Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е вашият ресийвър ?

Гласували
371. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pioneer

    47 12.67%
  • Onkyo

    52 14.02%
  • Denon

    52 14.02%
  • Yamaha

    103 27.76%
  • Sony

    59 15.90%
  • Marantz

    26 7.01%
  • Tehnics

    9 2.43%
  • Panasonic

    7 1.89%
  • Harman Kardon

    7 1.89%
  • Thunder

    3 0.81%
  • NAD

    3 0.81%
  • Anthem

    0 0%
  • Integra

    1 0.27%
  • Kenwood

    2 0.54%
Страница 61 от 62 ПърваПърва ... 115159606162 ПоследноПоследно
Резултати от 901 до 915 от общо 926
Like Tree104Одобрявам

Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #901

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Само ако покаже фактура , че е от магазин , иначе може да е събиран от германския боклук. Аз също бих купил от магазина при неясен произход на продукта.
    lazarus18 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #902

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Тази Yamaha v6a се оказа доста бюджетен модел. Гледах видео в щатите е 400 $
    Странно защо тук е на двойна цена.
    Не това което търся.

  4. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #903

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo Виж публикацията
    Тази Yamaha v6a се оказа доста бюджетен модел. Гледах видео в щатите е 400 $
    Странно защо тук е на двойна цена.
    Не това което търся.
    В САЩ всичко е по-евтино.Тук всички цени се издуват.А на втората употреба още повече.Така,че можеш да пробваш от UK/GER. ако намериш.
    Разбира се ,че е бюджетен модел,то моя DENON 2700който в момента гледам цени 1750 е бюджетен модел.Не знам с какви колони си (което е в пъти по-важно от къв да е ресивер),но тези за които говориш са 3к+ DENON3700-2800ле.,мисля.И мислиш,че Y 685 не е бюджетен?

    https://alexaudiovideo.eu/e-catalogu...amaha-rx-v685/
    И бюджетен съвременен модел защо трябва да е по-лош от небюджетен(уж)10 годишен.Сам виждаш,че дори като усилвател оценките са еднакви.
    В същото време сам си отговори на въпроса колко струва ресивер втора употреба в САЩ и защо хората не се редят на опашка а си купуват нови за колкото пари са решили.
    Преди време в едно Германско списание имаше класация за най -добрите стари коли ...при 3 годишните ,5 годишните,10 годишните.И забележката на автора беше,че за по-стари няма защото по-старите са в България.
    Тук беше,не знам дали още стои.
    https://autobild.bg/
    Този пост е редактиран от inches9; 09-08-22 в 09:41.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #904

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Нали 685 е уж като 880 , а той е малко по така, но имат разлики в сравненията даже е 400w захранване 685, но май го купиха. От UK не слагат ли мито вече? По скоро бих взел Marantz 6та серия, ако изпадне на добра цена.

  6. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #905

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    От UK скоро купихме един мултикукър NINJA за 500 лв.(тук е 700+) и нямаше мито,но рядко има доставки за бг.Има начини чрез фирми до които се изпращат и те доставят ,ама на мен ми ги поръчат и не мога да кажа точно как става.
    Когато нещо е като уж друго нещо а на съвсем различна цена значи не е това което си мислиш.Няма балами да дават да кажем двойна цена за същото нещо и то за продукти на една и съща фирма.
    А както казах какъвто и ресивер да си купиш ако колоните ти не са по-скъпи от него разликата вероятно ще остане само в рекламите.
    И ако ти чуеш разлика веднага ще те попитам за модела.............на колоните ,разбира се.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #906

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Колоните са правени-предните с драйвери Visaton другите се Eltax , буфера е Kef. За мен стерео режима е по важен, но слушам с буфера иначе да бях взел стерео усилвател.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #907

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo Виж публикацията
    Тази Yamaha v6a се оказа доста бюджетен модел. Гледах видео в щатите е 400 $
    Странно защо тук е на двойна цена.
    Не това което търся.
    Външна имат разлика с модела aventage 880 , но ВЪТРЕ ти писах няма разлика. Основната разлика е в цената и че на моделите авентаж на запада дават 3 години гаранция. Можеш да почетеш малко чужди музикални форуми , че тук пазара е доста къс на мнения от собственици. Най-голямата слава от средна хубост модели има 685 , поради факта , че има 1200 положителни мнения и доста малко негативни от хора ПРИТЕЖАВАЩИ ресивъра. Просто няма изявени фабрични дефекти като някои други марки. В режим стерео е високо класиран, в режим кино повече предпочитания има за Денон / заради калибровката/. Маранц е скъп Денон , една фирма са , плащаш за името малко повече.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от giorgo Виж публикацията
    Колоните са правени-предните с драйвери Visaton другите се Eltax , буфера е Kef. За мен стерео режима е по важен, но слушам с буфера иначе да бях взел стерео усилвател.
    Вече има стерео усилватели със изходи за суб

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #908

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Маранц е скъп Денон , една фирма са , плащаш за името малко повече.
    Te може да се под една шапка, но във влагани компоненти, схематика и звучене, нямат нищо общо, така че плащаш за нещо съвсем различно, която и от двете марки да вземеш.
    npb и iveto харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #909

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Както вече е доказано в режим Pure Direct усилвателите са по средата между трудноразличими и неразличими, изключение правят само "златните уши", към които принадлежат малка секта. Нататък, кой какви украси ще сложи в звука с тонкоректори и еквалайзери е друга тема.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #910

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    И кой го е доказал това нещо?
    От няколко години слушам Маранц, имал съм и Денон, вероятно след време пак бих си взел Денон, та не смятам да споря по темата.
    Който се колебае между двете, в нета има достатъчно информация за характера на звука и на двете марки.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #911

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Отдавна не съм се включвал, но ....
    Да и при ресийверите има леки разлики в звученето в зависимост от марката. Имал съм Yamaha, Pioneer, Denon, Marantz, Onkyo ....
    Различните марки предлагат също и различни типове калибрации. От там идват още разлики чуваемо. А при по горните модели тази калибрация става по гъвкави и по добра.
    Стъпалата се различават също. Някои като ги пуснеш на 5 канала и мощността им кляка рязко сравнено с на 2.

    Иначе ннапример Денон и Маранц менютата са еднакви. На звук и поведение обаче са различни.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #912

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Какво е мнението ви за Denon x2700H
    Заслужава ли си по високата цена от Yamaha v6a
    Този пост е редактиран от giorgo; 12-08-22 в 17:39.

  16. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #913

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Въпреки,че съм притежател на D2700 не мога да ти отговоря на въпроса.Предполагам,че трудно ще усетиш разлика в звука ,особено ако не ги слушаш при абсолютно еднакви условия-тонколони,помещение и музика.
    2700 има възможност за калибриране на ниво(не знам как е при YAMAHA) ,HEOS също е много препоръчително,добър инфо дисплей.
    Това което си мисля за твоя случай е,че щом слушаш със суб е препоръчително суба да е със затворен обем(твоя?) и не мога да си представя какво дават основните колони.Аз не бих слушал с правени.Не,че съм сигурен,че готовите са по-добри,а това,че фирмите все пак влагат много пари за развойна дейност в т.ч. и за кутиите и как точно да бъде изградена архитектурата им и това което ще получа от коя да е поръчка едва ли някой ще има възможност да вложи толкова усилия за моя случай.
    Но дали са добри колоните ти знаеш само ти(и само твоята оценка е важна).Преценката бих я правил само в сравнение с концертната зала ,разбира се тук е важен опита.Другото е въпрос на вкус.
    Относно съчетанието на колони ,мисля че няма проблеми ,моите сателити и център също са ELTAX и не чувам никакво разминаване в тоналността.
    Сателитните (и центъра) възпроизвеждат други типове звук и за мен не е много важно дали са от една серия с основните.Може и да не съм прав,но след като не чувам каквото и да е дразнещо разминаване не ме интересува чистата наука в случая.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #914

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Говорех за режим pure direct , обзалагам се че никой от вас няма различи никоя марка на блайнд тест
    https://www.head-fi.org/threads/test...-myths.486598/

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #915

    Отговор: Помощ при избор на AV ресивър / FAQ - на първа страница, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Говорех за режим pure direct , обзалагам се че никой от вас няма различи никоя марка на блайнд тест
    https://www.head-fi.org/threads/test...-myths.486598/
    Айде стига.
    Разликата е чуваема и за глухите на стадиона.
    https://www.youtube.com/watch?v=ALrE...nel=ShonBerger
    Пюр директа, освен да изолира корекциите не прави нищо друго.
    Нито променя типа захранване, нито променя схемата на усилвателната част, нито променя дъмпинг фактора, нито нищо.
    Ето и Маранц-Онкио https://www.youtube.com/watch?v=4d31...nel=ShonBerger
    Отново ушевадна разлика в звученето.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5216
    Последно: 20-04-24, 19:50
  2. Blaupunkt LCD Телевизори - обсъждане и мнения
    От avalon4o във форум Други телевизори
    Отговори: 224
    Последно: 01-06-21, 13:50
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  4. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе