Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35

Съдомиялна каква да бъде и място за монтаж

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #1

    Съдомиялна каква да бъде и място за монтаж

    Здравейте!Искам да ми препоръчате някаква съдомиялна до 900-1000лв която да върши работа.Изчетох доста мнения в форума и да ви кажа честно доста се пообърках.Дайте някакви предложения за това дали да бъде 45см или 60см широка и кое е по добрия вариянт.Имам и още един проблем с мястото за монтаж.Определеното от мен място е на около 1.5-2.00м от сифона и кантакта за включване.Мисля да пусна маркучите по земята до сифона но не сам сигурен дали може така и дали помпата ще изхвърля водата без проблеми и няма да се задържа в маркуча и да мирише.Ако някой е запознат с монтажа и дължината на маркучите моля да ми даде някакъв съвет.
    Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re: Съдомиялна каква да бъде и място за монтаж

    Според мен 60 см е по-добър вариант, освен проблема да се напълни. В нас сме със 45 и малко става сложно ако трябва да се сложат повече съдове освен чинии и чаши. За маркучите ми се струва, не много подходяща идея да са по пода, но ще върши работа. Вече ако има как си ги качи на високо. Друго което е сифона където ще се оттича водата, ако е на нивото на пода ще е добре. Бих ти препоръчал тази http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025966 но е за вграждане, което е малко неудобно. Като цяло която и да вземеш с различни отделения за сол и гланц няма да сгрешиш, но и да не някоя марка която се продава само в БГ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #3

    Re: Съдомиялна каква да бъде и място за монтаж

    Багодаря ти много зо съветите но за съжаление сифона е на около 40-45см от пода и все си мисля че това ще е пробле.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #4

    Съдомиялна

    Интересува ме дали някой е запознат с монтажа на съдомиялните и по точно за това става въпрос: Определеното от мен място е на около 1.5-2.00м от сифона и кантакта за включване.Мисля да пусна маркучите по земята след като ги удължа до сифона но не сам сигурен дали може така и дали помпата ще изхвърля водата без проблеми и няма да се задържа в маркуча и да мирише.Ако някой е запознат с монтажа и дължината на маркучите моля да ми даде някакъв съвет.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re: Съдомиялна


  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #6

    Re: Съдомиялна

    Да защото никой не ми отговаря а тук всички се правите на много знаещи и си мисля че не сте ме разбрали за какво питам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #7

    Re: Съдомиялна

    Тук наистина има много знаещи хора.Но за да привлечеш вниманието им. трябва да бъдеш по конкретен приложи и снимки ако ти е възможно.Аз мисля че няма да имаш проблем с монтажа но нека да чуем и други мнения.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Съдомиялна

    Във маркуча винаги остава вода. Сега ще остава повече вода, тъй като ще има по голям свободен обем. Маркуча трябва да се издига нагоре и да се закача на мивка. Ако се свърже директно към канал машината няма да може да се напълни с вода.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #9

    Re: Съдомиялна

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Във маркуча винаги остава вода. Сега ще остава повече вода, тъй като ще има по голям свободен обем. Маркуча трябва да се издига нагоре и да се закача на мивка. Ако се свърже директно към канал машината няма да може да се напълни с вода.
    Е нали самите маркучи са захванати по високо на съдомиялната ката при пералните.Става въпрос за мръсната вода.Ще гледам да кача снимки за да стани по ясно какво питам.
    Благодаря все пак за мненията.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #10

    Re: Съдомиялна

    Ето тук може да видите снимка и да ви стане ясно какво имам в предвид.Маркучите ще минават по пода под фурната и всички шкафове за да стигнат до шкафа под мивката където са сифона и крана за чистата вода.
    http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10118989

  13. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #11

    Re: Съдомиялна

    С това разположение ми се струва малко сложно, като гледам как е разположено. Като гледам има два варианта за маркуча:
    1. както много искаш т.е. по пода, но какво става в този вариант. Помпата изкачва водата до височина около 50 см, после тя си потича на долу и стига до пода. От там стига до мивката ти и се налага пак да се изкачи на около 40см и ... това изкачване без на свободен ход ми се струва доста трудно, все пак не вярвам тази помпа в миялната да е толкова мощна.
    2. Качваш си отходният маркуч на височина 50см и от там да си стигне до изходящият канал.

    В двата случая ми се струва, че се налага маркуча да има наклон желателно е да е на поне 15°, със сигурност и 7° да са пак няма да е проблем. Не знам как ти е направена кухнята но ако може да се прекара по-високо ще е добре.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    26
    #12

    Re: Съдомиялна

    Цитат Първоначално публикувано от glarus
    С това разположение ми се струва малко сложно, като гледам как е разположено. Като гледам има два варианта за маркуча:
    1. както много искаш т.е. по пода, но какво става в този вариант. Помпата изкачва водата до височина около 50 см, после тя си потича на долу и стига до пода. От там стига до мивката ти и се налага пак да се изкачи на около 40см и ... това изкачване без на свободен ход ми се струва доста трудно, все пак не вярвам тази помпа в миялната да е толкова мощна.
    2. Качваш си отходният маркуч на височина 50см и от там да си стигне до изходящият канал.

    В двата случая ми се струва, че се налага маркуча да има наклон желателно е да е на поне 15°, със сигурност и 7° да са пак няма да е проблем. Не знам как ти е направена кухнята но ако може да се прекара по-високо ще е добре.

    Благодаря много за мнението.Другиат вариянте ако има съдомиялни на 40см. широчина да разваля чекмеджетата които са от другата страна на фурната

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Re: Съдомиялна

    Каквото и да смяташ имай предвид стандарта.
    Един сантиметър на линеене метър е достатъчен наклон за да не се задържа вода при отходни вътрешни, разбирай "плюсови" инсталации.
    Ако имаш някаква техническа грамотност трябва да разбереш, че имаш ли точка, по ниска крайната, изходната, оставането на вода там е неизбежно.
    В същата връзка, колкото тази точка е по близко до изходната, толкова по добре. По малко вода в тръбата при спиране на помпата.

    Дали ще мирише не мога да отговоря. При добре направено свързване и прилична съдомиялна на практика не би трябвало да усещаш мирис.

  17. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #14

    Re: Съдомиялна

    А на мен ми се струва, че миризма от канала има точно когато вода в маркуча НЯМА. Защото водата в маркуча служи като тапа за въздуха от канала и не мирише. НЯМА ВОДА = МИРИШЕ. Тествал съм го многократно с наливане на вода в мивка и сифон, които не се ползват дълго време - миризмата изчезва. А колкото до това дали водата, която се задържа ще мирише - няма как да стане, освен, ако не ползвате съдомиялната веднъж месечно и водата плесенясва в маркуча.
    Сега за наклоните. Без да съм специалист, си мисля, че веднъж качена до височина 50см, след това за водата няма да има проблем да се оттича в тръба на височина 40см. Колкото и ниско да слиза между двете точки маркуча. Може да проверите с маркуч и чаша - достатъчно е да наливате вода в по-високата точка и водата ще се излива от по-ниската без необходимост от каквото и да е налягане. Паролата е "скачени съдове".
    Моля, поправете ме, ако греша!

  18. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #15

    Re: Съдомиялна

    За тапа служи водата в "коляното", каквото всяка
    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    ... прилична съдомиялна ...
    би трябвало да има.
    Но ... близко до машината и самата най-ниска точка на коляното по висока от нивото на канала, на входа на отходната тръба.
    Помпата, която прави налягане не е за да "продуха" маркуча, а за да извади водата от машината до високата точка, в твоя случай 50 см.
    И вода ще остане, точно заради скачените съдове.

    Няма какво да доказваме.
    Високата точка на 50 см. от пода, канала на 40 см. Ако най ниската точка е на пода в канала ще остане малко по малко вода от обема събран в 80 сантиметра тръба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. място на тонколони
    От redred във форум Тонколони
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-14, 15:05
  2. Място за монтаж на вътрешно тяло
    От UW във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 24-03-11, 12:09
  3. Съвет за място за монтаж на външно и вътрешно тяло
    От Relute във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 24
    Последно: 23-11-07, 15:51
  4. Прблем със свободното място...
    От Caesar във форум Общ - софтуер
    Отговори: 18
    Последно: 15-04-04, 00:16
  5. Място за довиждане
    От Malone във форум За Форума
    Отговори: 18
    Последно: 17-03-04, 12:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе