Резултати от 1 до 9 от общо 9

Как да се направи....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #1

    Как да се направи....

    Как може да се направи, като стартирам някоя досовска програма , след като тя се изпълни, да не ми се затваря дос прозореца ? (WIN XP SP2)

  2.  
     
  3. Member Аватара на devil
    Тук е от
    Jun 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    408
    #2

    Re: Как да се направи....

    Кой примерно - кажи имена?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #3

    Re: Как да се направи....

    Направи си шорткът на програмата, която искаш да стартираш. После с десен клавиш на мишката избери Properties. В полето Target: ще имаш нещо от сорта на:

    C:\Folder\DOSProgram.exe,

    където Folder е пътя, където се намира програмата ти, а DOSProgram.exe е името й. Промени го на:

    %windir%\System32\cmd.exe /K "C:\Folder\DOSProgram.exe"

    Не забравяй кавичките, а %windir% можеш да замениш с фолдера, където е инсталиран Windows, примерно C:\WINNT.

    Друг начин е да си стартираш cmd и вече в ДОС прозореца да си пуснеш програмата ръчно.
    Успех!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #4

    Re: Как да се направи....

    Няма значение коя ще е програмата. Въпроса не е как да си направя настройка на определена програма от Properties или как да си извикам дос промпт и да си намеря програмата из директорийте - това го знам. И Start/Run не ме интересува в случая.
    Въпроса е как да накарам XP-то да се държи като WIN98 в случая? Т.е. кликам си върху някое *.ехе (досовско), то се стартира, водим някакъв "диалог" с програмата, тя си смята там каквото трябва и когато ми покаже резултата, аз не мога да го видя, защото дос промпт-а се затваря.
    Ta, може ли или не да стане това и ако може - как???

  6. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #5

    Re: Как да се направи....

    Направи си .bat файл - New -> Text documment и го преименуваш на .bat; десен бутон, Edit, пишеш вътре command и името на програмата и готово. Трябва да изглежда примерно така:

    Код:
    command
    programa.exe
    // промяна:

    пиши в промпта cmd /? - там пише ключовете в регистъра, от които зависи поведението на cmd

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #6

    Re: Как да се направи....

    Благодаря за отговорите.
    Та, първия ми компютър беше XT-Turbo с процесор 8088 на 8МНz - много яка машина :-) . Тогава нямаше уиндоус (или поне аз нямах). Искам да кажа, че тези трикове с бат файловете и всякакви дос-хитрини ги знам, ама не ми вършат работа.
    Въпроса е, дали няма някой кей в REGISTRY, който да модифицирам (или някъде другаде да бръкна) или това е свойство на Explorer-а и не става ?

  8.  
     
  9. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #7

    Re: Как да се направи....

    Ако ползваш Total Commander, това става като напишеш в командния ред името на EXE-то и натиснеш Shift+Enter. Пинизът е в един PIF-файл, който Commander-а слага в Windows директорията, наречен noclose.pif.

    BTW, в този ред на мисли, защо не създадеш един cmd.pif и да го сложиш в System32.... просто предположение - не съм пробвал, а сега ме домързява*

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #8

    Re: Как да се направи....

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    Благодаря за отговорите.
    Та, първия ми компютър беше XT-Turbo с процесор 8088 на 8МНz - много яка машина :-) . Тогава нямаше уиндоус (или поне аз нямах). Искам да кажа, че тези трикове с бат файловете и всякакви дос-хитрини ги знам, ама не ми вършат работа.
    Въпроса е, дали няма някой кей в REGISTRY, който да модифицирам (или някъде другаде да бръкна) или това е свойство на Explorer-а и не става ?
    Ако си имал и EGA видео и монитор - връхтъ!*
    А Windows със сигурност е имало, но като мостра само. Преди 3.1 реално не ставаше за работа, макар, че и за 2.0 вече имаше софтуер.

    Както и да е - в Windows фолдера има _default.pif. Когато стартираш DOS програма с двойно кликане, Windows-а използва този файл, за да си сетне свойствата на DOS обкръжението. Та:

    С десен клавиш върху _default.pif => Properties => Program подфолдерчето => "разчекване" на Close on exit бутончето.

    Не знам защо (мързи ме да се ровя), но при мен не работи за всички DOS приложения. Но за повечето (най-вече по-старите) е ОК.


    ПС: Описвам подробно нещата, защото може да е полезно и за някой без твоя "експириънс" с ДОС

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #9

    Re: Как да се направи....

    Благодарско pimpirlit,
    Е това ми върши работа...
    А за EGA-та - не нямах такава. Имах CGA, после скочих 386 DX на 40 с VGA... :Super:

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. как трябва да се направи backup
    От jiro във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 14-08-08, 08:28
  2. ПИБ направи клиентите си милионери ...
    От newhope във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 22-05-08, 17:36
  3. Хладиник на газ! Или направи си сам !?
    От xenohack във форум Хладилна техника
    Отговори: 12
    Последно: 26-07-07, 19:49
  4. АУДИО /направи си сам/
    От connect във форум Тонколони
    Отговори: 15
    Последно: 10-12-05, 18:04
  5. Направи си сам
    От DPetrov във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 24-07-01, 15:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе