Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 48

смяна видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #16

    Отговор: смяна видеокарта

    Благодаря, поръчах ги.Ще споделя след проба дали ще има обхват от около 4/5 м.,но все си мисля че няма да има проблем при положение че ще бъдат фронтално без никакви препятствия.

  2.  
     
  3. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #17

    Отговор: смяна видеокарта

    Но гледай датчика(USB конектора) да е на видимо за тях място, ползвай им удължителния кабел.Да имат пряка линия с конектора иначе може да се получава лаг от такова разстояние.

  4. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #18

    Отговор: смяна видеокарта

    Инсталирах всички компоненти вече,видео картата работи,клавиатурата и мишката са перфектни на 5/6 метра от екрана където е процесора работят без никакви проблеми,няма грам лаг,мишката я дават че работи на всяка повърхност но трябва да е твърда, върху плата на дивана се получава насичане. Благодаря на всички за съветите!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #19

    Отговор: смяна видеокарта

    търся си възможно най-евтина (или като подарък, бартер с/у нещо мое) видео карта с HDMI изход и да поддържа dts hd and dolby truehd passthrough - игри не играя, трябва ми само за muzika, филми с такова аудио - да го пропуска към ресийвъра ми и той да ги декодира.

    Искам да я поставя в Packard Bell imedia S3710(2009 г.) https://www.google.b...KHTyDA0sQ_AUIBQ, който има видеокарта GeForce 310 http://www.geforce.c.../specifications но тя не пропуска dts hd and dolby truehd. ДЪното има надпис (Nvidia) MCP73.

    не я искам от вас, а просто съвет, линк, ако някъде сте видели нещо подходящо(olx или базар или скрап склад) да ми го посочите

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #20

    Отговор: смяна видеокарта

    За звука - ориентирай се към някоя стара аудио карта. Примерно на Creative - Audigy...Sound Blaster... za 15-20 лв предполагам може да се намери.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #21

    Отговор: смяна видеокарта

    Не ми е това целата - по-качествен звук. Имам си 2-3 звукови Creative, но те не поддържат dtѕ hd аnd dоlbу truеhd раѕѕthrоugh, затова търся цифров пренос до ресийвъра на тези формати - а това става само по HDMI.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #22

    Отговор: смяна видеокарта

    GeForce GT610 50 лв
    GeForce GT210 40 лв
    HD 5450 30 лв
    И трите имат HDMI, захранват се от PCI E слота, предполагам и че нямаш на захранването PCI E конектор (поне аз не съм виждал на такива сглобки, които са без външно видео, a и захранванията не са предвидени за видео карта с висока консумация, макар да имат молекси и да може да се свърже), нисък профил са.
    Този пост е редактиран от Dimitrov100; 01-10-16 в 20:24.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #23

    Отговор: смяна видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Много пари за тази посредствена карта. Пък и не се знае дали има HDMI.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от morandis Виж публикацията
    не я искам от вас, а просто съвет, линк, ако някъде сте видели нещо подходящо(olx или базар или скрап склад) да ми го посочите
    За да се поддържат dts hd and dolby truehd, версията на HDMI трябва да е 1.3 или по-нова. Не си казал нищо за захранването и сигурно не ти се инвестира в ново.Ако съпоставим със сегашната, исканата от теб видеокарта трябва да има TDP по-малко от 30 W. Такава някой геймър едва ли би си купил ,защото би имала производителност по-малка от вградената. Така че ще ти много трудно да намериш такава. Може да се надяваш някои да ти подари такава.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 01-10-16 в 20:23.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #24

    Отговор: смяна видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Много пари за тази посредствена карта. Пък и не се знае дали има HDMI.

    - - - - - - - - - -
    Kakво не се знае? Palit GT 610 Kaкто се вижда, обявата не е активна, а е за ориентир какво да си търси. В случая захранването също е без значениe, защото тези карти се захранват от PCIE слота и са 20- 30W.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #25

    Отговор: смяна видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    Kakво не се знае? Palit GT 610 Kaкто се вижда, обявата не е активна, а е за ориентир какво да си търси. В случая захранването също е без значениe, защото тези карти се захранват от PCIE слота и са 20- 30W.
    Извинявай ,не видях снимката. Но все пак мисля ,че цената е доста висока за тази карта и то втора ръка,че и купувача плаща доставката

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #26

    Отговор: смяна видеокарта

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitrov100 Виж публикацията
    GeForce GT610 50 лв
    GeForce GT210 40 лв
    HD 5450 30 лв
    И трите имат HDMI, захранват се от PCI E слота, предполагам и че нямаш на захранването PCI E конектор (поне аз не съм виждал на такива сглобки, които са без външно видео, a и захранванията не са предвидени за видео карта с висока консумация, макар да имат молекси и да може да се свърже), нисък профил са.
    Не разбирам от видеокарти и не се интересувам, защото не играя никакви игри. Иначе сега като прегедах из нета точно тези модели се споменават като евтини и способни да пропускат тези формати, а и да мога да ги използвам на дъното това компютърче. Обаче като разглеждам и излизат най-различни модификации(имат големи разлики и във външния си вид) - например тази последната посочена 5450 няма HDMI. Наблюдавах из германския ибей тези модели - на търгове се печелят за 6-7 евро, но с доставките почти колкото в нашите продавалници ще излязат, а компютърчето си го взех за 50 лв да ми служи като универсален аудио и видео плеер.

    GeForce GT 210 - 19лв тази най евтина, която открих, но пък само в някакъв форум четох че поддържа HD форматите, някъде да има официален сайт на производител да го потвърждава ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #27

    Отговор: смяна видеокарта


  16. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    159
    #28

    Отговор: смяна видеокарта

    Да, извинявам се, тази 5450 е с дисплей порт; за други евтини не се сещам да са PCIE, с HDMI и да се захранват от слота. Разходи се около някои сервизи, може и да ти подарят с/у бира. Или пусни обява по форумите за бартер с/у аудио карта, щом имаш няколко.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Отговор: смяна видеокарта

    morandis , Kaква ти е уредбата че държиш на тези формати? Защото те имат смисъл ако имаш 7+1 и нагоре озвучаване при това на високо ниво. Не че не можеш да си ги пускаш и на обикновено домашно "кино", но звученето е същото като на обикновен DTS и Dolby Digital.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    664
    #30

    Отговор: смяна видеокарта

    Купих карта за 20 лв с доставката и днес я пробвам с ресийвера ми ONKYO TX-SR507 - всичко е ОК с HD аудио форматите - светват му индикаторите за dtѕ hd, dоlbу truеhd, dolby+. Картата е с пасивен охладител и на моменти ми се струва поносимо горещ, но и на моменти прекалено - например докато й инсталирах драйвера. Дали при видеокартата има постоянно натоварване от 100% или само при определени процеси, иначе старият собственик така си я е ползвал, но да не вземе да прегрее в моята кутия?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Смяна на видеокарта ATI Radeon HD 3600 Series с по-добра
    От swss във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 15
    Последно: 03-12-12, 18:40
  2. Проблем след смяна на видеокарта
    От radi84bg във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 17-11-11, 13:59
  3. Отговори: 6
    Последно: 18-04-08, 15:50
  4. SOS (смяна на IP)
    От Atentatora във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-11-05, 18:34
  5. Смяна на Р2 с Р3
    От binx във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-04, 16:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе