Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22
Like Tree1Одобрявам

Температури на сушене?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #1

    Температури на сушене?

    Здравейте, взех си комбинирана пералня със сушилня но никъде в документите и т. характеристики не пише каква е температурата на сушене. От съпорта ми отговориха че нямат такива данни и няма как да ми ги предоствят. Има няколко опции : За гардероб, за гладене, еко, време и ниска температура. Пробвах вече на време и ниска температура но температурите ми се струват прекалено високи и ме е страх да пускам всякакви дрехи вътре и засега подбирам само памучните и кърпи но идеята се губи ако немога да суша всичко вътре. Примерно синтетиката и изкуствените имам чуството че ще ги стопи или деформира. Идеята е някой ако се е сблъсквал с тоя проблем да ми сподели поне ориентировъчни стойностти, защото това според мен е важна информация кои дрехи на коя програма да ги пускам за сушене. Незнайно защо не ги публикуват а това е важно!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Отговор: Температури на сушене?

    Тази пералня+ сушилня има ли си търговска марка и модел?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #3

    Отговор: Температури на сушене?

    Ако има сензор за влажност /би трябвало да има/ той подава команда на нагревателя да намали температурата.Пробвай със стари дрехи дали ще ги свие.А че ще ги стопи-няма такава опастност.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #4

    Re: Отговор: Температури на сушене?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Тази пералня+ сушилня има ли си търговска марка и модел?
    нарочно не съм ги публикувал защото сектантите ще ревнат защо така ами не иначе.
    въпроса ми е комплексен за всички перални със сушилни.

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Отговор: Re: Отговор: Температури на сушене?

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    нарочно не съм ги публикувал защото сектантите ще ревнат защо така ами не иначе.
    въпроса ми е комплексен за всички перални със сушилни.
    Хайде стига с тия глупости.Какви сектанти пък са те подгонили.
    Колкото до температурата на сушене отговора е крайно прост - да не надвишава температурата на прането.
    Дали ще се загреят дрехите с вода или въздух няма кой знае какво значение.
    Ако имаме яке, което не бива да бъде прано на повече от 40*С, то сушене на 60*С ще е фатално.
    avast3 одобрява това.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Температури на сушене?

    моята сушилня Hotpoint (до 7 кг пране) има:

    степен на загряване: ниска + висока -> копче за превключване между двете (без да има указани градуси)

    указания колко килограма от какъв тип текстил колко време се сушат: акрил + синтетика + памук от 40 до 140 минути -> циферблат за време

    спазвам типа текстил и килограмите и досега за 4 години не е имало нито един гаф, като се има предвид целта на покупката, а именно раждане на бебе

    единствената забележка е наелектризирането на синтетиката, но така или иначе аз съм против всякаква синтетика в облеклото, така че си реших "проблема" чрез ликвидиране на въпросната част от гардероба

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #7

    Отговор: Температури на сушене?

    Хм,аз си мислех,че температурата е еднаква,а продължителността различна.Имам Канди без настройка на Т,а ауто с четири нива на изсушаване и ръчно-за време.Жената се занимава и ми е казала,че на ауто суши много дълго и си слага някакво време.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #8

    Re: Отговор: Re: Отговор: Температури на сушене?

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Хайде стига с тия глупости.Какви сектанти пък са те подгонили.
    Колкото до температурата на сушене отговора е крайно прост - да не надвишава температурата на прането.
    Дали ще се загреят дрехите с вода или въздух няма кой знае какво значение.
    Ако имаме яке, което не бива да бъде прано на повече от 40*С, то сушене на 60*С ще е фатално.
    тук абсолютно не си прав защото дори да ги пусна на 30 то вътре пак става над 100 градуса... явно трябва да слагам някакъв термометър вътре за да ги засека...

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Отговор: Температури на сушене?

    100? абсурд!
    сложи термометър и виж каква е реалната

    моята има консумация 3 киловата, но представа си нямам какви нагреватели има в нея...

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #10

    Отговор: Температури на сушене?

    Цитат Първоначално публикувано от Gogo Byte Виж публикацията
    тук абсолютно не си прав защото дори да ги пусна на 30 то вътре пак става над 100 градуса... явно трябва да слагам някакъв термометър вътре за да ги засека...
    Е нали сме демократично общество. Всеки има право на мнение.Какво от това, че нечие е професионално? Главното е да се спазват демократичните принципи, а те никъде не забраняват мнението на професионалиста да е абсолютно погрешно.
    Затова единствено ми остава да ти пожелая успех.
    А от линка по долу може да се запознаеш с възможните последствия от високата температура.
    Свиват ли се дрехите в сушилнята? :: BG-Mamma

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #11

    Re: Отговор: Температури на сушене?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    100? абсурд!
    сложи термометър и виж каква е реалната

    моята има консумация 3 киловата, но представа си нямам какви нагреватели има в нея...
    Абе образно го казах но е някъде там... един път едни копчета на дънки ме жигосаха и барабане неможе да се пипне след сушене... но ако приемем че водата се изпарява на 100 то нагреватела със сигурност прави такива температури... Принципно накрая има някакъв cool down цикъл но аз не го чакам за да не се мачкат дрехите... вече повече внимавам със ципове и копчета

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    Е нали сме демократично общество. Всеки има право на мнение.Какво от това, че нечие е професионално? Главното е да се спазват демократичните принципи, а те никъде не забраняват мнението на професионалиста да е абсолютно погрешно.
    ако беше така нямаше да питам... вече доста "професионалисти" не могат да ми дадат отговор на този въпрос тъй че си запазвам коментара...

    - - - - - - - - - -

    Намерих извадка от бош за техните сушилни
    Air is drawn into the heater duct and heated to temperatures ranging from 200°F-300°F. Once the air reaches the inside of the drum, evaporating water cools the air to 170°F.
    Този пост е редактиран от avenger; 22-04-13 в 21:34.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #12

    Отговор: Температури на сушене?

    Ама нали туй си хортуваме, всеки има право да си пази коментара.А гледам си намерил извадка от бош.Отлично.
    Е ти може би не знаеш, че 170*F е 76*С.

  16. Junior Member Аватара на mitak-tv1
    Тук е от
    Jul 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    63
    #13

    Отговор: Температури на сушене?

    Аз съм с AEG,сушилня с термо помпа,и жената я пуска винаги на синтетика.Програмата е 1,02h.прането е смесено,и винаги е добре изсъхнало като дънки,и други плътни материи.Не знам на какви градуси суши,но консумацията й,е около 600w/h.
    Този пост е редактиран от avenger; 22-04-13 в 21:35.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #14

    Re: Отговор: Температури на сушене?

    Цитат Първоначално публикувано от mitak-tv1 Виж публикацията
    Аз съм с AEG,сушилня с термо помпа,и жената я пуска винаги на синтетика.Програмата е 1,02h.прането е смесено,и винаги е добре изсъхнало като дънки,и други плътни материй.Не знам на какви градуси суши,но консумацията и,е около 600w/h.
    сефте сега чух че има и с термопомпа

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Отговор: Температури на сушене?

    това за 600-те вата ме заинтригува

    замервал си ги или толкова пише по спецификации?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Ниски температури в стаята?
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 22-11-05, 17:13
  2. Температури на GB 6800
    От Djeff във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 6
    Последно: 03-10-05, 09:02
  3. Amd Температури?
    От JOJO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 49
    Последно: 22-08-05, 17:07
  4. intel P4 температури...
    От ap_pz във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 31-07-05, 14:02
  5. Пак за температури...
    От Caesar във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 27-04-04, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе