Страница 22 от 32 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно
Резултати от 316 до 330 от общо 470

Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #316

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!

    Бих искала да зная какво е вашето мнение по въпроса сами да си направим аспиратор. Тъй като съм си харесала островен абсорбатор на Elica https://elica.com/BG-en/hoods/tube-island.
    Чудих се не мога ли да сглобя такъв(при металисти разбира се), предполагам мога да спестя поне 600-700лв. Реално трябва филтър, вентилатор и клапа. Има ли нещо, което ми убягва и струва ли си според вас.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #317

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Irina79 Виж публикацията
    Здравейте!

    Бих искала да зная какво е вашето мнение по въпроса сами да си направим аспиратор. Тъй като съм си харесала островен абсорбатор на Elica https://elica.com/BG-en/hoods/tube-island.
    Чудих се не мога ли да сглобя такъв(при металисти разбира се), предполагам мога да спестя поне 600-700лв. Реално трябва филтър, вентилатор и клапа. Има ли нещо, което ми убягва и струва ли си според вас.
    Става, ползва се евтин донор с добър покривен вентилатор, ако го позволява жилището.
    Но пак цената около 5-600 лв, но ефекта е като за аспиратор от 2 бона.
    Ах, тези италианци, какви мощни покривни вентилатори за 550 лв имат, дето стават за всичко, даже за камини и котли.

  4. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #318

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    Става, ползва се евтин донор с добър покривен вентилатор, ако го позволява жилището.
    Но пак цената около 5-600 лв, но ефекта е като за аспиратор от 2 бона.
    Ах, тези италианци, какви мощни покривни вентилатори за 550 лв имат, дето стават за всичко, даже за камини и котли.
    В интерес на истината апартамента е на покрива, но аз ще де включа в един кюнец, който са заложили строителите. От една страна кюнец е ок, от друга предполагам ще има конденз, но да мислят тези на първия етаж.

    и все пак, ще се включа в тоя кюнец с плосък въздуховод -pvc, тъй като се очертава да имам окачен таван 7-8см. Мъка ще е. Та при тази ситуация ок ли е да не съм с такъв покривен вентилатор, а просто обикновен .

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #319

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    По принцип аспираторите са шумни.
    Твоят случай позволява покривен вентилатор, има ги и около 250-300лв .Захранващият кабел се пуска в тръбата.
    Всеки си преценя как и какво да избира.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #320

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Spitfaqr12 Виж публикацията
    По принцип аспираторите са шумни.
    Твоят случай позволява покривен вентилатор, има ги и около 250-300лв .Захранващият кабел се пуска в тръбата.
    Всеки си преценя как и какво да избира.
    Това значи да пробия покрива нали? Правилно ли разбирам? Ако да, щетите които ще нанеса ще са по големи и никак не ми се иска.

  7. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #321

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Нещо не можем да се разберем.
    Хем тръба за аспирация, хем не излиза на покрива?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #322

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Това на технически език се нарича неуточнено проектно задание,. А на нормален български - клиентът иска нещо, но не знае точно какво.
    В такива случаи почти всички фирми, "майстори", продавачи и т.н. прилагат един основен маркетингов метод. Формиране на потребителското търсене, който е практически 100% успешен. Преведено на нормален български - набутват те с най-скъпото изделие с подобаваща цена за монтаж и инсталация.
    Успех в начинанието!

  10. Novice
    Тук е от
    May 2019
    Мнения
    4
    #323

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Заданието ми е доста точно, за тези които разбират техническите термини в сградната инсталация. Уточних, че жилището е на последен етаж, но локалната аспирация се включва в кюнец, който е общата вентилация за кухните на входа. Тоест аз няма да дупча покрива и да си направя свой комин.
    Поради тази причина исках да разбера какво точно означава покривен вентилатор, тъй като аз няма как да инсталирам такъв на общата тръба.


    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Това на технически език се нарича неуточнено проектно задание,. А на нормален български - клиентът иска нещо, но не знае точно какво.
    В такива случаи почти всички фирми, "майстори", продавачи и т.н. прилагат един основен маркетингов метод. Формиране на потребителското търсене, който е практически 100% успешен. Преведено на нормален български - набутват те с най-скъпото изделие с подобаваща цена за монтаж и инсталация.
    Успех в начинанието!

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #324

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    IMG_20190516_224538.jpg
    Това е покривен вентилатор, дето съм го приготвил за котел, издържа на температура.
    За аспирация има подобни и евтини модели.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    2
    #325

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Коя марка за аспиратор бихте избрали при сходни параметри - ТЕКА / Eurolux?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    17
    #326

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!Дискусията тук е позамряла,та дано някой ми обърне внимание .
    Кухнята е 24кв.м.Готвенето не е много интензивно,жената пуши вечер 3-4 цигари.
    Аспираторът ще е на около 1м.от комина,който е 150мм.Моля за препоръки от качествените марки.
    Не мога да реша още дали да е вграден или телескопичен.
    Този пост е редактиран от Мирослав Минчев; 29-01-20 в 10:58.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #327

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Мирослав Минчев Виж публикацията
    Здравейте!Дискусията тук е позамряла,та дано някой ми обърне внимание .
    Кухнята е 24кв.м.Готвенето не е много интензивно,жената пуши вечер 3-4 цигари.
    Аспираторът ще е на около 1м.от комина,който е 150мм.Моля за препоръки от качествените марки.
    Не мога да реша още дали да е вграден или телескопичен.
    За това помещение се ориентирай към аспиратор с мощност 600 м3/ч. И ако мястото позволява - да е с широчина 90 см. След това идва марката.
    Ако ще е вграден - този ELECTROLUX LFG716X например, или този MIELE DA 1260S.
    От каминните - например BOSCH DWB66BC50.
    Този пост е редактиран от Kaar; 29-01-20 в 13:35.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    17
    #328

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kaar Виж публикацията
    За това помещение се ориентирай към аспиратор с мощност 600 м3/ч. И ако мястото позволява - да е с широчина 90 см. След това идва марката.
    Ако ще е вграден - този ELECTROLUX LFG716X например, или този MIELE DA 1260S.
    От каминните - например BOSCH DWB66BC50.
    Предложените не идват ли малко мощни за мен.Да не съм объркал с изчисленията.Кунята е 3м.дълга ,3м.широка и 2.60м.висока.От марките мислех нещо от TEKA или FABER?Няма да е камина,а вграден или телескопичен.Кои са по-лесни за обслужванене на филтрите?
    Този пост е редактиран от Мирослав Минчев; 29-01-20 в 16:56.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #329

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Мирослав Минчев Виж публикацията
    Здравейте!Дискусията тук е позамряла,та дано някой ми обърне внимание .
    Кухнята е 24кв.м. ............
    Пообъркал си малко явно..... А предложените по-горе идват тъкмо като за 24 кв.м.
    Цитат Първоначално публикувано от Мирослав Минчев Виж публикацията
    Предложените не идват ли малко мощни за мен.Да не съм объркал с изчисленията.Кунята е 3м.дълга ,3м.широка и 2.60м.висока.От марките мислех нещо от TEKA или FABER?Няма да е камина,а вграден или телескопичен.Кои са по-лесни за обслужванене на филтрите?..
    Но, щом ще е последно - за 24 м3, ще ти е достатъчен аспиратор с капацитет 240 м3/ч. Ако имаш съдомиялна машина - обслужването на металните филтри е еднакво. Останалото е по вкус и цвят...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #330

    Отговор: Аспиратор и абсорбатор / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Малко отгоре мощност няма да ти е излишна. 240 м3/ч са на максимална степен и гледай стойностите на шума, който също е на max.
    За сравнение вентилаторът в банята ми е 190м3/ч, самата тя е под 10м3 и се изсушава за около 20мин.
    Прецени си сам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 22 от 32 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Прахосмукачки / FAQ - избор, обсъждане, мнения
    От eye_contact във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 978
    Последно: 04-12-23, 19:49
  2. Smartwatch - избор, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Хай-Тек джаджи
    Отговори: 166
    Последно: 28-11-23, 20:28
  3. Епилатори / FAQ - избор, мнения, обсъждане
    От Zornitsa_S във форум Друга битова техника
    Отговори: 8
    Последно: 06-09-15, 18:20
  4. Избор на аспиратор (абсорбатор)
    От gagauz във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 04-03-15, 09:11
  5. Въпрос за аспиратор/абсорбатор
    От Dana във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 26-01-07, 14:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе