Страница 18 от 18 ПърваПърва ... 8161718
Резултати от 256 до 265 от общо 265
Like Tree46Одобрявам

AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #256

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Много лесно ползваш само буквата А на устройството. Ще обясня простичко явно има нужда всичко влиза в телевизора освен ако не е електрон а от него излиза само аудиото от там на татък всеки си е роб на главата може да иде в долби атмос саундбар за средния разбирач може да иде в усилвател демек от рисивъра се ползва буквичката А по между другото ван дан го е казал същото и реших да си направя социален експеримент относно възможността на хората да разбират та експеримента беше да кажа същото само че по общо и резултата е на лице даже ме питаш как вадя сигнала ами вадя го като си вземеш хубав телевизор се вади хубав сигнал не го вадя от гащите. xХората са го написали ама то пусти английски не е за мурзилките дори в сайта на денон са казали искаш ли звук от телевизора свързваш денона с телевизора а не с некви други външни устройства https://www.youtube.com/shorts/9KDzRmOgzYA и ето написано https://support.denon.com/app/answer...urce-to-an-avr. ето и нещо друго да разсъждавате https://www.youtube.com/watch?v=cImO...l=JonahMatthes затова казвах ръг и тръг учете английски не си приказвайте глупости по форуми ако имаш телевизор който не е на 10000 години работите стават
    Като се има предвид, че съм аудио/видео любител от около 30 години, а от 15-16 години професионално продавам такава техника, пак не можах да разбера какво казваш.
    Исках да разбера как можеш да направиш домашно кино без AV ресивър. Варианта с саундбар го изключвам.
    Дали ще включиш всики устройства /Playstation, медия плеър, компютър.../ първо в ресивъра и от там към телевизора, или ще ги включиш първо в телевизора и после ще върнеш през ARC звука ОТНОВО към РЕСИВЪРА, това не елиминира наличието на този уред и е определящ за качеството на звука.
    Да не говорим, че по начина, по който ти го описваш би могъл да имаш проблеми с някои аудио формати с някои телевизори.
    Освен това, чисто организационно, е по-добре кабелите да не се опъват до телевизора защото трудно се скриват.
    ivanov_km, Gena_bs, svetlio1 и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    94
    #257

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Напълно подкрепям, например LG 22 година няма DTS и в този сучай на познат пак включих бокса към саиндбара и от там в тв точно заради DTS, но то мисленето не е за всеки... Моя син е същия хръц пръц и клипове тубата....

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #258

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Ама Тачо5, мисли малко преди да публикуваш, нищо не разбрах какво в кое се набучва и става цър-пър ли ?

  5. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #259

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Това е истинската трагедия в България всеки елюбител/специалист от 30 години а накрая не разбрал не чул не видял. Никой не изключва аудо ресивъра от сметките казах го преди но няма смисъл нещо да се включва в него като ексбокс тъй като той е произведен нейтив за телевизор затова телевизора им връщаш звук на онзи човек от там му идва проблема и един друг човек му обясни същото. Когато самураите са правили ексбокса им е дремело за денона. А и всичко си има време сега някой може да иска да слуша магнетофона си вглючвайки го в денона друг касетофона трети грамофона това са си изолирани луди случаи епохата вече е друга.Моя олед лг не ми е правил проблем с нищо до сега но и вече съм на години и нямам тръпката за звук както преди а относно кабелите всичко зависи как къде и защо е поставен телевизора. Досега най много съм се кефил на един криейтив 7.1 който бях си взел преди 20 години но се управляваше от звукова карта на комп и то много добра имах и прожектор и направо си беше мини кино

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #260

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Пак не разбрах нищо - да не си ключвам магнетофона, кастофона и нищо , нищичко в денона. Всичко набучвам в ЛГ и каквото стане ?

  7. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #261

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Точно така и ако чувстваш че света около тебе не е реален а си в матрицата може да набучиш една система 5.1 имаш достатъчно входа по тялото

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #262

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Имаш нужда от доктор, ама добър доктор и от учител по български език. В училище не си стигнал до точки , запетайки и други дреболии. От ЛГ оледа нищо няма да научиш.
    PPP1 одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #263

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Това е истинската трагедия в България всеки елюбител/специалист от 30 години а накрая не разбрал не чул не видял. Никой не изключва аудо ресивъра от сметките казах го преди но няма смисъл нещо да се включва в него като ексбокс тъй като той е произведен нейтив за телевизор затова телевизора им връщаш звук на онзи човек от там му идва проблема и един друг човек му обясни същото. Когато самураите са правили ексбокса им е дремело за денона. А и всичко си има време сега някой може да иска да слуша магнетофона си вглючвайки го в денона друг касетофона трети грамофона това са си изолирани луди случаи епохата вече е друга.Моя олед лг не ми е правил проблем с нищо до сега но и вече съм на години и нямам тръпката за звук както преди а относно кабелите всичко зависи как къде и защо е поставен телевизора. Досега най много съм се кефил на един криейтив 7.1 който бях си взел преди 20 години но се управляваше от звукова карта на комп и то много добра имах и прожектор и направо си беше мини кино
    Едно, че нищо не печелиш от тази схема, но имаш риск да не сработи с някои формати. Горе са ти казали - не минава DTS през телевизора.
    Иначе, някои хора го връзват и така както описваш.

  11. Member
    Тук е от
    May 2009
    Живее в
    Varna, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    154
    #264

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Цитат Първоначално публикувано от chorlav Виж публикацията
    Здравейте, имам проблем с Denon 2800h! Към ресийвера има включен PS5, медия плейър Zidoo Z9X pro и тв Philips Oled 718! Проблемът се изразява в това, че почти винаги, когато пусна плейстeйшъна( настройката на HDMI input e Optimal 120Hz) нещо се бъгва и HDR спира да работи, както и звука минава в multichanel! Оправя се след като от менюто на TВ смяне настройката на HDMI Input на Standart и после пак връщам на Optimal 120Hz! Но е много дразнещо всеки път да се прави тази гимнастика! Някакви идеи за справяне на проблема?
    След всякакви проби, установих, че проблемът го няма след като свързах медия плейъра Zidoo Z9X pro директно в Earc на телевизорът. Плейстешъна си е директно в Денона и за сега всички работи ок. Просто не мога да разбера къде е проблема в ресийвъра или в плеъра?
    Този пост е редактиран от chorlav; 08-02-24 в 16:31.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #265

    Отговор: AV ресивъри Denon / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения

    Забелязал съм, че разни "китайци" - СТБ на кабеларки, плеъри и т.н. чудесии на китайската инДЖИнерна мисъл, обикновено не са особено читави/стриктни към разните протоколи (като HDMI CEC, IR) и вкарват грешки в свързани у-ва - обикновено "умни" тв, но и ресивъри и т.н. и решението е изключване от захранване по някое време като нещо спре да работи както трябва

    п.п. абе де я тъмната тема на форумО
    chorlav и chorlavia харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 18 ПърваПърва ... 8161718

Подобни теми

  1. Отговори: 142
    Последно: 02-02-24, 22:51
  2. Отговори: 43
    Последно: 01-02-24, 17:27
  3. Отговори: 935
    Последно: 12-07-23, 12:01
  4. Отговори: 93
    Последно: 16-05-22, 20:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 04-04-15, 18:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе