Резултати от 1 до 4 от общо 4

Направи си сам

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #1

    Направи си сам

    Предполагам много от нас са се замисляли поне веднъж за поставяне на радиатори на паметта на графичната карта...лично на мен тая идея ми беше дошла още когато бях с ТНТ,но тогава стигнах до заключението,че тва е признак на тотално откачане..

    Да,но сега някоо фирми започнаха да поставят масово,лятото пак дойде и аз сериозно се разтърсих за нешо подходящо:видях ПС 166 с радиатори и си помислих,че някой може да си е направил труда да вкара само радиаторите-но уви:на всички места ,на които питах хората ме гледаха с недоумение и...абе де да знам кво са си мислели

    Но в един магазин видях следното нещо:

    Набор за охлаждане на чипсет,включващ чипсетен радиатор+5500 вентилатор,2 резервни радиатора,сил паста + сил.лепенки:удължител+пластмасови щифтове за закрепяне на чипсета ....Двата резервни охладителя(размери 22х22)се оказаха ИДЕАЛНИ за покриването на 2 памети наведнъж,а сил.лепенка отлично държеше обърнатите надолу охладители-просто красота...даже и вентилатора на чипсета си смених..купих един такъв комплект+още 3 по малки охладителя за да стане симетрично охлаждането в/у чиповете и всичко тва за 9.20лв-просто да не повярва човек,че мини-радиатори от чипсет така чудесно ще напаснат на паметите:направо неможе да се познае,че тва е домашна изработка-самите охладители са силно оребрени,нископрофилни ,зелени на звят:просто се получи така,все едно че произведена с тях.

    За ефективността:Да,сега паметта е само леко топла дори и при 28-30 градуса в стаята и при се постигна увеличение с 20Мхз при оберклок:дори така човек вече може да е спокоен дори и при тия жеги и макс.натоварване на картата тя остава хладна:явно сил.лепенки не са лоши-и всичко тва за около 10лв и час-два труд....

    Препоръчвам тоя вариант на всеки който се интересува или е решил да поставя охладители в/у паметта си:-)

    Дерзайте







    Променено от DPetrov на 20/07/2001 0101

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    6
    #2

    Направи си сам

    Ще можеш ли да ни кажеш поне коя е тая фирма, откъдето си ги купил.

    Между другото тия два радиатора ще могат ли да се турят в/у 4 чипа

    с памет?






  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #3

    Направи си сам

    Да-тва дефакто беше магазинче точно до централата на СДС(Раковска 134),но човека ги беше забутал дълбоко под рафтовете...никой не се интересувал...затова попитай за охлаждащ чипсет набор-точно така се казваше




  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #4

    Направи си сам

    При търсене на меден профил за процесора попаднах обаче на идеални модули за охлаждане на памет:представлява тройна Ш-образна шина с дименсии 150х20х10 без лаково покритие-една такава е напълно достатъчна за 64Мбт карта примерно,като плюса тук е,че може да се покрият повече памети с един монолитен охладител-така техния температурен режим се изравнява:ако някой се интересува разполагам с 8 броя,по 4лв на брой.



    Доминаторе,ела да ти дам една и стига си се рязал процесорни профили.....кога ще си вземеш пастата?




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. как трябва да се направи backup
    От jiro във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 14-08-08, 08:28
  2. ПИБ направи клиентите си милионери ...
    От newhope във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 22-05-08, 17:36
  3. Хладиник на газ! Или направи си сам !?
    От xenohack във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 26-07-07, 19:49
  4. Как да се направи....
    От Niakoi във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 29-12-05, 12:48
  5. АУДИО /направи си сам/
    От connect във форум Тонколони
    Отговори: 15
    Последно: 10-12-05, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе