Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 42 от общо 42
Like Tree8Одобрявам

Поредна профилактика и избор на бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #31

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Gena_bs благодаря за отговора
    ...Моето лично мнение е, че при наличие на ТЕЦ по-добрия вариант за изненадващи ремонти на Топлофикация и кратки профилактики е проточения бойлер. Просто при положение, че го ползваме няколко дни, а дори и седмица-две в годината не смятам , че ми трябва един "толуп" в банята. Проточения го слагам и го махам за 5мин, а и няма размотаващи се тръби и банята, които ще се появят при слагането на обемния. Обаче от опит разбрахме, че за да е поне що годе прилична водата от Проточения бойлер ти трябват поне 7kw ...или повече, което нашата ел.инсталация не понася. Та за това със сигурност се спряхме на обемен такъв. Мислихме си дори за 30л , но като се има в предвид място, което сме предвидили оптималния вариант е 50л.
    Този пост е редактиран от avenger; 23-04-17 в 20:10.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #32

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Като алтернатива - да , ама за друго - не , къпане , примерно ! Проточния е друга бира и затова питах за ел.инсталацията . Като си с ТЕЦ е така , никога няма да се облажа от тази екстра - тръби в апартамента има , ТЕЦ наблизо - йок !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    58
    #33

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Имам опит с Елдом, нашия е такъв. С пет годишна пълна гаранция. Протече на 4г и 9 месеца. Обадих им се следобяд, на другия ден ми звъннаха сутринта в 9ч на вратата с нов бойлер в кашон.
    Спазиха си гаранционните условя перфектно.
    Тъй като не го вземате за постоянна употреба, няма значение от формата на водосъдържателя.
    Нито с каква изолация е. Да не говорим за съда.
    50л ще Ви е малък за къпане за двама човека-мин 80л
    2кв или 3 кв това ще определите, като си видите инсталацията в банята каква е.
    Теси и Елдом са фаворити на БГ пазар.
    За бойлер с Вашите нужди бих взел този най-голямата гаранция, без значение марката и модела.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #34

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Колегата вече написа, че е ограничен относно мястото за монтаж. Заради това максимума като обем е 50л.
    Темата за необходимия обем за едно семейство я разисквахме точно за ремонтите в София от миналото лято.
    Ясно е, че оптималният е 80л, но като няма място и това е някакво решение.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    58
    #35

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Мнението ми е комплексно. Не съм писал само за обема. Но като стана на въпрос, има и хоризонтални бойлери с 80л обем, които са точно за помещения с ограничено пространство. Демек- малки.
    50л за къпане за двама и дете е равносилно на това, че няма ТЕЦ.

    Обемна група 50
    Номинална мощност [kW] 2
    Номинално налягане [MPa] 0,8
    MIX 37 ºC [l] 126

    Обемна група 80
    Номинална мощност [kW] 2
    Номинално налягане [MPa] 0,8
    MIX 37 ºC [l] 195
    Този пост е редактиран от dobata7412; 23-04-17 в 15:11.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #36

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    ...Благодаря на всички отговорили Съвсем "изненадващо" се спряхме на бойлера с най-голяма гаранция(7години). Оказа се, че има само един с размер влизащ в 60х50х50 .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #37

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    ...и модела е?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    82
    #38

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Tesy Modeco BiLight GCV 50 47 16D C21 TS2R
    ...Явно заради истерията от спирането рязко са намелели бройките навсякъде и на едно от местата които питах за въпросния бойлер ми казаха, че може да го доставят другата седмица, но и могат да ми предложат много други бойлери. И аз им казах - добре, за мен няма значение марката (може би до някаква степен цената), препоръчайте ми бойлер който да е 50 литра, да влиза в 60х50х50см и да има 7 години гаранция. Човека помълча 1минута и каза : "Ами може да Ви доставим модела който търсите другата седмица , по-рано няма как да стане" .
    Явно както е споменато доста пъти преди това бойлерите от 80 литра и нагоре са по-оптимални и има доста по-голямо разнообразие, докато при тези от 50литра и надолу не е чак толкова голямо разнообразието.
    milanov одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #39

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Благодаря.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #40

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Здравейте отново!
    Все пак съм автор на темата, не мога да не си наглеждам рожбата. :D
    Смених жилището и сещате се - оставих 50 литровия на 4 човека, те да го мислят.
    Новото място обаче има изводи, има ДТЗ 20 А, нови, тръби, кабели, но не и устройство след тях.
    До един комин са и ми се иска там да излезнат на равно. За целта обаче трябва да е до 30-32 см целия тумбак. И така стигам до плосък бойлер.
    Такива обаче има преко сили до 15 л и сега ще почнат пак едни въпроси дали се подигравам. Причината за предния бойлер още не върши всичко на нужното място и пак заради него ще го взимам. Иначе вече има и слънчев балкон, ама май месец ще е трудно да сгрее, за августовската суша ще е друго.
    Та нещо със сходни размери да ви е попадало?
    Другия вариант проточен, но незнам до тия 4 кв дали ще има нещо читаво.
    Отделна тема е, че на 12 см тухла не ми се окача нещо голямо, че добрия стар бетон повече му имам вяра в якостта. :D

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    103
    #41

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    Благодаря за отговорите.
    Като цяло гледах малките по 15 литра, които обаче се оказва че не стават за баня, а само за кухня... Оттам отивам на проточен на 6.5 кв. Въпросът е дали ще грее водата достатъчно, както и с 20 А ДТЗ и мисля 3 по 2.5 кабели ще има проблем с тока? В истински краен случай вероятно се отива на 50 л пак стандартен, но там ме притеснява, че цялата стена е 12 см тухла, при това 50 годишна и да не стане беля я към задната стая, я в един момент да се откърти...

    Изпратено от моят Redmi 3 с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #42

    Отговор: Поредна профилактика и избор на бойлер

    За кухнята вземи Делимано.Проточен бойлер за баня 7 киловата на първа степен става.Задължително захранен с 6мм²кабел директно от таблото през предпазител.Втора степен невключвай,водата- усилването на умерно и ядове няма да имаш.Бойлер на паянтова стена се захваща с Г образни стойки изработени от метална кутия,която се захваща за тавана с анкери.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-05-17 в 06:53.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор на нов бойлер?
    От shanto във форум Бяла техника
    Отговори: 41
    Последно: 23-01-24, 10:01
  2. Помощ при избор на батерия за бойлер 5л
    От amxcs във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 24-10-15, 15:46
  3. Избор на бойлер хоризонтален
    От ilia1984 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 14-04-11, 17:32
  4. Избор на бойлер?
    От saint056a във форум Бяла техника
    Отговори: 25
    Последно: 05-08-08, 17:14
  5. Помощ при избор на бойлер
    От Nic във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-06, 20:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе