Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 44

Ремонт на чип/платка от хладилник LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Преди две години и половина си взех хладилник LG GSP 325 NSYV. До преди две седмици много му се радвах и се наслаждавах на диспенсъра за водя и ледогенератора. За мое голямо нещастие обаче в един прекрасен ден открих, че вече нямам нито диспенсър за вода, нито ледогенератор. Естествено гаранцията беше изтекла. Все пак се обадих на телефона за поддръжката, от където ме пренасочиха към официалния сервиз за Варна. До тук добре, техника дойде в уречения ден и час установи къде е проблема а именно в един чарк наречен water tank indicator. Въпросната шашма подава сигнал към CPU на хладилника когато се постави каната с вода, след което вече може да си наливаш вода или да се прави лед. Ако сигнала не е подаден нямаш нито диспенсър за вода, нито ледогенератор понеже той черпи вода от каната. И тук вече се започна с мъките, оказва се че никой от официалните представители в България не зарежда въпросната част. Търсенето в интернет за момента също е безрезултатно. Моля за помощ колегите, които имат идея от къде може да се поръча въпросната част или къде би могла да се ремонтира. Благодаря предварително.

    P.S. За всеки случай прилагам снимки на въпросната част.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Англия и Германия,ако има някакъв код на сензора ще е лесно.Корейските марки са проблемни с доставка на части след гаранция.Затова винаги препоръчвам германската бяла техника.И тя се разваля,но няма проблеми с поръчването на оригинални части в БГ.Успех и пиши,защото тази информация ще е много ценна.Малко късно отворих снимките,но надпса ме навежда на мисълта,че сензора е китайски. Провери китайските сайтове.Синът ми редовно поръчва от тях.Само го открий,за доставката,ако имаш проблеми пиши ми (за Китай).
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-05-17 в 16:39.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Въобще не става ясно каква е въпросната част. На снимките само кабели се виждат.
    В интернет има всякакви сензори за нивото на водата, не може да няма подобна част.
    Проблемът в самият датчик ли е, или в контролера който го управлява?

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Предполагам,че е сензора за лед,той подава данните на процесора

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Въпросната част стои на врата, където е каната за вода. Когато каната се сложи по някакъв начин предполагам с магнити се казва на платката да подаде сигнал на CPU (което тя не прави) съответно CPU-то не разпознава, че има кана с вода и аз не мога да си налея вода или да си направя лед. В интернет търсих днес няколко часа, от сервиза също предполагам са пробвали. За момента не намерихме нищо. Ако имате идеи са сайтове слушам. Ще добавя още снимки за да се ориентирате по-добре.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MAKAPOB; 04-05-17 в 18:25.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #6

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    От обратната страна на малката платчица какво има?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #7

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Това ли имаш предвид. Техника каза, че на някои хладилници имало едно магнитче с пластинка която правела контакт и толкова. Но при мен до колкото разбирам пак има магнит, но се изпраща сигнал чрез платката до CPU-то и там нещата стават по-сложни.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #8

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Това е сензора за лед.който има комуникация с процесора.При изключване от главната платка,трябва да даде код за грешка,защото проца го търси.

    - - - - - - - - - -
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-05-17 в 18:47.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Магнита къде е? На каната ли е залепен?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #10

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Казаха ми, че проблема е в това чудо. Какво е, лично аз не знам Факт е, че помпичката която трябва да ми налее вода не издава никакъв звук. При поставянето на каната обикновенно се чуваше как засмуква, сега нищо.

    Относно магнита : Казаха ми, че едната част е на каната и по-точно някъде в капака.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #11

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Нещо си на Хол, да не е това черничкото на платката. За 50 цента ще те удрусат 50кинта.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #12

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Това черничкото на платката прилича на магнит и по спомен техника пробва с едно друго магнитче, предполагам търсеше признаци на живот в платката. Идеята му беше да излъже сензора с друг магнит и поне да мога да си ползвам каната за вода. За съжаление без особен резултат.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #13

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Мери ли по платката - има ли захр. напрежение. Има ли на третата жица напрежение.
    mcu-bg.com Някой може да знае какъв е точно датчика на Хол.
    Тази кана ръчно ли се пълни или от водопровода. Ако няма кана, а е "излъган" датчика, че има кана, може ли да стане някаква поразия.

  17. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #14

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Не разбирам от електроника, но от обща култура и от размазаната снимка по-горе ми се струва че това е прост термо-датчик, който действа като ключ. Средният и горният кабел са свързани само през едно съпротивление. Ако в черното има някакъв вид термистор, при достигане на определена температура отваря директно към най-долният кабел и един вид шунтира веригата, и действа като прост ключ.

    Ако наистина е така, би трябвало при свързване на средният и долният кабел да тръгне. Но все пак, не е добра идея директно да се окъсяват кабелите, защото това черното може да има някакво съпротивление и да ограничава тока.

    Човек, вземи най-после направи една ясна снимка на тая платчица.
    Този пост е редактиран от Jack Krauser; 04-05-17 в 19:49.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #15

    Отговор: Ремонт на чип/платка от хладилник LG

    Не е прост датчик.За окъсяване и дума да не става.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Дънна платка от Acer, дали подлежи на ремонт ???
    От vesral във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 08-03-16, 16:24
  2. Отговори: 3
    Последно: 09-03-15, 17:59
  3. Смяна на вътрешна платка или ремонт?
    От stonik във форум Климатици Midea
    Отговори: 10
    Последно: 07-12-14, 19:58
  4. Хладилник Stinol - след ремонт издава звук все едно "диша" !?
    От tomkat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 15
    Последно: 12-12-09, 22:01
  5. Нов хладилник или ремонт на стария?
    От aceofspade във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 16-01-08, 19:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе