Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Питане за втори субуфер !

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #1

    Питане за втори субуфер !

    Здравейте , Питането ми е следното имам система за домашно кино модел - LG-HT-904TA Доволен съм качество съраунд супер но искам да направя следното - и то е да си купя още един субуфер НО активен от който да му пусна сигнал от лаптопат ми и едновремено и домашното кино да си свири което съм вързал с HDMI имам на лаптопа два свободни стерео жака исход ще стане ли това което съм намислил или не спрял съм се на два активни су буфера единият от който съм останал очерован и той е http://www.thunder.bg/product_info.p...roducts_id=318
    А Другият е http://www.technomarket.bg/products/...-sub-210-black
    И ако стане това кой от Двата да избера пак казвам първият съм го тествал супер нисък Бас вади ! Благодаря ви

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re:Питане за втори субуфер !

    Грешна ти е концепцията - няма и 1 причина за втори източник на НЧ. Ако ти се струва чудно, като имам време, ще ти отговоря. Най-малката е, че ще имаш непредвидима фазова разлика и в някои случаи дори да получиш намаляване на силата на звука в някои точки. А пък за времезакъснението на системите, обработващи всеки сигнал (модерно да му се вика "лагване") НЯМА как без специални мерки да е едно и също и резултатът ще е ...

    Ако ти трябва по-силен бас, просто отвори рисивъра, вземи сигнал преди крайното стъпало и го подай на активния събуфер. Това в сервиз, разбира се!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #3

    Re:Питане за втори субуфер !

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Грешна ти е концепцията - няма и 1 причина за втори източник на НЧ. Ако ти се струва чудно, като имам време, ще ти отговоря. Най-малката е, че ще имаш непредвидима фазова разлика и в някои случаи дори да получиш намаляване на силата на звука в някои точки. А пък за времезакъснението на системите, обработващи всеки сигнал (модерно да му се вика "лагване") НЯМА как без специални мерки да е едно и също и резултатът ще е ...

    Ако ти трябва по-силен бас, просто отвори рисивъра, вземи сигнал преди крайното стъпало и го подай на активния събуфер. Това в сервиз, разбира се!
    ОК Благодаря ти ако вържа въпросният втори буфер в щипките заедно с оригиналния ще имали проблем тъй като втория ще е активен и ще черпи минимален сигнал или няма да стане тя системата ми е че всички колони са пасивни и всичко е в двд така нареченият ресивер Благодаря тъй като е доста ново нямам желание да го отварям че после отпада гаранция и тн

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #4

    Re:Питане за втори субуфер !

    Цитат Първоначално публикувано от TOSHIBARV733G
    ОК Благодаря ти ако вържа въпросният втори буфер в щипките заедно с оригиналния ще имали проблем
    Абе не е точно като да го включиш в контакта, ама е близко по идея...

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re:Питане за втори субуфер !

    Прав си в едно - включването на активния събуфер към изхода на пасивния няма да попречи на работата на последния. И само в това.
    Защото дори практически не виждам как ще стане - усилвателят работи с типично ниво 0.5/0.7/1V на входящия сигнал, които напрежения се получават (от DVD-то при теб) съответно при 0.06/0.1/1W върху товар 4Оhm. Това в аспект колко трябва да е прецизен потенциометърът на усилването му в началната област. Другият проблем е вече споменатия по-горе с времезакъснението на двата сигнала - получения от пасивния и от активния събуфер. Но това са бели кахъри в сравнение със следния проблем - нелинейните изкривявания могат да достигнат 10% на изхода на усливателя. И част от този изкривен сигнал ще се усилва пак с до още 10% нелинейни изкривявания.
    Изобщо ще стане манджа с грозде...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    11
    #6

    Re:Питане за втори субуфер !

    Колеги или ще го изгоря ресивера или ще свирне и така кой от двата изброени да взема Тоя на тъндър съм го тествал на ресивер тъндър и свири страхотни ниски честоти ! Ето Характеристиките на Ресивера ми И ДРУГО ДА ПОПИТАМ ИМАЛИ АКТИВНИ БУФЕРИ С ОПТИКА И ДАЛИ МОЖЕ ДА ГО ВЪРЖА ПО ОПТИЧЕН КАБЕЛ ТЪЙ КАТО РЕСИВЕРА МИ ИМА ОПТИКА
    Общи
    Захранване Вижте главния етикет
    Консумация на енергия Вижте главния етикет
    Нето тегло 3.9 kg
    Външни размери (Ш x В x Д) 430 x 73 x 327 mm
    Работни условия Температура От 5°C до 35°C,
    Положение при работа :
    Хоризонтално
    Работна влажност От 5% до 85%
    Лазер Полупроводников лазер,
    дължина на вълната 650 nm
    Тунер FM
    FM обхват на настройване 87.5 - 108.0 MHz
    FM средна честота 128 kHz
    Усилвател
    Стереорежим 155 W + 155 W (4Ω at 1 kHz, THD 10 %)
    Режим съраунд Фронтално 155 W + 155 W (THD 10 %)
    Център* 155 W
    Съраунд* 155 W + 155 W (4Ω при 1 kHz, THD 10 %)
    Събуфър* 225 W (3Ω при 30 Hz, THD 10 %)
    Тонколони (HT904TA)
    Предна задна
    тонколона тонколона
    Тип 3 двулентови 3 двулентови
    високоговорителя високоговорителя
    Импеданс 4 Ω 4 Ω
    Номинална входна мощнос 155 W 155 W
    Максимална входна мощност 310 W 310 W
    размери (Ш x В x Д) 290 x 1150 x 290mm 290 x 1150 x 290mm
    Нето тегло 4.3 kg 4.0 kg
    Централна Пасивен
    тонколона събуфър
    Тип 3 двулентови 1 еднолентов
    високоговорителя високоговорител
    Импеданс 4 Ω 3 Ω
    Номинална входна мощнос 155 W 225 W
    Максимална входна мощност 310 W 450 W
    Net Dimensions (W x H x D) 350 x 105 x 93 mm 216 x 405 x 360 mm
    Нето тегло 1.5 kg 7.1 kg

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #7

    Re:Питане за втори субуфер !

    Въобще не стават тия неща с оптиката и идеятата ти.
    Но понеже си ентусиаст може да опиташ да свържеш оптиката към субуфера и да покажеш снимки от получения резултат. По същата логика може после и към HDMI или скарт буксата да опиташ свързване.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Питане за втори субуфер !

    Колега TOSHIBARV733G , вече говорихме по въпроса , но продължаваш да затъваш !

    Има много възможни решения , но не са за твоя случай ! Седи мирен , нищо лично ! Но ако имаш излишни пари за харчене и нерви да ходиш после и по сервизите / макар , че с тези експерименти веднага ти отпада гаранцията на уредите / - давай смело !

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re:Питане за втори субуфер !

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Грешна ти е концепцията - няма и 1 причина за втори източник на НЧ.
    Това по принцип или в конкретния случай?
    Защото идеята за два или повече събуфера за домашно кино изобщо не е за подценяване.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #10

    Re:Питане за втори субуфер !

    В конкретния случай само и единствено !!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re:Питане за втори субуфер !

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Това по принцип или в конкретния случай?
    Защото идеята за два или повече събуфера за домашно кино изобщо не е за подценяване.
    Изобщо. Има теория по въпроса, сега не мога да цитирам

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #12

    Re:Питане за втори субуфер !

    Не знам за подобна теория, но има доста практики, показващи доста добри резултати. С два или четири събуфера.
    Ползва се обикновено при опит да се постигне добър бас не само за един слушател, каквто е обикновено случая с един събуфер.
    Разбира се всичко зависи много от помещението, разположението и наличната техника.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #13

    Re:Питане за втори субуфер !

    А как ще се справи с фазовата разлика? Дори и да успее, това ще е в 1 единствена точка на помещението, навсякъде другаде боза, пикове и спадове...

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #14

    Re:Питане за втори субуфер !

    Каква фазова разлика?

  18. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #15

    Re:Питане за втори субуфер !

    Някъде по форума бях публикувал тестова с един 15 инчов, два 12 инчови и четири 8 инчови суб-ове. Но в случая, говорим за конкретна концепция и си мисля, че няма да стане така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Питане за активен субуфер свързан с домашно кино
    От roussecity във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 5
    Последно: 29-10-13, 18:59
  2. Как да свържа втори монитор към РС-то?
    От polki във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 17-11-11, 22:02
  3. добавяне на втори bootable HDD
    От peter_nn във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-09, 08:07
  4. Втори компютър? TTL=0? Как?
    От radop във форум Мрежи
    Отговори: 16
    Последно: 16-03-07, 23:49
  5. За и против втори HDD
    От kesten във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 26-01-05, 01:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе