Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 48

Проблем при гледане на филми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #31

    Re:Проблем при гледане на филми

    май-май не сме сигурни какво пишем и правим, а?

    Цитат Първоначално публикувано от swan_
    ...Още в нчалото забелязах, че ако филмът е 1080п започва да ми накъсва (процесорът се натоварва 100%). Явно ПЦ-то е слабичко за такива филми...
    после викаш:

    Цитат Първоначално публикувано от swan_
    ...Само, че не ми се вярва да е в него проблемът, тъй като на task managra не показва да се натоварва много...
    освен това да не говорим, че CoreAVC и Haali Media Splitter правят едно и също, с разликата, че CoreAVC е платена, само за nvidia карти, а Haali е безплатно и не зависи от процесори и видеота, макар и не дотам оптимизиран.

    накратко, хубаво е, че си позаобиколил проблема, макар и без да успеем да установим кое точно го предизвиква
    лошото, от друга страна е, че ако пак се появи няма да знаеш точно как да го оправиш... пак...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #32

    Re:Проблем при гледане на филми

    FearMe, много сигурен съм какво правя. Няколко пъти съм споменал какво ме накара да постна проблема - това, че започна да накъсва и при 720p филми. При тях натоварването на процера е 25-40%. Виж, за 1020p може да ми дадеш съвет как да овърклокна малко, но сега ства дума как и откъде се появи проблемът със 720p филмите. Вчера пробвах само с Haali и нямаше ефект. Не знам какво правят CoreAVC и Haali Media Splitter, CoreAVC пита дали да инсталира Haali. Но иначе съм отворен за решения - просто споделих какво реши проблема за момента - може да даде насока къде се корени.
    Пуснах субтитрите от едни настроики в Home Cinema-ta.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #33

    Re:Проблем при гледане на филми

    Сега пуснах да гледам един филм и забелязвам, че на моменти пак прави малки проблеми. Така че има нужда от друго решение

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #34

    Re:Проблем при гледане на филми

    не се ядосвай, не съм ти се подигравал, просто отбелязвах леките разминавания, но не с цел да те уязвя

    тогава да започнем да търсим другаде проблема, примерно в харда:

    1. силно ли е дефрагментиран?
    2. сийдваш ли торенти в същото време?

    в паметта:

    1. колко заета памет имаш?

    във windows-a:

    1. чист рилийз ли ползваш, последван от ъпдейти или с вече интегрирани SP?
    2. с кой SP ти е windows-a?
    3. замислял ли си се да пробваш друг windows (vista, win7...) ? а mac os? linux?
    4. ъпдейтнал ли си directx отново след преинсталацията?
    5. (важно!) за да ползваш CUDA на драйвера за nvidia видеокартата (т.е. да имаш хардуерно разкодиране на 8600) ти трябва драйвер >185.**

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #35

    Re:Проблем при гледане на филми


    Извинявам се за късния отговор, но нямах достъп до нет няколко дни!
    Не се ядосвам. Просто исках да насоча разговорът в правилна посока. Ще отговоря на въпросите ти, но няма как да не ми е странно как изведнъж се появи този проблем.
    Имам два харда. Единият е разцепен на 2 части. На разцепения е win-a, на другия са ми филмите.
    Торентите ги спирам ако се появи проблем докато гледам.
    С паметта не имсля, че имам проблем - 2ГБ е. Използва 36-39% от паметта и 13-15% суап докато върви филмът.
    Win-а ми е SP2. И ъпдейти след това.
    Виста съм пробвал и честно казано не ме кефи особено. Мислиш ли, че с него би било по-добре? Win7 малко ме е срам, но не знам какво е.
    Качих DIrectX v10
    Драйвер качих последния - 6.14.11.8585 - 185.85

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #36

    Re:Проблем при гледане на филми

    за да ползваш хардуерното ускорение на картата трябва да си инсталирал CoreAVC ( https://forum.setcombg.com/********************/details.php?id=164148&hit=1 )

    м/у другото, DirectX 10 е само за vista, така че няма как да си с него на ХР, но това е маловажно така или иначе...
    win7 е най-новата, все още в бета статус, операционна система на М$, следващият windows след Vista

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #37

    Re:Проблем при гледане на филми

    Инсталирах CoreAVC и както казах по-горе нещата много се подобриха, но все още на моменти леко забозва и след това наваксва изоставането.
    За DirectX - такъв инсталирах, а и така пише в Еверест
    Не знах, че се казва Win7. А и на Майкрософт софтуерите и тествани имат толкова бъгове (работя като консултант в бизнес направлението на Майрософт, че хич не ми се ще да пробвам бета версии
    Въпросът е, че до скоро просто си карах с K-lite без нищо друго и 720p си въряха чудесно. Не знам какво стана.....

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Re:Проблем при гледане на филми

    имаш ли и какви, ако "да", антивируси и файъруоли?

    Цитат Първоначално публикувано от swan_
    ...работя като консултант в бизнес направлението на Майрософт...
    това сериозно ли?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #39

    Re:Проблем при гледане на филми

    NOD32
    Win firewall
    Да, консултант съм на Microsoft NAV.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #40

    Re:Проблем при гледане на филми

    Значи....
    В Media PLayer Classic Home Cinema, ако искам да глдам със субтитри ми иска да сложа в настройките Video Reneder Mode - Haali. Но след като го сложа него започва бясно насичане и разминаане на звука. Ако пък е на Състем дефолт не ми дава да си пусна субтитри. Побърках се вече.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    191
    #41

    Re:Проблем при гледане на филми

    Използването на външен кодек за субтитри в PLayer Classic Home Cinema е една от причините за накъсването при гледане на HD филми.
    За да ти излизат субтитрите на PLayer Classic Home Cinema направи следното :
    Отиваш на Options/Playback/Output,
    Гледаш първата колонка Directshow video.Трябва да е чекнато на VMR7 или VMR9 (renderless) , за да гледаш със субтитри.
    После пускаш филма , и от менюто :File - load subtitle си пускаш и субс.

  14.  
     
  15. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #42

    Re:Проблем при гледане на филми

    Цитат Първоначално публикувано от zaqza
    Използването на външен кодек за субтитри в PLayer Classic Home Cinema е една от причините за накъсването при гледане на HD филми.
    Затова бях написал по-горе да не се слагат допълнителни кодеци. Аз си гледам с Home Cinema без никакви допълнителни кодеци.
    Не ми отговори на предни въпроси, свързани с температурата на компонентите. Данните може да ги видиш в Everest>Компютър>датчик. В натоварен и не натоварен режим.

    Това са моите настройки.



  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #43

    Re:Проблем при гледане на филми

    Благодаря ви за отговорите!
    zaqza, мисля че пробвах и така, но пак накъсваше. Ще опитам отново довечера.
    Петър, благодаря за подробното описание! Означава ли, че не качваш нито k-lite, нито други пакети в кодеци? Сваляш само MPC и го инсталираш, така ли? Ще чекна моите настройки като се прибера. Покажи какво имаш на Playback/ Output, моля!
    Аз не мога да се начудя какво става, като досега си качвах само k-lite и всичко си вървеше без проблеми. Изобщо не съм се затормозявал с тази материя. А сега преинсталирах и Win-a и проблемите си продължават.
    А какъв е най-добрия начин да изтрия всичко качвано до сега? Аз трия всички кодеци от device manager/ Sound, Video..../Video Codecs/ Properties/ Properties.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #44

    Re:Проблем при гледане на филми

    add-remove programs пробвал ли си?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    43
    #45

    Re:Проблем при гледане на филми

    Имах предвид да не остава нищо след деинсталацията.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проблем с гледане на филми
    От bilian във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-01-10, 17:20
  2. проблем със размера на картината при гледане на филми.
    От orlincho във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 5
    Последно: 10-10-07, 03:57
  3. Проблем при гледане на филми
    От hecoat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 19-02-06, 13:16
  4. Проблем с гледане на филми
    От Poinovito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-02-06, 21:48
  5. Проблем с Гледане на филми на DVD..
    От MAD във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-05, 12:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе