Резултати от 1 до 8 от общо 8

Как да свържа втори монитор към РС-то?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #1

    Как да свържа втори монитор към РС-то?

    Здравейте. Компютъра ми е с това дъно ASRock ALiveNF7G-FullHD - http://www.asrock.com/mb/overview.bg...-FullHD%20R3.0 . Понеже искам да сложа втори монитор реших да сложа още една видео-карта. Избрах EN210 SILENT/DI/512MD2(LP) - http://www.asus.com/Graphics_Cards/N...ENTDI512MD2LP/ .

    Инсталирах новата видео-карта, но сега излиза само тя и видео-картата която е на дъното не подава сигнал към втория монитор.

    Като кликна с десен бутон на мишката върху десктопа -> свойства -> настройки -> на "дисплей" се показва само новата видео-карта.

    Как да направя настройките за да "виждам" и видео-картата която е на дъното за да мога да приплъзвам прозорци от единия монитор към другия?

    Сигурно проблема е елементарен и ще помоля знаещите да помогнат...

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Как да свържа втори монитор към РС-то?

    Провери си в БИОС-а дали въобще може вградената и новата карта да работят заедно. В 90% от случаите като се сложи външна се изключва вътрешната. Ако новата ти видео карта има два изхода ползвай тях.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #3

    Re:Как да свържа втори монитор към РС-то?

    Не знам точно къде да видя в BIOS-a дали позволява да работят заедно.

    На новата видео карта ползвам единия изход HDMI->HDMI на телевизора. Така, че мога да ползвам VGA конектора към монитора, но не става направо. Явно иска някаква настройка...

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re:Как да свържа втори монитор към РС-то?

    От драйверите на видео картата вече можеш да си пуснеш двата монитора. За съжаление от доста години не ползвам карти на nVidia и не мога да ти дам много инфо в кои настройки да пипнеш но предполагам в контрол панела на видео картата имаш нещо за Multi Displays от където да си направиш настройките.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #5

    Re:Как да свържа втори монитор към РС-то?

    Ако си с Win 7, трябва чипа на картите да е еднакъв. Или достатъчно минимална разлика, така че да може с един и същи драйвер да се обслужват е двете карти. Непременно трябва да е с един драйвер, иначе на става (така поне го прочетох и разбрах скоро, когато се занимавах със сходни неща, даже на места пишеше, че и при Виста било така или почти така).

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #6

    Re:Как да свържа втори монитор към РС-то?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Ако си с Win 7, трябва чипа на картите да е еднакъв. Или достатъчно минимална разлика, така че да може с един и същи драйвер да се обслужват е двете карти. Непременно трябва да е с един драйвер, иначе на става (така поне го прочетох и разбрах скоро, когато се занимавах със сходни неща, даже на места пишеше, че и при Виста било така или почти така).
    C ХР съм и ми направи впечатление, че на кутията на видео-картата пише "WINDOWS 7 Ready!!" ---> на третата снимка долу в ляво се вижда и на този линк който дадох горе http://www.asus.com/Graphics_Cards/N...ENTDI512MD2LP/

    Питах един приятел и той ми каза, че нямало значение ОS...

    Иначе това "Непременно трябва да е с един драйвер, иначе не става (така поне го прочетох и разбрах" и аз го прочетох някъде преди да отворя темата....

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #7

    Re:Как да свържа втори монитор към РС-то?


  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    84
    #8

    Re:Как да свържа втори монитор към РС-то?

    Благодаря на всички които се включиха в темата.

    Доста го ръчках компа и в крайна сметка нещата се получиха, но и аз самия не разбрах точно кое действие даде резултат...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 02-04-13, 11:58
  2. Питане за втори субуфер !
    От TOSHIBARV733G във форум Тонколони
    Отговори: 15
    Последно: 04-08-11, 11:34
  3. добавяне на втори bootable HDD
    От peter_nn във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-09, 09:07
  4. Втори компютър? TTL=0? Как?
    От radop във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 17-03-07, 00:49
  5. За и против втори HDD
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-01-05, 02:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе