Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 32
Like Tree1Одобрявам

Избор на стерео компоненти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #1

    Избор на стерео компоненти

    Здравейте след доста четене в интернет и ходене да слушам част от нещата си харесах следните компоненти

    • Dali zensor 3(тези ми харесаха как звучат и вносителя ги дава на по - изгодна цена)
    • Monitor Audio BX2 (тези също ми допаднаха, но не виждам защо се продават по - скъпо)


    за усилватели се колебая между

    • Pioneer A-20
    • Pioneer A-30
    • Onkyo 9030(този даже не ми влизаше в полезрението, но гледам, че в момента струва колкото Pioneer-ите, а на хартия е по - мощен)


    не съм си харесал още кабели и накрайници

    Моля за съвет кой според вас усилвател си струва повече ако го е чувал с Dali zensor-a. Ако имате съвети до 1300-1500 лева също съм склонен да си харесам нещо друго. Малко информация за това какво очаквам от стерео системата:


    • Имам стая 20квадрата
    • Слушам всичко от класическа музика до техно
    • Не обичам да слушам на много високи нива, така че да се чупят прозорците, но понякога си увилчавам
    • В бъдеще мисля да си взема външен ДАК(може би правен), за да вържа телевизора към него
    • Музиката я пускам предимно от компютъра или телевизора(предимно от FLAC-чета)


    Мерси предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Да споделиш от къде и за колко ти ги дават Dali zensor 3?

    Иначе за Pioneer A-20 и 9030 бях чел някъде добри неща. Но до колко ще си паснат с тези ОТ ще се разбере като ги пуснеш. Друг вариант е ако има от къде онлайн да поръчаш всичко с опция да ги върнеш ако не ти хареса.

    А това 1300 - 1500лв. само за усилвателя ли е?

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    за тия пари могат да се вземат неща втора ръка от доста висок клас

  5. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #4

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    А сензор 5 прослуша ли ги?не е лошо да ги прослушаш с твоя усилвател,че да няма изненади

    - - - - - - - - - -

    http://www.avitel-bg.com/pioneer-vsx-923-k-home-cinema-receiver да си имаш за по натам да добавяш,иначе Alexi е прав
    Този пост е редактиран от bagerista9; 11-10-15 в 18:55.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    2 ръка по-висок клас ще купи от Чалгария, но някой друг живот. Виж скрап от тук спокойно може да си купи. Като ти гледам бюджета си ми ясен и ти кат мен си ги сбирал сумати време и искаш нещо максимално за парите си.
    В 20 кв. м. имаш нужда от букшелф, не ги подценявай, изглеждат малки, но... Ако ти харесва Dali вземай! Преди време бях в подобна дилема, но се спрях на BX2. Ако трябва сега да купя, без да се замислям пак МА бих купил. Слушам основно метъл, но имам адски много музика в различни стилове, затова ми трябваше нещо, което свири неутрално за разумни пари. Е в МА го открих, дали ща са Мейдън или Алла Пугачова, всичко звучи страхотно. Колкото до усилването, не мисля, че ще минеш 10-11 часа, просто тези дребосъци удрят здраво. Пак казвам не се лъжи по размерите им, това нещо свири и то свири адски добре за размерите и парите си. Колкото до усилвателя, препоръчвам ти Yamaha A-S501 - това е наследника на 500, но с вграден дак. За България звъниш в Техномаркет София Младост (зад Метро) и питаш. Сайта не го гледай, там ги няма. Не е лош и модела 300, но няма дак. Ако няма 500/300 моделите в Техномаркет потърси Marantz в Технополис, имаше преди време, но цената им беше леко завишена, дано да са се коригирали. Огледай се и за DENON, вносителите им внасят и МА, така, че на място можеш да ги чуеш заедно.
    Кабелите - The Chord и QED (последните се внасят от същата фирма, която внася Denon и МА). Не залитай по най-скъпите, няма смисъл от тях за този клас техника, НО не си купувай и кабел по левче от Бриколаж. Не за друго, но както писах преди време бая меден кабел вече е меден само по име, масово се предлага CCA (помеднен алуминий). Затова щеш не щеш купуваш марков, за да си сигурен, че купуваш мед.

    Втората употреба - може, НО САМО и ЕДИНСТВЕНО от UK! Ebay.co.uk - там е твоето място, търсиш стока, гледаш рейтинга на продавача, гледаш да се намира в Англия (ЕС заради данъците и митатата) и можеш да намериш страхотни неща напр. KEF Q300, НО няма гаранция. За колони става, там или работи или не, но в усилвателите има доста повече електроника и затова си струва да помислиш.


    Много често има разпродажба на аудио техника от английските онлайн магазини, изпадат изгодни сделки, нова стока или мостра на хубава цена, НО пак няма гаранция.
    Доставката от Англия до БГ не е проблем, габковците са точни, няма грижа.
    nikolavp одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #6

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Гледах някои неща втора употреба, но честно да си призная не мога да преценя кое от тях ще ми свърши работа с dali-тата и кое си струва. Също така повeчето неща, които гледах имаха
    драскотини по капака, което ще ме дразни постоянно да го гледам в хола(ако беше за гараж е ок).

    Ресийвъри с повече канали гледах, но на доста места четох, че те се представят доста по - зле за музика(хубавите за двуканална музика били по - скъпи). Затова и се спрях на 2.0/2.1, защото
    за мен музиката е по - важна(не че няма да се гледат и филми, но не толкова). Иначе гледах това Pioneer VSX-S310 Аудио Видео ресивър за домашно кино | Авител

    Не знаех дали е ОК да се дават директни линкове към цени, за да не се счете за реклама, но ето цените:



    1300 е за колони + усилвател + кабели, като нямам проблем да го разтегна с 200-300 лева

    Основателна е забележката за floorstander-ите просто четох, че при по - малки колони цената-качество е но по - високо ниво. Също така стаята ми не е много голяма (20квадрата), а имам и съседи, на които баса може да не им хареса . Все пак мисля да преслушам Dali Zensor 5 и Dali Zensor 7(тези са малко извън бюджета, но ако ме впечатлят майната му :D)

    @wrathchild ще погледна yamaha-та и кабелите, мерси. Тъпо е, че не всички тенхомаркети и технополиси са еднакви(примерно днес ходих на Технополиса на Младост и беше коренно различен откъм аудио техника). За Monitor Audio BX2, аз просто не видях от какво е разликата в цената и като ги гледам в amazon или richersound трябва да са една цена... Явно са им надули цената по някаква причина в майка България.
    Този пост е редактиран от nikolavp; 11-10-15 в 21:07.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #7

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    И преди съм писал , но за мен Zensor 3 е много по-добър от 5 - виж 7 вече си е по-добре от 3 ... все пак това са лични впечатления/предпочитания .

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    ресивър изобщо не гледай .. там за да свири добре стерео трябва да е нещо топ модел за хиляди левове .. а втора употреба отвън естествено ... аз забърсах чудесни букшелфи на B&W в ново състояние на цена 1/4 от нови ,имам и активни колонки на Monacor които си слушам на РС-то ,пак отвън - тия ги вземах нови ,мостри бяха но дойдоха в кашон без забележки и пак на безценица

  11. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #9

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Аз имам едни монитори Alesis MK2, никога не са пускани, ако някой се интересува да пише.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #10

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Най добре е лично да чуеш комбинацията ОТ+усилвател с любими и често слушани парчета. Ако ти хареса как звучат след като послушаш поне 1 час на тях ....взимай. При 3ките помисли също и за стойки. Кабелите не са за подценяване, тъй като могат да променят коренно звученето. А ако останат пари ги насочвай към DAC.

    За филми в последствие се оглеждаш за ресийвър с пре аутове и остатъка от комплекта ОТ + добър субуфер. Така ще покриеш и филмите.

    Иначе втора употреба не бих те посъветвал да купуваш.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #11

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    След толкова много писане и четене, днес ходих, слушах и говорих по телефона доста. Нещата които станаха ясни:
    • моделите AS501 и AS500 не се внасят от Техномаркет
    • Onkyo-то става само с поръчка, за която се чака и е доста на сляпо
    • Pioneer-a не ме изкефи толкова много


    В крайна сметка харесах един друг усилвател и хората бяхо доста любезни - изглеждаше като да си разбират от работата и обясняваха доста обстойно нещата. Направо го купих - изглежда добре направен и звука е уникален. Може би на кутията пише по - малко мощност(35w), но мен ме впечатли. Та вече имам http://www.amazon.co.uk/Cambridge-Au...dio+Topaz+AM10 закупен от Top Audio Video Shop :: Cambridge Audio . Цената ми се стори прилична(450лева) и май си харесах кабели от същия магазин. Утре сигурно ще ходя да чуя пак Dali-тата.

    Единственото, което ме притеснява е дали и вкъщи ще звучат така, защото няма да мога да им осигуря повече от 20тина сантиметра от стената, а са със заден бас рефлекс.
    Този пост е редактиран от nikolavp; 13-10-15 в 01:03.

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #12

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Щом вече имаш усилвател е най-резонно да го вземеш със себе си и да чуеш как звучат на него колоните, които си харесал. Предполагам, че това лесно може да се уговори с всеки аудио търговец, разполагащ с демонстрационна зала. Колкото до разстоянието зад колоните, на мен ми се струва малко. Ако колоните са разположени твърде близо до задната и страничните стени, се усилват ниските честоти, а отраженията от стените могат да доведат до замазване на средите, което няма да ти хареса като звучене. А може и да не му обърнеш внимание и да ти се стори ок, зависи от теб и навиците ти за слушане на музика. Моите колони не ми звучат добре на по-малко от 60 см. от задната стена и 1 м. от страничните (със заден бас рефлекс са).

    На тези линкове доста добре са обяснени основите затова, как да разположиш компонентите в стаята. Разбира се в аудиото, където всичко опира до личните предпочитания, нещата в крайна сметка са резултат от продължителни експерименти - с компоненти, разположение, мебелировка, музика и т.н.

    [audio physic] - no loss of fine detail

    [audio physic] - no loss of fine detail

    [audio physic] - no loss of fine detail

    Колкото до кабелите, Top Audio Video са представител на Speaker Cables & Interconnects from The Chord Company , а техните кабели са едни от добрите на пазара.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    105
    #13

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    nikolavp , имам МА ВХ2. В общи линии според настроението ми слушам от класическа музика през I love the 90's до Металика и техно. Колоните свирят прекрасно почти всякаква музика. Свирят чисто, хубаво, меко, приятно, ненатрапчиво. Имат прекрасни среди, което пасва добре на поп и метъл музика. Басът ми е достатъчен. Доволен съм как звучат на такава музика. Колкото до техното там басът идва малко слабичък, според мен. Или по-скоро на мен не ми е достатъчен. Колкото до Dali Zensor 3 , мисля че имат по плътен бас от МА, но за мен имат и доста по изразени, да не кажа доминиращи, високи. А това като ги прослушвах ме подразни. Не ме разбирай погрешно. Не казвам че са лоши колони, а че на мен не ми харесаха, когато ги прослушвах редом с МА ВХ2 . Разбира се тогава МА ВХ2 струваха 620-640лв., сега според мен са много скъпи, а и аз нямам възможност за голямо отстоене от стената. И за едните, и за другите си трябват стойки т.е. още поне 200лв. Обаче щом МА ВХ2 не са ти хванали ухото, а Dali-то ти харесва повече - изборът е ясен.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #14

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Днес накрая успях да взема далитата. Взех и кабели с двойна изолация от безкислородна мед; не бяха маркови, но и цената не им е маркова - DALI Connect SC-F222C Speaker Cable | Авител. Заедно с чинчов кабел(сега ще разправям за него...). Пуснах нещата вкъщи като си купих и някакви бананчета на нормална цена от avitel(няма ги в сайта, човека ми ги даде от някъде). Нещата просто звучат чудесно! Съжалявам, че че не съм купил Аудио компоненти по - рано. Пробвах доста неща от Enya през Eric clapton, Metalica, Бетовен . Всичко звучи чудесно.

    На едната колона и липсва решетката, та ще трябва сигурно пак да се разкарам до там, за да си я взема. Не знам дали ще ми е нужно, защото взех белите и понеже сме с бяла секция изглеждат прекрасни(дори приятелката ми ги хареса много на външен вид). Сега ще погледна акустичните статии на Ulfhedinn, защото при бас чувам едно леко боботене, а осигурих доста място отзад - може би трябва още...

    Чинчовият кабел се оказа, че не ми трябва, защото телевизора ми не е имал такъв изход(заблудил съм се). Сега проблема - когато го закача през jack-a за слушалки на телевизора се чува паразитен звук, който адски дразни; пробвах и директно към raspberry pi-a(който имам) и ефекта беше същия. Четох, че това се случвало при ground loops, но не съм още в час от какво може да се получава. При мен има следното:
    Raspberry pi + Външен HD, външно захранен през USB хъб -> TV(през HDMI). Сега искам да закача Усилвателя или за едното или за другото . Всички компоненти са закачени за един разклонител.
    През телефона и лаптопа нямам проблем през headphone jack-a със същия кабел към усилвателя.

    Благодаря на всички за помощта, нещата ми звучат доста пари и вече не мисля, че дадох толкова много пари за това, което получих

    А забравих да кажа как избрах все пак тройките. Слушах 1ците 3ките 5ците и 7ците:
    1ците - няма да коментирам, дори за 20 квадрата не ми се видяха, че ще стигнат. Просто го нямаше налягането
    5ците - свиреха малко по зле от 3ките според мен. Нещо ми липсваше като чуеш 3ките и после тях
    7ците - аз не видях голяма разлика във звученето между тях и 3ките. Може би баса е малко по - добър. Определено не бих дал два пъти повече пари спрямо 3ките за това, което чух.
    3ките - Плътни и същевременно мазни всичко е отчетливо според мен. За съжаление не звъчат така вкъщи, както в магазина. Там на стойките сцената е по - отчетлива и определено пълнят стаята(там беше около 35 квадрата) със звук

    3ките с усилвателчето много си пасват. Сега осъзнах, че 35W са ми напълно достатъчни
    Този пост е редактиран от nikolavp; 15-10-15 в 00:37.

  18. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #15

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Честито..............и да ги полееш със съседката

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 22-11-15, 19:52
  2. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54
  3. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 16:58
  4. Избор на рисийвър за стерео и кино
    От ermenkov във форум Аудиотехника
    Отговори: 115
    Последно: 02-05-10, 00:59
  5. Труден избор на компоненти
    От kocetoMR във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-08, 17:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе