Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 42
Like Tree1Одобрявам

Проточен бойлер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #1

    Проточен бойлер

    Здравейте, искам да си сменя бойлера с проточен бойлер STIEBEL ELTRON DHF 12 или
    STIEBEL ELTRON DHC 8. Таблото ми е сменяно с автоматични предпазители е ,от таблото на входа до таблото вкъщи е захранено с 6кв , за стария бойлер е отделен бушон захранен с 4кв. искам да отбележа,че фурната , котлоните, проточен бойлерче 3KW. всичко на отделни кръгове, имам възможност да пусна нов кабел до проточния - 6кв , инсталацията е двупроводна
    Предварително благодаря за отговорите.

  2.  
     
  3. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #2

    Re:Проточен бойлер

    Щом като имаш възможност за отделен кабел направи го с 6мм² и предпазител 32 или 35А. Предполагам знаеш как да ги ползваш всичките тези консуматори предвид 6мм² захранващ кабел. Когато ползваш този бойлер - не ползвай нищо друго енергоемко!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #3

    Re:Проточен бойлер

    Благодаря за отговора.
    Но вкъщи се отоплявам на климатик два бр. това значе ли, че и тях тр да спирам? ако разбия и пусна 10кв от гл табло ИЛИ ПО ДЕБЕЛО СЕЧЕНИЕ.

  5. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #4

    Re:Проточен бойлер

    Ако можеш да направиш това - направи го! А до главното табло предполагам не е 6 кв. Сложи си 10кв. Трябва да се съобразиш и със стойността на панцера, 50 или 63А е? Изчислението е лесно. Тока в А умножаваш по напрежението във Волтове (в случая 230В) и получаваш мощността във Ватове. 50Ах230В=11500Вата (11,5кВт).

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #5

    Re:Проточен бойлер

    първите два имат ЗАЩИТА ПРОТИВ ЗАМРЪЗВАНЕ а трретия ТЕРМО ЗАЩИТА би ли ми казал каква е разликата
    двоумя се кой да взема, да ми върши работа(къпане) и всичко с тоците да е наред

    http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...25%29/.do?rf=y


    http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...3C%29/.do?rf=y


    http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...CC%29/.do?rf=y

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re:Проточен бойлер

    Ако имаш кабел 6квадрата от главното табло просто забрави за проточен бойлер, и силно се замили за един ремонт на ел.инсталацията. но може да се окаже, че няма такава възможност. Вероятно кабела към къщата(кооперацията) е тънък.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #7

    Re:Проточен бойлер

    Имам модела DHC-8 вкъщи.

    Свързан е с 6 квадрата кабел към таблото, а в апартамента влиза 10 кв. магистрален кабел.

    Работи добре и е много удобен, обаче е на границата на нужната мощност за комфортно къпане.
    Водата е с достатъчно висока температура, само ако дебита се намали доста.
    Ако някой е свикнал да се къпе със силен душ определено ще трябва по-мощен модел.

    Те обаче (10 и 12 киловатовите) вече са на границата на приемливата ел. консумация предвид стандарта за изграждане на домашна ел. инсталация.

    Разумното решение е трифазен проточен бойлер, но не навсякъде е приложимо.
    Те са и значително по-мощни и могат спокойно да пълнят вана например.

    При всички случаи си сложи дефектнотокова защита на кръга на бойлера.

    П.С.
    Малко са объркали снимките на линковите, които си дал.
    8 киловатовият модел е с най-семплия преден панел.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re:Проточен бойлер

    Аз имах идея да си слагам трифазен проточен бойлер, но кой ще ми пусне трифазен ток от таблото. ЕОН не мисля, че ще го направят или поне ще искат да си платя не малко. За мен ще трявба да преустроят таблото в блока. На една фаза неможе да се сложи много мощен бойлер. 12kw е много голяма мощност за ел.инсталацията. Ако си с 50А предпазител за целия апартамент ще пада, а ти освен друго ще имаш и други консуматори.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    31
    #9

    Re:Проточен бойлер

    Да, за съжаление трифазен ток се прекарва трудно и скъпо ако ще е за единичен апартамент.
    Май около 1000 лева идваха таксите. Отделно окабеляването и т.н.
    И не навсякъде е възможно.
    Ако сега се строи блока може да стане по-лесно и евтино като се планира предварително.

    В някой стари апартаменти си има трифазна инсталация за акумулираща печка, която май става, ако се прекара до банята.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re:Проточен бойлер

    Аз не съм виждал апартамент с трифазен електромер. Ако има ще е е инициятива на собственика за да си пуска големите консуматори.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    33
    #11

    Re:Проточен бойлер

    Здравейте,
    аз ползвам почти 3 години STIEBEL ELTRON DHF 12. За да работи нормално този бойлер е нужно да пуснеш до него не по-малко от 10 кв. сечение проводник. Това означава, че от ГРТ-то до таблото в апартамента трябва да имаш не по-малко от 10 кв. Задължителна е и дефектно-токова защита (обикновено е 70-130 лв). Проточеният бойлер си има предимства и недостатъци.
    Предимства - винаги имаш на разположение колкото искаш топла вода, компактен;
    Недостатъци - нужна специална ел. инсталация, малък дебит (ако искаш топла вода за целият апартамент, ти е нужен 21 или повече kw на трифазен ток), специфично ползване (трудно е да обясниш на жените, че като пускаш повече вода температурата й намалява и като намаляваш става по-гореща, освен ако нямаш смесител с термо-винтил);
    Иначе, съм по-скоро доволен от бойлера, не е създавал някакви проблеми или да са излизали дефекти. Мощността му е достатъчна за душ.
    Ако намерението ти е да ползваш бойлера само за душ, бих ти препоръчал да погледнеш и Mira http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09040469
    Имат съществени разлики като концепция, но приятели които ползват такъв са много доволни. Не на последно място е и това, че можеш да го пуснеш на 6 кв. кабел, а цената е 2 пъти по-ниска.
    Успех!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    74
    #12

    Re:Проточен бойлер

    Ползвам трифазен бойлер AEG преработен на монофазен с два режима летен 9 киловата и зимен 13 киловата. Много съм доволен./ преди сме били 20г. на газов бойлер/ Инсталацията е 10кв. до вътрешното табло в панелен апартамент и от там до бойлера също 10кв. никакъв проблем, работят постоянно и два климатика. Препоръчвам 12 киловатовия. зимата на 9 киловата водата е хладка . При мен на 13 киловата зимата е разкош понякога даже я разреждам но не и жените .

  16. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #13

    Re:Проточен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от zerow
    Ползвам трифазен бойлер AEG преработен на монофазен с два режима летен 9 киловата и зимен 13 киловата. Много съм доволен./ преди сме били 20г. на газов бойлер/ Инсталацията е 10кв. до вътрешното табло в панелен апартамент и от там до бойлера също 10кв. никакъв проблем, работят постоянно и два климатика. Препоръчвам 12 киловатовия. зимата на 9 киловата водата е хладка . При мен на 13 киловата зимата е разкош понякога даже я разреждам но не и жените .
    НЕ ЗНАМ ЗА 10кв дали ще имам възможност, защото от мазето където е голямото табло до етажа (първи), не знам с какво сечение е кабела, ако е по малко няма да има смисъл нали.
    и др въпрос разтоянието от таблото у нас и евентуално до бойлера ще е 6 метра това много ли е?

  17. Egu
    Egu е офлайн
    Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    352
    #14

    Re:Проточен бойлер

    Разстоянието на практика няма значение. За сечението на проводника си прав - няма смисъл. Това е все едно след водопровод с 1 цол да слагаш тръби и кранове от 2 цола. Разликата в тока е, че при по-голямо натоварване можеш да подпалиш участъка на кабела, който е с малко сечение.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    5
    #15

    Re:Проточен бойлер

    Цитат Първоначално публикувано от Egu
    Разстоянието на практика няма значение. За сечението на проводника си прав - няма смисъл. Това е все едно след водопровод с 1 цол да слагаш тръби и кранове от 2 цола. Разликата в тока е, че при по-голямо натоварване можеш да подпалиш участъка на кабела, който е с малко сечение.
    благодаря. все още имам време да мисля! но вероятно ще бъде с 10кв ако го вкопая дали ще се охлажда по добре? какъв предпазител?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. проточен бойлер Под мивка
    От get във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 06-03-15, 23:17
  2. Газов проточен бойлер
    От svkap във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-15, 23:04
  3. Проточен бойлер Siemens DH12400
    От Julian във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-11, 21:38
  4. Проточен или малолитражен бойлер?
    От Nustradin във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 28-10-07, 14:55
  5. Проточен бойлер?
    От sanita във форум Бяла техника
    Отговори: 3
    Последно: 10-09-06, 19:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе