Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree11Одобрявам

Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #1

    Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Привет на всички, нов съм в форума и нов в аудио системите ( не са ми ясни изобщо)
    Та на въпроса, Реших да си взема аудио система и този път съм решил да е нещо по добро от комерсиалните барове и системи от комерсиалните магазини.
    За сега съм се спрял на този комплект https://besthifistore.com/product/18...a-package.html
    Помещението е 30-35м2 (всекидневна) много държа колоните да са малки и прибрани, всички компоненти да са от една марка. Бюджета ми е макс 2000 лв

    Молбата ми е да чуя професионално мнение от членуващите в форума за комплекта от линка, или да ми предложите нещо на друг производител отговарящ на горните изисквания.
    Благодаря на всичко предварително и ще очаквам вашите предложения.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Комплекта не е нищо впечатляващо за съжаление. Особено за 35м2 .... Една идея(малка) над саунд баровете е. Мой приятел си го купи на пук на моя съвет (отрицателен) и след като разбра, че и след настройки няма как да свирне точно, както е очаквал го продаде. Новия му собственик пък много го хареса. Та зависи и от очакванията.

    Малки и прибрани колони с добро качество ... няма. 5те съраунди е добре да са от една марка/серия. За субуфера и ресийвера обаче освен от естетическа гледна точка не е най доброто решение в повечето случаи.
    Ако искаш нещо наистина добро то бюджета трябва доста да скочи или да търсиш 2ра ръка след като се запознаеш с нужното и вече като знаеш какво точно искаш. Опиши каква промяна търсиш, какво и по какъв начин ще свързваш към ресийвера, филми от къде ще пускаш и т.н..
    tony34al одобрява това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    .... и не без значение - музика ще се слуша ли, очаквания и какъв източник?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #4

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Ако си киноман системката е чудна за филми.Ако ще наблягаш на музика от СД или поне флак тръгвай в различна посока .Горепосоченият магазин е толкова комерсиален колкото. всеки друг.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Идеята е да свържя към ресийвъра настолно РС (основно от там ще идват филмите и музиката) , PS4-ка, IPTV set top box, интернет радио и през bluetooth. Все още нямам тренирано ухо за високо качество музика. И на този момент не бих си позволил да надвишя бюджета. В бъдеще бих надградил колоните. А днес попаднах на този комплект https://www.ldlc.com/fiche/PB00136066.html и някакси ми се вижда доста по привликателен, както ценово така и естетически.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #6

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Ресивъра без пари ли ще получиш.

    Изпратено от моят LG-K350 с помощта на Tapatalk
    tony34al одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    18
    #7

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    За съжаление и аз бях тръгнал да надграждам моята Logitech Z906, която използвам (от 6-7-8 год.- не знам) в момента за филми. И се оказа, че или слагаш големи дървени колони + хубав Ресивер... или най малкото което е:

    https://i.ytimg.com/vi/kyhMi_cUB7s/maxresdefault.jpg

    http://cdn.audioaffair.co.uk/media/c...05-black_1.jpg

    https://f072605def1c9a5ef179-a0bc3fb...Product-22.jpg

    като Клипш-а май е на последно място....

    Ако нямаш възможността да отделиш средства за нещо такова.....ми купи си Logitech, вържи си ги с оптичен (коаксиален) кабел за да си изкараш 5.1 (те имат два кодека за 5.1) и им се радвай - за музика НЕ стават.

    За съжаление така стоят нещата.

    п.с. Изчетох доста теми за тези малките 5.1 и стигнах до големи колони.....

  10. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    983
    #8

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Забравяте за супер бюджетния Home Cinema Pack на Onkyo
    За бюджета с компромиси (заради квадратурата на стаята), може да помислите за начален клас тонколони (които са идеално бюджетно кино):
    Dali Zensor Family 1 Black 5.1 Set
    И с останалите средства да си изберете
    многоканален ресийвър от марките: Denon, Marantz, Onkyo, в краен случай Yamaha.
    Лошото е , че ще трябват и кабели за свързване на тонколоните, и сигнални кабели (HDMI, Optical, RCA), които също, не са без пари.
    Този пост е редактиран от tek; 27-01-19 в 17:10.
    wrathchild одобрява това.

  11. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #9

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Абсолютно съгласен с мнението на tek. Посочените колонки са много добри за цената си. Имам и по-малкия и по-големия модел. Звук идеален както за кино така и за аудио. Може би ще надвишите малко бюджета и за ресивер, но определено с колоните няма да сбъркате.
    wrathchild и tek харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    7
    #10

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Това са много пари за домашно кино. Преди да се купи трябва човек да е наясно какво може системата. А в случая тя е само за домашно кино.И нищо друго.Реално представлява един малък буфер и 5 пищялки. Ако пуснеш музика през тях не звучи както трябва.Причината е че липсват средните.А буфера е резонансен. Обикновенната хай фи система звучи по добре. И е по евтина. И става и за музика. А при бюджет около 1000-1200 лв и за купони. Трябва напълно да си наясно че даваш 2000 лв само заради един пространствен ефект. Защото това е единсвения плюс на 5.1 системата. Нищо друго. Аз обаче бих казал следното. 90% от хората си пускат филми от компютъра и звука който излиза е най обикновенно стерео. Даже моно.Нищо че излиза на 2 или 5 канала. За да използваш пълния потенциал на киносистема трябва да и подадеш такъв сигнал.А такъв сигнал обикновенно няма.Освен може би на блу рей дискове.Ама де ги има? 99% от филмите са от нета.За сметка на този пространствен звук обаче губиш две неща.Силата на звука и качеството.Сигурен ли си че си на прав път?
    tony34al одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #11

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Къде го видя това моно ...

    Стерео филми пръснати в 5 канала гледах преди повече от 25 год. на VHS и Добли Про Лоджик .

    Сега вече сме на ХД формати , а който има възможност и на 9-11 канални Атмос и DTS-X - за всичко си има начини , ама ако мисли да съчетае добро стерео с 5.1/и т.н. си трябва порядъчен бюджет ... и подходящо помещение
    Gena_bs одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    7
    #12

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Къде го видя това моно ...

    Реално 95% от филмите от нета са моно.Нищо че пише стерео или 5 или 10 канала.Причината е много проста.Това са пиратски копия и при презаписа или не знам си къде просто се изгубва пространствения звук. То остави че го няма ами и стереото го няма.Или е силно притъпено защото двата канала се преливат(по съвсем друга причина)По принцип това работя и твърдя че сигналите в каналите са напълно еднакви.Иначе ти може и двайсет канала да направиш звука е просто един и същ.И да наливаш пари в това не е много умно. В същото време си силно ограничен.Откъм звук и сила.А това е най важното.
    Това има смисъл само единсвено ако гледаш филми от оригинални дискове или презаписани оттам.Иначе….
    Има толкова готини предложения за трицифрени суми..

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #13

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    БЕ изтегли си филм с DTS ЗВУК,имай що годе добри колони и ресийвър и пак ще си говорим.аз съм пълен лаик,но YAMAHA RX-V1900 с 5 ОТ КУАДРАЛ и един не лош субуфер SAMSON , гледайки филм си се кефя на звука.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #14

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Не знам какво теглиш ама аз моно не съм срещал ... освен ако филма не е много стар и да е сниман моно.

    Рипванто на филм отдавна не е тайна - има си и пълни копия/имиджи ...

    п.п. имам последният Спайдърмен на блу рей и свален от нета - пускам ти ги и ако намериш разлика (изобщо не говорим за моно) ще си хвърля ресивъра ритуално от 4-я етаж ... даже и рип-а може да е с по-добър звук , че май беше 7.1 , а на диска е 5.1 вариант (естествено произведен за нас)

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Цитат Първоначално публикувано от mishomishev Виж публикацията
    Реално 95% от филмите от нета са моно.Нищо че пише стерео или 5 или 10 канала.Причината е много проста.Това са пиратски копия и при презаписа или не знам си къде просто се изгубва пространствения звук. То остави че го няма ами и стереото го няма.Или е силно притъпено защото двата канала се преливат(по съвсем друга причина)По принцип това работя и твърдя че сигналите в каналите са напълно еднакви.Иначе ти може и двайсет канала да направиш звука е просто един и същ.И да наливаш пари в това не е много умно. В същото време си силно ограничен.Откъм звук и сила.А това е най важното.
    Това има смисъл само единсвено ако гледаш филми от оригинални дискове или презаписани оттам.Иначе….
    Има толкова готини предложения за трицифрени суми..
    Не знам какво точно работиш, но се надявам да преподаваш жестомимичен език защото техническите ти разсъждения са нелепи.
    Ще те помоля да ги преустановиш защото само объркваш с грешна информация четящите и търсещите съвет.
    Звука във филмите, свалени от интернет са 1:1 с този Blu-ray дисковете. Компресия се прави само на видео частта с цел намаляване на обема.
    Във филмите с по-малък размер се оставя само DTS/DD ядрото на звука, а в ремуксите /които са 1:1 с диска/ си е некомпресирания HD звук.
    Gena_bs, wrathchild, svetlio1 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  4. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  5. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе