Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

черно бял ми излиза

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #1

    черно бял ми излиза

    Неща който на вас са ви много добре ясни, а за мен са тъмна индия-Та да те попитам
    Свързах си комп. с кабел към телевизора-обаче ми е черно бяло,не само филма а и всичко.Отпреди четох някаде за настройка, ама не мога да намеря темата.Бихте ли ми казал къде да пипна по компютара .пусках го с bsplayer,но потърсих че там няма за пал секам, и вкарах Crystal player-с надеждата там да се превключи в настройките..Ама не стана.Претенци нямам за комп.да излиза цветно , но за филмите имам малко.Мерси предварително
    п.с. имаше една тема отпреди,щях там да пиша, ама не я намерих.Съжалявам.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re: черно бял ми излиза

    Сега някой ще те попита с каква видеокарта си и ще настъпи едно объркване...

    По принцип ПАЛ/СЕКАМ/НТСЦ се настройват от драйверите за видеокартата. NView за Нвидия и ATIнещоси за Радеон. При NView пускаш секондари монитора (ТВ) да е Clone, настройваш Full Screen Mode да бъде за секондари монитора, и настройваш системата му на ПАЛ. В отговор на твоя въпрос е достатъчно само системата да пипнеш, но ти спестявам пускането на нови теми с другите две настройки. Предполагам, че за АТИ нещата стоят по същия начин.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #3

    Re: черно бял ми излиза

    Цитат Първоначално публикувано от Edin_Lud
    Сега някой ще те попита с каква видеокарта си и ще настъпи едно объркване...

    По принцип ПАЛ/СЕКАМ/НТСЦ се настройват от драйверите за видеокартата. NView за Нвидия и ATIнещоси за Радеон. При NView пускаш секондари монитора (ТВ) да е Clone, настройваш Full Screen Mode да бъде за секондари монитора, и настройваш системата му на ПАЛ. В отговор на твоя въпрос е достатъчно само системата да пипнеш, но ти спестявам пускането на нови теми с другите две настройки. Предполагам, че за АТИ нещата стоят по същия начин.
    За теб е лесно, ама за мен- .Може ли да ме упътиш как да стигна до там къде казваш .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #4

    Re: черно бял ми излиза

    Долу на таскбара, до часовника, имаш една зелено-черна правоъгълна иконка (ако си с NView) или червено-бяла иконка "ATI" ако си с АТИ. Десен бутон в/у иконката и търсиш Settings, Preferences и подобни. Можеш да потърсиш и в сайтовете на съответните фирми за някой tutorial.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: черно бял ми излиза

    а най-сигурно е да поискаш от някой, който разбира да ти го настрои за 5 минути, вместо да оплескаш нещо

    иначе edin_lud е прав и би трябвало да се оправиш и сама, стига да не си съвсем боса, но ми се струва, че би успяла...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: черно бял ми излиза

    Нека първо каже каква и е картата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #7

    Re: черно бял ми излиза

    Черно-белият ефект може да се получи и с правилни настройки при лош кабел. Хубаво е да опиташ и с друг - по-къс и по-добре екраниран, както и да понатиснеш контактите.
    Видео-картите могат да пускат различни системи, но пък телевизорите обикновено ги разпознават; все пак не е зле да си ги настроиш. Ако не намираш иконките, за които ти казва Edin_Lud, пробвай в Display Properties\Settings\Advanced.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #8

    Re: черно бял ми излиза

    за каква е картата, ми требват поне 2 часа да го намера , за да знам*
    Няма я иконката до часовника, а на другото дет е* за дисплея и влезнах ..след адвансе-незнам каде да щтракна*
    Мерси на всички-щом е за 5 мин. .по добре да ми го настроят, отколкото цел ден да седа и да умувам и да ми е неудобно да попитам-къде сега да натисна* *
    лека вечер*

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re: черно бял ми излиза

    Бях писал по въпроса и в другата тема: http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg156156
    опитай с настройките на телевизора. Пиши с какъв кабел му подаваш сигнала - чинч, СКАРТ, как ти е звука?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #10

    Re: черно бял ми излиза

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Бях писал по въпроса и в другата тема: http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg156156
    опитай с настройките на телевизора. Пиши с какъв кабел му подаваш сигнала - чинч, СКАРТ, как ти е звука?
    ok, звук нямам от телевизора, сложих му допълнително колонки на комп/защото е лаптоп/трагедия съм
    Кабела е със скар букса към-на телевизора, а от изхода на комп.е обикновен-кръгло е.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Re: черно бял ми излиза

    Лаптопа също трябва да има изход от звуковата карта, а може да се ползва и изхода за слушалки. Кабела "купешки" ли е или някой ти го майстори? Виж в спецификацията на този модел лаптоп какъв видеоизход е това "кръглото нещо" и пиши пак. Като не написа първоначално в темата, че става дума за лаптоп, загуби много време в получаване на верния съвет.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #12

    Re: черно бял ми излиза


    Кабела е купен от магазин.на изхода /от зад/кръглото дет е - има едно квадратче и в него S със* стрелка за изход
    Ше провера, а ако* по лесно да дам това.
    acel
    TravelMate273LC

    Мерси

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #13

    Re: черно бял ми излиза

    Виж този линк : http://www.ghearing.com/?Gabe:ATI_Al...:SVideo_Pinout
    Нещо такова ли е? Ако да кое - с 4 или 7 крачета?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #14

    Re: черно бял ми излиза

    Лек
    Защо не попиташ Киро? Може пък да знае - и за картата, и за кабела, и за драйверите?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    139
    #15

    Re: черно бял ми излиза

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Виж този линк : http://www.ghearing.com/?Gabe:ATI_Al...:SVideo_Pinout
    Нещо такова ли е? Ако да кое - с 4 или 7 крачета?
    да, кабела е с 4 крачета, а изхода на компютара е с 7 дупки.Дали от това се получава .Но става да се включи.

    Edin_Lud -не разбирам защо е това офф топик, теб ти е лесно и си мислиш че и на другите им е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Черно и бяло
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 2
    Последно: 08-11-14, 13:01
  2. Diablo 3 излиза на 15 май !
    От FearMe във форум ИГРИ
    Отговори: 27
    Последно: 04-09-12, 14:30
  3. tv-out черно бял
    От dilana във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 26
    Последно: 09-12-06, 06:44
  4. TV out - черно-бяло
    От nld във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 10
    Последно: 01-10-05, 17:32
  5. Черно-бял TV-OUT
    От Juls във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 22-01-03, 22:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе