Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Pipoko

Препоръчайте проточен бойлер???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    29
    #1

    Препоръчайте проточен бойлер???

    Здравейте,
    издирвам проточен бойлер, който да отговаря на следните параметри:

    - ще се ползва инцидентно само когато има проблем с топлофикация, за последната година имаше около 8-10 такива дни
    - поради очакваното минимално натоварване бих желал да не инвестирам в по сериозен бойлер, който на практика ще стои неизползваем
    - трябва да е мощен до около 4-5 киловата, за по мощен каквито знам че са хубавите трябва да се преправи ел. инсталацията за да няма проблеми, поне така ми обясниха

    Общо взето това са ми изискванията
    Има ли нещо което да отговаря на тях.

    Предварително благодаря!!!

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на troll4o
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    83
    #2

    Отговор: Препоръчайте проточен бойлер???

    Щибел елпром

    Sent from my KOB-L09 using Tapatalk

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Отговор: Препоръчайте проточен бойлер???

    Не купувай тези - независимо дали си го ползвал или не на 3-тата година електромагнитния клапан-совалка се размагнитва и не може да пуска тока.

    Прави се, но тази защита се шунтира, задс стане и повечето Ел.техници не искат да го правят.

  5. ayl
    ayl е офлайн
    Member Аватара на ayl
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    406
    #4

    Отговор: Препоръчайте проточен бойлер???

    Stiebel Eltron - 4 kW монофазен имам от 12 години и го ползвам в режима, който си написал. Доволен съм, проблеми няма. Дразни ме само пониженото налягане когато се ползва, но това май е при всички.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #5

    Отговор: Препоръчайте проточен бойлер???

    Не сте посочили бюджет и място на монтаж( под или над мивка). За под мивка може да видите този модел 4,4kW (https://baniastil.com/проточни-бойле...ка-538.html). При мен в кухнята е следващият по мощност модел 5,7kW и ел.инсталация 4мм2, над 5г. в експлоатация и не съм имал проблем.
    P.S. Извинявам се, не зная защо, но поста го редактирам няколко пъти и не се показва всеки път целият.
    Този пост е редактиран от Pipoko; 25-11-19 в 21:12.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    29
    #6

    Отговор: Препоръчайте проточен бойлер???

    Цитат Първоначално публикувано от Pipoko Виж публикацията
    Не сте посочили бюджет и място на монтаж( под или над мивка). За под мивка може да видите този модел 4,4kW (https://baniastil.com/проточни-бойле...ка-538.html). При мен в кухнята е следващият по мощност модел, над 5г. в експлоатация и не съм имал проблем.
    Не знаех, че има значение под или над мивка ще бъде.
    Принципно бойлера ми е необходим за да осъществявам някакъв вид къпане в банята - не е задължително да е най-комфортното къпане, но там да църцори някаква топла вода от душа, колкото се може повече толкова по-добре.
    Иначе ще бъде разположен в коридора до банята, и ще бъде над пералнята

    Бюджета е колкото се може по-нисък, но все пак уреда трябва да върши работа, а не да стои като украшение.
    Този пост е редактиран от ramala; 26-11-19 в 11:09.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #7

    Отговор: Препоръчайте проточен бойлер???

    Проточни бойлери с мощност 4/5/6kW са предназначени за използване в кухня. За баня проточният бойлер трябва да е с много по голяма мощност, за да има и по голям дебит на топла вода. За това, за баня производителите предлагат бойлери захранвани с трифазен ток с мощност от над 12 до към 24/27kW. Ако е за апартамент и нямате трифазен ток и държите да е проточен според мен ще е нужен такъв с мощност около 9kW, с отделна ел.инсталация/проводник 6мм. Инсталацията трябва и да е съобразена и с главния предпазител в апартаментното табло, както и с ел. инсталацията до него. Комфорта няма да е много добър.
    tanatos одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    29
    #8

    Отговор: Препоръчайте проточен бойлер???

    Цитат Първоначално публикувано от Pipoko Виж публикацията
    Не сте посочили бюджет и място на монтаж( под или над мивка). За под мивка може да видите този модел 4,4kW (https://baniastil.com/проточни-бойлери/clage/проточен-бойлер-clage-mbh-4-за-монтаж-под-мивка-538.html). При мен в кухнята е следващият по мощност модел, над 5г. в експлоатация и не съм имал проблем.
    Не знаех, че има значение под или над мивка ще бъде.
    Принципно бойлера ми е необходим за да осъществявам някакъв вид къпане в банята - не е задължително да е най-комфортното къпане, но там да църцори някаква топла вода от душа, колкото се може повече толкова по-добре.
    Иначе ще бъде разположен в коридора до банята, и ще бъде над пералнята

    Бюджета е колкото се може по-нисък, но все пак уреда трябва да върши работа, а не да стои като украшение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проточен бойлер изключва
    От pompei във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 01-05-18, 21:53
  2. проточен бойлер Под мивка
    От get във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 06-03-15, 23:17
  3. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-15, 23:04
  4. Проточен бойлер
    От mitoshkin във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 41
    Последно: 12-01-14, 13:14
  5. Проточен бойлер?
    От sanita във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-06, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе