Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 44 от общо 44

Ремонт на чип/платка от хладилник LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #31

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Намерих техническите спецификации на датчика от линка:
    AH1895-Z-7 Datasheet PDF - Vishay Diodes Electronic Components AH1895Z7 Tutorial - FindIC

    На диаграмата се вижда, че долните две крачета са изходен сигнал и земя, а от горните три едното е захранващото напрежение, другите две не се включват.
    Мисля, че разликата с това на Макаров е, че неговото получава захранващото напрежение на средния пин, а това получава на първи пин. Тоест, ако датчиците на Хол работят на еднакво напрежение би трябвало да могат да се заменят с лека доработка.

    Но все пак, както казах не разбирам много от електроника, нека спецовете да кажат дали е възможно.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #32

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    - - - - - - - - - -

    Макаров,
    Вижте за студена спойка,прекъснат проводник.Нещо гнило има.Няма как при комуникация между процесора и сензора -хладилника да не дава грешка.Този сензор според мен се управлява през триак,а той е на основната платка,дори и елемент от платката на сензора да има за смяна всеки
    който работи добре с поялник ще го замени.


    Но,ако Jack е прав,че е обикновен датчик? То тогава остава проблем в съпротивлението и няма как процесора да го търси.Хладилника няма да даде грешка.
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-05-17 в 21:16.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #33

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Здравйте,
    Макаров как замери,този техник сензора?Сега като го няма хладилника изписвали грешка?Този хладилник има ли филтър?Във Варна нямали кой да го замери?
    Първо си игра с магнитчето после с мултицет мисля, че замерваше напрежения.
    Хладилникът по никакъв начин не дава индикации, че дава грешка. Нищо не изписва на дисплея, нито писка. Работи си нормално.
    Хладилникът няма филтър.
    Обадих се на support-a на LG за България и те ми пепоръчаха този сервиз.

    Малък ъпдейт и от мен. На етикетчето на кабелите пише Haeng Sung. Изглежда тези HAENG SUNG ELECTRONIC CO. South Korea Manufacturers, suppliers са производители на въпросната част. Проблема е, че им писах преди няколко дена и като гледам нямат намерение да отговарят.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #34

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB Виж публикацията
    Първо си игра с магнитчето после с мултицет мисля, че замерваше напрежения.
    Хладилникът по никакъв начин не дава индикации, че дава грешка. Нищо не изписва на дисплея, нито писка. Работи си нормално.
    А на каната магнитчето къде е?

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #35

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Магнитчето е в капака на каната.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #36

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    До колкото виждам от снимките, от едната страна червеният кабел подава напрежение само на едно от крачетата на въпросният датчик, а другите две не са включени никъде, нали така? А от другата страна едното краче отива към черния кабел, а другото към жълтия.
    Защо не отидете с въпросната час в някой магазин за електронни компоненти и кажете, че търсите датчик на Хол on-off type(включен-изключен) и сигурно ще ви намерят заместител.
    Измерете с мултицет напрежението на червеният кабел, за да разберете на какво напрежение работи датчика и търсете аналогичен.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #37

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Ако се мери нещо при захранен /включен в контакта/ хладилник да се внимава, защото може тези датчици/сензори да не са галванично развързани от мрежовото напрежение. Барането по тоководещи части може да е свързано с неприятно усещане, даже опасно.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #38

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    В момента търся някой сервиз за подобни ел. джунджурии във Варна с надеждата те да се заемат със задачата, понеже не съм компетентен в тази сфера. Защото дори и да намеря датчик, то някой ще трябва да ми го сложи, тоест неминуемо ще опра до някакъв сервиз.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #39

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Цитат Първоначално публикувано от MAKAPOB Виж публикацията
    Здравйте,


    Първо си игра с магнитчето после с мултицет мисля, че замерваше напрежения.
    Хладилникът по никакъв начин не дава индикации, че дава грешка. Нищо не изписва на дисплея, нито писка. Работи си нормално.
    Хладилникът няма филтър.
    Обадих се на support-a на LG за България и те ми пепоръчаха този сервиз.

    Малък ъпдейт и от мен. На етикетчето на кабелите пише Haeng Sung. Изглежда тези HAENG SUNG ELECTRONIC CO. South Korea Manufacturers, suppliers са производители на въпросната част. Проблема е, че им писах преди няколко дена и като гледам нямат намерение да отговарят.
    Обърнали внимание на основните пазари на корейския производител -Китай,Великобритания и Италия?Защо не пишеш
    Лг-Полша?Няма значение каква сглобка е хладилника :Китай или Полша,не вярвам да имат десетки модели датчици за тези хладилници.
    Макаров утре е работен ден.Сутринта ще звънна на човек,който поддържа извън гаранция хладилници на Лг за Пловдив.Надявам се да помогне,след което ще пиша какво съм направил.
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-05-17 в 20:29.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #40

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Питах LG Германия, за съжаление отговора им беше подобен този на LG България. Сега чакам отговор от Полша и Гърция понеже видях, че там се продава моя модел.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #41

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Макаров,съжалявам техника от Пловдив и той отказва да помогне.Нямали резервни части.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #42

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Все пак благодаря за усилията не само на теб ами на всички, които писаха и се опитаха да помогнат по някакъв начин. Аз все още чакам отговор от представителствата (ако въобще има такъв). Работите отиват да се търси май техник разбиращ от платки итн.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #43

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Намери някой да ти измери какво напрежение подава хладилникът към датчика, после отиваш в магазин за електронни компоненти и търсиш аналогичнен заместител и някой който разбира от електроника да ти го запои.
    Миланов беше прав, това е прост магнитен датчик - тип включено-изключено.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #44

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    До къде го докара?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Дънна платка от Acer, дали подлежи на ремонт ???
    От vesral във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-16, 15:24
  2. Отговори: 3
    Последно: 09-03-15, 16:59
  3. Смяна на вътрешна платка или ремонт?
    От stonik във форум Климатици Midea
    Отговори: 10
    Последно: 07-12-14, 18:58
  4. Хладилник Stinol - след ремонт издава звук все едно "диша" !?
    От tomkat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 15
    Последно: 12-12-09, 21:01
  5. Нов хладилник или ремонт на стария?
    От aceofspade във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-08, 18:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе