Страница 16 от 18 ПърваПърва ... 61415161718 ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 265
Like Tree46Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #226

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от PFT Виж публикацията
    Точно това искам да разбера,защо при мен на 40hz,и Субуфер на 120hz,и всички на Large...и не е никак лошо...кое не е наред...Баса така е по плътен и не думка...няма презастъпване...Дори Суба мога да го увелича до край и ресивъра корегира...или знам ли..?Аз знам и четох какво трябва,но исках да видя какво ще направи AUDYSSEY...Исках да кача снимки но са твърде голями и не ми дава сървъра...
    Отрежи предните на 60-50 Hz, щом имат толеранс. другите може да ги отрежеш на 80 Hz.
    Снимките може да ги качиш тук.
    Оттук може да си свалиш тестови демота и трейлъри на филми. За да провериш как се справя със звука/настройките аудио системата.
    Този пост е редактиран от tek; 18-12-23 в 20:15.
    VanDan одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #227

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от PFT Виж публикацията
    Точно това искам да разбера,защо при мен на 40hz,и Субуфер на 120hz,и всички на Large...и не е никак лошо...кое не е наред...Баса така е по плътен и не думка...няма презастъпване...Дори Суба мога да го увелича до край и ресивъра корегира...или знам ли..?Аз знам и четох какво трябва,но исках да видя какво ще направи AUDYSSEY...Исках да кача снимки но са твърде голями и не ми дава сървъра...
    Какъв е смисъла от суб, като ще му дадеш достъп до 120 хц ? При мен суба е от 19 до 57 хц, защото ОТ са резнати от 60хц.Когато има застъпване на честотите не е добре , а не и правилно . Суба ти щом е на 120 хц работи като бас на тонколона ...И ако увелича суба до край ще падне окачения таван, може и мазилката. Не са ти наред настройките.
    Gena_bs и Warlock харесват това.

  4. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #228
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Какъв е смисъла от суб, като ще му дадеш достъп до 120 хц ? При мен суба е от 19 до 57 хц, защото ОТ са резнати от 60хц.Когато има застъпване на честотите не е добре , а не и правилно . Суба ти щом е на 120 хц работи като бас на тонколона ...И ако увелича суба до край ще падне окачения таван, може и мазилката. Не са ти наред настройките.
    Възможно е но това го прави Audyssey... За това питам тук...

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #229

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Слагаш всичко на small а субуфера на LFE 120hz. Има си начини за интегриране на тонколоните със субуфера , за да няма бумтене

    https://youtu.be/3nM1wlzb-GE?si=IvnqGDR8zg_qwGCk


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #230

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Затова ти и писах , след Одисей - ръчно донастройване

  7. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #231
    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Затова ти и писах , след Одисей - ръчно донастройване
    Да промених някои от настройките на Audyssey но тук няма повече опции,80 хц,е най малкото
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #232

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    То там е и границата на THX , въпроса е , че честотите не трябва да се кръстосват : ако ОТ са на 80 хц долна граница , това е горната граница на суба. Ако сложиш суба на 90 или повече си кръстосал и почва голямото бум. На някои хора това им харесва, но просто не е правилно.Има голямо значение къде са основните ти ОТ - ако са в ъгъл или близо до стена - не е добре. Суба по-лесно се намества. Ако локализираш суба с ухо / ако чуваш къде е / - не е добре.Има клипове за настройки в тубата - погледай ги, аз лично сменях жилище преди 3 години и ми трябваха няколко калибрации и доста бутане на настройките докато си уцеля звука. С тия многоканални системи , микрофона е точката която задаваш за слушане , малко да се преместиш / 2 м ляво-дясно/ и звука се променя. Пусни музика и обиколи стаята да видиш колко различно се чува в различните точки на стаята.
    Warlock одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    345
    #233

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Правилното е Subwoofer output- LFE
    Low pass filter 120hz
    LFE+ Main се слага, колоните са ти на Large. При small правилната настройка е LFE!
    Колоните се слагат на Large, ако нямаш субуфер!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #234

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от PFT Виж публикацията
    Да промених някои от настройките на Audyssey но тук няма повече опции,80 хц,е най малкото
    Тази опция си я остави на 120хз.
    Това, за което ти се говори е настройката на Crossover, която се настройва от друго място.

  12. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #235
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Тази опция си я остави на 120хз.
    Това, за което ти се говори е настройката на Crossover, която се настройва от друго място.
    Crossover да там има от 40хц,но през LFE и калибровката,суба се регулира само от ресивъра - неговите си корекции не действат.Не съм го пробвал с RCA да видя каква ще е разликата...Crossover Audyssey първия път го настрои на 40хц за съраундите и Small, така и ги оставих,за Front ги беше настроил пак на 40хц но Large,аз ги промених но 80хц..Така ми харесва повече...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #236

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    40 хц за съраунд е много ниско , на 80 минимум трябва да са, ако са маломощни - на 120 , бас ли чакаш от там да думка ?

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #237

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Все пак не знаем какви са самите колони.
    За да слага толкова ниска стойност на срез има няколко различни варианти.

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    986
    #238

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    По напред, в темата PFT е написал:
    суба е Dynavoice Thunder T12.Но менюто за EQ...не е активно. Предните ОТ са Dynavoice Definition df-8, задни съраунди Jamo C97 II
    lazarus18 одобрява това.

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #239

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Значи настройката от 40Hz звучи логично. Пълноразмерни озвучителни тела със сравнително слаб събуфер /зависи и как е разположен и колко голямо е помещението/.
    Според, ако няма някакви акустични проблеми с ниските честоти, няма нужда от толкова висок срез на 80Hz.
    npb одобрява това.

  18. PFT
    PFT е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    32
    #240
    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Значи настройката от 40Hz звучи логично. Пълноразмерни озвучителни тела със сравнително слаб събуфер /зависи и как е разположен и колко голямо е помещението/.
    Според, ако няма някакви акустични проблеми с ниските честоти, няма нужда от толкова висок срез на 80Hz.
    Оправих се с това прирожение коренна разлика Audyssey Multi EQ Editor,детаилна и индивидуална настройка на всяко OT,дори и Субуфер а,нострои ги на Small и 40хц,Суба на LPF..само..Промених единствено Restorer на Low,и всичко си дойде на мястото...сега нече ми харесва
    lazarus18 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 18 ПърваПърва ... 61415161718 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе