Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

SBLive to Audigy2???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    22
    #16

    SBLive to Audigy2???

    имаите предвид 4е 4ове6киа слух реагира (долавя) изкривявания над 3% и 4е 4ува средно 0т 12 000 до 14 500 Hz - нататъка сами си направете изводите,пак с 1-то ухо 4ува по силно от колкото с другото (това е доказано) - за това има еквалаизери-та да си нагласи6 музиката по твое желание. А за настройване на саунд се ползват CD-та с розов шум и аналайзери които мерят нивото на сигнала в разли4ните 4естоти от спектъра и така нататъка и темата не може да се опи6е в няколко реда

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    111
    #17

    SBLive to Audigy2???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">С риск да започна да flood-я, но драйверите за Audigy не могат да работят на Live. На какъв език трябва да обясня че тъпия звук на Live се дължи на хардуера, не на драйверите. И че не може да бъде подобрен с по-добри драйвери - може да бъде ПРОМЕНЕН но не и ПОДОБРЕН!!!



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    От много време не съм писал нищо никъде но тази тема си заслужава. За какви "китайци" става дума тук???

    Не мога да разбера изобщо! Аз си копирах оригиналния диск с драйверите на Аудигъ 2, промених му длл-то в което се казва какви карти да поддържа и всичко мина по мет и масло. Ако оригиналните драйвери на цреативе се пишат от китайци - това вече е друга работа.

    И не виждам защо драйверите на аудигъ 2 да не стават на аудиги или дори лайв, при положение че всички те са изградени на почти едно и също ДСП на фирмата e-mu, известна с производството си на професионално аудио оборудване (http://www.emu.com/), закупена от цреативе преди около 7-8 години. И точко след това те (цреативе) дръпнаха напред с лайв.

    А при положение че звуковата карта като такава е толкова хардуерен продукт, колкото и софтуерен няма защо при промяна на драйверите да няма разлика в звука.

    Също няма никакво съмнение, че и драйверите на аудигъ 7 да сложиш, при наличието на лоша аналогова част добър звук няма как да излезе никога.

    Това е другата част с която не съм съгласен. Какво не ти харесва в АД-ДА частта в картите на креативе? За ад-то нищо не мога да кажа. Може и да е хубаво, може ида не е. Не ме интересува вкарването на звук в комщтъра, интересува ме изкарването.



    Много трудно е да направиш по-добра 5.1-6.1 саунд карта от тази на цреативе.

    Ако не се смята дака на сигмател, който са използвали в лайв!, даковете на аудигъ и аудигъ 2 са доста прилични (дака на аудигъ 2 е по-приличен). В първия случай е използван UDA1328 на Philips а във втория нещо ново и доколкото разбрах лъскаво на cristal semiconduntors. Погледни им характеристиките и ще видиш, че те не са кой знае колко по-лоши от характеристиките на даковете на референтни карти за по 200-400$ разликата е 2-3% на места даже и

    по-добри. Повечето референти карти са на базата на АКМ4528 на asahi kesai или нещо такова. Да, но болшинството от тези карти са с 2 входа и стерео изход, а нещата на цреативе са 5.1/6.1. АКМ... е стерео ацп и стерео цап.

    Разбира се че ще се използва монолитен многоканален дак. Идеалния начин да се направи такава карта разбира се е да се слчат 6-7 броя PCM дакове К-серия на burr-brown но при цена 22-25$ на бройка в опаковка от 50 цената скача до небето. Не само по тази причина, такава карата няма да видим никога. Това е все едно да биеш врабчета с ракети земя-въздух.



    Не плюйте нещята на цреативе а ги пипнете малко и ще започнат да свирят даже прилично. За повече инфо форума на ixbt за хардварен упграде на соунд карти...Тук-там подменяме с танталов кондензатор...някой и друг операционен...за по-предирчивите има и доста драстични идеи, като изкарване на картата извън пц-то и захранване със стабилизирано напрежение...повишаване работното напрежение на цялата карта, което налага слагането на радиатори на повечето интегрлани схеми. Това последното може и да се хареса на заклетите клокъри :-).



    Със здраве.



    bebop

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #18

    SBLive to Audigy2???

    Последните две мения ги затрих за да не се превръща форума в кавга...

    Все пак Bebop e хубаво да вложиш малко повече усилия [] за да не придобива форума ламерски вид!!!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    104
    #19

    SBLive to Audigy2???

    Звукавата ми е "SB Live! Value 1024". След като сложих драйверите (YouP-PAXIII-P.zip) не установих никаква промяна. При добавяне на софтуера (A2ForSBLive.exe) оба4е силата на звука ми се намали доста!!! Рових се из настройките, но уви. В момента съм си оставил тези драйвери, но си сложих софтуера от оригиналния диск към картата ми.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #20

    SBLive to Audigy2???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Последните две мения ги затрих за да не се превръща форума в кавга...

    Все пак Bebop e хубаво да вложиш малко повече усилия [] за да не придобива форума ламерски вид!!!



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ЕЕЕ, защо ве

    все пак е редно да се обясни на младежа как се пише туй онуй...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    111
    #21

    SBLive to Audigy2???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Последните две мения ги затрих за да не се превръща форума в кавга...

    Все пак Bebop e хубаво да вложиш малко повече усилия [] за да не придобива форума ламерски вид!!!



    <div align="right">оргинално мнение на DeathKnight</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ЕЕЕ, защо ве

    все пак е редно да се обясни на младежа как се пише туй онуй...



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Брех. Все някой иска да ме учи на нещо. Аман от учители.



    Не смятам че лично аз съм способен да отговоря по какъвто и да е начин на по-горното изявнелие и това да не се сметне за кавга.



    За това няма да отговарям.



    За ламерския вид. Сори.



    Със здраве.



    П.С. За всеки който има да ме ичи нещо плс. пишете на адрес visceroid@mail.ru.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #22

    SBLive to Audigy2???

    Вярвайте му на bebop, истината ви казва, доста е навътре в audio HW....

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #23

    SBLive to Audigy2???

    Мисля да те наИЧА още тук!



    1 - Ако си мислиш че с смяна на кондензатори и слагане на радиатори може да подобриш нещо си в грешка - кондензаторите на Live са си съвсем ОК.



    2 - Това че споменаваш EMU като производител на аудио карти за професионални цели, не възмути дълбоко. Защото трябва да си най-пропадналия музикант на земята за да си купиш такава карта. DSP - тата и са под всякаква критика, динамиката още повече, честотната лента е супер нелинейна, и самия факт че картата работи на 48 КХз максимално я прави боклук.



    3 - AD и DA преобразувателите на Creavite са боклуци, и това се отнася много за Live, но това не значи че добра карта би струвала 500$, Philips Accustic Edge например е в пъти по-добра що се отнася до качество на звука. Ще спомена също че за 100$ могат да се намерят карти като Terratec DMX 6Fire 24/96 - които са напълно 24 битови, имат перфектен звук, поддържат EAX D3D и A3D, колкото си искаш колони, без последната простотия 6.1, и са напълно несравними по качество със която и да е карта на Creative. Със драйвер Live никога няма да звучи по-добре отколкото му позволява непрофесионалния хардуер!



    4 - Live е напълно достатъчен за каквато и да е непрофесионална употреба - спора беше дали тоя бъгнат драйвер подобрява нещо. НЕ знам защо започна да ми издигаш Live едва ли не като професионална аудио карта.



    5 - 99.99% от потребителите или не разполагат с необходимото оборудване или не могат да проумеят разликата за която говоря (нещо ми подсказва че и ти принадлежиш към тия 99.99%) - е много ясно че ако драйвера промени например само силата на звука и всички ще си кажат "Брей какъв звук какво нещо" Creative са си изчислили всичко, ако не си забелязал на тоя сайт има инструкции, според които има допустими стойности за силата на звука и за ниските и високите честоти - защото тоя драйвер при по-голяма сила на звука предизвиква нехармонични изкривявания... ма какво ли обяснява - сигурно има хора които се кефят дори на това... познавам един, много се кефил как му премодулира баса.



    6 - bebop - вместо да се правиш на аудио инженер прочети какво пиша и се опитай да вникнеш е него.



    7 - Като ти се играе да пишеш романи с незнайни цели, поне не пиши думи като аудигъ и цреатриве или цреатиже, мисля че не е нужно да ти обяснявам къде се намира Ctrl или който и да е друг клавиш с който си сменяш кирилицата!!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    111
    #24

    SBLive to Audigy2???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Мисля да те наИЧА още тук!



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Уау, буб-бум. ..Чакай послез от коня, остави дисагите...момко.. разпусни малко че си понасъбрал, гледам. хехехе



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">



    1 - Ако си мислиш че с смяна на кондензатори и слагане на радиатори може да подобриш нещо си в грешка - кондензаторите на Live са си съвсем ОК.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Позволете ми ваше благородие да не се съглася с изложена от вас теза. Замяната на въпросните електролитни кондензатори с танталови в захранващата част на разглежданата от нас схема води до облагоприятстване на шумоподтискането в същата. Което от своя страна води до подобряване характеристиката сигнал-шум, дори и само на преобразуващите i to U операционни.



    А що се отнася до поставянето на радиатори..респективно повишаване на захранващото напрежение.. за домашно си

    помисли как ще повлияе повишеното захранващо напрежение на аналоговата част. И и по специално на динамиката.



    И това ли трябва да ти казвам. Баси! На занималня го обърнахме.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    2 - Това че споменаваш EMU като производител на аудио карти за професионални цели, не възмути дълбоко. Защото трябва да си най-пропадналия музикант на земята за да си купиш такава карта. DSP - тата и са под всякаква критика, динамиката още повече, честотната лента е супер нелинейна, и самия факт че картата работи на 48 КХз максимално я прави боклук.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Имах предвид, че e-mu са производители на професионално оборудване... кийборди. За аудио карти дума не съм споменавал. Че картите на creative не са професионали - виждам, че и сам си се сетил. :-) Същите DSP-ta се използват в доста скъпи модели клавири на roland ако се не лъжа. Трябва да си 'гати прокажения музикант за да си купиш такъв, нали? Честотната лента няма нещо общо с DSP-то. Това е процесор с цифрови филтри и обработки, който извършва самите обработки на 32 бита (може и 24 да бяха не помня, но май бяха 32). Това е все едно да твърдиш че пентиум III има по-добра честотна характеристина от AXP например.



    Гледай как сега ме направи на върл фен на криейтив. Въпреки че не съм такъв.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    3 - AD и DA преобразувателите на Creavite са боклуци, и това се отнася много за Live, но това не значи че добра карта би струвала 500$, Philips Accustic Edge например е в пъти по-добра що се отнася до качество на звука. Ще спомена също че за 100$ могат да се намерят карти като Terratec DMX 6Fire 24/96 - които са напълно 24 битови, имат перфектен звук, поддържат EAX D3D и A3D, колкото си искаш колони, без последната простотия 6.1, и са напълно несравними по качество със която и да е карта на Creative. Със драйвер Live никога няма да звучи по-добре отколкото му позволява непрофесионалния хардуер!

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    За 500$ не добра карта, а идеална. За лайв че е боклук..питай собствениците ..те ще ти кажат. Philips Accustic Edge е със същия ЦАП като Live!, който ти така задълбочено разкритикува. На Сигмател е. За това не си купих такава. Исках да не е creative но нямаше как. Ха ми кажи сега въпросните "невроятни" звукови "24 битови" карти с какви ЦАП-ове са че ми е адски интерсно. ЕАХ и А3Д нямат нищо общо с който и да е ЦАП на света. А ние говорим точно за DAC, нали?



    Внимавай малко. Излагаш се.



    Че са несравними по качество...не знам. Не съм ги слушал...пък може и да са ги понаправили. Ако ги бяха направили преди година...примерно, щях да ги пробвам. Ама на ..изтърваха ме като клиент.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    4 - Live е напълно достатъчен за каквато и да е непрофесионална употреба - спора беше дали тоя бъгнат драйвер подобрява нещо. НЕ знам защо започна да ми издигаш Live едва ли не като професионална аудио карта.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Момко! къде го видя това нещо. Аз ти обяснявах, съвсем просто, че лайв! не е лоша карта и за цента си от 20-30$ е направо идеална. Къде го видя това професионалното?



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    5 - 99.99% от потребителите или не разполагат с необходимото оборудване или не могат да проумеят разликата за която говоря (нещо ми подсказва че и ти принадлежиш към тия 99.99%) - е много ясно че ако драйвера промени например само силата на звука и всички ще си кажат "Брей какъв звук какво нещо" Creative са си изчислили всичко, ако не си забелязал на тоя сайт има инструкции, според които има допустими стойности за силата на звука и за ниските и високите честоти - защото тоя драйвер при по-голяма сила на звука предизвиква нехармонични изкривявания... ма какво ли обяснява - сигурно има хора които се кефят дори на това... познавам един, много се кефил как му премодулира баса.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ...струва ми се че трябва да пиеш хапчета за познаване. Не познаваш нещо.

    За качествата на драйвера... каквото и да ти кажа няма да ти уври главата. Най-добре виж какво пишат другарите от форума на IXBT по въпроса. Там има и графики на АЧХ (доказващи това което се опитвам дати налея в главата) и субективни мнения на участници във форума, които се изказват доста положително за качествата на новия драйвер. Даже смея да твърдя, че нито един от въпросните участници не е върнал оригиналните драйвери и генерално нямаше отрицателни отзиви.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    6 - bebop - вместо да се правиш на аудио инженер прочети какво пиша и се опитай да вникнеш е него.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Айде, айде пак персонални нападки.



    Аз поне съм инженер. А доколкото видях от сигнатурата ти - ти не си. (бтв обрави си флаша на уеб пейджа, че на върви нещо. та по тая причина не видях какво си завършил). А дали съм аудио такъв ...хмм не знам. Не съм завършил "радио и телевизия" ... но до сега съм направил 4 усилвателя а сега правя и пети. Пък и знам ли??? казват, свирели добре. А и до сега клиентите не са се оплаквали.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    7 - Като ти се играе да пишеш романи с незнайни цели, поне не пиши думи като аудигъ и цреатриве или цреатиже, мисля че не е нужно да ти обяснявам къде се намира Ctrl или който и да е друг клавиш с който си сменяш кирилицата!!!

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Абе ти си бил невероятно дребнав и заядлив юноша.



    Извиних се на админа за това вече. Какво искаш???



    Да. Не е нужно да МИ обясняваш, ВЕЧЕ. Да беше дошъл да ми го покажеш тоя клавиш като го търсих 86-та година.





    П.С.



    To: Админ.



    Извинявам се за неразборията и напълно разбирам, че повече от половината ми писание може да мине за персонална обида. Но всичко си е истина.



    И не мога да стоя и да го гледам тоя дето ми обяснява, че съм бил глух, сакат и си свиря с транзистор респром в къщи.

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #25

    SBLive to Audigy2???

    Аре аре, Тодоре, ко се твариш кат магаре, ние тука нали те оценяваме. Аз не познавам друг, дето си модифицира тонколоните, сменя си кондензаторите на саундбластер за 70$ (щото толкоз беше на времето) прави сам усилвателя и отгоре на всичкото си купува дискове за по 5 лева, щото били специални за музика ))))



    Евала bebop - с теб сме в твойта болес [:D][8D][:D]

    Смятам, че си прав и те подкрепям

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2
    #26

    SBLive to Audigy2???

    <font color="red">MODEDIT:DEATHKNIGHT:

    Аз пък ти препоръчвам да четеш правилата на форума преди да пишеш каквото и да е!!!
    </font id="red">

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #27

    SBLive to Audigy2???

    Да ве явно е така, или пък може би щото играя с тоя ник...



    За разлика от тебе bebop нямам толкова време за губене да коментирам поотделно всяка простотия която си написъл, чесно казано ти си вярваш сам което е най-важното. Обаче да търсиш безмислици в доводите ми е ламерска постъпка, чесно казано чудя ти се на съотношението години/акъл.



    И още нещо, 86 година клавиша носеше звучното название КИР, надявам се макар и със закъснение да съм ти разяснил и тая мистерия!



    И още нещо(отново) - предполагам че не си направил цифров усилвател нали? А факта че изтъкваш направата на аналогов такъв като някакво невероятно постижение е просто предизвикващ неволна усмивка.



    Инъче искам да ти благодаря че така съвестно си покрил всички точки и също така за старанието да измислиш толкова простотии, за усилието да промениш смисъла на бързото ми и не особенно обмисляно изказване. Може спокойно да си изхвърлиш черновата, надявам се че не ти е трябвала цяла нощ да измислиш всичко това...



    Все пак не чух да отричаш не Philips Accoustic Edge е по-добър от Live. За съпите кийборди нямам мнение, ако търся добър звук от кийборд ще си взема такъв който може да моделира звука, и чесно казано мисля че наистина качествените звуци са далеч от DSP-то на Creative. Не знам как си направил асоциацията между ацп и ЕАХ/А3D - просто споменах че картата ги поддържа, защото може би някой някъде там е останал с впечатленнието че с добри карти не може да се играе - така че моля те не се опитвай да мислиш вместо мене. Страницата ми няма нищо общо с темата. Май това е - изпий си хапчето против ламерство, пускай си цреатива, слушай си усилвателя, и се връзвай на онея лудите от IXBT...

    Айде лек ден, да не те избие пак на простотия!


  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    111
    #28

    SBLive to Audigy2???

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Да ве явно е така, или пък може би щото играя с тоя ник...



    За разлика от тебе bebop нямам толкова време за губене да коментирам поотделно всяка простотия която си написъл, чесно казано ти си вярваш сам което е най-важното. Обаче да търсиш безмислици в доводите ми е ламерска постъпка, чесно казано чудя ти се на съотношението години/акъл.



    И още нещо, 86 година клавиша носеше звучното название КИР, надявам се макар и със закъснение да съм ти разяснил и тая мистерия!



    И още нещо(отново) - предполагам че не си направил цифров усилвател нали? А факта че изтъкваш направата на аналогов такъв като някакво невероятно постижение е просто предизвикващ неволна усмивка.



    Инъче искам да ти благодаря че така съвестно си покрил всички точки и също така за старанието да измислиш толкова простотии, за усилието да промениш смисъла на бързото ми и не особенно обмисляно изказване. Може спокойно да си изхвърлиш черновата, надявам се че не ти е трябвала цяла нощ да измислиш всичко това...



    Все пак не чух да отричаш не Philips Accoustic Edge е по-добър от Live. За съпите кийборди нямам мнение, ако търся добър звук от кийборд ще си взема такъв който може да моделира звука, и чесно казано мисля че наистина качествените звуци са далеч от DSP-то на Creative. Не знам как си направил асоциацията между ацп и ЕАХ/А3D - просто споменах че картата ги поддържа, защото може би някой някъде там е останал с впечатленнието че с добри карти не може да се играе - така че моля те не се опитвай да мислиш вместо мене. Страницата ми няма нищо общо с темата. Май това е - изпий си

    хапчето против ламерство, пускай си цреатива, слушай си усилвателя, и се връзвай на онея лудите от IXBT...

    Айде лек ден, да не те избие пак на простотия!





    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Имаш си играчка, играй си. А аз време имам. Мое си е. А за простотията лек няма. Абониран съм. И кетап си имам. Та за нея не се безпокой.



    Защо да е ламерска постъпка??? Аз се мъча да като на голям човек да ти обясня къде бъркаш, ти се обиждаш. Недей моля те. Не го приемай толкова навътре, че ще взема да се натъжа.



    82-ра година кочпето се наричаше със "звучното название КИР". Точно по времето, когато игрите се пускаха от магнитофон "Унитра" поради липса на флопи. ЕХХХ пак закъсня. Не можа да ми обяниш.



    Цифров усилвател не съм правил. Смятам че усилвателя клас "Де" (Той минава за цифров). Имало някаква нова разработка нимираща приложение в караудиото и се води за доразработка на клас "де", но тук признавам ме изненада. Нищо не съм чел все още по въпроса. Но и аз до този момента не съм видял себеуважаващ се аудиофил който си свири с такова нещо (познавам няколко такива). А предполагам не ми говориш за усилвател с вграден ЦАП. Моля те недей.



    Най-голяма радост е за мене да мога да накарам някой да се усмихне. Пък било то и теб, че дори и снизходително. Тази вечер ще заспя с усмивка на лицето от добре изпълнения мисия този ден. LordIfEvil saves the day again.



    И за да не хъркам ухилен за тоя дето духа, моля те покажи ми какво е лесното в направата на аналогов усилвател. Примерно в клас "А" стъпало работещо в "Push-pull" режим. Хммм знаеш ли може и лесно да е. За теб. Но искам само да ми настроиш тока в схемата. Моля те. Че за мен си е бая сложно. Прескачаме ламповото стъпало клас "А" без обратна връзка. Това сигурно е под нивото ти. Еххх кога ли и аз ще си имам такова. Хммм, пък може и щото са лесни за направа затова да струват по около 150к$.



    Ама моля ви се, не се притеснявайте за мен. Всичко това, барабар с писането не ми отнема повече от 1/2 ч. А тази цена е нищо в сравенение с моралния оргазъм, който получавам при извършването въпросната на учебно-обяснителна дейност.

    Бог ми е свидетел, че не съм заядлив човек, но ти прекали с това да се правиш на човека-бог, и на капацитет по нещо, по което явно има още доста да учиш.



    хубаво е че сравняваш лайв! и акустик едж. Това са карти от един клас. Но филипса не е ли малко по-скъп. А и си помисли кога излезе лайв! и кога картата на филипс. Филипса излезе заедно с аудиджи 1 и се предполагаше да му е пряк конкурент. А за качествата между акустик едж и лайв! все още може да се спори. Предполагам че не искаш да повдигаш темата за разликите между аудиджи и акустик едж.



    За клавири като гледам знаеш колкото мен. За това не мисли. Трудно е. Почти колкото и да направиш добър "аналогов" усилвател.



    Всички качествени звукови карти които съм виждал имат стерео изход. Под качествени разбирам S/N >106dB.



    Ти първо си изпий хапчето за познаване. Пускам си криейтива, слушам си усилвателя и си чета форумчето на IXBT. А за простотията ти си знаеш. Няма да ти казвам.



    BTW. Спри си уокмена, и му избърши главата с тениската на Кенибал Корпс че от много въртене се е позацапала нещо. А! Пусни другата от двете касети на ДИМИ БОРГИР, че на тая и замина покритието вече.



    Айде. Със здаве



    ПС. Пиши по-скоро, че с натърпение чакам момента в който ще мога да ти отговоря.



    Ти си причината отново да следя форума с интерес. Благодаря ти.

    От много време не съм се забавлявал така.


  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2
    #29

    SBLive to Audigy2???

    Breaking News - "THE LORDOFEVIL STRIKES AGAIN!"



    Жалко, момчето е по-зле, отколкото си мислех. "LordofEvil" не е ник - това е диагноза! Затова ще му напиша рецепта, защото само с ctrl няма да му се размине:

    1)ctrl

    +

    2)alt

    +

    3)del



    X 1 всеки път, когато реши да изкаже мнение във форум.

    Препоръчвам също да ограничи до минимум играенето на ръченица или каквото си играе там. Вместо това да прави утринни разходки в парка с куче (ако няма, да си купи и да го кръсти Loe) + физарядка.

    Да престане вече да бъде Господар на Злото, а вместо това да си изтегля сутрин, обед и вечер X 1 "XXX"филмче, за по-бързо постигане на хармония между душата и тялото.

    О, Велики Лорде! Може малко да те е заболяло, но ще се оправиш, нема да се притесняваш - виж колко хора те оправиха тук, във форума. Айде сега, бегай да играеш!



    П.П. Извинявам се на модератора за моята намеса, но ние (лекарите) сме за това - да лекуваме неразположените.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #30

    SBLive to Audigy2???

    Ве и мен да ме извиняват модераторите ама ти тъп ли си?

    Ама ако си мислиш че ми пука за безполезнототи мизерно мнение то ти си най-заблудения човек на земята. Кво ся? Може и да съм зле - да не очакваш нобелова награда за откритието? Или да ти отворя компот? Купи си хиляди кучета, кръщавай ги както си искаш, гледай колкото искаш порно, изкърти тия трите клавиша и си ги наври ти знаеш къде... ве кой изобщо говори с тебе, къв си ти да ми даваш акъл, по добре върви да се прегледаш някаде.

    Не стига че с оня едвам се оправяме ами ся и ти взе да причиняваш съвсем Off-topic изказвания. Лично за мене тая тема е изчерпана, поне не докато някой хване онея бъгнати или хакнати или квито са там драйвери и да ги тества и да сподели. Изказвания от типа "Ааа новия драйвер има страшен звук" са просто абсурдни.

    Само още нещо - bebop за мен ти грешиш и ще ти каза защо - не слушам уокмен не нося тениски на кенибъл и не слушам бургията, явно твоята велика тиква не е преценила правилно човека така че се въздържай от коментари!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продава се SB Creative Audigy2 ZS
    От stenly във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 20-08-07, 14:04
  2. Въпрос за Creative PCI Audigy2 6.1
    От Korg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 18
    Последно: 13-07-03, 15:38
  3. Audigy 1 s audigy2 driveri ?
    От tombi във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-03, 22:49
  4. SBLive&Drivers
    От FIFA във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 7
    Последно: 17-01-02, 20:24
  5. SBLive+Digital CD+Windows 2000
    От exabyte във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 23-10-01, 19:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе