Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 58
Like Tree3Одобрявам

Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #31

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    И както се случва, като смениш дори калпавото 5.1 на Самсунг с хубави колони ..... няма бас.
    Та да слагаме бас сега :
    https://www.avitel-bg.com/yamaha-ns-sw300
    или
    https://www.avitel-bg.com/dali-sub-e-9f-black
    Изрично подчертавам, че не искам да побърквам съседите.
    Още един вариант за размисъл:
    https://www.olx.bg/ad/aktiven-subufe...2-ID84NPY.html

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #32

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    То че е думкало старото "кино" не означава, че е имало бас

    Вземи си първо ресивър и двойка основни .
    Събуфер имаше в обявите чисто нов с 5 год. гаранция

    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...ronze-w10.html

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #33

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Посочения суб е доста хубав , а цената прекрасна

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #34

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    То че е думкало старото "кино" не означава, че е имало бас

    Вземи си първо ресивър и двойка основни .
    Събуфер имаше в обявите чисто нов с 5 год. гаранция

    https://forum.setcombg.com/%D0%BF%D1...ronze-w10.html
    Темата е моя. Вече има в къщи Denon AVR-X2500H ,Dali Zensor 3 за фронт и Dali Zensor 1 за съраунд . Центъра е Dali Zensor Pico Vokal.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #35

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Да, вярно, то вече ги объркахме темите и не се връщам назад

    Аз честно казан не изпитвам голяма нужда от субуфер - зависи и как е помещението и колко добре се е справил DSP на ресивъра, но за филми си е нужен.
    Виж тоя от обявата е перфектен за тая цена .
    Виж си и настройките в ресивъра - докато вземеш суб спокойно може да сложиш предните като големи и да не "реже" ниските - Зензор3 си е с приличен бас за букшелф - може да ги сложиш и малко по-близо до стената за подсилване на ефекта.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Живее в
    Usa
    Мнения
    62
    #36

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Да, вярно, то вече ги объркахме темите и не се връщам назад

    Аз честно казан не изпитвам голяма нужда от субуфер - зависи и как е помещението и колко добре се е справил DSP на ресивъра, но за филми си е нужен.
    Виж тоя от обявата е перфектен за тая цена .
    Виж си и настройките в ресивъра - докато вземеш суб спокойно може да сложиш предните като големи и да не "реже" ниските - Зензор3 си е с приличен бас за букшелф - може да ги сложиш и малко по-близо до стената за подсилване на ефекта.
    Благодаря ти за насоките. Не съм пускал още настройките с микрофон на ресийвъра. Малко на око съм ги настроил. Отстояние и децибели. Фронта е настроен на големи. Вдигнал съм с 6 децибела центъра, за да изравня с 3-ките.
    Ако няма да слагам скоро уфер, ще пусна калибрацията и ще видя кое как. Не ми е толкова за филмите, колкото за музиката. Тук исках повече бас.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #37

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Пусни си калибрацията и пипни тук-там ако се налага - при Денона е сравнително добра и колкото и да не ти се вярва може сериозно да подобри звука според измерванията на стаята.
    Слушай си на straight или както е там при Денона нормалният звук + някоя настройка на параметричният еквалайзер по твой вкус - директ режима едва ли ще ти хареса в наличния сет.
    Не им е много силата в стереото на ресивърите, но всеки се съобразява с бюджета/нуждите и компромиси все някъде трябва да се правят.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #38

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Да, няма STRAIGHT при Denon. Само DIRECT и PURE DIRECT, които са едно и също нещо общо взето.
    Ако искаш да използваш на стерео + параметричен еквалайзер или настройките на Audyssey, трябва да се гледа в режим STEREO. Тогава работят само предните 2 колони, но пак се използват резултатите от room correction-а.

    6dB за центъра ми се струват прекалено много. Моят е на около 1-2 и то защото е над телевизора, което го прави по-далеч от слушателската позиция от предните 2.
    Препоръчителното е централния говорител и предните два говорителя да са разположени на не повече от 60 сантиметра хоризонтално един от друг. Разстоянието между тях се определя според стаята, но централния говорител не трябва да е на повече от 60см под или над линията на предните 2 говорителя. Иначе се разваля ефекта от предната линия на филма и звуците не преминават неусетно от единия в другия канал.

    Също така, ако можеш, повдигни с нещо централния говорител отпред/отзад, за да го надигнеш/наклониш и към слушателската позиция. Това при положение, че не е централно срещу лицето ти, което би било възможно само ако гледаш на проектор с акустично прозрачен екран и колоната е зад екрана.

  11. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #39

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Моята си е така -


    - снимката е стара, сега съм повдигнал леко центъра отпред. Ще пускам пак скоро калибрацията, че нещо ми липсва и не съм много доволен от предното калибриране.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #40

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Идеална е твоята. Точно щях да напиша, че може да го подпреш отпред, за да го повдигнеш.
    Аз няма как да го сложа под телевизора обаче и затова трябваше да го сложа на рафт отгоре... Няма и как да го наклоня напред, защото е много дълбок.
    Не е достатъчно далеч, за да се развали предната линия и изживяването обаче, което е важното.

    Забелязах, че тези калибрации имат афинитет към усилване на високите честоти. Моята система става болезнена (буквално) направо ако оставя калибрацията непроменена. Ограничил съм я само под 250Hz.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #41

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Моят център също е огромен и се наложи да преправям малко масата

    Зaбeлязax, чe тeзи ĸaлибpaции имaт aфинитeт ĸъм ycилвaнe нa виcoĸитe чecтoти. Moятa cиcтeмa cтaвa бoлeзнeнa (бyĸвaлнo) нaпpaвo aĸo ocтaвя ĸaлибpaциятa нeпpoмeнeнa. Oгpaничил cъм я caмo пoд 250Нz.
    Значи правилно са ми се сторили остри когато ги слушах - поне за моя вкус...

    Може да пробваш с настройките на Динамик EQ-то на Денон-а дали няма да ти пасне звука.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #42

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    С Yamaha V375 също бяха високи, че май бяха и по-високи.

    Бях включил Dynamic EQ до преди 2 седмици, защото на много места четох, че хората го включват и звучало по-добре, но аз не чувах разлика и реших да го оставя. На скоро усетих обаче една болка в ушите по време на диалог във филми. Изключих го и всичко се оправи веднага.

    Сега съм го включил само в настройките, които използвам при гледане късно вечер с намален звук, защото използва психоакустика да прави звука по-силен, отколкото е. При по-ниски нива на звука, болката я няма.

    Малко по малко се настройват системите и така.... няма как да стане от 1 път.
    Този пост е редактиран от w00x; 09-03-20 в 17:58.
    svetlio1 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #43

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Посочения суб е доста хубав , а цената прекрасна
    Тук ми се вижда доста по прекрасна
    https://www.avstore.ro/boxe/monitor-audio-bronze-w10/

    пп..Като цяло има доста чудесни цени
    Този пост е редактиран от frodo; 09-03-20 в 19:16.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,414
    #44

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Фродо, бъзикаш ли се 1400 кинта срещу 833 ???

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Моята си е така -


    - снимката е стара, сега съм повдигнал леко центъра отпред. Ще пускам пак скоро калибрацията, че нещо ми липсва и не съм много доволен от предното калибриране.
    качи центъра над телевизора, раздалечи предните колони, след калибрацията с разните микрофони дооправи настройките. На мен ми дава микрофона едната лявата колона на 4,8 м от центъра на стаята при положение , че стаята ми е 4.90 по дългата стена ....
    Този пост е редактиран от Slusatel; 09-03-20 в 20:44.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #45

    Отговор: Нова 5.1 с Дали фронт. Ресийвър ?

    Ами не Slusatel....това са 1399леи....които са 570 лева

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Фронт панел аудио - как да го свържа
    От abrechev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 23-07-10, 19:26
  2. National CS-G28K-W - превод на надписите по фронт панела
    От Crank във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 09-05-09, 09:47
  3. фронт панел аудио модул?
    От cvb във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 25-10-06, 14:28
  4. Отечествен фронт с Мартин Карбовски
    От myrshavija във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 01-10-06, 22:42
  5. Отговори: 11
    Последно: 12-07-06, 02:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе