Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 21 от общо 21
Like Tree11Одобрявам

Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #16

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Цитат Първоначално публикувано от mishomishev Виж публикацията
    ...
    При 95% от филмите в нета... няма да е проблем да бъдеш по-конкретен, дай примери с конкретни заглавия (релийзи), че ми е адски любопитно, вярвам не съм единствен.
    Към момента мисля, че лицето mishomishev се бъзика, няма начин да работи това (т.е. да получава възнаграждение за "знанията и уменията" си) и да не си прави майтап. Ако пък е сериозен, ще се радвам да пише къде работи, че да ида и аз да поработя там

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    7
    #17

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Ами преди около месец бях у един приятел.Дето се води уж киноман.Сиреч човек който обича да гледа филми. И имахме свободно време и вика дай да гледаме нещо..какво какво вместо да тегли филм направо онлайн от filmi7
    Пусна директно от компа (настолен някъв) без да тегли директно на телевизора. Звука обаче излизаше от няква киносистема харман кардон.Сега не мога да кажа точно модела. Пускаме филма и аз го бъзикам "аве пич това не е нормалния съраунд звук"
    - Ма как да не е не чуваш ли че се чува и на 5 колони?
    - Ама то не трябва да се чува на 5 едновременно - обяснявам аз.- Трябва да се чува избирателно според мястото и положението.Ефект да има а не на всичките едно и също.
    - Как бе какво говориш гледай - ресивера показва че е на режим съраунд.
    Гледам.. верно ама не усетих ефекта.. Изобщо не е това което трябва да е..В същото време и звука не беше наред според мен.Осакатен.Половин час гледах ръчках ресивера - абе уж всичко правилно включено ... Просто -- един и същ сигнал е на всичките колони.Разликата беше само по честота.А не по време както трябва да е. Замислих се.По мое време (дърт съм вече) съраунда се записваше като комбинация от стереото..Сиреч по алгоритъм от стереото правеха останалите канали. И ставаше.Ама сега как е не знам. Научете ме?! Нямам претенции да съм велик и сега техниката е така че постоянно има новостти и изменения.
    Иначе като слушам Лазариус - като каже че записва едно към едно и после не открива разлика.Звучи логично.Ама аз чувам друго.
    Ама ние 3 филма пуснахме от филми7 и трите по един и същ начин.Което ме навежда на мисълта че има нещо сбъркано.Ама не открих.А и приятеля ми се обиди че видиш ли система за не знам си колко хилядарки и ....
    Може ли заради онлайна да е така?!
    Що се отнася до това какво работя и дали получавам пари за това - ами точно в момента работя към една китайска фирма за производство на караоке тонколони.И по точно да измислям нов модел- И ми плащат за това. Нямам оплаквания. Но какво общо има кодирането на съраунда със това?!
    Просто... адско разочарование беше - това не е пространствения филмов звук който трябва.Който чуваш на киното например.И не успях да се преборя с хармана- много настройки много менюта .. как ще се справи с това обикновенния потребител не знам...
    Отделно хората търсят удобство.Повечето са лаптопи.Най често се включва лаптопа към телевизора и човека просто иска качествен звук.Де ще търсиш пространствен ефект из малката стая?
    Както и да е.. Не съм спец по това и не ми се спори.

    - - - - - - - - - -

    Имам молба към знаещите и можещите
    Може ли да ми кажете какъв точно е звука на този линк?
    http://filmi7.com/filmi/41370-t-34.html
    Напълно е възможно в нас(мен) да е проблема а пък баш тоз филм искам да си го гледам с наслада.
    П.П може ли да попитам дали и звука ако е стерео дали някой е чул стерео ефект? Ама не да си бачкат двата канала ами да е доловил мотивирана основателна разлика между двата канала?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #18

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Честно казано за първи път виждам този сайт. По принцип гледането на филми директно от интернет не е опция за мен по ред причини, като основната е в качеството на стрийма. Реално тези платформи трябва да правят компромис между качество и размер, иначе файловете ще са големи и трудни за гледане от болшинството потребители. Съдейки по това, което видях за няколко секунди, въпросният филм е рип от ТВ, т.е. най-вероятно е моно или в най-добрия случай стерео, но това са догадки, в момента съм на работа и няма как да бъда конкретен.
    Реално тук си говорим за рипове/ремукси или директни копия на BD, които се "берат" от "банановите" плантации . Пробвай да си дръпнеш някой банан от маймундите и кажи как ти стои, като звук. Предлагам да си харесаш нещо от ранга на 720p или 1080p рип и да го погледнеш, формат mkv/mp4/ts, размерът на файловете е в порядъка на 4,5GB – 10GB, звука е във формат AC3/DTS/AAC. Повече от сигурен съм, че ще останеш доволен. Разбира се има филми основно стари, които са моно или стерео, но там няма как, при липса на обграждащ звук в оригинала, няма как да го има и в рипа.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #19

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    В Youtube клиповете звукът е стерео, дори да пишат 5.1 и с каквато и програма да го сваляте си остава стерео, но има и телевизии с 5.1 звук. Например тази си я гледам през КОДИ на ВИН 10 и понеже е в 5.1 aac формат звукът в настройките за аудио на КОДИ давам да се преобразува в Долби 5.1 и така го подава пастру към ресийвъра - така се запазва многоканалността.
    Може и на ПОТ плеер - дори там вграденият аудио филтър може да преобразува 5.1 acc в 5.1 дтс или долби, но повече ми товари компа от Коди и накъсва.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Цитат Първоначално публикувано от mishomishev Виж публикацията
    Иначе като слушам Лазариус - като каже че записва едно към едно и после не открива разлика.Звучи логично.Ама аз чувам друго.
    Ама ние 3 филма пуснахме от филми7 и трите по един и същ начин.Което ме навежда на мисълта че има нещо сбъркано.Ама не открих.А и приятеля ми се обиди че видиш ли система за не знам си колко хилядарки и ....
    Може ли заради онлайна да е така?!
    Гледайки от подобни сайтове филми получавате силно компресиран 2-канален звук. После ресивъра прехвърля на всички колони и се опитва да симулира някакъв съраунд, което няма нищо общо с истинския звук.
    Съвсем нормално е да се усеща, че нещо не е в ред.
    Това, че някой не си прави елементарно усилие да си осигури качествен сигнал, а търси удобство си е негов проблем. Щом му харесва, да си гледа така.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #21

    Отговор: Помощ при избор на първа система за Домашно Кино

    Той човекът не знае най-вероятно за торент сайтовете, вие му пишете за "банани" и "маймунда".

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ при избор на система за домашно кино
    От kocetoeh във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-15, 22:01
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. Помощ за избор на Hi-Fi система за домашно кино.
    От krumsp във форум Аудиотехника
    Отговори: 48
    Последно: 08-06-13, 12:47
  4. Помощ при избор на Blu-Ray Система за домашно кино
    От pbozhkov във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 07-12-12, 13:27
  5. Помощ при избор на система за домашно кино
    От Aikz във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 14
    Последно: 07-08-11, 21:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе