Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree1Одобрявам

Избор на стерео компоненти

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #16

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Честито! Със здраве да си ги ползваш!
    Кабелчето е арно и цената е хубава. Колкото до брума, пробва ли да извадиш кабела на телевизията?
    Ватовете не са всичко, важна е и чувствителността на колоните, колкото повече толкова по-слаб усилвател ти трябва.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #17

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Wrathchild мерси - от това беше бученето. Сега обаче какви са ми вариантите, ще ме изнервя всеки път да го дърпам тоя кабел?

    Забелязах, че звука е доста чуствителен към всякакви неща обаче - сложих рутета над усилвателя и ефекта беше още по - ужасен :D

    Другото нещо е, че тоя headphone изход от TV-то вади в пъти по - лош звук от лаптопа и телефона ми . Не знам дали това ще се оправи с външен дак или ще остане същия ефект.

    Raspberry pi-a също не знам от какво, но има смущения на изхода си за звук .

    Като цяло в момента слушам предимно от лаптопа и там нещата са перфектни поне засега

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #18

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Със здраве да си ги ползваш, но аз не разбрах какъв усилвател си взел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #19

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Със здраве да си ги ползваш, но аз не разбрах какъв усилвател си взел.
    http://www.amazon.co.uk/Cambridge-Au...dio+Topaz+AM10 това е усилвателя. Купих го от topvideoaudio, но беше последна бройка.

    Хареса ми на външен вид и го видях как захранва големи колони . Спрямо другите усилватели (Pioneer и Yamaha receiver), които слушах ми се стори "по - топъл" звука и по "плавен". Аз не обичам много острота - гледах, че Yamahа-та AS500 я водят остра, но така и не успях да я чуя. Много тъпо, че няма свестни усилватели на Yamaha никъде.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,563
    #20

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    В менюто на тв нямаше ли опция да се зададе функция на изхода за слушалки - дало да работи като изход за слушалки или като аудио изход ... или бъркам и беше при друг модел тв
    Може и от оптиката да вземаш звук като вземеш външен (подходящ) ДАК .

  7. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #21

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    FIIO TAISHAN-D03K например това и го връзваш както ти е препоръчал Светльо. Има го и в Плешо Fiio - Coaxial/Optical to R/L Audio D03k - Кабели

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Може и от оптиката да вземаш звук като вземеш външен (подходящ) ДАК .

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #22

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Лелелееее... уникално! Браво, супер е усилвателчето! Поздравление!

    Сега за брума... С кабелна или сателит си? Питам защото в такива случаи се слага един галваничен разделител, НО КАЧЕСТВЕН галваничен разделител!!! Има разлика в изолаторите за кабел и сателит, та ако решиш да купиш да го имаш в предвид. Марков означава AXING, TELESTE, FLOMATIK и т.н., не си купувай български, ще патиш, дори на СОНО след време заминават.
    Като цяло решението е DAC, тогава ще си ОК! Аз лично си слагам изолатор на кабелната, защото ако има някой CRT в мрежата с утечка, може да върне ток по коаксиала и да стане весело, един вид допълнителна защита

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #23

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Взех Fiio d07, защото поддържа и Dolby(така ми препоръчаха в магазина). Оказа се, че тъпия телевизор не изкарва сигнал ако се гледа кабелна или филм през HDMI-a(не знам за какво е тоя изход тогава). Намерих още доста хора, които се оплакват от проблема - TV-то ми е Sony KDL32EX340.

    Тествах все пак кабела на работа(там имам оптичен изход от картата на компа) и се оказа, че от DAC-a се чува бял шум като го увелича над 60%. Днес го върнах в Плесио за поправка... доста каръшка история.

    Този галваничен разделител от къде мога да го купя в София? Предполагам, че нещо подобно ми трябва - Галваничен изолатор
    Този пост е редактиран от nikolavp; 19-10-15 в 16:21.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #24

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Цитат Първоначално публикувано от nikolavp Виж публикацията
    Взех Fiio d07, защото поддържа и Dolby(така ми препоръчаха в магазина). Оказа се, че тъпия телевизор не изкарва сигнал ако се гледа кабелна или филм през HDMI-a(не знам за какво е тоя изход тогава). Намерих още доста хора, които се оплакват от проблема - TV-то ми е Sony KDL32EX340.

    Тествах все пак кабела на работа(там имам оптичен изход от картата на компа) и се оказа, че от DAC-a се чува бял шум като го увелича над 60%. Днес го върнах в Плесио за поправка... доста каръшка история.

    Този галваничен разделител от къде мога да го купя в София? Предполагам, че нещо подобно ми трябва - Галваничен изолатор
    По спецификация ТВ има цифров аудио изход (оптика). Самият DAC няма HDMI, нещо не схващам. Какъв е проблема да свържеш ДАК-а към ТВ посредством оптика и от ДАК вече интерконектори към усилвателя? Как точно Плесио ще ремонтират ДАК-а, че нещо не ми е ясно, ама карай...
    Колкото до изолатора, ДА това е. Можеш да си поръчаш от нета, а ако искаш да си купиш в София, аз пазарувам от едни магазини на ъгъла между Княз Борис и Цар Симеон (аз му казвам Бейрут, защото е пълно с араби). Там има една фирма дето държи мисля 5 магазина, имат всичко! От там преди време купих разделител на Телесте. Какъвто и изолатор да купиш, не забравяй F букси за коаксиала!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #25

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild Виж публикацията
    По спецификация ТВ има цифров аудио изход (оптика). Самият DAC няма HDMI, нещо не схващам. Какъв е проблема да свържеш ДАК-а към ТВ посредством оптика и от ДАК вече интерконектори към усилвателя? Как точно Плесио ще ремонтират ДАК-а, че нещо не ми е ясно, ама карай...
    Колкото до изолатора, ДА това е. Можеш да си поръчаш от нета, а ако искаш да си купиш в София, аз пазарувам от едни магазини на ъгъла между Княз Борис и Цар Симеон (аз му казвам Бейрут, защото е пълно с араби). Там има една фирма дето държи мисля 5 магазина, имат всичко! От там преди време купих разделител на Телесте. Какъвто и изолатор да купиш, не забравяй F букси за коаксиала!
    Tv-то има оптика, но това не означава, че всички всички звукови сигнали могат да се пренасочат към този изход. Пример на друг човек със същия проблем I have a Sony Bravia TV with audio optical output. This is в моя случай аз имам Raspberry PI ->(HDMI) TV ->(toslink) DAC ->(RCA) -> усилвател, явно TV-то не изкарва звук винаги... на страницата на Sony намерих https://us.en.kb.sony.com/app/answer...ical)-out-jack

    "If the content does not contain a digital audio signal, then no sound can be heard through this connection. A secondary analog connection can be used to pass the audio signal in this situation. Additionally, sound sent to the TV through an HDMI® connection or other input also may not output through the optical jack. In this case, the optical jack from the source device (Blu-ray Disc® Player, DVD player, cable or satellite box) should be connected directly to the home theater or stereo system to get the sound"

    Не мога да кажа как ще го роментират, по - скоро сигурно ще ми дадат друга бройка...

    Мерси за магазина, ще го погледна сега

    Този пост е редактиран от nikolavp; 19-10-15 в 20:27.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #26

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Оказа се, че оптичния кабела, който си купих от avitel не е бил в ред. На работа е пукал, а вкъщи изобщо не е работил. Така, че телевизора си предава сигнала от HDMI без проблеми и всичко работи перфектно.

    Сега съм с някакъв дето ми продадоха в Plesio и DAC-чето си работи. Брума се махна . В момента съм супер щастлив с целия setup. Музиката я пускам през MPD демон на raspberry pi-a от FLAC-чета . Това ми позволява да я пускам през телефони или лаптопа вкъщи :D.

    Малко е странно, че нивото на звука на Fiio-то е по - нисък, но това не ме притеснява изобщо

    Благодаря на всички за съдействието, нямаше да се оправя без помощта.
    Може да седна да напиша статия за raspberry pi setup-a ако на някой му е интересно

  14.  
     
  15. Member Аватара на Ulfhedinn
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    167
    #27

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Много се радвам, че нещата накрая завършиха с хепиенд. Със здраве и мерак да си ползваш техниката.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #28

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Честито колега,
    тъй като и аз съм се спрял на Зенсор3 единственото което ме притеснява е задният бас рефлекс. Можеш ли да направиш тестове какво е минималното разстояние от стената при което звучат добре? За стойки спрял ли си се на нещо?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    46
    #29

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Цитат Първоначално публикувано от Zygot Виж публикацията
    Честито колега,
    тъй като и аз съм се спрял на Зенсор3 единственото което ме притеснява е задният бас рефлекс. Можеш ли да направиш тестове какво е минималното разстояние от стената при което звучат добре? За стойки спрял ли си се на нещо?

    Здрасти,

    за мен тия колони се държат МНОГО добре акустично. Това даже го разправяше човека от avitel(беше ги наредил като на салон . Аз съм им осигурил 20см. Повече не мога, че приятелката ми мрънка, но да ти кажа пробвах с повече и не усещам разлика. Бях доста изненадан от това.

    Аз имам проблем с това, че моите са на шкафове от икеа и вкарват резонанс, сега търся нещо, с което да ги изолирам. Пяна, крачета, такива неща.

    Та на въпроса ти според мен 20см са достатъчни. Имай в предвид, че при мен даже е доста зле, защото на отсрещната и задната стена още няма картини, лавици, което ще вкара още по - благоприятен ефект Отстрани около метър и от двете страни, което имай предвид също вляе.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    4
    #30

    Отговор: Избор на стерео компоненти

    Не пиши на маймуница, не пускай един и същи въпрос в няколко случайно избрани теми!
    Този пост е редактиран от Vanquished; 23-11-15 в 20:00.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 22-11-15, 19:52
  2. Отговори: 8
    Последно: 28-02-11, 17:54
  3. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 16:58
  4. Избор на рисийвър за стерео и кино
    От ermenkov във форум Аудиотехника
    Отговори: 115
    Последно: 02-05-10, 00:59
  5. Труден избор на компоненти
    От kocetoMR във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 13-12-08, 17:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе