Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 49
Like Tree43Одобрявам

Незнание бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    9
    #16

    Отговор: Незнание бойлер

    Добре, благодаря за отговорите до момента, по- спокоен съм, след нова година ще се заема по- обстойно с прочистването и регулирането на градусите, за което сигурно пак ще пиша в темата. Очевидно, че подобни гърмежи не са толкова често явление, предвид че почти всяко домакинство има поне 1 boiler

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #17

    Отговор: Незнание бойлер

    като гледам снимката липсва заземителен проводник .. дано да държиш на ток ( около 2% от населението не умират от 220 волта )

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #18

    Отговор: Незнание бойлер

    То от напрежението не се умира. Както си писал, дано държи на ток, реално се умира от него.

  5. Novice
    Тук е от
    Dec 2015
    Мнения
    9
    #19

    Отговор: Незнание бойлер

    Изключване на бойлера нали спира подобни възможности, не знам какво представлява зазимител но ако е препоръчителен и липсва бих си взел

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #20

    Отговор: Незнание бойлер

    Ако е кадърно монтиран, нищо не пречи да е занулен вътрешно. Стига сте плашили човека.
    espace и SPSt харесват това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #21

    Отговор: Незнание бойлер

    За(ЗЕМЯ)ването е нещото, което ще събере тока вместо сърцето ти, ако в бойлерът има електрически проблем.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: Незнание бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxstorm Виж публикацията
    Изключване на бойлера нали спира подобни възможности, не знам какво представлява зазимител но ако е препоръчителен и липсва бих си взел
    зависи кой го е връзвал .. ако е бил некадърен ключа ще прекъсва нулата и бойлера
    ще си е под напрежение постоянно .. реотана пробива докато се къпеш и се изпържваш ..

  10. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #23

    Отговор: Незнание бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    зависи кой го е връзвал .. ако е бил некадърен ключа ще прекъсва нулата и бойлера
    ще си е под напрежение постоянно .. реотана пробива докато се къпеш и се изпържваш ..
    Ейййй ша му докараш на човека некой инфаркт . Той достатъчно е изтръпнал , ма и ти му подхранхваш фобията . А до питащия , вслушай се в съвета на колегата в един от предишните постове - дишай спокойно,фани си едно моме и се отдайте на по приятни нещица.
    espace, SPSt и grischa харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #24

    Отговор: Незнание бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от madmaxstorm Виж публикацията
    Добре, благодаря за отговорите до момента, по- спокоен съм, след нова година ще се заема по- обстойно с прочистването и регулирането на градусите, за което сигурно пак ще пиша в темата. Очевидно, че подобни гърмежи не са толкова често явление, предвид че почти всяко домакинство има поне 1 boiler
    Сравни тази статистика с умрелите при катастрофи и ще ти стане по-добре.

    Стига сте плашили момъка, че и без това явно си има фобия.Послушай колегата mirandi и не си вкарвай повече стрес.
    espace, grischa и mirandi харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #25

    Отговор: Незнание бойлер

    Като го гледам този бойлер си е направо жива бомба, и не няма да умреш на място когато се взриви, най-вероятно части от теб ще намират в радиус на петдесетина метра от епицентъра на взрива. Моят съвет е да изключиш бойлера от захранването и да си топлиш вода с нагревател на терасата.
    nero одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #26

    Отговор: Незнание бойлер

    само че за нагревателя си вземи едни ръкавици на 1000 волта че скоро намерихме един до кофата с гореща вода така
    nero и blue1 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #27

    Отговор: Незнание бойлер

    Интересно как по снимка на която се вижда само липсващ / а и ненужен термометър/, прецени, че бойлера е бомба? И съветът ти е много полезен. Чудя се дали и аз да не го последвам и да си грея вода с нагревател на терасата при -2 градуса. Трябва само да си намеря чист 200 литров варел.
    blue1, grischa и mirandi харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #28

    Отговор: Незнание бойлер

    Много сте сериозни бе момчета
    Alexi и SPSt харесват това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #29

    Отговор: Незнание бойлер

    На нас с теб ни е весело, обаче момчето май го тресе. Ненужно според мен. Весели празници!
    mirandi одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    6
    #30

    Отговор: Незнание бойлер

    За много години хора.. Тъкмо спрях да мисля за бойлера, когато снощи като го изключвах от ключа, който е имплантиран в коридора, та при изключването ми се стори, и съм сигурен че пресветна нещо вътре в ключа. Моментално излязох от апартамента, върнах се след малко нямаше нищо видимо. Това нормално ли е, виждал съм подобни проблясквания като включвам други уреди, но ме притени..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Шумящ бойлер
    От Мариана във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 39
    Последно: 01-07-13, 14:33
  2. ВиК проблем с бойлер
    От Zhimsy във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 28-11-11, 12:14
  3. Бойлер
    От irenaiva във форум Друга битова техника
    Отговори: 21
    Последно: 05-09-09, 13:07
  4. Гаранция бойлер
    От taralion във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 07-09-08, 21:32
  5. питане за бойлер
    От ss_julio във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 17-08-08, 16:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе