - 900 лв, с 5 години гаранция.

    Струват ли си предложенията и подходящи ли са за моята система?
    Че ще вършат работа спор няма, но ако решиш да да ползваш всички декодери става различно положението. Тоест, ако искаш да ползваш долби атмос ще ти трябва външен усилвател. Няма preout за други канали освен двата атмос канала. Въпроса е каква е целта.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,559
    #759

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Нещо не виждам причина да му е нужен външен усилвател ако ползва Атмос/ДТС Х - поддържа си 5.2.2... За повече канали така или иначе отива на съвсем други класове ресивъри .
    Друг е въпроса, че в 15кв. м стая и виртуалните ще му свършат работа

  12. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    394
    #760

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Целта е качествена 5.1 система за филми и музика - даже и това е над разбиранията ми и тепърва ще има да се уча и вероятно да Искам.
    Тогава е Ваш ред

    ПП. Очаквам доставката на Denon-а и SVS-а и започвам с въпросите.

    Благодаря на всички!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #761

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Целта е качествена 5.1 система за филми и музика......

    Човека е написал какво иска , какви усилватели , какви атмоси .....

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #762

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Започнеш ли веднъж да пускаш 5.1 почти сигурно ще искаш и 5.1.2 или 7.1.4. Аз започнах така и сега съм с 7.2.4 в 24кв/м. До колкото разбирам има прекарани кабели в тавана (при ремонта). Или не съм разбрал. За слушане на музика, ако е става дума за стерео без суббуфер въпросния ресивер е безмислен. Стигнах до това заключение по трудния начин.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #763

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    След моята дилема (от по-горе) за покупката на ресивер и планираните за “по-нататък” ъпгрейди ме хвана upgrade bug-а и ъпгрейдът не беше изобщо “По-нататък”, а веднага започнах да чета по темата.

    Вече съм с въпросния
    Denon X3500
    Focal Aria 906 за предни
    Focal Aria CC900 център
    JBL Control 1 за съраунди
    и XTZ 10.17 EDGE съб.

    Честита ми подранила Коледа, I guess..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,401
    #764

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от z_harris Виж публикацията
    Започнеш ли веднъж да пускаш 5.1 почти сигурно ще искаш и 5.1.2 или 7.1.4. Аз започнах така и сега съм с 7.2.4 в 24кв/м. До колкото разбирам има прекарани кабели в тавана (при ремонта). Или не съм разбрал. За слушане на музика, ако е става дума за стерео без суббуфер въпросния ресивер е безмислен. Стигнах до това заключение по трудния начин.
    Първия ми съраунд беше инсталиран през 1997г. , от тогава до сега съм само на 5.1 , мога да стигна до 5.2 , но нагоре нямам никакъв интерес. Ако направите една анкета колко хора имат атмос колони едва ли ще минат 1 %. Иначе доста хора имат ресивъри с атмос, защото почти всички вече го имат като опция. Ама чак колони по таваните ми идва на мен лично много. Гледам и в Замунда какви релиизи се теглят - сериала на Междузвездни воини - релийз 300 МБ / смешно качество / - теглен 999 пъти , на 1.2 гб - 400, на 2,6гб - 380 пъти. Как ви се струва , колко хора държат на качеството ? Отделно финансовата страна, кой може да си позволи кино система за хххх лева.....

  18. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #765

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Първия ми съраунд беше инсталиран през 1997г. , от тогава до сега съм само на 5.1 , мога да стигна до 5.2 , но нагоре нямам никакъв интерес. Ако направите една анкета колко хора имат атмос колони едва ли ще минат 1 %. Иначе доста хора имат ресивъри с атмос, защото почти всички вече го имат като опция. Ама чак колони по таваните ми идва на мен лично много. Гледам и в Замунда какви релиизи се теглят - сериала на Междузвездни воини - релийз 300 МБ / смешно качество / - теглен 999 пъти , на 1.2 гб - 400, на 2,6гб - 380 пъти. Как ви се струва , колко хора държат на качеството ? Отделно финансовата страна, кой може да си позволи кино система за хххх лева.....
    Въпрос на гледна точка. Аз не свалям разни рипове или снимани с камера файлове. Финансовата страна пак е относителна. Всяка марка има ресиввери с всички кодеци на достъпни цени.Ако държиш да гледаш филма с добро качество изчакваш малко и теглиш добър релииз. Аз дори се замислям да си взема един блу рей плеар, за да си взимам дискове. Не всеки филм ще го имам на диск, но определено ще има такива които си заслужават.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 62 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 5211
    Последно: Днес, 08:32
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 14:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе