Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 143

AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #46

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    palikari
    Каква е причината да свържеш това с ресивър ?
    Sony : Specification for DAV-SC8 | DAV-SC8 technical specifications
    Според мен е излишно - няма да усетиш разлика в звука. Сони никога не са се славели с добри озвучителни тела - произвеждат ширпотреба.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 16-10-13 в 22:27.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #47

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Колега Logic,в този немския сайт за нови машини ли става въпрос?

    - - - - - - - - - -

    Hristoslav,причината е да имам реално 5.1 и още нещо.

  4. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #48

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от palikari Виж публикацията
    Колега Logic,в този немския сайт за нови машини ли става въпрос?

    - - - - - - - - - -
    Колега , всички линкове , които съм дал са само за нови машини , за 2 ръка няма да ти давам съвет . Прочетох ти съобщението , но не мога да отговарям , сори .

    - - - - - - - - - -

    И още нещо , ти си знаеш най-добре , но тези колони от дом.кино хич не са подходящи за този ресивър . Ще дрънкат , но ..... всичко е до наличието на пари , предполагам .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #49

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    ОК, поръчвам.Иначе за моя вкус съм си доволен от колонките.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Къде няма гаранция , за поръчката ли става въпрос ? Поръчай си го от немско , за една седмица е при теб , ако няма друга възможност . Поне го имат наличен , че не само него .

    - - - - - - - - - -



    Това е сигурно - http://www.ebay.co.uk/itm/Pioneer-VS...item3a7f19272b , направи оферта и виж дали търговеца ще е приеме . Транспорта до БГ е безплатен .

    - - - - - - - - - -

    Току що се продаде този .

    - - - - - - - - - -

    От немско + 20/25 евро до БГ с куриер .
    Видях го търга,ама не ги разбирам много.От немския сайт ми излиза 262Е с доставката,доста е по евтино от тука,че даже и го нямат.

    - - - - - - - - - -

    Сега чакам одобрение.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #50

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Другото голямо предимство на този ресивър е че има изход за пасивен субуфер освен изхода за активен, което като че ли е много рядко срещано. Като се има на предвид че ако решиш да си купуваш качествен субуфер (активен)трябва да се изръсиш сигурно повече от колкото си дал за ресивъра, то ако не си с две леви ръце и се поразровиш малко из интернет за 200-300лв. ще можеш да си направиш страхотен пасивен суб. Аз също използвам тази марка ресивър и съм много доволен от него, но много ме е яд че няма тази опция. Когато пристигне със здраве да си го ползваш.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #51

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Какъвто и ресийвър да вземеш за тези колони са пари на вятъра. Да не говорим, че е почти сигурно, че ще го изгориш или ще сработва защитата с тези колони. Те може и да пише, че са 4 ома, но най-вероятно падат и по-ниско, което изобщо няма да се отрази добре на усилвателя. Ефекта в качествено отношение ще е точно нула.
    Ще спечелиш единствено повече функции и входове от ресийвъра.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #52

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Другото голямо предимство на този ресивър е че има изход за пасивен субуфер освен изхода за активен, което като че ли е много рядко срещано. Като се има на предвид че ако решиш да си купуваш качествен субуфер (активен)трябва да се изръсиш сигурно повече от колкото си дал за ресивъра, то ако не си с две леви ръце и се поразровиш малко из интернет за 200-300лв. ще можеш да си направиш страхотен пасивен суб. Аз също използвам тази марка ресивър и съм много доволен от него, но много ме е яд че няма тази опция. Когато пристигне със здраве да си го ползваш.
    Благодаря за пожеланието колега,все още чакам потвърждение,а иначе аз си имам в комплекта от дом. кино доста добър активен суб.

    - - - - - - - - - -

    lazarus18,не така с лошо де,още не са ми го изпратили,ти го изгори вече.Кофти перспектива ми даваш.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #53

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,дойде време да се отчета,на който му е интересноЗадължително започвам с ограмни благодарности към колегата Logic за това ,че ми посочи верният сайт от който да си поръчам ресивъра.Абсолютно точни и коректни,в петък към 18ч. им преведах парите,днес в 12ч.беше на адреса.Немеца си е немец,може само да се учиме от тях. Такааааа,до тук с веселбата,мъките започнаха веднага след като му посвързах жиците.Първо, не знам дали съм направил правилно калибровката,не съм чак толкова напреднал с английския.Най неприятния момент е,че не мога да изкарам на ТВ то звук и картина ЕДНОВРЕМЕННО.Значи при мене от компа имам DVI-HDMI от другата страна за картина и оптика за звук.Свързах HDMI във вход GAME на ресивъра,оптиката в опт. вход.И резултата е на позиция Digital-Aux има звук идеален,но няма картина,а на позиция Game картина има/макар и с 2 дебели черни ленти отстрани/но звука изчезва веднага.Доколкото разбрах преди калибровката трябва да е свързан и ТВ то,но дали тр. да е включен или не,не разбрах.Не знам дали от там е проблема но вече нямам нерви слез близо 3 часа щракане на дистанциооното.Пак ще помоля ако някой има обяснение и евентуално решение да сподели за което благодаря.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #54

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Прочети си първо книжката. Това не е уред, с който можеш да импровизираш.
    Потърси в книжката как да пренасочиш звука от оптиката към конкретен HDMI вход. Виж и дали няма някой фабрично настроен по този начин.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #55

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Lazarus18,ще те помоля да спреш да ми "помагаш" по твоя начин.От постовете ти лъха само някакъв протоколизъм,който не ми е нужен.Изгори ми колоните,сега ме караш да чета книжката,на немски ли да я прочета?Аз питам,ако има хора правили тези първи стъпки с калибровка и т.н.да ми кажат нещо от личен опит,а не да ме карат да чета книжки на немски.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #56

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Аз лично не познавам човек, който да е успял да настрои ресийвър без да прочете в книжката, така че дано ти да си първия.
    Едва ли във форума има друг потребител със същия модел и ти явно искаш някой да свали упътването, да го прочете вместо теб как става и да ти обясни какво да направиш.
    Понеже имах някакви съмнения за това, което искаш да направиш аз го проверих.
    Не, не можеш да зададеш с твоя модел да взима звук от оптиката, а картина от HDMI. Поне така пише в упътването. Ти може да опиташ от меню Input Assign.

    ПП. Риска от изгаряне е за ресийвъра ти, не за колоните, така че внимавай с усилването му.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #57

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Да,благодаря,явно ще трябва да подам директно на телевизора HDMI за картината.Не искам някой да чете вместо мене,аз от 20 дена ровя и чета по този въпрос,време имам достатъчно,просто няма инфо на български.Дано като ме сполети новия ТВ,да успея да се справя.А иначе ресивъра от вчера е подложен на доста сериозна звукова проверка,засега издържа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #58

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,налага се пак да питам/в упътването не го пише/.Днес се заиграх малко с ресивъра и пробвах с HDMI кабела да прехвърля от лаптопа на ресивъра сигнал.Резултатите не бяха хич добри.На ресивъра има 4 входа за разни работи и аз избрах входа GAME,в резултат на което екрана на лаптопа стана син и целия с разни писаници и се чуваше някакво бръмчене.При втория опит избрах вход DVD и резултата беше само някакво премигване на екрана.Та реших да спра с опитите и питам какво бъркам.Искам да изкарам звук на колоните,нищо повече.Пускам линк на входовете на ресивъра. ръководство на потребителя PIONEER VSX-S300 home cinema amplifier - 105 мнения за PIONEER VSX-S300 Открийте тестове, опити и сравнение на цени за Аудио видео ресивър PIONEER VSX-S300.

  17. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #59

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Свързването на HDMI е силно препоръчително да става при изключени устройства. Иначе рискуваш да изгориш портовете. Не би трябвало да има значение на кой порт какво свързаваш, обозначени са за удобство на потребителя. Виж също дали при лаптопа са направени съответните настройки - дали по HDMI минават и картина, и звук.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    49
    #60

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здр. Ulfhedinn.Значи това за изключените устройства го знам и го правя,но до сега съм правил връзка между лаптапа и ТВ и всичко е било точно.Сега включих първо лаптопа и в момента в който включих ресивъра,екрана на лаптопа стана син с хиляди надписи,че образно казано нещо не е наред.Не ми се вярва да трябва да правя някакви специални настройки.

    - - - - - - - - - -

    А и ако си обърнал внимание на писаниците ми по горе,при включване в два различни входа на ресивъра,имаше различни резултати.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 17:32
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 18:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 13:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 21:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 19:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе