Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 62 от 84 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #916

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Е ясно е че ще суши по-бързо на по-висока центрофуга, ама като си пусна тениските на 1400-1600 и ще станат на г*з от едно пране. Това за влажността ясно, че не са точни сензорите, въпроса беше дали е нормално времето за сушене или е бавна мойта сушилна.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #917

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Сушилнята на колко време е. Така си е от чисто нова ли. Ако си е така от нова явно си е по-бавна. Нашата суши за около 1:30 часа С термопомпа е. Старата която също беше с термопомпа след 2рата година започна така да си увеличава времето и да се налага да я пускаме за още, оказа се забит кондензатор долу. Погледнете чист ли е кондензатора.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    210
    #918

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Незнам кое е кондензатора, иначе си е същата като нова. Тя времето рядко го увеличава, но досега винаги като си го увеличи и дрехите наистина са си влажни, не е да ги върти сухи. Един път и пуснах програма микс (2ч) със сухи дрехи и спря след около 5мин.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #919

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Като отворите долу вратичката, извадите филтъра и погледнете вътре, може да си светнете с фенерче и ще го видите,(реално това е изпарителя, но повечето хора му казват кондензатора защото там става кондензирането на водата от прането) тънки алуминиеви ламели. А питах на колко време е защото нашата с времето се заби, филтъра ѝ долу явно беше не много добър и мъх минаваше навътре. Ама е нормално понякога да си увеличава времето, аз мислех че винаги го увеличава.
    Този пост е редактиран от anonim4o; 04-02-21 в 21:30.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #920

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    На енергийния етикет на сушилнята си пише, колко време отнема сушенето при пълно зареждане с памучни дрехи - 185 минути
    Прочети си упътването, защото има и филтър на термопомпата, който трябва да се чисти.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,406
    #921

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Обикновено програмите при старт показват времето от етикета, но след няколко минути като измерят теглото и влажността , времето за сушене обикновено се скъсява. Ако е претоварена сушилняната ще върти дълго , да. Много жени претоварват пералните и след това сушилнята е също претоварена. Мойта кака два пъти намира пералнята на средата на кухнята , докато и обясня колко тежи 8 кг сух парцал накиснат яко с вода.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #922

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте!
    Аз също имам проблем със сушилня Беко 8506 с термопомпа. Днес забелязах, че суши много дълго и дрехите вътре не са топли колкото преди. Горе долу с телесна температура бяха и след края на програмата не бяха добре изсушени. Филтрите са чисти и кондензатора също, поне гледан от пред, без да светя в него. Машивата е на 3,4 месеца, в гаранция, но ме гложди какво и е. Компресора бучи сякаш по-тихо, но може и да греша. Дали той е дал фира или има загуби на хлад.агент? И къде се ремонтират, в къщи или в сервиза, че ако трябва да им я карам...

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #923

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Според закона, който е написан и на гаранционната карта, първо ще пратят някой "майстор" да я прегледа, а после ако "майстора" не може да я оправи на място или не знае какъв е проблема, трябва да я вземат в сервиз от вас. При мен първо дойде един "майстор" обаче той не успя да диагностицира проблема (счупена турбина) и каза че ще се върне след няколко дни с друг човек да я вземели двамата и щели да дойдат с бус, че един човек не може сам, а и той не беше с бус. Трябва да ви я върнат оправна или дадат нова до 30 дни след това. Такъв мисля, че беше закона. Прочетете си гаранционната карта. Ако имате проблеми със сервиза ще трябва да се разправяте директно с вносителя или КЗП. Дано не се налага.
    Този пост е редактиран от kokovox; 15-02-21 в 05:47.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    188
    #924

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Благодаря за бързия отговор! Днес ще говоря със сервиза и ще се разбере.


    Бих искал да попитам още, дали мога някъде да видя каква температура трябва да достигне машината на коя да е програма, за да мога да изисквам нещо от техника, което да е близо до истината? Сега стига до 38 градуса на програма памук. В ръководството няма такава информация. А техникът може да каже каквото си иска. Може и да е коректен, разбира се!
    Сушилнята е Беко 8506 термопомпа.


    И още една редакция...
    Днес техникът не измери температурата при сушене, защото нямал с какво! Но и не знаеше колко трябва да е, така че, все тая. Предположи, че е около 60 градуса и обеща да ми прати таблица с графики на температурите в различните етапи на програмите и тогава аз да преценя дали да я пращам в сервиза за диагностика. Ако спази обещаното, поне ще знам реалните стойности. А като се стопли малко навън, ще им я дам, да я тестват. При нужда, по инструкция от Беко, сменяли целия пакет на термопомпата, без ремонти, проверка на хлад.агент и т.н.
    Този пост е редактиран от chepkata; 17-02-21 в 21:29.

  12. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #925

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, купих тази сушилня на Бош WTX87M90BYhttps://www.bosch-home.bg/productlis...heatpumpdryers.
    Изведох дренажният маркуч директно в канализацията, защото не исках да се занимавам с изпразване на казанчето с конденз след всяко сушене, но още след първото сушене забелязах, че контейнера е пълен със вода, въпреки, че маркуча е откачен от него и включен в канализацията. В магазина ми казаха, че пак ще има вода в контейнера, която се използва за почистване на кондензатора, но не предположих че чак ще се напълва?! Странно от къде се пълни, защото освен една клапа от долната му страна не виждам друго място (маркуча към него е изваден). Та нека някой със свързана в канала сушилня да сподели опит. Мисля да не го изливам следващият път за да видя дали ще спре машината или ще си го излее сама за да се почиства?




  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #926

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Нали идеята е тази вода да циркулира през определен период от сушенето и да почиства кондензатора!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. dss
    dss е офлайн
    Junior Member Аватара на dss
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Варна
    Мнения
    98
    #927

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Да, вероятно идеята е такава, но защо в края на сушенето водата стои в контейнера?

  16. Mej
    Mej е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2021
    Мнения
    2
    #928

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте, предлагат ми няколко бюджетни варианта на кондензационни сушилни. Бихте ли ми помогнали с избора. Благодаря предварително 1) Hotpoint Aquarius CTD00. 2)Hotpoint Aquaris TCM580 .3) Hotpoint Aquarius TCL770 4)Candy GCC 580ND. Лек ден на всички

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    32
    #929

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    До chepkata: Имах подобен проблем със Беко Dh 8544RX , кондензационна с термопомпа. Карай я на сервиз, на мен ми уважиха гаранцията и върнаха парите, въпреки че оставаха 10 дни до края на гаранцията. Казаха че не могат да доставят рез. части до 30 дни. При теб събира ли вода в контейнера?

  18. Sav
    Sav е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2021
    Мнения
    4
    #930

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравей dss,

    Имам подобна сушилня, и съм я разглобявал 2 пъти досега за да почистя мъховете от дрехите, които се натрупват във вътрешната и част. И по-точно там където НЕ се самопочиства.. около компресора, електромотора... Правя го веднъж на 4 години, понеже за експлоатацията и при мен се налага. Иначе самопочистващата система на кондензатора си работи перфектно и при мен той не се нуждае от допълнително почистване вече 10 години...
    Както ти казал dimjek, а и в магазина, казанчето ще си съхранява водата, за да я използва при цикъла на самопочистване на кондензатора.....
    Аз не съм я свързал към канализацията, но ако беше свързана само преливащата от казанчето вода щеше да се отича.... предполагам и при твоята е така.
    Въпреки това, изхвърляй водата от казанчето от време на време и гледай филтърчето на казанчето да си изпълнява функцията.
    Да си я ползваш със здраве,
    Поздрави
    Този пост е редактиран от Sav; 27-03-21 в 01:02.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 84 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе