Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 143
Like Tree6Одобрявам

AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #106

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Atanasdimitrov89 Виж публикацията
    Здравейте купих си система за домашно кино Pioneer htp-074 5.1
    Свързана е със телевизора със hdmi кабеле през hdmi/ARC изход през системата когато правя тест на колните всяка си отговаря на тона който е пуснат. Обаче когато пусна клип от Youtube понеже е смарт телевизора и пусна тест на Dolby Digital звукът който трябва да идва от задните колони (задна дясна и задна лява) идва от предните колони (предна лява и предна дясна) което ме навява на мисълта че не получава 5.1 канала на звука от телевизора. Единственото за което се сещам като причина е че hdmi кабела ми е стар и може да не го потдържа. Помагайте ще съм благодарен
    Отговорил съм на въпросът ти в другата ти тема, не е нужно да го пускаш в повече теми.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #107

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения


  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #108

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, имам VSX-LX503 и може би е един от най-добрите ресивъри на марката. Проблема ми е че след като го ползвах около два-три месеца забелязах че вече не мога да CAST-вам файлове от PC-то към него. Не знам защо е станало така, другите ми устройства като ТВ-то се виждат без проблем в уиндоуса и мога да си плейвъм към тях.
    Малко детайли, pc-то и ресивъра са в една мрежа, както и ТВ-то. С вин10 съм и като му дам сърч от Add devices изобщо не го намира, дори и като го търся чрез блутут. Спирах файруоли, антивируси, ресетвах ресивъра, рутера но без успех. Media streaming опциите също са разрешени но няма ефект. От вчера съм с последния фърм на ресивъра но пак нищо и вече ми дотегна, а в началото още със закачането на ресивъра към рутера си работеше и даже виндоуса сам си го намери. Не знам от ъпдейт на уиндоуса ли или друго но е дразнещо, моля помагайте.

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    32
    #109

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте,
    Сдобих се с VSX-921, но за съжаление без диск AVNavigator. Никъде не мога да го намеря. Някой може ли да помогне - било с линк или да ми запише такъв диск и да мина да го взема ( за София ), или изпрати с наложен платеж( примерно).
    Благодаря предварително.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,424
    #110

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    drakano
    Върни му заводските настройки - виж в книжката с инструкците.


    vandall
    https://www.pioneerelectronics.com/P...gator+for+iPad
    https://apps.apple.com/us/app/avnavi...ad/id447302863

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    32
    #111

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    hristoslav2 - Благодаря за линка, но тава е само за iOS среда, аз като прост ползвател с уиндоус не мога да го сваля.
    PS
    Все пак намерих откъде да го сваля, но това е файл за Мac, не мога да го инсталирам на Win.
    Този пост е редактиран от vandall; 27-01-20 в 15:25.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    3
    #112

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте...!!! Простете невежеството ми,но имам един въпрос.Ще закупувам ресивър Pioneer VSX-934 7.2ch AVN.По-принцип знам че е хубаво фронт колоните да са с по-голяма мощност от изходната на ресивъра,но конкретно този модел,го дават с мощност ......Мощност: 160 W/ch (6 ohms, 1 kHz, THD 10 %, 1ch Driven) ....и 135 W/ch (6 ohms, 1 kHz, THD 1.0 %, 1ch Driven).Та въпроса ми е....мощноста на колоните трябва да е в този интервал....135-160 w, или над 160 w.Ето и линка...https://www.avitel-bg.com/pioneer-vs...h-avn-receiver

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #113

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от idolbg Виж публикацията
    Здравейте...!!! Простете невежеството ми,но имам един въпрос.Ще закупувам ресивър Pioneer VSX-934 7.2ch AVN.По-принцип знам че е хубаво фронт колоните да са с по-голяма мощност от изходната на ресивъра,но конкретно този модел,го дават с мощност ......Мощност: 160 W/ch (6 ohms, 1 kHz, THD 10 %, 1ch Driven) ....и 135 W/ch (6 ohms, 1 kHz, THD 1.0 %, 1ch Driven).Та въпроса ми е....мощноста на колоните трябва да е в този интервал....135-160 w, или над 160 w.Ето и линка...https://www.avitel-bg.com/pioneer-vs...h-avn-receiver
    Да хубаво е да са с по голяма мощност, но не е задължително. Нали няма да усилваш много volume-то .От 120 W -нагоре, реална мощност е достатъчна за предни фронт ОТ/тонколони
    Пък, и да не говорим че ако ОТ са по-чувствителни (повече dB) няма да е необходима голяма мощност ( W). И съответно да усилваш AV ресийвъра до високи нива, за да ги захрани.
    С две думи AVR, ще се товари по малко, а ОТ ще звучат по-силно.

  11. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    3
    #114

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Да хубаво е да са с по голяма мощност, но не е задължително. Нали няма да усилваш много volume-то .От 120 W -нагоре, реална мощност е достатъчна за предни фронт ОТ/тонколони
    Пък, и да не говорим че ако ОТ са по-чувствителни (повече dB) няма да е необходима голяма мощност ( W). И съответно да усилваш AV ресийвъра до високи нива, за да ги захрани.
    С две думи AVR, ще се товари по малко, а ОТ ще звучат по-силно.
    Въпроса ми беше...за конкретния модел,какво ще ме посъветвате относно фронт колоните....

  12. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #115

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от idolbg Виж публикацията
    - - - - - - - - - -


    Въпроса ми беше...за конкретния модел,какво ще ме посъветвате относно фронт колоните....
    Ако прочетеш добре отговора, ще разбереш че съм отговорил.
    Питаш за да ти предложим конкретни модели ОТ/тонколони или просто гледаш спецификация, и не си се спрял на нещо конкретно?
    Ако е първото (пускаш една Нова тема) и искаш съвет, желателно е да споделиш предпочитанията си:
    букшелф/рафтови или подови ОТ, както дали ще са стерео или комплект 5.0, ще се залага на музиката или само филми или и двете, и големината на стаята (м2) в която ще се монтира системата?

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #116

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    А бюджет?

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    3
    #117

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от tek Виж публикацията
    Ако прочетеш добре отговора, ще разбереш че съм отговорил.
    Питаш за да ти предложим конкретни модели ОТ/тонколони или просто гледаш спецификация, и не си се спрял на нещо конкретно?
    Ако е първото (пускаш една Нова тема) и искаш съвет, желателно е да споделиш предпочитанията си:
    букшелф/рафтови или подови ОТ, както дали ще са стерео или комплект 5.0, ще се залага на музиката или само филми или и двете, и големината на стаята (м2) в която ще се монтира системата?
    Единственото което искам да знам е към каква мощност колони да се насоча за да не товаря ресивъра ако са по-мощни или да не ми кривят ако са по слаби. И тъй като на въпросният модел са дадени две мощности... това ме обърква.Става дума само за фронт колони които ще ползвам само за музика....

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #118

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от idolbg Виж публикацията
    Единственото което искам да знам е към каква мощност колони да се насоча за да не товаря ресивъра ако са по-мощни или да не ми кривят ако са по слаби. И тъй като на въпросният модел са дадени две мощности... това ме обърква.Става дума само за фронт колони които ще ползвам само за музика....
    Дадените мощности са максимални предните две ОТ, или пo-точно са за единия канал(като доста малко производители напоследък вече дават за предната линия когато за двата канала/стерео).
    Като втората, бих казал е по вярната (с условности), защото има по малко изкривяване (1.0 THD) при 135 W RMS.
    Докато втората е при 10 THD, което е голямо изкривяване за 160 W.
    Пак, ще повторя колкото една тонколона е с по голямо sensitivity (2,83 V/1 m) [dB], толкова по-малкa мощност ще е необходима да подава усилвателя/ресийвъра за да е захрани.
    И съответно AVR, ще се товари/работи на по-ниска мощност. Импеданса/омовете на тонколоните, също е от значение.
    Конкретно мога да ти отговоря. ако сравнявам определена марка/модел ОТ/тонколони.
    На така зададен въпрос отговoра е това.
    How Much Power Do Speakers Need? | Home Theater Basics

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #119

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Здравейте, на скоро се сдобих с ресивър пайнер vsx 529, но имам проблем не изкарва звук през arc. Чува се едно как да го опиша прпрпрпр... Като сменя режима от тв на PCM излиза стерео звук мина ли на pastroy пак започва пръцкането стария ми ресивър беше Ямаха и този проблем съм го нямал. Питането ми е следното ресивъра ли е прецакан или има още някаква настройка по него за пастроу?

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #120

    Отговор: AV ресивъри Pioneer / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Пробва ли с друг кабел?
    Включена ли е опцията в двете устройства?
    Звук от тунера или от плеъра/приложение на тв не излиза (от тунера май няма много варианти с многоканален звук)?

    Варианта да е повреден ресивъра си остава - провери ли за ъпдейт, а и един ресет може да е полезен? ... и в тоя ред на мисли - какво друго има свързано към ресивъра и тв?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 264
    Последно: 08-02-24, 16:32
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе