Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 60 от 84 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследноПоследно
Резултати от 886 до 900 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #886

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    На промоция е 1800 лв и да прав си....дори мога да си купя три....но нали идеята е повече пари за повече качество... дилетант съм по отношение на тази техника и затова търся помощ тук...та какво да правя - парите не са проблем, отписал съм ги, но ако има приемлив компромисен вариант ок...предложи нещо конкретно.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #887

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Каквото и да вземеш гледай да е с 5г. гаранция. Миеле не са извънземни и също се чупят. Можеш да разгледаш и АЕГ.
    Kaar одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,429
    #888

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Всичко се чупи , ама Мийле е правено с мисъл. не се разглобява цялата сушилня , не се режат пластмаси и други дивотии , за да изчистиш един филтър. Чисти се филтъра направо с прахосмукачката. АЕГ и Бош вече не са марки. Но всеки сам си решава , вярно е че от цената малко боли ....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #889

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Имам базов модел сушилня Miele TDB 230 WP Active, която струваше 1300лв. Мисля, че филтрите са достатъчно ефективни. Всяка сушилня рано или късно се нуждае от профилактика, но това зависи от много фактори. Ето как са нещата след една година употреба.

    Голям размер


  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #890

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Хората, които си купуват Миеле, не го правят с мисълта, че ще им изкара 10-20 или 30г., правят го за престиж, от снобизъм и прочие.
    Има хора се Беко сушилни, които има карат по над 10г.
    Аз лично бих предпочел да дам хиляда лева и да си взема уред, който ще ми изкара 5г. и след това да си взема нов, по-ново поколение, отколкото да дам 2к, за да ми изкара 10г.
    podredko и chorlavia харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,429
    #891

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Последното нещо, с което бих се похвалил на приятелите си е каква сушилня има жена ми. Та мнението ти ме кара да се замисля кой от нас двамата е по-сноб. Нека някой да напише как се чистят филтрите на Бош и АЕГ. На Мийле става за 5 минути без разглобяване.
    То затова има опели и мерцедеси.
    stoyanow одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #892

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Айде моля ти се, все едно не ми е ясна народо псхилогията ни. Аз не вярвам някой германец да си купи втора ръка пералня, съшилня или съдимиялна само защото е Миеле, при положение, че за същите пари може да си купи нова, ама нали като го питат каква ти е пералнята и като кажеш Миеле и уау, моментално си 'топ-а'.
    Същата работа е и с колите, купуват се втора ръка мерцедеси, бмв-та и аудита, които ти разказват играта на джоба и нервната система, ама нали си топ-а.

    И как точно се чистят филтрите на тези Миелета, като си търсих сушилня, бях готов да взема и Миеле ако имаха с нужния размер и ги разглеждах, ами чистят си се като на моето Беко.
    Kaar и chorlavia харесват това.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    383
    #893

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Тук съветите не трябваше ли да бъдат във връзка с възможностите на уреда, а не неговата цена ? До колкото разбирам питащия и високата я е прежалил. Каза - предложето друго. Не се предложи, ама сноб темат веднага се кометира
    Та - сами сме си виновни.

    Сз лично бох взел за ценат, която мога да прежаля позната марка с голяма гаранция - май AEG. Сугласен съм за идеята да изкарва гаранцоята и за разликата да си купя още една. Следващата може и сама да ги сгъва

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #894

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Едно от неудобствата на глобализацията е, че качеството (в случая говорим за битови стоки) мигрира барабар с производството - където имаше високо качество (у едни марки), то спадна и обратно - където нямаше особено качество (у други марки), то се повиши.
    Сега сме по средата... и икономически и технологично - тепърва ще има развитие с неясен край.
    Да видим какво ще стане с онези пожелателни 5 години гаранция на битовата техника за ЕС... дали и как ще "хване дикиш".

  12. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    1
    #895

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Samboro,
    Взимай без да се замисляш. От скоро сме с Miele TWB140 WP. В момента още е на промоция даже.
    Разликата с по-високите модели на Miele е в капацитета за сушене, екстрите като дюза за пара, Wi Fi и няколко програми повече. Технологията на сушене е еднаква и в евтиния и в най-високия модел, барабана също (тип - пчелна пита). Технологията на филтрите и цокълния филтър на кондензатора също са еднакви и го защитават много добре от мъхове и власинки, на практика го водят необслужваем, което е много важно (не "самопочистващ" като на Бош, който така се самопочиства, че след време береш ядове) и въпреки това е супер лесно достъпен и с четката на прахосмукачката пак можеш да си го почистиш.
    Жената е изключително доволна, а това е най важното .
    Този пост е редактиран от bross; 19-12-20 в 19:21.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,429
    #896

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Айде моля ти се, все едно не ми е ясна народо псхилогията ни. Аз не вярвам някой германец да си купи втора ръка пералня, съшилня или съдимиялна само защото е Миеле, при положение, че за същите пари може да си купи нова, ама нали като го питат каква ти е пералнята и като кажеш Миеле и уау, моментално си 'топ-а'.
    Същата работа е и с колите, купуват се втора ръка мерцедеси, бмв-та и аудита, които ти разказват играта на джоба и нервната система, ама нали си топ-а.

    И как точно се чистят филтрите на тези Миелета, като си търсих сушилня, бях готов да взема и Миеле ако имаха с нужния размер и ги разглеждах, ами чистят си се като на моето Беко.
    За съжаление не чета форуми за сушилни и перални в Германия , но например аудиотехника / ресивъри, грамофони и т.н./ секънд хенд точно германците си купуват. И си броят парите внимателно.
    jonkobg одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #897

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    За съжаление не чета форуми за сушилни и перални в Германия , но например аудиотехника / ресивъри, грамофони и т.н./ секънд хенд точно германците си купуват. И си броят парите внимателно.
    Бялата битова техника в Германия, след като първия й собственик реши да подменя, се изкарва до контейнера с отпадък и й се реже захранващия кабел. След което (който свари по-напред) идват или боклукчийската кола да ги събере за рециклиране, или бивши гастарбайтери (отворили складове за такава изхвърлена техника) - те експортират техниката за такива страни като нашата. Не виждам да има пазар на секънд ханд бяла техника в Германия, при положение, че желаещия може да си я вземе безплатно от казана.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2016
    Мнения
    107
    #898

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте отново! Ако може малко помощ за избора на сушилня.
    След като огледах тези два модела
    1.https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … i/da83il-i/729363
    2.https://www.gorenje.bg/produkti/golemi-domakinski-uredi/peralni- … ini/da92il/729364
    Струва ми се, че са почти еднакви, разликата е 92 няма инверторен мотор, но е 9кг. Или греша някъде?
    Може ли мнения?
    И има ли нещо по-добро в този ценови клас 1000--1200лв
    Благодаря!


  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    33
    #899

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Благодаря на всички за мненията и на bross за конкретиката... карам стара кола - толкова мога да си позволя.. .не правя компромис с поддръжката й и не слагам гуми втора употреба - понеже мога да си го позволя... и бих карал нов Мерцедес от висок клас ако можех да си го позволя... а дали бих бил тогава сноб или парвеню в очите на хората -не знам...но знам, че аз и моето семейство щяхме да пътуваме в много по-висока безопасност и разбира се - в комфорт... Та по темата - мога да си позволя сушилня за 2000 лв и ще си купя такава...а дали ще е Миеле - определено...колко ще изкара не знам, но определено искам докато работи да не ме ангажира със себе си...после нова ... защото поне за сега това мога да си позволя...
    bross, jonkobg, stoyanow и 1 други харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,538
    #900

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ама купи си, просто не ми се върза стремежът ти да си вземеш нещо, което да не ти създава проблеми, а същевременно искаш да си купиш уред с 2г. гаранция.
    Ето в съседната тема колега със съдомиялна Миеле след 3г. и проблем.
    Опитвам се да обясня, че клиентите на Миеле са хора дето на седмица изкарават за една сушилня и не ги купуват защото не се чупят, то и Мерцедес не ги купуват защото не се чупят, а по-други причини.
    jonkobg одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 60 от 84 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе