Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 34 от 348 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 5218
Like Tree1054Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #496

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    ....Приятелю,не знам в кой век живееш и каква информация имаш,но тия приказки за" подпомагането на турците"звучат повече от архаично!Завода който построиха Сименс-Бош е определено най-модерния и най- голям в Европа!Намира се на входа на Истамбул,минавал съм покрай него ,наистина е фантастичен!Крайно време е да скъсаме с представите,че произведено в Турция е равно на манифактура от Капалъ чарши!....Да,може би около 80%от стоките с марките на Сименс и Бош в сегмента на едрата бяла техника идват вече от Турция и неслучайно тя/Турция/е вече на второ место след Китай в света по темпове на икономическо развитие!Сигурно си патриот,иаз съм такъв,не по-малко от теб,но ........такива са реалностите!
    Колкото до ФРАНКЕ,това е огромен швейцарски концерн,имат представителство у нас...Влез на Франке.бг,там можеш да се запознаеш с това ,което произвеждат,има и история и т.н.....Естествено,това са скъпи марки,не по джоба на всеки,но....качеството винаги има висока цена!
    Дано информацията е от полза за умуващите!...Успехи!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324215712[/time]_________________________________________________

    В Полша се сглобяват Уърпул,имат си и чисто тяхна марка АМИКА,но аз не бих си купил уреди правени в Полша,Къде на майтап,къде на истина,бягай от нещо, произведено в страна ,където водката е на почит!!...Виждам,много реват от Индезит.....ами да,прави се в любимия ни до скоро Съветски съюз!!.....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #497

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Абе не ги мислете чак толкова Сименс и Бош.
    Вярно че са качествени марки сравними с АЕГ и разликите не са особено значими , но в никой случай с по-добри особено що се касае до надеждност.
    Там АЕГ е все още значително по-напред.Електролукс също не отстъпват на Бош и Сименс по този показател.Турските сглобки определено са и по некачествени.
    Икономическото развитие не е аргумент за избор на пералня.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #498

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В Полша съм живял 3 години и сега в разгара на кризата тя беше една от малкото страни със положителен БВП. Toshiba, Sony, Philips, LG имат заводи там. Наскоро четох едно списание за полско-немските отношения и немците се чудели как може такава страна да не е в рецесия. Ами може - дисциплината и морала там са на почит, религиозни и трудолюбиви са. А между другото Whirlpool, Indesit, Ariston имат завод в Турция и макар че в Техноверигите не пише, познати са ми казвали, че се правят в Турция предимно. Вероятно са тези, на които пише Made in Italy. Аз не бих си взел уред, който е полска марка, но знам, че уред немска марка или друга качествена, правен в Полша ще бъде хубав. Ето например, чета по полските форуми само добри отзиви за Bosch-Siemens правени в Полша или Германия.

    Май фирмата определя какви части да се сложат, откъде да се купят - може и от местен производител да са, някои те си ги правят. Сглобката също има значение и най-вече тестовете. Чувал съм, че за Liebherr пластмасовите части се правят в България, стъклата също... , има части които се купуват от Китай - конкретно за Liebherr. Всичко е много относително в днешно време.

    Виж, знам, че турците са много трудолюбиви, но това идва и от тяхния фанатизъм. Ходят да работят и учат в Германия и затова немците им се доверяват толкова. Турските сериали, които непрекъснато гледаме не са никак лоши и като сюжет, и като игра на актьорите.

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #499

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    ...Не искам да споря,всеки, както се казва, по собствен начин чете евангелието и има право на мнение! ...В края на краищата,всеки ,като отиде във веригите и след като си преброи парите,почва сам да се навива ,кое колко е качествено,и как примерно за 600лв ще търси пералня или каквото и да е там дето хем ще работи 20 год,хем няма да се разваля!.....НЯМА ТАКЪВ ФИЛМ!И ако купуваш кило сирене,майната му,ако е кофти ...в кофата,ама едрата домакинска техника си е инвестиция,и моят съвет е -купувай уреди само от висок клас и доказани марки!Ако не достигат стотинките,изчакай малко,но не се набутвай!Това е личното ми мнение с което не ангажирам никого!....А Мерлони груп никога са нямали завод в Турция/това между другото!/.....

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #500

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    А тогава защо като отидеш в Зора и пише на някои хладилници Аристон - произведено в Турция.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #501

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Slovaka,
    Моля да провериш първо и после да пишеш!
    1.Merloni Elettrodomestici вече не съществува под това име:
    "Февруари 2005 г. името на Merloni Elettrodomestici е променено на Indesit Company. Причина за това е фактът, че Indesit е най-познатата продуктова марка на фирмата извън Италия. В началото на 2007 г. Indesit Company представя новата стилистика на групата: обединяването на Hotpoint и Ariston ражда новата марка Hotpoint-Ariston."
    2.Точно в Турция е един от най-големите заводи извън Италия, комбиниран с голям логистичен център:
    http://www.indesitcompany.com/inst/e..._nel_mondo.jsp
    3.Indesit имаше и завод в Румъния, който бълваше не дотам качествени хладилници.
    4.Има 4 завода в Полша.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    38
    #502

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от galin 33
    АЕG-къде се произвежда в момента ( за БГ ) и дали са надежни ???
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324036740[/time]_________________________________________________

    http://www.technomarket.bg/products/.../aeg-l-75270fl за този модел ....
    AEG или това,което е на БГ пазара идва от Италия(висок клас) , от Полша(среден клас) и от Франция(перални с горно зареждане).
    Пералнята на която си се спрял е хубава,но за още малко пари би си всел 8ма серия(най-високият клас е 9тасерия),ти си се спрял на 7ма(базов модел с новият дизайн,но само това).Аз бих ти предложил това:http://www.technopolis.bg/b2c/detail...AEG-L-87480-FL
    Тук вече имаш програми с пара,килограм детектор,а и разликата на модела с тези от 9та серия есамо сензорното управление.Барабана е тип"пчелна пита",малко прилича на питата на миле,а и имаш аква стоп система(предпазва от наводнение при промяна в налягането).Занимавам се с перални от 4-5години и това е пералнята,която бих си взел и за мен(съотношението цена-качество е оптимално).Сглобена е в Италия
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324250280[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от tteodor
    Искам пералнята ми да е черен цвят. Харесал съм си ето тази: http://www.techno-mix.com/product/46...je-wa-72145-bk
    Моля за компетентни мнения. Може и някаква друга да ми препоръчате, но ми се иска да е черна. Благодаря!
    Пералнята е добра за парите си(работи доста тихо).
    ПС: Отпечатъците от пръсти ще ти скъсат нервите,а и внимавай с пластмасовото палче на люка
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324250887[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от halfdone
    Здравейте,
    тези дни ще купувам пералня. Спрях се на Bosch WAE 24465BY и Electrolux EWF 127440.

    http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...se%29/.do?rf=y

    http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...se%29/.do?rf=y

    Разликата в цената не е малка, като характеристики не се различават много.
    Electroluxa е с 55м. гаранция.
    Дали Боша е по-добрия избор или не ?

    Благодаря.


    В случай,че още не си направил покупката-аз твърдо съм за Електролукс.Моделът,за разлика от Боша е с инверторен мотор,а и Тайм-лайн програмирането си е екстра.
    ПС:Просто инфо: модели завършващи на 10 са с обикновенни мотори,на 40 са с инверторни,а на 70 са с обикновенни мотори+пара

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #503

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    ..Gena_bs,много добре зная историята с Мерлони груп и точно за това и писах,че те СА НЯМАЛИ ЗАВОД в Турция!Да до 2007 това е така!От 2008 наследника или правоприемника Индезит пускат в действие първо логистичен център,като целта е руския пазар!След като ,обаче и в ***** Индезит стъпват със заводи в Калининград и край Москва някъде,направеното в Турция губи смисъл и се отчита като стратегическа грешка от поредното ново ръководство на компанията!...Следват нови и нови трусове,и затова сега пазарният им дял намалява все повече и повече,а качеството на произвежданите уреди е повече от съмнително!!Китай,Калининград,Полша.....все тая,и малкия авторитет ,който имаше Аристон от давна е в историята!
    Преди година ,драги ми Гена ти обяснявах ако не ме лъже паметта за бойлерите и връзката СтибелЕлтрон-АЕГ...Тогава ти и написах за сайта на Балмакс за да го разгледаш....Винаги е добре да научиш нещо ново,тогава наистина"в спора се ражда истината"...Другото е чешене на езика!....! Весели празници!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    54
    #504

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Indesit има завод в Турция от 2004, който постоянно се разширява. Завода обаче е за охладители.
    В ***** завода/ите не е в Калинин град а в Липецк. Това са бившия Стинол, който е купен от групата и нов завод за перални, и двата завода работят само за ***** и Украина.
    По отношение на бойлерите - това е дуга фирма - Мерлони Термо санитари, която няма нищо общо с Мерлони Елетро доместичи или днешния Индезит Къмпани.

  12. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #505

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    ...Благодаря Николай,нека това прочете Гена дето му се привиждат хиляди турско -италиански печки,перални и хладилници!...
    Не энам защо,но някаде ми се бе мернала информация,че Индезит се прави именно в анклава-Калининград!?...А честно казано това Липецк дори не го знам и къде еиз Русията......Но това не е толкова важно!Аз се опитах да направя една съвсем условна класация по надеждност на ел уредите,така както аз ги виждам нещата!Ще се радвам и други съфорумци да дадат свои виждания,това ще е полезно за хората,които се двоумят при избора си!....А за бойлери наАристон изобщо не е ставало въпрос.Просто преди година Гената от Бургас разпалено убеждаваше,че между Стибелтрон,АЕГ и Татрамат няма нищо общо!Та тогава му обясних на момчето,да влезе и да разгледа страницата на Балмакс БГ....Ама той явно е объркал Балмакс с Баумакс и пак сега като младо петле,бичи ли бичи турски Индезити и Аристони от цялата гама-печки,перални и хладилници за експорт в *****!....Казвам го с най добри чуства ,и весело....Все пак Коледа идва ,мамка му и прасе!!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324288012[/time]_________________________________________________

    Ники заводите в *****,където и да са те не работят само и единствено за *****!И в Чехия и в Словакия на много от моделите на Индезит и особено има едни тесни такива,си пише,че е правено в *****!...А на чех и словак да продаваш уреди правени в ***** е като да накараш жител на Щутгарт годо да подкара Рено примерно!!Резултат-най ниски възможни цени и...на края на редичката!!

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    6
    #506

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте на всички и честит сняг!
    Интересуваме какво производство е пералня -elektrabregenz
    И мнение за надежност
    Благодаря

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    54
    #507

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka
    ...Благодаря Николай,нека това прочете Гена дето му се привиждат хиляди турско -италиански печки,перални и хладилници!...
    Не энам защо,но някаде ми се бе мернала информация,че Индезит се прави именно в анклава-Калининград!?...А честно казано това Липецк дори не го знам и къде еиз Русията......Но това не е толкова важно!Аз се опитах да направя една съвсем условна класация по надеждност на ел уредите,така както аз ги виждам нещата!Ще се радвам и други съфорумци да дадат свои виждания,това ще е полезно за хората,които се двоумят при избора си!....А за бойлери наАристон изобщо не е ставало въпрос.Просто преди година Гената от Бургас разпалено убеждаваше,че между Стибелтрон,АЕГ и Татрамат няма нищо общо!Та тогава му обясних на момчето,да влезе и да разгледа страницата на Балмакс БГ....Ама той явно е объркал Балмакс с Баумакс и пак сега като младо петле,бичи ли бичи турски Индезити и Аристони от цялата гама-печки,перални и хладилници за експорт в *****!....Казвам го с най добри чуства ,и весело....Все пак Коледа идва ,мамка му и прасе!!
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1324287960[/time]_________________________________________________

    Ники заводите в *****,където и да са те не работят само и единствено за *****!И в Чехия и в Словакия на много от моделите на Индезит и особено има едни тесни такива,си пише,че е правено в *****!...А на чех и словак да продаваш уреди правени в ***** е като да накараш жител на Щутгарт годо да подкара Рено примерно!!Резултат-най ниски възможни цени и...на края на редичката!!
    Възможно е да са вкарали някоя и друга бройка "ултраслим" с 33 см дълбочина, защото такива действително само там се правят. Това обаче е по изключение, защото и сега заводите нямат достатъчно капацитет да захранят ***** и Украина.
    За Европа пералните се правят в:
    Теверола/Италия - перални с капацитет 5 и 6 кг.;
    Кастел ди лама/Италия - от 6 кг на горе;
    Брембате и Теверола/Италия - топ лоудъри;
    и от 1 година има в Полша един завод за от 7кг и на горе перални.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    3
    #508

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте

    Можете ли да ми помогнете да си избера по-тиха пералня с добри характеристики, но да е до 55 см дълбочина.
    За тази например какво ви е мнението http://technomarket.bg/products/0910...iston-aq7l-092 :rolleyes:

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #509

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Slovaka,
    Спри да си интерпретираш написаното от мен както ти е изгодно!
    1.Ти написа, че Indesit "никога не са имали завод в Турция"!
    Аз приведох доказателства, че това не е така. Никъде не съм написал какво се произвежда там.
    После се извъртя, че си имал предвид до 2008. Знаеш ли значението на думичката "никога", която сам си написал?
    После според теб, заводът едва ли не загивал. Това е абсолютно невярно! Ето да почетеш нещо по въпроса:
    http://www.todayszaman.com/newsDetai...ay&link=176125
    2.Относно Stiebel Eltron, AEG и Tatramat - отново свободни съчинения!
    Опитах се да ти докажа, че марката AEG е собственост на Elecrtolux Group. Това AEG, което предлага посочената от теб фирма в БГ е AEG Haustechnik. Тя всъщност представлява закупената от Stiebel Eltron през 2002 Elektrolux-Haustechnik GmbH заедно с AEG и Zanker brands, представени в Германия.
    http://www.stiebel-eltron.de/en/unte...rie/2000-2007/
    Татрамат и Stiebel Eltron въобще не съм ги споменавал даже!
    3.Това, че официално някоя фирма няма заводи в дадена страна, не означава, че в друг завод на е се произвежда продукция с нейната марка! Справка - завода на Vestel в Маниса, където е и този на Indesit.

    Весели празници!

    п.с. http://en.wikipedia.org/wiki/Lipetsk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    41
    #510

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Хора, някакво мнение за актуалните модели на BEKO в диапазона 500-600 лева можете ли да дадете?
    Става дума за моделите

    WMB 61241 M
    WMB 71442
    WMB 71443
    WMB 71241

    И нещо за LG 1088QD / 1091QD?

    Благодаря!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 348 ПърваПърва ... 2432333435364484 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе