Резултати от 1 до 14 от общо 14

Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #1

    Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    http://www.domo-bg.com/product_detai...ct_id=09027203 Ето това е печката само че ни я докараха от Зора-Пловдив.

    Докараха ни я оня ден. Проблема е, че котлоните не загряват. Четохме книжката и пробвахме различни варианти,
    но не мога да ги накарам да се включат. Въпроса ми е - как трябва правилно да се включи тази печка?
    Само със завъртане на врътките ли работят котлоните или трябва да включа първо/или след това?/ този таймер за работа???
    Пробвахме с тенджера на котлона. Самият таймер работи, правилно си цъка и пищи като изтече времето, което му е зададено за работа.
    Не мога да разбера ние ли нещо не правим като хората или просто си е развалена печката
    Моля ви, отговорете ми по-скоро, че да може да я върнем в срок ако наистина има проблем със самата печка.
    Моля, моля, моля...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #2

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    най добре отидете в магазина от който сте я купили.обяснете какъв е проблема,ако и техните съвети не помогнат направо смяна за друга . защо не ви я изпробваха когато я купихте?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #3

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    най добре отидете в магазина от който сте я купили.обяснете какъв е проблема,ако и техните съвети не помогнат направо смяна за друга . защо не ви я изпробваха когато я купихте?
    Ами ние искахме да е от склада, а не мостра и затова ни я изпратиха от Пловдив в София тази бройка. А иначе звъннах вчера и в магазина... казаха ми, че често се случвало да не работят я плота, я фурната ако не била правилно свързана. Посъветваха ме да звънна в сервиза им, да си викна техник и да си платя.

    Мъж ми гледа пак и се оказа, че печката понеже е трифазова трябвало някаква скоба/медна пластина или "де да знам какво е там" за еднофазен ток...дето всъщност я няма към печката...така че сам да не можеш да си я свържеш. Абе всичко е за още парички явно да кихнеш.

    Та - знае ли някой от къде може да се купи такава пластина?? Значи доколкото разбрах от мъжа отзад на печката има 6 извода - за нашия ток трябва първите три да са свързани (фазата), което се прави с тази пластина. Вторите два са за нулата и един за маса. И на вторите два има такава пластина, която ги свързва...ама на първите три - не. ;о( И къде да я търсим сега таз пластина? Някой знае ли??

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Добре де, защо мъжа ти не се занимава с това, а ти пише по форумите. Ако мъжа ти е скаран с жиците да викне някой приятел да погледне. 100% гаранция, че на печката си има схема на свързване. Всяка печка идва без кабел и трябва да се свърже на една фаза или повече. По принцип наистина печката се монтира от сервиза, за което се плаща. Разбира се нищо не пречи ако човек знае какво прави да си я върже сам.
    То можеш да направиш една снимка на задната част на печката в областта на изводите да видим как е вързана сега и дали е правилно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    22
    #5

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Аз се извинявам, но като се опитвате да включите котлона има ли отгоре тенджера?
    Щото съм чувал, че има печки с датчик дали има нещо отгоре и ако няма нищо не се включват....

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #6

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Защо ли като видя магазини ЗОРА и се изприщвам. И как така все нещо не им работило на печките. А стига бе .... Че то всяка втора ли или от 10 колко - 8 трябва да се отварят и досвързват. Те да не са китайска гаражна сглобка? Ако е така наистина извикайте ел техник, който след това да ви замери и изолационнот съпротивление, че току виж и него са забравили да оправят. Както написа Юлиян - щракни схемата на печката и дай да я видим.
    п.с. И ме съмнява да е трифазна. Трифазни правят които са с мощност 4 KW и нагоре. Бойлери проточни по 7 KW са пак монофазни.

  8.  
     
  9. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #7

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Обидно е за електротехниката като наука и като професия това, което се пише тук..Как да Ви обясня чрез монитора,уважаема госпожо, че този ел уред не е например сешоар ,който го включвате в контакта и той започва да духа.Как да ви обясня,че този уред трябва да се свърже с кабел с подходящо сечение а трите му жила да отидат на точните места: фаза, нула и защитна нула/земя/. Защото освен да греят котлоните и фурната този уред трябва да бъде и безопасен за хората..Явно не разчитате елементарната ел.схема за свързване залепена до клемите.Едва ли знаете какво е фазомер и за какво служи...Всичките пластини са там на мястото си,но не ги виждате защото са една върху друга.Трябва да се разкачат и пресвържат...Прочетете няколко пъти ръководството и ще разберете, че първо трябва да се настрои часовника/Не таймера/ за да сработят котлоните и фурната,а пък ако желаете след това ползвайте и таймера..

    Иначе много лесно е да виним Домо, Зора .... и др., както и производителя. В случая Електролукс - една световноизвестна и доказала се марка..
    Честита нова печка и съз здраве да я ползвате!....

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    По кротко приятел!Никой не пише тука, за да му се карат.Смени малко тона ако обичаш!Като прегледах постовете ти се оказа че и ти за елементарни работи си питал тук.

  11. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #9

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Цитат Първоначално публикувано от marto68
    най добре отидете в магазина от който сте я купили.обяснете какъв е проблема,ако и техните съвети не помогнат направо смяна за друга . защо не ви я изпробваха когато я купихте?
    Много ми е интересно да науча в кой магазин изпробват готварска печка при покупка.
    .... И не е срамно да питаш. По срамно е лаици да дават съвети..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #10

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Забравих да пиша обратно, ама се оказа, че мъжа кат развил пластината, за да ходи в магазина да търси още една такава...и се оказало, че те били там 3 пластини...
    Т.е. имало си я към самата печка...Та още същата вечер мъжа я свърза Минахме и без техник, като си има всички части.

  13. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #11

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    ...Всичките пластини са там на мястото си,но не ги виждате защото са една върху друга.Трябва да се разкачат и пресвържат....

    ..
    Честита нова печка и съз здраве да я ползвате!....
    Браво на тоз мъж !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #12

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Цитат Първоначално публикувано от fikata
    Обидно е за електротехниката като ...
    Разбирам, че не е сешоар инак щях да си я пусна, нямаше и да питам. Не разбирам, защо смятате за престъпление, че питам и се интересувам като "Явно не разчитате елементарната ел.схема ". Ами ако разбирах тез работи защо се моря да питам? Малко странно тълкувате това, че просто искам да помогна и аз на мъжа си с каквото мога, и ми е мерак да си пуснем печицата час по скоро с някоя манджичка да къкри.
    Иначе, благодаря за отговора...ако бяхте писал по-рано много щяхте да ни помогнете.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    11
    #13

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    ..така де...и аз ако бях видяла отговора

  17. Member Аватара на fikata
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    256
    #14

    Re: Печка Electrolux EKC-513502W - проблем с котлоните? или не?

    Постът ми беше провокиран от безпокойство за правилното свързване по отношение на електрообезопасяване на уреда...
    Защото и с налучкване при свързване фурната и котлоните могат да фунционират, но защитата на уреда от офазяване не е съвсем любителска работа..
    Happy end ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с микровълнова на Electrolux
    От Alex88 във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 08-10-14, 17:48
  2. Проблем с Electrolux ena34511x
    От Борето във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-07-14, 15:06
  3. Проблем с климатик Electrolux
    От petkirov във форум Други марки климатици
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 10:43
  4. Проблем с хладилник Electrolux erb36033x
    От playback във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 07-12-11, 14:38
  5. Проблем с пералня Electrolux EWF 1245
    От elegator във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 8
    Последно: 28-08-10, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе