Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 66

Видео карта, стара ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #46

    Re:Видео карта, стара ли е?

    VGA изхода на монитора се допря до кутията на компютъра не се е допирал до видео картата, само хард диска дано нищо му няма,друго нищо не ме интересува. Давай ама бая ме разлюля тока

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #47

    Re:Видео карта, стара ли е?

    ето че намери проблема
    имаш утечка в нулата или китайски фабрично занулен контакт, на който си объркал фазата и нулата.

    Първо си оправи контактите.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #48

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Контактите са два мисля че от единия е хванат другия. Монитора беше в единия, а компютъра беше свързан на другия контакт. После ще ги погледна контактите.

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #49

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Както казах по-рано проблема ти е в зануляването на ел инсталацията.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #50

    Re:Видео карта, стара ли е?

    До 09-09-2012, 09:24:00ч РС-то и монитора по твоите постове са били включени в един разклонител. Та ми е интересно сега защо не са така?!?
    Вече започва да ми става наистина интересно, докъде ли ще го докараш... Следващия път първо се обади на 112 и си поръчай линейка и пожарна!


  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #51

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Какво стана днес, ставам сутринта включвам компютъра и дава черен екран(няма картина) реших да стария монитор който беше на земята и го включих в другия контакт до тук добре взимам кабела и да тамън да го включа към видео картата се допря до кутията и стана квото стана, малко ме по разтресе и така. Повече не съм го пускал оставих го в сервиза да го погледнат, после ще погледна контактите.

    п.п Хич не е за смях.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1347468475[/time]_________________________________________________

    Нека малко да забравим проблемите и да се насладим на презентация на Тим Кук от 20.00.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #52

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Изгоряло дъно е проблема, контактите са заземени и двата, но единия е бил с обърната фаза. Какво дъно бихте ми препоръчали ? Процесор: AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+ Видео картата каква да бъде? RAM DDR 400

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #53

    Re:Видео карта, стара ли е?

    за 120-150 лева цял втора ръка, с гаранция от фирма

    примери искаш ли?
    защото КАКЪВТО и да е, ще е В ПЪТИ по-мощен от сегашният ти, на който ако намериш дъно, ще ти искат поне едни 20 лева, а както искаш и видео, нещата отиват към още едни 20-30...

    не че 50 е като 120-150, но ще имаш гарантирано висока пентиум 4-ка, която е МНОГО над ХР-то...

  11. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #54

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от lian
    Изгоряло дъно е проблема, контактите са заземени и двата, но единия е бил с обърната фаза....
    Какво е обърната фаза ?

    ПП.
    Ако дадеш смислено обяснение, ще ти подаря една платка (MSI, MS-6704) - малко по-млад връстник на твоята (с около две години). И с процесор - Celleron 2.4GHz.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #55

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Какво е обърната фаза ?

    ПП.
    Ако дадеш смислено обяснение, ще ти подаря една платка - малко по-млад връстник на твоята (с около две години). И с процесор - Celleron 2.4GHz.
    Прочети последния ми пост
    PP - ще ми подариш ли на мен дъното и процесора

    Това с обърнатата фаза му кажи на твоя сервизен да си навре знанията някъде , по отзад и да диша дълбоко.Дъното си има защити.
    Писна ми от глупави обяснения на "инжинерчета ( за това ме е страх да ходя в болницата ). Все още очаквам да видя и обяснението - "интерполатор от 3-ти ред е причината". И преди да ме питате какво прави той - ще Ви кажа, интерполира, какво друго да прави.

    ПП
    Егати , 2 -ма не-инжинери се оказаха прави отново!
    Митко-S сори ако съм те засегнал, ама ракията на @pat е "мноо добра".




  13. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #56

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Прочети последния ми пост
    PP - ще ми подариш ли на мен дъното и процесора ...
    Прочетох го.
    Какво е "утечка в нулата" ? Има ли общо с "обърната фаза" ?
    При смислено обяснение печелиш друга платка (още по-млада) Asus P4P800-X с процесор P4 3GHz и радиатор Zalman.

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    ... имаш утечка в нулата или китайски фабрично занулен контакт, на който си объркал фазата и нулата. ...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #57

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Направо ме побиват тръпки...
    Да не би да имат в предвид утечка на фазата към недобре заземената "земя" в единия контакт, водещо до някакъв ненулев потенциал на "земята" и изравняването на този потециал към земята (вече наистина заземена) в другия конатакт?

    Колко проводна е инсталацията? Хинт: дву- или трипроводна?

    И накрая - отговорът на тези и по-горните въпроси ще помогне ли на автора да разбере дали му е стара видеокартата?

  16. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #58

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Няма от какво да те побиват тръпки - на практика през цялото време става въпрос за прекъснат или липсващ PE-проводник, съответно натрупване на потенциали по корпусите.
    "Обърнати фази", "утечки в нулата" - за такива сложни термини има предпазители (в електрическото табло) които са щели да сработят.

    ... Беше ми интересно дали е въпрос на формулиране или въпрос на неразбиране.

    ПП.
    А за видео-картата - ми старичка си е, даже много стара

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    131
    #59

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Към 0-лата е вървяла фазата и обърнахме жиците, иначе контакта си е заземен.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #60

    Re:Видео карта, стара ли е?

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Какво е "утечка в нулата" ? Има ли общо с "обърната фаза" ?
    Под утечка имах в предвид ток в зануляването.От някъде пробива и влиза в нулата. Най-вероятно контакт или табло.

    PP
    Дъното ще ми дойде в повече. освен музей друго не мога да направя с него

    ПП
    Има фаза в нулата !!! и не винаги сработват бушоните.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за стара видео карта
    От oska във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 03-10-12, 00:12
  2. драйвър за стара видео карта
    От iovkito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-05, 13:59
  3. Пак мойта стара звукова карта ??? :)
    От neutralizer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-05, 20:20
  4. Драйвери за стара звукова карта за XP
    От neutralizer във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 19-05-04, 23:30
  5. Driver за стара видео карта
    От Cyrix във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 12
    Последно: 22-08-03, 16:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе