Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

Печка с индукционни котлони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #1

    Печка с индукционни котлони

    Предстои покупка на нова печка, за което форума е много полезен.
    Предпочитам с керамичен плот и индукционни котлони (доколкото разбрах най - бързите и икономични)

    В описанието на продуктите от големие вериги обаче нестава ясно какви точно са котлоните (индукционни, халогенни или HiLight)
    спрял съм тези:
    ELECTROLUX EKC-51300 OW :: Готварски печки :: Готварски печки :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria
    ELECTROLUX EKC-6430AOW :: Готварски печки :: Готварски печки :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ENJE-EC56320AW
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LUX-EKC54502OW
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LUX-EKC-603505
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...AEG-47005VC-WN

    Или индукционните са съвсем друг ценови клас
    Този пост е редактиран от go6o78; 01-08-13 в 14:13.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #2

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Май последното е вярно. Макар че, ако вече не се бях набутал с цяла печка с идукционни, щях да си взема едно индукционно котлонче за около 70 кинта от технотата и да си свиркам.
    Верно, бързо сгряват манджата, ама нещо икономията ми убягва, не я усетих изобщо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #3

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Щом не пише изрично думата индукция, значи не е такъв. В България не се предлагат все още такива цели печки(фурна+котлони заедно) с индукционни котлони. Единствено в магазините за уреди с транспортни дефекти от западна Европа евентуално. За индукционни вариантът ти е плот+фурна. А има и такива евтини единични стоящи котлони.

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1 Виж публикацията
    Май последното е вярно. Макар че, ако вече не се бях набутал с цяла печка с идукционни, щях да си взема едно индукционно котлонче за около 70 кинта от технотата и да си свиркам.
    Верно, бързо сгряват манджата, ама нещо икономията ми убягва, не я усетих изобщо.
    Ами започни с това - колко електичество ще изхарчиш примерно за да си свариш кафе. 900W за 2 минути на индукционния, или 900W за 10 минути на обикновения. Или примерно да претоплиш манджа 6-8 минути на индукционния или 15-20 минути на обикновения. Отедлно в решим варене, след като се постигне определена температура изндуктията се включва и изключва на определени интервали примерно на 2-3 минути, това значи, че за 1 час котлона ти работи активно само 30 минути...

  6. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #5

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Хм, това с интервалите при достигната температура нещо ми убягва. Доколкото мога да усетя на слух (чува се леко жужене), индукционният има съвсем простичък принцип на работа. Пример: при зададена максимална степен на работа е включен постоянно, при всяка следваща низходяща степен започва да редува пускане <-> спиране през равен интервал, който обаче в никакъв случай не е минути, а в порядъка на секунда. Обобщено, имам чувството, че работи постоянно на максимална мощност, просто регулира интервалите на пускане и спиране. Интервалът винаги е константа за зададената степен. Това с температурата съм го наблюдавал при обикновените стъкло-керамични плотове.

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi Виж публикацията
    Хм, това с интервалите при достигната температура нещо ми убягва. Доколкото мога да усетя на слух (чува се леко жужене), индукционният има съвсем простичък принцип на работа. Пример: при зададена максимална степен на работа е включен постоянно, при всяка следваща низходяща степен започва да редува пускане <-> спиране през равен интервал, който обаче в никакъв случай не е минути, а в порядъка на секунда. Обобщено, имам чувството, че работи постоянно на максимална мощност, просто регулира интервалите на пускане и спиране. Интервалът винаги е константа за зададената степен. Това с температурата съм го наблюдавал при обикновените стъкло-керамични плотове.
    Инкукционния съм го включвал на пълна мощност сигурно само 3-4 пъти за 2 години. 900 -1200W са оперативните режими с които работя. Краткото включване-изключване го прави при режим пържене, но дори и така ако работи 2 секунди и спира за 2 секунди, това значи, че за 1 минута работи активно само 30 секунди.
    А ражима в които котлона се излючва и включва през наколко минути е режим варене или (горещ съд) в които като се достигне зададената температура, просто трябва да се поддържа....

  8.  
     
  9. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #7

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Ясно, нашият няма такива режими или поне не знам.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #8

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    По скъпите модели имат разни допълнителни функции. При Горение това за варенето се казва BoilControl.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #9

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    аз търсих в големите вериги, но хич ги няма печките с индукционни котлони, има 1-2 плота, но не искам с вграждане
    намерих само http://www.technopolis.bg/b2c/detail...6IFA.2-X-F-/HA

    между другото според един каталог на горение в технополис 2л вода с индукционнен завира за около 5-6 мин, а с керамичен за 10
    а в клиповете в youtube 8-9 мин завират едва 250-500гр вода на керамичен

    правили ли сте подобни тестове
    Този пост е редактиран от go6o78; 04-08-13 в 15:04.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Току що направих експеримента. 2л вода на 2000W завря за 3,38 минути

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #11

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    За това, че не усещам икономията на индукционния котлон, имах предвид, че сметката за тока е една и съща преди и след започването на използване на индукционните котлони вместо обикновени. Но май друг има вина за това , заради готвене без капак и на висока мощност...

  14.  
     
  15. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #12

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Ако търсите икономия най-икономични са Светкавичните котлони.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #13

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Току що направих експеримента. 2л вода на 2000W завря за 3,38 минути
    Ако на някой му се занимава да тества и с другите котлони ще е супер.

    П.п какви са тези светкавични котлони

  17. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #14

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    П.п какви са тези светкавични котлони
    За това става дума
    ...значи работят няколко секунди(4-8сек.) и изключват (за минута, минута и нещо - варира)и по някое време пак включат за няколко секунди и така....В началото когато мерака и любопитството беше голямо засякох едно готвене на ядене и се оказа че за 1,30ч. котлона работи общо по-малко от 10мин.
    Така че 10-15мин. работа на котлона за едно готвене си е сериозна икономия според мен.

  18. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #15

    Отговор: Печка с индукционни котлони

    Да е изключен за минута и нещо, сигурен ли си ? Тенджерата ти да няма обвивка от фибран? Аааа, ти говориш за "светкавичните", онези внос от Марс. И аз съм ги виждал тях на кукуво лято

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Индукционни и керамични котлони: FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 187
    Последно: 22-09-21, 20:57
  2. Индукционни котли и вакуумни радиатори
    От valentin1000 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-14, 19:01
  3. Отговори: 13
    Последно: 03-08-13, 13:54
  4. Въпрос за плот с котлони
    От mooncow във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-12, 23:35
  5. въпрос - кои котлони са по-ефективни ?
    От xaxaxas във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 15-12-07, 18:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе