Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #1

    Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Здравейте,попрочетох из темите но не видях никой да си управлява бойлера със Sonoff.Искам да попитам,възможно ли е да си сложа sonoff pow ,под капака на самия бойлер ,свързан успоредно на самото копче за включване на бойлера.Като идеята е ,sonoffa да го включва всяка вечер на нощна тарифа чрез таймера си ,а ако се наложи включване през деня ,то да може да става от самото копче на бойлера.Другото е че Sonoffa уж е до 3500w/16A ,а бойлера е 3000 w.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #2

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Не се занимавай с тоя Сонофф. Бойлера си е мощен, ще вземе да си нагрее кабелите,сонофа и т.н. Ако не се лъжа имаше прекъсвачи с задаване на време да включват и изключват. Но, това ако се предполага, че бойлера е включен на отделен прекъсвач.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #3

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Абе той е на отделен кръг,ама ми се иска,освен с прекъсвач на нощна ,да мога и с копчето да си го пускам когато ми трябва през деня.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #4

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Трябва сонофа да извадиш тогава отвън, или частично. На него си има бутон и няма да ти обърка 'схемата' ако ползваш бутона на соноф-а
    БТВ нямам идея дали е подходящо за бойлер.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #5

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Моят бойлер го управлявам с това - https://www.home-max.bg/mehanichen-tajmer-15gd-3a-emos/ . Вече 5-6 години няма проблем.

  7. Junior Member Аватара на integrale
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    139
    #6

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Колега, има wi fi управления за бойлери и термопомпи на елдом... мисля са по 90 лв.
    Елдом има й приложение. Моя бойлер е с вграден wifi и съм много доволен .)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #7

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Елдомските ги правят Натурела във Варна.
    Не знам дали предлагат кутии за външно монтиране,но не проблем да се направи.
    Иначе имат доста екстри-седмично програмиране он/оф,температура на входяща вода....
    Едно телофонче до Варна,ще получиш пълна информация.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #8

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Колеги,готовите решения на елдом са ми ясни.Въпроса беше,че в момента терморегулатора подава напрежение през копчето на бойлера и оттам в нагревателя.Какъв проблем може да се получи ако монтирам Sonoff след терморегулатора ,свързан заедно с копчето на бойлера.Тоест ако нещо се повреди или залепне релето на соноффа ,при достигане на зададената температура трябва да изключи самия терморегулатор ,както би се и получило ако се повреди самото копче на бойлер.Аз не разбирам много ,ако може някой който е по наясно да ми обясни какви рискове има.Дали има вариант по някаква причина ,sonoffa да пусне фаза през нулата ,но тогава не трябва ли да падне предпазителя.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #9

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Много управления има,но на някои е указано,че трябва да„ мине” през контактор.
    Соноф-а,ако го няма в инструкциите,какво правим?
    Кой да ти гарантира безпроблемна работа?
    Другото е проба грешка!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #10

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Пълни глупости се написаха. Какво си мислиш, че би било проблем? Аз лично не виждам никакви проблеми, стига да вземеш суич, който да поддържа необходимия товар, защото масовите са до 2300 вата а най вероятно бойлера ще е 3000. Смятам, че захранването на бойлера трябва да мине през суича, а не копчето. Включването през деня можеш да си го правиш през телефона, не са нужни някакви сложни галимации.

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    1,250
    #11

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Пълни глупости се написаха. Какво си мислиш, че би било проблем? Аз лично не виждам никакви проблеми, стига да вземеш суич, който да поддържа необходимия товар, защото масовите са до 2300 вата а най вероятно бойлера ще е 3000. Смятам, че захранването на бойлера трябва да мине през суича, а не копчето. Включването през деня можеш да си го правиш през телефона, не са нужни някакви сложни галимации.
    Ами вземи го направи,та да се научим и ние със суич,а не да ползваме контактори и релета,Колкото диференциални термостата и различни управления съм закачил към бойлери,как не се появи по-ранко да ме научиш как става със ”суичър”?
    Много си ми ясен,че изобщо не знаеш как трябва да работи един бойлер,камо ли да знаеш как се управлява в сложни системи .
    Остана само да ми обясниш как да си сложа на колата два пъти по-голяма турбина,да увелича нафтата и да стане 500 коня и три магарици.
    Този пост е редактиран от Spitfaqr12; 10-02-19 в 23:34.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #12

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Еми аз си отговорих на въпроса.Намерих в нас ,обикновен таймер за контакт с 24 часов часовник.Преработих го като ,запоих кабелите за релето и ги вързах към бойлера на директна връзка,за да няма контакти по пътя.Включил съм го преди термозащитата и термостата,така че ако нещо залепне релето му ,да може другите защити да изгасят бойлера.Засега е без контактор,но след като бойлера е работил час и половина ,таймера не е загрял.За по нататък планирам да го свържа със Sonoff+Контактор 20 a.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Аз управлявам бойлер 2kw но съм изкарал sonoff pow вън в кутията но скрито. Също така копчето от платката за управление съм го доблирал и съм го изкарал само него на капака на кутията за да мога и от място да го управлявам. Също така и лампата ми се управлява с sonoff T1 Eu и съм си направил логика. Когато лампата свети бойлера е изключен. Screenshot_20190214-095021.jpgScreenshot_20190214-095033.jpgScreenshot_20190214-095335.jpgScreenshot_20190214-095418.jpg

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    89
    #14

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Николай, с кой Соноф ти показва колко ток си изразходил, ако съм разбрал правилно едната снимка. Всички Соноф ли имат тази екстра, аз ползвам един Соноф за външна водна помпа, но е с дистанционно. Забелязал съм, че при прекъсване на електричеството и последващото включване, Соноф включва помпата. Което за мен не е добре. Прибирам се и помпата работи и си точи вода в градината. Нещо не съм много надъхан да се доверявам за бойлер на такава техника.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    10
    #15

    Отговор: Пускане бойлер на нощна тарифа със Sonoff Pow

    Цитат Първоначално публикувано от s_l_a_d_u_r_ Виж публикацията
    Николай, с кой Соноф ти показва колко ток си изразходил, ако съм разбрал правилно едната снимка. Всички Соноф ли имат тази екстра, аз ползвам един Соноф за външна водна помпа, но е с дистанционно. Забелязал съм, че при прекъсване на електричеството и последващото включване, Соноф включва помпата. Което за мен не е добре. Прибирам се и помпата работи и си точи вода в градината. Нещо не съм много надъхан да се доверявам за бойлер на такава техника.

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
    Sonoff pow показвам момента консумация и показва само ватове, както и архив на консултативния по дни а sonoff Pow r2 показва ватове ампери и волтове и пак консумация по дни.

    В настройки си избираш при възстановяване на захранването на sonoff в какво състояние да ходи

    И малко снимки на управлението на бойлераScreenshot_20190214-194925.jpgIMG_20190214_194842.jpegIMG_20190214_194846.jpeg

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Бойлер на нощна тарифа - решение
    От Gogo Byte във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 28
    Последно: 12-08-15, 03:08
  2. НОЩНА ТАРИФА
    От pier_67 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 52
    Последно: 05-05-15, 23:42
  3. Такситата искат 1.20 лв. дневна и 1.32 лв. нощна тарифа
    От Cko във форум Коментирай новина
    Отговори: 19
    Последно: 18-10-07, 10:27
  4. Програма за пускане на Нет....
    От kolyo1 във форум Мрежи
    Отговори: 20
    Последно: 19-02-07, 11:56
  5. Нощна тарифа за тока - до кога?
    От prt във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 29-05-06, 11:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе