Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44
Like Tree23Одобрявам

Има ли смисъл от външен усилвател

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,568
    #31

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Туй с 200-300лв ... го забрави - и аз искам , ама няма

    п.п. В интерес на истината 50 годишният ми стерео ресивър от нисък клас звучи доста по-добре (за мен) от кино ресивъра ми

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #32

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от Warlock Виж публикацията
    Здравейте. Искам да попитам за впечатления от външен усилвател, има ли смисъл или само ще си дам парите.
    Гледам много филми, играя много игри на компютъра и PS5. Музика не толкова - слушам от време на време от ютуб
    Системата ми е 5.2.2
    Ресивър - Denon X3700h ....
    Колони:
    Предни - Klipsch RP-6000f - 97db
    Имаш нужда само от едно нещо.И то е да си слушаш хубавата уредба и да не се занимаваш с...
    За тези колони D3700 e напълно достаъчен.А кой какво пише по форуми не давай и пет пари(стотинки де).
    На всичкото отгоре не слушаш и много музика.Ако чак толкова ти се дават пари по-скоро мисли за колони(въпреки,че твоите са напълно достатъчни).Или добави sub ,който си усилва ниските и ресивера едва ли ще можеш го усилиш над 50%.Този напр.-който имам- (затворен обем) се съчетава отлично дори и с музиката
    https://www.avstore.bg/subufer-svs-sb-1000-pro.html
    Дори половината време е изключен защото не всеки обича ниските(хеле жените),пускам го като съм сам и ....така.
    Warlock одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #33

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Като знам колко са "добри" на стерео повечето ресвъри (поне в народните класове ), то хич не са излишни неща ... ако стереото му е важно все пак де

    ... лошото е, че цените хич не са хубави
    "Гледам много филми, играя много игри на компютъра и PS5. Музика не толкова - слушам от време на време от ютуб" и 20м2 хол-кухня. Има си ресийвър, има си колони, 2 субуфера SVS PB 1000, че и 2 атмоса (малки ама атмос). И от какъв зор да ги хвърля тези допълнителни пари. Уж да си "разтоварвал" ресийвъра. Но то си е казано - мерак с пари се гаси.
    Цитат Първоначално публикувано от inches9 Виж публикацията
    Или добави sub ,който си усилва ниските и ресивера едва ли ще можеш го усилиш над 50%.Този напр.-който имам- (затворен обем) се съчетава отлично дори и с музиката
    https://www.avstore.bg/subufer-svs-sb-1000-pro.html
    Дори половината време е изключен защото не всеки обича ниските(хеле жените),пускам го като съм сам и ....така.
    Не четеш внимателно - написал е, че има 2 бр. субуфера SVS PB 1000.
    inches9 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #34

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Не четеш внимателно - написал е, че има 2 бр. субуфера SVS PB 1000.
    Да ,не видях в първи пост.С два SVS-a не знам какво повече?В такъв случай не му трябват и кви да са колони.
    И от какъв зор да ги хвърля тези допълнителни пари. Уж да си "разтоварвал" ресийвъра
    Точно хвърлени пари-''dust in the wind''.
    Този пост е редактиран от inches9; 13-01-23 в 13:38.
    Warlock одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #35

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Нямам и не съм имал домашно кино, но преди доста години купувах за приятел за тогава що годе висок клас ресийвър rotel 5х100вата, 25кг, който стоя при мен два три месеца и колоните ми свиреха като радиоточки с него сравнени със сто ватовото primare, което ползвах тогава. Разликата беше огромна между двата усилвателя, а цената им като нови почти една и съща, ротела беше малко по скъп.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #36

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Човекът не се оплаква как му звучат колоните с ресийвъра. Написал е:
    "Въпросът ми е
    , ще има ли разлика ако добавя външен многоканален усилвател, който да вържа към Pre-out и да ми захранва всички 7 колони?
    Гледам много клипове в ютуб и навсякъде твърдението е едно - облекчава се ресивъра и той се концентрира само върху обработката на звука, който ставал по-динамичен, по чист и ясен, особено в напрегнати сцени като последната битка на Хобит, Авенджърсите, стрелбата в тунела на Джон Уик 2 и тн."
    Харчат му се едни пари за нещо и търси одобрение за какво да ги изхарчи. Лошо няма.
    Warlock и inches9 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #37

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Човекът не се оплаква как му звучат колоните с ресийвъра.
    Харчат му се едни пари за нещо и търси одобрение за какво да ги изхарчи. Лошо няма.
    Ти най-добре ме разбра
    Но след като не получих удобрение - няма да ги харча. Може би сте прави, че само ще си дам парите, а никаква разлика няма да има в 20-те ми квадарата стая, при това усилване да не преча на съседите.

    Живи и здрави всички и благодаря ви за отговорите и отделеното време.
    VanDan и stfn харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #38

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Здравейте.
    Искам да ви споделя, че въпреки всичко, крастата ми надделя и миналата година по това време си закупих външен усилвател Marantz MM8077 (7х150w). Взех го от Германия втора употреба.
    Настроих моя Denon X3700h в режим Pre-Amp и всички колони изкарах през Маранца 5 подови + 2 атмоса.
    Много ми хареса резултата. Аз гледам филмите по-усилено. По скалата 0-98 аз гледам на 70-75.
    Преди на по-натоварени сцени сякаш всички звуци излизаха едновременно. Получаваше се нещо като какафония ... нещо не ми харесваше.
    От както изкарах звука през Маранца и Денона вече не се занимаваше с усилване - всичко започна да се чува по-ясно, всеки звук по-ясно се разделяше от другият.
    Но това е при доста усилено. При нормално слушане - не може да се открие разлика.
    Но определено много ми хареса резултата и нито за миг не съжалявам, че го взех. За 1 година доста филми изгледах и нови и стари от моята колекция и много се изкефих на всеки един от тях.

    Обаче, взе да ме гложди нещо друго - Денона работи като процесор. И реших, да пробвам да му пусна една обява, ако се продаде - да си потърся процесор. Ако не се продаде - ще си го слушам него, той си ми беше на няма и 2 години, още гаранционен.
    Успях да го продам и съм се насочил към Marantz AV7706. Много нещо изгледах в ютуб за този процесор. Намерих го в Англия, мострен на прилична цена.
    Преди 3 дена дойде. Поръчах си от Амазон XLR кабели, въпреки, че май няма разлика между тях и RCA кабелите, но все пак...

    Преди 3 месеца си взех и Marantz PM6007 за музика, който много ми харесва как свири. Може би защото е единственият стерео усилвател, до който съм имал допир и не съм го сравнявал с нищо друго... Но наистина ми харесва.

    И най-важното - и на жената и харесва и стереото, и процесора

    (Прикачвам снимки)

    P.S.
    Само дето сега се получи с дистанционното на процесора управлявам и PM6007. Като включа процесора се включва и стереото ... ако някой знае как да ги разделя...? Пробвах да променя кодовете на PM6007 https://manuals.marantz.com/pm6007/e...SYuvvqdbhp.php но не се получиха нещата. Явно ще трябва това да стане на дистанционното на процесора. Добре че PM6007 има бутон за включване и изключване и от там го изключвам докато намеря решение
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Warlock; 29-02-24 в 08:53.
    svetlio1 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #39

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Не знам какви колони ползваш, но аз ако усиля до 75 по скалата от 0-98 ще съборя къщата , като преди това естествено ще съм оглушал. За проба съм стигал до 45-50 и там вече не се стои в стаята, говоря в режим стерео 2.1. Ако мина на 7.1 леле - леле......Видях колоните ти , за това усилване трябва да са 80 дб сензитив или имаш проблеми със слуха, това е нечовешко усилване
    Този пост е редактиран от Slusatel; 29-02-24 в 15:08.
    tek одобрява това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #40

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Прав си, но моя грешка, аз не уточних.
    Усилвах до толкова с настройките от Audyssey - каквото Денона ми беше направил. Тогава всичките бяха на по -6, -8 db
    След това по твой съвет ги вдигнах всичките над 0 ДБ. Вдигнах всички колони с 10db. Предните от -7 станаха на +3 db
    Сега вече слушам нормално на 15-20, усилено на 25-30, при 40 не се седи в стаята, а при 45 комшиите викат полиция

    Но наистина при настройките на Одисея до толкова усилваше. Не го знам защо ги орязва толкова.
    Е примерно при последната калибровка сега с процесора, единият субуфер ми го засече много тих. За целта да влезе в една зелена скала, да са еднакви двата, този тихият трябваше да го усиля много. След това в настройките видях, че точно него, ми го е намалил на -12 db. Та програмата ме накара да го усиля, за да може тя да ми го намали. Много шантава работа
    Винаги след калибровката влизам да си донастроя всичко. Кросовъра ми го прави не така както аз го държа. Аз държа (отново по твой съвет) всичко на small на 80 hz, субуфера до 80 hz и се чува прекрасно. Много ми харесва. Пробвал съм да си поиграя с кросовъра, но не ми харесва ако е надолу или нагоре. Така на 80 ми е идеално. Но не така мисли Одисея Прави ми предните Large, кросовър 40 ... и т.н.
    Този пост е редактиран от Warlock; 02-03-24 в 09:27.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #41

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Нормално е калибровката да прави ОТ на големи, не само Одисей и другите така ги разпознават, но затова се преминава към ръчни корекции. Относно намаляването на всички канали, това е заради фоновия шум. като имаш време за игра , вдигни изходния сигнал на макс и дай +10 дб на предните колони, без да пускаш звук усили звука и след 70 ще чуваш шум в колоните , а на макс усилено шума е вече дразнещ. Това го няма при качествените усилватели в режим стерео, но там нещата са по-пипнати.
    Относно суба - да , ако се пусне над 80 хц , трябва да се вдигнат и колоните и така суба от суб става бас говорител грубо казано, може да се прави така ако основните ОТ са слаби на бас, иначе колкото е по-ниска долната граница на суба , толкова е по-скъп. Идеята е да възпроизвежда звук от 20 хц до 60-70, от там нататък започва да думка яко , за 100+хц трябва много да са калпави тонколоните. Моите ОТ имат толкова ниска долна граница на хартия , че едва ли е вярно и съм рязял на 80хц заради THX стандарта
    В германския хай-фай форум има цяла тема колко са тъпи калибровките , има мнения и за и против, въпрос на личен вкус е и зависи много от ОТ , болшинството ползват калибровките за отмерване на разстоянието , изравняване на каналите и акустичните деформации, от там нататък - EQ на вкус. Един маниак си беше написал настройките и ги пробвах - не ми харесаха изобщо, някои потребители пък писаха , че звукът им се е подобрил много


    Rossi_46 (Beitrag #1) schrieb:
    Da sich die Probleme mit dumpfen Tönen häufen nach dem Einmessen des Yamaha AV,habe ich jetzt diesen Thread eröffnet!

    Meine Persönlichen Einstellungen:
    63Hz 160Hz 400Hz 1,0Khz 2,5Khz 6,3Khz 16Khz
    +4,0 +3,5 +2,5 +0,5 +3,5 +4,5 +5,0



    Vieleicht ist der Thread für einige Hifreich,bevor man sich gleich einen neuen AV zulegt.



    Hallo

    Ich bin begeistert von deinen EQ einstellungen die klingen bei mir super.

    Kannst du vielleicht mir noch die Daten von der Klangregelung,DSP-Parameter (Standart) geben bitte?
    Rossi_46 (Beitrag #1) schrieb:
    Da sich die Probleme mit dumpfen Tönen häufen nach dem Einmessen des Yamaha AV,habe ich jetzt diesen Thread eröffnet!

    Meine Persönlichen Einstellungen:
    63Hz 160Hz 400Hz 1,0Khz 2,5Khz 6,3Khz 16Khz
    +4,0 +3,5 +2,5 +0,5 +3,5 +4,5 +5,0



    Vieleicht ist der Thread für einige Hifreich,bevor man sich gleich einen neuen AV zulegt.



    Hallo

    Ich bin begeistert von deinen EQ einstellungen die klingen bei mir super.

    Kannst du vielleicht mir noch die Daten von der Klangregelung,DSP-Parameter (Standart) geben bitte?
    Този пост е редактиран от Slusatel; 01-03-24 в 13:04.
    Warlock одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #42

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Вдигнал съм входящият сигнал Input/Source Level на макс +12 db, всички колони на +10 db и всичко е супер, слушам на 15-20 усилено.
    SVS-a ми има долна граница 18 hz и като го орежа до 80 - се получава просто чудесно. Не съм го орязал по-надолу, защото съраундите ми са на 59 хц долна граница и на 60 ако ги дам ще им е на ръба. На 80 според THX стандарта се получава чудесно - където спре субуфера, от там поемат колоните. Задължително гледам да не се презастъпват по твои заръки, което си е много вярно, защото се получава гадно, пробвах. Колоните имат различен бас от субуфера и смесицата не е никак добра.

    Благодаря ти, че сподели настройките на този тигър, ще ги пробвам. Може и на мене да не ми харесат, но не пречи да опитам.
    Аз пускам одисея заради еквалайзера. Защото не го знам баш него как да го настроя. Да може одисея да го настрои, а другите настройки като метри, db, кросовър - тях мога да си ги донастроя сам.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #43

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Има и още един детайл при калибровката - най-приятния звук е там където си мерил с микрофона, метър наляво/надясно звука се "разваля". Ще видя моите настройки на EQ и ще ти ги споделя, куриоза е в това , че теоретически няма как при две различни помещения и различни тонколони с едни и същи настройки да има еднакво хубав звук. Но хората са пробвали и изненадващо им харесва , което води до началния въпрос - има ли положителен ефект от автоматичната калибровка. Тук вече голям % си признават , че или я пренебрегват , или донастройват на вкус, единици са тези които твърдят , че е перфектно без "добутване". Трябва да отбележим факта , че в тия форуми са хора с доста хубави / и скъпи/ ОТ, има раздел със снимки и като го разгледаш се чувстваш наистина зле .....Има и съвсем малка група който слушат на pure direct , предполагам че са с ОТ от хххххххх евро или съвършено глухи.
    Без музикален източник усили до 85 и кажи чуваш ли нещо в ОТ
    Warlock одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    49
    #44

    Отговор: Има ли смисъл от външен усилвател

    Без музикален източник като усилих до 85 се чува шум, като при усилването се чува и пукане в колоните.
    Това го отдавам на факта, че източникът ми е настолен компютър чрез HDMI, а компютърното захранване дава големи смущения и паразитни шумове.
    (Спомням си с първия ми ресивър Denon X2100W - ресивъра направо блокираше и единственият вариант беше да го дръпна от контакта. За да си реша проблема - пуснах един кабел корпус за корпус м/у компа и ресивъра и по този начин изравних потенциалите и нещата се пооправиха. Но задължително трябваше да пускам първо ресивъра и след това компютъра. В противен случай все даваше някакви бъгове, зелена картина, не ми се отваряше менюто и т.н.)
    НО, усилено до 40 е горе-долу е наред, трябва да долепя ухо до колоната за да чуя шум. След 40 започва да се чува повече, а аз над 40 и без това не мога да усиля, защото е супер силно и не се седи в стаята. Така че този шум не ме притеснява особено (въпреки това винаги ме е дразнел и предпочитам да го няма).
    Имам към процесора вързан и PS5 - там проблеми нямам, усилен до край нищо не се чува.
    Имам и стерео усилвател Marantz PM6007, който също е свързан към компютъра, но чрез оптика. Там също пробвах да усиля до край - абсолютно никакъв шум няма.
    Обмислям да си взема мулти-медиен плеър и да си шерна по някакъв начин филмите от компютъра и от там да гледам.

    Разглеждал съм галерии - прав си, чувствам се зле. И аз си мечтая за домашно кино, зала със звукоизолация и звукови панели и бас трапове ... но после се сещам, че всичко ми е разположено в хол с кухненски бокс и се кефя на моята си техника
    Аз си признавам пробвал съм с pure direct - глухо ми идва. Вероятно съм свикнал с оцветеният звук.

    Относно иквалайзерите, пробвах тези от немския форум - не ми допаднаха.

    И един въпрос:
    Аз ползвам UPS. Чувал съм че дава смущения на аудиото и по-добре било без него, но го ползвам основно заради прекъсванията. Взех си по-мощен, защото на него съм си свързал всичко - процесора, стъпалото, стерео усилвателя, компютъра, PS5, ТВ, субуфера. Разбира се не всичко от това работи постоянно. Гледам на UPS-a на дисплея ми дава високи стойности на тока, които варират 235V - 237V.
    Та се чудех дали ще е добре да си взема и токоизправител (стабилизатор) ? Да го свържа към контакта и към него UPS-a
    Този пост е редактиран от Warlock; 17-03-24 в 09:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. К-стъкла - има ли смисъл?
    От prt във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 168
    Последно: 24-06-21, 08:49
  2. Има ли смисъл от Андроид ТВ с Коди
    От orlincho във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 7
    Последно: 31-08-19, 11:56
  3. Външен плеър плюс отделен външен HDD или плеър с WiFi
    От chefobg във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 17-04-12, 14:22
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 01:44
  5. Има ли смисъл да пиша на ...
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-01-02, 05:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе