Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 101

Luxeon Speakers - качество?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    110
    #46

    Luxeon Speakers - качество?

    "Чернокрилия" в момента съм с Audigy 2... тъй да се каже ми "изпадна" една бройка :-) и да ти кажа, направо се преродих откакто я имам. Старата карта беше Creative 128 PCI. Разликата е от тук до небето. На пазара се предлага Audigy 2 за около $110 крайна цена - гледах алтернативите (Херкулес) и моето лично мнение, че биха си заслужавали ако цената им беше около $50, но... при цена над $100 се отказах на минутата. Още нещо - няма никакъв проблем с връзването на Audigy-то с Luxeon-a.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #47

    Luxeon Speakers - качество?

    Чернокрилия избирай м/у Фортисимо 3 и 2 щото Мюзе е с С-медия чип няма смисъл .

  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    4
    #48

    Luxeon Speakers - качество?

    аз имам LogicFox J5.1 20W+5x10W но не знам как да ги пусна с SB Live 5.1 да свират всички канали по отделно и да има съббуфер

    иначе качеството е перфектно доволен съм от тях много. Виждал сам също и най- върховия модел на Луксеон но имах проблеми с дефект дори беха отварани и не можах да им усетя звука

  5. Novice
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    4
    #49

    Luxeon Speakers - качество?

    аз имам LogicFox J5.1 20W+5x10W но не знам как да ги пусна с SB Live 5.1 да свират всички канали по отделно и да има съббуфер

    иначе качеството е перфектно доволен съм от тях много. Виждал сам също и най- върховия модел на Луксеон но имах проблеми с дефект дори беха отварани и не можах да им усетя звука

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    336
    #50

    Luxeon Speakers - качество?

    Mного се писа за модела w5.1 то и аз мислех да си купя такива, но не ми харесва това че няма дистанционо и затова мисля да си взема един от следните модели http://www.luxeonav.com/en/5.1/d5.1.htm тези http://www.luxeonav.com/en/5.1/f5.1.htm и тези http://www.luxeonav.com/en/5.1/j5.1.htm J5.1 са 70$ някаде но за другите нямам никаква информация. Ако някой знае каде се продават и дали са качествени ще съм много благодарен

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #51

    Luxeon Speakers - качество?

    Виждам, че много мнения се изказаха по въпроса за колонките на Luxeon. Ще ви кажа личното си мнение за тях, както и за подобни озвучителни системи. Трябва да съм пълен глупак, да сравнявам продуктите на Luxeon, с тези на някой производител, който продава колонки по 250$. Разбира се, че разлика има и то не съвсем малка. Относно конкретните модели на Luxeon:

    Лично аз притежавам Т5.1 и съм безкрайно доволен. Свирят достатъчно силно, преди да се усетят изкривяванията. Все пак нека не забравяме, че това са сърраунд колонки, чиято цел е да създадат обкръжаваща среда, а не да те издухат заедно с прозореца. Който иска мощност, да взима яки колони с по 30 санта диаметъра и да се кефи. Тук мощността не е толкова решаваща. Важна е чистотата на звука както и честотния диапазон. Колко ще издуеш като гледаш филм? Нали трябва да стоиш в стаята все пак . Проблеми с Т5.1 нямах, с изключение на това, че чак когато разопаковах кутията установих че има само чинчови кабели. Взех 3 преходника, но познайте как се събират 3 преходника един до друг отзад на картата. С малко удължители реших проблема. Колонките си вадят страхотен звук. Чист, без пукания и "фонов" шум. Най-много се кефя (може да се строри странно на някой), че когато ги изключвам, се чува звук наподобяващ лазерен пистолен от StarWars . И най-важното от всичко е, че това нещо струва само 120 лева. И още нещо. Колонките са по-добри когато са свързани към DVD плеър, дори и да гледаш VCD. Нямам представа защо е така, но е фатк. Може би е от звуковата ми карта (С-Media 6 канална), но действително при плеъра са по-добри. (Дават изкривявания значително при по-високи нива отколкото на РСто). Относно това, някой бе споменак, че прихващали странични шумове - не съм наблюдавал такова нещо. Правил съм опит с GSM до тях, но се се чува характерните за много говорители "странни звуци" Моята препоръка към всички, със скромен бюджет е да взимат Т5.1. Който има повече пари изобщо да не гледа Luxeon.

  8.  
     
  9. Баба Меца
    Guest
    #52

    Luxeon Speakers - качество?

    Абе я кажете къде най-евтино да си купя този Luxeon T5.1 и каква е доло-горе цената сега?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #53

    Luxeon Speakers - качество?

    Ми от www.torin.bg там има и цени .



    пп.това дето го казвам го има в темата прочети я.

  11. Баба Меца
    Guest
    #54

    Luxeon Speakers - качество?

    Абе аз знам че Торин е официален вносител,сайта им съм го гледал много пъти дори и в офиса съм ходил.Въпроса ми беше къде мога да ги намеря най-евтино,защото не винаги при офицялния вносител е най-евтино,тъй като някои фирми си спестяват ДДС-то и така.....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    44
    #55

    Luxeon Speakers - качество?

    кое е вярно:



    http://www.luxeon.ru/products/multimedia/6412.html

    или

    http://www.luxeonav.com/en/5.1/w5.1.htm



    В ценовата листа на Торин информацията за ватовете е като в руския, а линка води към официалния където и външния вид и ватовете са доста различни

    Колебая се м/у Т и W. Ако W модела наистина е 50W + 5x20W, то почти двойно по-високата цена си заслужава, но ако е 35W + 5x18W не мисля че си струва.



    Нека който има W5.1 нека каже кой от тези 2 линка е точен за внасяните у нас колони, поне по външен вид

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    44
    #56

    Luxeon Speakers - качество?

    информацията на руския се оказа вярна

    все пак ще взема W5.1

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    3
    #57

    Luxeon Speakers - качество?

    Вчера си купих Luxeon w5.1 и имам малък проблем. Когато включа mini-системата си към AUX, задните 2 колонки не работят добре - едната звучи много силно, а другата почти не се чува. Този проблем липсва ако подам сигнала вместо на AUX на PC(stereo) входа. В общи линии ми е все едно къде ще ги включа PС или AUX, но все пак ми е любопитно ако може някой друг с w5.1 да провери и при него ли се получава така.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    66
    #58

    Luxeon Speakers - качество?

    Абе с интерес прочетох цялата тема и в мен настъпи колебание.

    До сега бях сигурен че искам да си купя Creative INSPIRE 6.1 за 110$,но след като прочетох темата си мисля,че ще се прецакам ако не си купя някои от посочените модели на LUXEON ,но вазниква вапроса КОЙ и със какво е по добър от Creative?

    Ако ме ориентирате ще ви бъда много благодарен!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    17
    #59

    Luxeon Speakers - качество?

    BobyTT - vijdame che si barovec

    i parite imash no towa ne te pravi razbirach a kupuvach..

    Vsichki tiq izmisleni vatowe sa absoliutna fantasmagoriq

    W-se merqt elekticheska konsumirana moshtnost.. a ne muzikalna.

    towa e ednoto..

    vtoroto e che pri zagubite na edin suvremenen usilvatel

    shte ti konsumira pone kam 800W-1KW samo usilvatelq..

    a povqrvai mi .. za 140 dolara

    5 kanalen 400W nikade nqma..

    Usilvatelen chip STK 2x120W e 86lv ami zahranvane .. stabilizaciq..

    400W moje da e sumarnata el. moshtnost na govoritelite

    no neshtata ne se smqtat taka..

    naprimer az imam

    kolona sas

    2x60W Bass

    1xmid 60W

    1xhigh 45W

    no moshtnostta ne e 225W a kam 120W pri po golqma moshtnost

    chast ot sistemata shte e pretovarena.. a zapasa usigurqva dobar

    i chist sound.. bez krivene...

    Sajalqvam che sam grub ... no ima hora koito znaqt otkade idva mlqkoto (ne e produkt na PepsiCo).

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #60

    Luxeon Speakers - качество?

    Lichno az sum reshil da si vzema Creative Inspire 7700, loshoto e che oshte ne se prodavat v Bulgaria. Predi mesetz se vurnah ot Plosha, a tam imashe 7700 ot pone mesetz i polovina [!]

    Inache sym sys sound Hercules Digifire 7.1.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. digital input 5.1 speakers
    От hardcore във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 07-10-04, 14:50
  2. Bratia THX e standarta za PC speakers!!!
    От BobyTT във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 28
    Последно: 20-04-03, 13:03
  3. Speakers?
    От SEAL във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 15-09-02, 23:14
  4. Help za speakers
    От Fireman във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 20-12-01, 16:01
  5. Audio speakers
    От Lamia във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 21
    Последно: 27-02-01, 08:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе