Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 16 от 84 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #226

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ако можеш добави 100лв и вземи AEG T8DEC68S

    - - - - - - - - - -

    ще ти се върнат в сметките за ток

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #227

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте и от мен. Предстои ми и на мен покупка на сушилня и съм се спрял на този модел http://www.technopolis.bg/bg/Dryers/...EC68S/p/687477 (5г. гаранция). До колкото виждам почти всички сушилни са с термопомпа вече и почти няма от тези без. Техник от подобна верига магазини ми препоръча все пак да си взема без термопомпа ако намеря дори и втора употреба (били по здрави и надеждни), въпреки по-голямата консумация, заради обслужването на въпросната термопомпа, понеже трябвало да се разглоби цялата при проблем (а проблеми имало) и т.н. Въпросите ми са какво представлява това обслужване/ремонт, профилактично ли се прави или при необходимост, от какво може да се получи така, че да се наложи да се разглоби и може ли да се избегне? По принцип искам да си взема надеждна сушилня до 1400лв. като разходите за ток и това дали ще загрява помещението не са ми фактор, по-скоро гаранцията на машината и да суши добре естествено

  4. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #228

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    По-добри са,но ти трябва комин.
    Този пост е редактиран от avenger; 31-10-16 в 13:52.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    136
    #229

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Има много магазини за уреди 2-ра ръка. Аз имах сушилна от такъв и бях много доволен. Издухваше топлия въздух директно в комин и всичко е точно. Никаква поддръжка няма, само един филтър за власинки. Само че при този вариант има няколко недостатъка. Консумация - моята консумираше 2.6 kWh и поради проблем в инсталация на апартамента,(което няма общо със сушилнята), ми падаше бушона при работа на сушилня и пералня заедно. 2-ро- за да изкара въздуха в комина, трябва от някъде да го вземе. Лятото е ок, да речем, че има все някъде отворен прозорец, но зимата е кофти. Дебита на изходящия въздух е доста сериозен на тези сушилни и наистина прави течение ако има отворен прозорец. Сега смес със сушилня с термопомпа. Няма ги тези проблеми, но пък има още 1 филтър за чистене от време на време. Да другото кофти е, че е доста по-сложна като устройство и при проблем - кофти.
    Този пост е редактиран от avenger; 31-10-16 в 13:54.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #230

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Ами ще ти докарат това, което пише на фактурата. Иначе ще е за тяхна сметка да се разкарват 2 пъти. Уреди доставката за удобно за теб време гледаш какъв е модела на кашона преди да подпишеш, че го приемаш. Можеш да поискаш да платиш при доставката. Но ти си знаеш, ако ти се мъкне......
    В крайна сметка ще ми я докарат. Отидох в петък с идеята да си я взема, но нямаха бройки.


    Мен не ме притеснява, че ще сбъркат модела, а че сега може да ми докарат някоя, която е била мостра, но се премирих вече пък и нали поне 5 години ще има гаранция, а след това ще му мисля.

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    2
    #231

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    steftzo bagerista9 идеята ми е да е пак кондензационна, но без термопомпа т.е. по-старите дето са били. Комин нямам в помещението Другото нещо е дали тези термопомпи наистина се развалят толкова често или дори и да не се развалят дали трябва да им се прави на тях някаква профилактика, отделно от това да се чистят филтрите?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #232

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ако не е с термопомпа вземете нещо втора ръка - Бош или Мийле. Хем ще ви останат едни 1000лв.
    kalcheff1 одобрява това.

  10. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #233

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Категория: Сушилни, Производител: AEG, Модел: Нова сушилна машина, 7 кг, - Уреди с транспортни дефекти нова
    Цитат Първоначално публикувано от hakter Виж публикацията
    steftzo bagerista9 идеята ми е да е пак кондензационна, но без термопомпа т.е. по-старите дето са били. Комин нямам в помещението Другото нещо е дали тези термопомпи наистина се развалят толкова често или дори и да не се развалят дали трябва да им се прави на тях някаква профилактика, отделно от това да се чистят филтрите?
    - - - - - - - - - -

    Термопомпата си е климатик ,предимства бол,но щом не те притеснява разхода на електроенергия...........,който е двоен...
    kalcheff1 одобрява това.

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #234

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Не е само разходът над ток - чувал съм, че сушилните с термопомпи щадят повече дрехите - предполагам, че ги сушат при по-ниска температура и за това така се получава.

    - - - - - - - - - -

    Забравих да се похваля - доставиха ми вчера сушилнята AEG T8DEC68S. От доставката не бях много доволен. Качиха ми е до горе, но пред вратата започнаха да и късат опаковката и да ме карат да я оглеждам за дефекти - според мен това не е моя работа. След това ми я внесоха като зарязаха всички разкъсани боклуци на стълбището и продължиха да късат някакви найлони и стиропори от вътре. Накрая ми намекнаха нещо и за почерпка, та им дадох 10 лв, че ми стана едно мъчно като ги гледах как се мъчиха да си ги заработят. С 2 думи - хич не ми хареса доставката. Донякъде добре, че не мъкнах аз, но можеше да ми спестят стреса, ако бяха по-мързеливи и просто ми стоварят сушилнята в коридора.

    Снощи след като престоя нивелирана на мястото, където ще се използва я пуснах както пишеше по предписание - за 30 минути като сложих някакви памучни дрехи вътре. Както се и очакваше - като свърши бяха влажни, за това пуснах веднага една нормална програма за памучно, която в началото показваше час и 50 минути, но след около 20 минути падна на 18 минути и приключи бързо. Може да се каже, че със стандартната настройка за степен на сушене дрехите излезнаха сухи, може би една идея влажни около ластиците, но така си ги прибрахме.

    Не ми хареса шумът - мислех, че ще е далеч по-безшумна, а тя си бучи зверски, когато човек е до нея. Поне като съм в хола пред телевизора не е чак толкова дразнеща, но съм леко разочарован.

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #235

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Бучи самата машина или дрехите, които се търкалят в барабана?

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    198
    #236

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Мисля, че от въртенето на барабана идва шума, защото когато се случи за момент да спре става по-тихо. Но ми се случи по едно време при спрял барабан отново да чувам бучене от към сушилнята, за това предполагам, че и компресорът вдига шум.

    Сигурно е нормален шумът. На сушилнята и дават 65 dB. Сега гледам на климатика ми при последна степен на вентилатора му дават 44 dB, а на тази степен и той се чува натрапчиво.

  14.  
     
  15. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #237

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Честито!! По принцип са си шумни сушилните

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    104
    #238

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Тази я дават, че е с инверторен мотор, предполагам този, въртящ барабана. Трябва да не се чува изобщо въртенето на барабана, освен шума от самите дрехи. Според мен шума идва от компресора, който мисля е неинверторен. Инверторен компресор съм виждал само на високите класове сушилни, гонещи цена 2000лв. и отгоре.

    totopz, моделът с един филтър за чистене ли е, или има и още един на кондензатора? В едно ревю я хвалят, че се чисти само един филтър?
    Иначе Siemens, Bosch имат на малко по-висока цена модели, със самопочистващ се кондензатор, което спестява много занимаване. Оглеждам се и аз за сушилня, чудя се аз между тази AEG или
    Siemens/Bosch със самопочистване.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #239

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от hakter Виж публикацията
    steftzo bagerista9 идеята ми е да е пак кондензационна, но без термопомпа т.е. по-старите дето са били. Комин нямам в помещението Другото нещо е дали тези термопомпи наистина се развалят толкова често или дори и да не се развалят дали трябва да им се прави на тях някаква профилактика, отделно от това да се чистят филтрите?
    Не разбира се.Далеч не се повреждат често, но техници. които ремонтират, както перални(сушилни, съдомиялни) така и хладилна техника са единици в цялата страна.Това води до проблеми в сервизното обслужване.Да не говорим за оскъдната техническа документация.Но по-ниския разход на енергия ще наложи термопомпените сушилни

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #240

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Каква е приблизителната консумация за едно пране от конвенционална и сушилня с термопомпа?
    Може ли сушилнята да се остави на балкон където температурите ще падат под 0°С.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 84 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе