Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 143
Like Tree6Одобрявам

AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #16

    Re:AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    След лутане, питане в повечето случаи без успех най накрая си поръчах Pioneer vsx-915. Знам вече е късно, но ако някой има наблюдение в/у модела и има желание може да сподели какво съм си купил. Интересувам се най вече качеството на изпълнение, и като цяло проблемен или надежден е.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #17

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    1.За какво служи изхода Monitor Out на Ресивър VSX-922K вързал съм го към телевизора но няма нито картина нито звук от там
    2.Как да подкарам Медия сървар и за какво служи той(имам медия сървър инсталиран на компютъра)
    3.как да подкарам интернет радиата на този ресивър(изписва ми Server Error, а всички уреди са ми свързани към интернет,DHCP Сървара на рутера ми е включен)Мога ли да му вкарам някакси мои интернет радия които искам да слу6ам?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #18

    Относно Pioneer VSX-2021

    Здравейте,

    Купих си ресивър VSX-2021, машината е уникална и много ми харесва възможността за подробна настройка на почти всичко в опциите за звук и картина. Имам обаче проблем с AVNavigator и ресивъра. За тези които не знаят навигатора е програма която се инсталира на PC-то ви и служи за настройка на ресивъра. Значи при свързан ресивър към рутер TP-Link WN-1043ND чрез кабел и PC свързано към рутера през wi-fi AVNavigator открива ресивъра, но когато кликна на опцията за ъпдейт на фърма на ресивъра ми, ми излиза съобщение че или рутера/ресивъра не е включен или има включен файруол или анти-вирусна. Аз съм изключил и двете, и нищо не става. Защо искам да ъпдейт на фърма е друг въпрос има някакъв проблем - като пусна ресивъра и примерно е в режим тунер, не се чува звук от колоните, изключвам го, минават 10-15сек. включвам го и всичко си тръгва нормално. Прилича ми на софт. проблем, но може и да е друго.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #19

    Отговор: Относно Pioneer VSX-2021

    А на мен навигатора ми излиза на някакъв идиотски език които немога да променя и ми дава някаква грешка и немога да използвам за да видя за какво става дума?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Отговор: Относно Pioneer VSX-2021

    Виж дали ресийвъра има връзка с интернет изобщо. Това че ти го намира в локалната мрежа не е достатъчно.
    Опитай с някаква онлайн услуга - радио или там каквото има през интернет.
    Няма ли опция за ъпдейт на фърмуера от самия ресийвър?

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #21

    Отговор: Относно Pioneer VSX-2021

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Няма ли опция за ъпдейт на фърмуера от самия ресийвър?
    Има си в менюто -само трябва да я избере.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #22

    Отговор: Относно Pioneer VSX-2021

    а какво трябва да се направи за да има връзка самия ресивър с интернет на мен постоянно ми дава грешка в сървъра като се опитам да пусна интернет радио,а като отида във медия сървър на ресивъра също ми дава гре6ка а от менюто ми изписва 4ее мрежата е ОК.има ли някакви по специални или скрити настройки за мрежта и интернет по сами ресивър

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #23

    Отговор: Относно Pioneer VSX-2021

    Оправих проблема с АВНавигатора и ресивъра много лесно, просто ползвах IE вместо Мозила firefox. Когато навигатора тръгне да прави заявка към сървъра на pioneer, в IE излиза прозорец за разрешаване на ActiveX контроли, даваш му allow и всичко си идва на мястото. Firefox колкото и да е по-добър от IE има разни дразнещи неща подбно на този проблем, не знам защо на мозилата не излиза тази опция за активХ контролите. Дразнещо е и най-вече човек почва да цъка антивирусни програми и файруоули и се чуди що не става. Както и да е сдобих се със service manual за VSX-2021k / VSX-LX55, които са абсолютно еднакви. Ще пробвам някакви ресети или качване на сегашния фърм през service mode и ще видя какво ще стане с този дразнещ проблем със звука.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #24

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Някой може ли да каже ограденото с бял цвят за какво служи и какво се включва там?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #25

    Отговор: Относно Pioneer VSX-2021

    Някой може ли да каже как точно се добавят радиостанции към списъка с радиостанции.Регистрирах си кода за достъп опитах да регистрирам моя радиостанция,станцията излиза в профила ми 4е е запаметена ,НО в списъка с радиостанции на ресивъра не се появява........съответно немога д я слу6ам

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #26

    Отговор: Относно Pioneer VSX-2021

    За да запазиш радиостанция се прави следното - натискаш Tuner, след това нагласяш станцията с TUNE +, -. Когато станцията е нагласена натискаш T.EDIT(VIDEO PARAMETER), излиза за кратко надпис PRESET MEMORY след него се показва мигащо А_ 101.70 примерно ако си избрал радио нова. С TUNE +, - избираш 1 или съответната позиция на която искаш да запаметиш станцията накрая натискаш ENTER и си готов.
    Има и друг начин да избереш станцията директно - натискаш Tuner, след него D.ACCESS пишеш честотата със цифрите от дистанционното и после пак T.EDIT и т.н.т.

    - - - Обновено - - -

    Сега имам друго питане относно командване на ТВ Самсунг UE40D7000 през ресивъра(VSX-2021). Свързал съм ги чрез HDMI кабел като свързването е следното VSX-2021(HDMI OUT-1 control) -----> TV (HDMI in-2 ARC). ТВ-то има обратен канал през HDMI2(ARC - audio return channel) и по този начин звука от ТВ-то излиза през ресивъра за целта на ТВ-то се включва Anynet(CEC) ON а на ресивъра се включва HDMI control - via HDMI. Само да кажа, че ресивъра поддържа ARC само през HDMI OUT-1 защото този модел има два OUT.
    Въпроса ми е, чрез това свързване мога ли да управлявам следните функции на ТВ-то през дистанционното на ресивъра: смяна канали, гасене на ТВ-то, сила на звука, смяна на входовете. На дистанционното на ресивъра има секция бутони TV CONTROL и там има следните бутони: INPUT, CH+ -, VOL + -, Гасене.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #27

    Отговор: Относно Pioneer VSX-2021

    Цитат Първоначално публикувано от drakano Виж публикацията
    Въпроса ми е, чрез това свързване мога ли да управлявам следните функции на ТВ-то през дистанционното на ресивъра: смяна канали, гасене на ТВ-то, сила на звука, смяна на входовете. На дистанционното на ресивъра има секция бутони TV CONTROL и там има следните бутони: INPUT, CH+ -, VOL + -, Гасене.
    Да - можеш. При мен на моят VSX1018 и телевизор панасоник 50V20 всичко си върви идеално.

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    4
    #28

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте! До този момент не сьм ползвал ресивьри на pioneer за това се допитвам кьм вас.
    Какво ще кажете за модела VSX-1016, да зная че е доста стар като модел(мисля 2006г), но какво ще кажете за звуковата му картина-добьр ресивьр ли е?
    Как стоят нещата при него с новите аудио HD формати?

    - - - Обновено - - -

    Сьответно на каква цена би си заслужавало човек да закупи такава машина.?
    Благодаря ви предварително, за споделената информация и опит

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #29

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Прекалено стар модел е за да си дава човек парите за него.
    Има само 2 броя HDMI, няма новите HD аудио кодеци и звука през HDMI отива направо към телевизора - за да се чува през колоните ще трябва допълнителен кабел -оптика или коаксиал.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    226
    #30

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Рискова е покупката на 2 употреба , но ако все пак решиш и го намериш за 500-600 лв. взимай. Аз ползвам този ресивър от както излезе на пазара и съм много доволен , дори не се замислям за смяна . Първо недостатъците - HDMI е линеен вход/ изход , както каза колегата ,не може да ги ползваш за изкарване на звук и HD новите звуковите формати ги няма (не е болка за умиране ) чуваема разлика има много малка. Сега положителните качества - звука е много добър и мощен с лекота захранва нискочувствителни колони (в бюджет около 1300 за нов трудно би намерил по добре звучащ ресивър ) ,звука на стерео е много приятен и детайлен е не е като на стерео усилвател , но все пак е кино ресивър. Киното по традиция е качествено има THX сертификат , и не на последно място дистанционното - то е програмеруемо и обучаемо , като може да ръководиш всичко с него , аз лично ръководя TV, дек ,DVD и Попкорн с него . По принцип аз не съм почитател на тази марка , но в този бюджет си тежи на мястото .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе