Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 79

ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #61

    Re: ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    Може и да се е "изравнило" положението при новите модели. Може би при мен се е получило така , защото съм скочил няклолко "века" напред , в смисъл от GF 440 на ATI X1600 Pro , но при първата намирах телевизора само с един "рефреш" докато при втората доста по трудно. За размера на драйвърите да не говорим.
    Както и да е , не разбирам чак толкова много , просто изразих мение , та дори и да е крайно. Все пак всеки може да прецени дали да се повлияе от него или не.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #62

    Re: ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    Днес реших да си инсталирам "каталист контрол центъра" на "ати" (не напразно го пиша с малки букви) и какво да видя - нови драйвъри. И , инсталирах ги - МНОГО СГРЕШИХ. ати са си ати - изключително бездарно написани драйвъри. Омаза ми целия комп. Ма направо го "смаза". Сини екрани , някви пътища посочени на тях , съвети за хардуерен съпорт и т.н. и т.н. Не правете никога грешката да качвате друг освен този с картата драйвър , без занчение дали ще ънинсталнете стария - нови е винаги по скапан и бездарен от този в комплекта.
    Взимам си думите от предишния пост назад. До понеделник ще се консултирам каква е цената на тоя "боклук" и не искам да чувам повече за ати , ма никога.
    Оправих нещата като върнах първия драйвър от комплекта. Естествено молейки се "простотиите" на драйвърите на ати да не са омазали тотално всичко. Имаше сейф мод , няколко шокови изключвания но все пак съдбата беше благосклонна към мен. При деинстала на всичко що е ати се омаза "ленгуич бара" , деинстална ми "Ънрил Дъ Ъуейкинг" и ми направи старта на Уиндоуса през юсер , дори беше успяло да ми инсталне некви шитове за поръчки онлайн и още един два досадни спамоправещи неща.
    Та въпроса за мен вече е на ати срещу Nvidia а кой точно модел на Nvidia да си взема.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #63

    Re: ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    Човече ти ме хвърлящ направо в тъч ! Я ми напиши ква ти е картата и конфигурацията като цяло !?! ДА и коя версия на драйвера слагаш ? Да не си като един мой приятел на Радеон 9200 слага последният драйвер и после що не работи

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #64

    Re: ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    Не знам какво ще помогне това. Картата е X1600 PRO s 512 MB , но си я има в драйвъра който свалям , нали знаеш как е в www.ati.com. Не си измислям , нали не мислите , че ще "плюя" нещо" което ми харесва само са да вдигна продажбите на "Нвидия" . Мъничко се изнервих , честно казано. Не се смятам за "специалист" но пък и не съм в другата крайност.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #65

    Re: ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    izwerga ,
    аз съм със същата карта, винаги съм ползвал ати... сега пак си слагам всеки нов драйвер който излезе, сменям даже тези на ати с омегата, после пак на ати.... никога не съм имал проблемите които описваш... От скоро взех на децата един комп за игра, с NV7600GS - смело мога да заявя , че за мултимедия атито е много по-добро.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1
    #66

    Re: ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    имам едно малко проблемче ... ПС-то ми е почти ново на месец е вече и имам проблем. Видеото ми е АТИ радеон ХД 2600 ХТ и винаги ми прай проблем на warcrat 3 по някой време си забира и се растартира цялото ПС , някои да знае, защо така ?

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #67

    Re: ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    Виж дали няма пач за Warcraft 3 , както и пробвай с по-нов драйвер.

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    2
    #68

    Re:ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    пичове здравеите!наскоро ми се прееба видео картата (изгоря и 4ервения цват) няма да ви казвам каква гадна бе6е картината видеото ми бе6е Нвидиа GeForse 7300GT 256MB ddr 2 от сервиза казаха 4е 6а ми я сменят 6тото е о6те вув гаранция оба4е няма6е съ6тата или поне подобна и ми сложиха на ATI HD2400 256MB ДДР2!!! според вас коя е по добрата и съответно дали са ма прецакали? може да е тъп вапроса но понеже не съм много на ясно за това питам вас!! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #69

    Re:ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    това 2400 е доста по-напред от старото ти 7300, така че не се кахъри

    е, отделен е въпросът, че макар и напред, все пак си остава слаба по сегашните стандарти карта, но за без пари - толкова

  12. Novice
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    2
    #70

    Re:ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    това 2400 е доста по-напред от старото ти 7300, така че не се кахъри

    е, отделен е въпросът, че макар и напред, все пак си остава слаба по сегашните стандарти карта, но за без пари - толкова
    това ми е ясно 4е е слаба за сега6ните стандарти но поне е по добре от старата 6том ти казва6 и о6те хора са ми го какзвали мс за инфото 4ове4е

  13. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    8
    #71

    Re:ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    Аз съм с nVidia просто защото съм чувал(но никога не съм се уверявал),че в някои приложения няма как да се изключи v-sync на Радеон. Вярно ли е това , и ако не е как става ? Миналата седмица видях как изглежда една и съща игра на горе долу равностойни (поне според 3дмарк) карти и останах доста замислен ... Аз играя само цс (за това и ми трябва да е напълно изключена синхронизацията) Но за сметка на това ми трябва по-добра реална производителност а не някакви си скапани точки на тестове, понеже работя с видео редактори като Сони Вегас и ААЕ. Ако някой може да ме посъветва каква карта да си взема АТИ или нВидиа нека го направи. До 300 $. Благодаря

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #72

    Re:ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    v-sync е опция за синхронизиране на кадрите които вади видеокартата с честотата на монитора. При включена опция , ако монитора е на 60 херца, максималните кадри ще са също 60. Общо взето тая опция я има в всяка една игра и има полза само ако видеото е прекалено мощно. Както правилно си се досетил 3Дмарк не става за игри и най-добрият тест е някоя тежка игра като Crysis. За да ти дадем съвет каква карта да си вземеш , дай първо инфо какъв ти е компютъра , по-точно захранване и процесор. картите на nVidia са повече процесоро зависими докато АТИтата не ги вълнува чак толкова честотата на процесора.


    fXOrange, аз пък отностно видеото съм ти опозиция Колкото пъти съм кривнал към nVidia, толкова съм пъти съм се разочаровал и после пак съм се връщал към ATI.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #73

    Re:ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    аз бих претеглил везната към nVidia, причините са много.
    Лично за мен nVidia, си остава по добрият производител, ползвал съм и двете марки, връщайки се винаги към nVidia.

  17. Novice
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    8
    #74

    Re:ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    stenly , найстина не зи знам точната конфигурация , но процесора ми е от Q серията на интел, предполагам че и захранването ми е горе долу на това ниво. Ама видео картата която ползвам в момента е доста старичка nVidia 7300 GT и изобщо не ме кефи. Това за синхронизацията ми е ясно, и точно за това ДЪРЖА да е изключена винаги ! Ако играеш цс малко по сериозно ( в смисъл 5vs5) ще ти е ясно че 60фпс в цс причиняват много повече от просто 60 кадъра в секунда.Бъгват движенията на мишката както и cl_speed-ovete. Играта е невъзможна за мен

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #75

    Re:ATI Radeon HD 2600 XT vs. Nvidia 8600GT

    Toymachine, щом си с Q серията на Intel, можеш спокойно да се огледаш за HD4890 на ATI или GTX 260 на nVidia. Общо взето това са картите които са интересни за около 300 USD.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам Nvidia 8600GT 256mb ddr3
    От Nataraja във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 24-05-10, 20:17
  2. TV-Out настройки с NVIDIA 8600GT?
    От svetlik във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-09, 23:18
  3. Отговори: 1
    Последно: 07-09-09, 10:41
  4. ATI Mobility Radeon HD 2600 vs. nVidia GeForce 8400M GT
    От Black Genesis във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 22-04-08, 13:21
  5. VISTA + NVIDIA 8600GT и 2 дисплея
    От millepetrozza във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 07-11-07, 11:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе