Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Съвет за бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Dec 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    838
    #1

    Съвет за бойлер

    Дайте съвет за бойлер 80-120 литра, който да го монтирам в неотопляемо помещение в което температупата в момента е 5-7 градуса. Меките връзки и тръбите вече са изолирани за да намаля големите топло загуби.
    Имам горчив опит от бойлер изтиващ за 12 часа в това помещение.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2

    Re:Съвет за бойлер

    Ако има свестен БГ бойлер, т.е. да не изстива моментално, моля някой да сподели марката. Със сигурност не е ЕЛДОМ

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Re:Съвет за бойлер

    На цена 180-280 лв(80-120л) със сигурност няма,като по док варненските са с най-добра изолация.Зависи за ква пара или му прави калъфче с вата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    84
    #4

    Re:Съвет за бойлер

    Виж испанските Едеса , имат по-дебела изолация от останалите и знам от роднини и приятели , че топлозагубите са много малки. Но като цена за 75 литра е около 290 лева.

  6. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #5

    Re:Съвет за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    На цена 180-280 лв(80-120л) със сигурност няма,като по док варненските са с най-добра изолация.Зависи за ква пара или му прави калъфче с вата.
    Със сигурност има-ето 1 оферта-80 л.бойлер,вертикален,със 3 год.гаранция за 149 лв с ДДС.Имам предвид бойлера,който е на промоция в "Алати",бълг.производство.Какво е качеството му обаче не знам.

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #6

    Re:Съвет за бойлер

    Вместо да търсиш бойлер-чудо вземи мерки и с подръчни следства го изолирай и толкоз. Чудо голямо.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Re:Съвет за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от avenger
    Със сигурност има-ето 1 оферта-80 л.бойлер,вертикален,със 3 год.гаранция за 149 лв с ДДС.Имам предвид бойлера,който е на промоция в "Алати",бълг.производство.Какво е качеството му обаче не знам.
    Не става въпрос има ли 80 л бойлер за 150 лв,а дали го бива.Да не говорим,че са с тънка ламарина новите и едва ли ще изкарат повече от 5те години гаранция и натъпкани с тая пяна няма оправяне.Старите варненски съм ги лекувал при пробив,като разпробия дупката и хакна болт с гайчица и гумички-заспива за вечни времена.Та затова взимаш някой евтинджос с 5г гаранция и след това пак.Като го слагаш на студено мериш му един чувал,навървяш връзка на отвора,подлагаш вата,мушкаш бойлера,режеш за куките,натъпкваш още вата,слагаш и вързваш бойлера,после и чувала и това е;за меките взимаш от изолацията за тръбите на климите,цепиш,слагаш,врътваш по едно черно тиксо тук-таме,взимаш гофре ръгаш меките връзки с изолацията в него,да не я ръфат мишките и си готов.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #8

    Re:Съвет за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от johny01
    Не става въпрос има ли 80 л бойлер за 150 лв,а дали го бива.Да не говорим,че са с тънка ламарина новите и едва ли ще изкарат повече от 5те години гаранция и натъпкани с тая пяна няма оправяне.Старите варненски съм ги лекувал при пробив,като разпробия дупката и хакна болт с гайчица и гумички-заспива за вечни времена.Та затова взимаш някой евтинджос с 5г гаранция и след това пак.Като го слагаш на студено мериш му един чувал,навървяш връзка на отвора,подлагаш вата,мушкаш бойлера,режеш за куките,натъпкваш още вата,слагаш и вързваш бойлера,после и чувала и това е;за меките взимаш от изолацията за тръбите на климите,цепиш,слагаш,врътваш по едно черно тиксо тук-таме,взимаш гофре ръгаш меките връзки с изолацията в него,да не я ръфат мишките и си готов.
    Хубав съвет и практичен, само да му се занимава на човек. Отделно че май видът му ще стане още по-грозен, а на повечето хора бойлерите им се виждат в банята.

  11. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #9

    Re:Съвет за бойлер

    ....Лелееее.....Е така "ша си ръгна " и аз бойлера!Пък после може да мине и за творба на Вежди Раш :идов,или поне за модел в часовете по естетика в горния курс!!Ей приятелю,ти в кой век живееш,та тъй майсторски навиваш болтчета в бойлерите!?....

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Re:Съвет за бойлер

    Да не е лицеприятно в чувал,ама тоя дето ми е в чувал е в сервизно помещения и ако бе на видно място щях да му ушия хубав калъф(и с тапицерство съм се занимавал,та не ми е дерт).
    Словака някой като те светва как най-лесно и добре стават нещата не се смей,а го запомни,че може да ти се наложи да го правиш.Болтове не съм навивал(не че нямам метчици),ако имаш достъп до дупката отвътре(демек да я стигаш с ръчица),разпробиваш на 6.2 отвън.Взимаш 6 мм болтче,слагаш му шайба и гумичка.Мушкаш болта в дупката.Слагаш гумичка,шайба и завиваш гайката.Втори вариянт-заваряш,ама след година ще избие до заварката.Трети вариянт(за тия дето не са от моя век)-редиш 200 лв в магазина.
    Това упражнение съм го правил на два стари варненски и едно теси(от първите),които не са с пяна,а с вата.

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #11

    Re:Съвет за бойлер

    ..Най добронамерено,това исках да кажа!...Сигурно си сръчен и разбиращ човек,но сега е 2011год,!Колко домакинства ползуват бойлери от тия с ватата!?...А за новите...нали не си представяш как отваряш едно Дражице или Стибелтрон и почваш да човъркаш балона от вътрешна страна!?....За съжаление,новите неща все по малко подлежат на ремонт!Просто имат определен технологичен живот и после....си прав!Бегом в магазина!Там всеки според джоба си...20,200,2000!......

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #12

    Re:Съвет за бойлер

    johny01 Чувалът е за да задържа ватата ли ? Понеше ще изнасям бойлера в подпокривното пространство и фацата ми е последна грижа, се чудех ако омажа с нещо корпуса и отгоре увия ватата няма ли да стане по-лесно. Колко санта вата се слага, имаш ли идея ?

    А български бойлер повече никога. Това нещо ( Елдом ) зимата изстива точно за 12 часа. Страх ме е да засека колко гори бойлера и колко климите, щото може да излезе, че бойлера гори повече от тях.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #13

    Re:Съвет за бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    johny01 Чувалът е за да задържа ватата ли ? Понеше ще изнасям бойлера в подпокривното пространство и фацата ми е последна грижа, се чудех ако омажа с нещо корпуса и отгоре увия ватата няма ли да стане по-лесно. Колко санта вата се слага, имаш ли идея ?

    А български бойлер повече никога. Това нещо ( Елдом ) зимата изстива точно за 12 часа. Страх ме е да засека колко гори бойлера и колко климите, щото може да излезе, че бойлера гори повече от тях.
    Да,да държи ватата.Колко дебела-зависи от теб и калъфа дето ще спретнеш.Даже има вата с армировка и алуминиево фолио(май бе с 3 см дебелина),която можеш да облепиш с алуминиево тиксо и да не ползваш калъфи.Но мисля ,че по-добре,щом ще е вън,да му направиш,след като го закачиш,сандък от гипсокартон или фазер(за външно строителство),като отдолу и отпред остави възможност да се разглобява(капаци) за евентуален ремонт/сваляне,па вътре натъпчи квото искаш около бойлера и стените.
    Словака,ще се изненадаш колко домакинства ползват такива бойлери,щото за 30 лв ще му смениш всички чаркалъци(а те не се прецакват наведнъж),а казана ще поправиш по тоя елементарен начин.Все още имам бащиния два такива(единият варненски на 30 години,другият теси на 10) в селската къща,а градският(варненски,от 83г го махнах лани щото жената ме караше да го боядисвам и по нищо не отстипва на новия аристон.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #14

    Re:Съвет за бойлер

    Слагаш бойлера,правиш му една кутийка от фибран 5 см.,стагаш я /задължително/ и пълниш с пяна през няколко дупчици.Тъй като това е инвестиция в труд и материали си вземи неръждавейка.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Re:Съвет за бойлер

    Е защо гледате да ме издокарате с калъфи, кутийки и др. неща ?! Българин съм и гледам да мина възможно по най- лесния начин ( от към труд ). Тъй като водосъдържателят ще е на тавана на къща, най - вероятно ще бъде " седнал " , не окачен. Имам и един останал топ с вата - 2 пласта по 5 санта. Мисля си възможно най-бързо да наклепам корпуса с нещо лепкаво, един въртел с ватата, шляп по ерно парче отгоре и отдолу на капаците на цилиндъра и вуала ! Има ли някаква полза от калъфчета и кутийки ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвет за кухненски бойлер
    От Venko Grigorov във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 15-10-13, 09:12
  2. бойлер -теси-15л
    От ganka5812 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 08-04-13, 18:10
  3. Проблем с бойлер АРИСТОН............моля за съвет
    От ontario1 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 16-12-12, 18:50
  4. Бойлер зануляване
    От drecolli във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 17
    Последно: 30-12-09, 23:10
  5. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 14:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе